Almanya Vizesi 2023 Nasıl Alınır? - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vizesi 2023 Nasıl Alınır?

Almanya Vizesi  Türkiye Schengen bölgesinin bir parçası değil, bu yüzden Türklerin Türkiye’den Almanya’ya giriş için vizeye ihtiyaçları var. Kısa bir konaklama için ailenizi ve arkadaşlarınızı ziyaret etmek, bir iş gezisi için Almanya’ya gelmek, kaleler diyarını ve bira bahçelerini turist olarak keşfetmek mi istiyorsunuz?

Yoksa Almanya’da daha uzun süre kalmayı mı, hatta işe başlamayı mı planlıyorsunuz? Seyahatinizin amacına bağlı olarak, Almanya için farklı vize türleri vardır.

Bu nedenle sizin için hangi amacın geçerli olduğunu önceden öğrenin ve Türkiye’den Almanya için doğru vizeye başvurun.

Almanya Aile Ziyareti Vizesi

 

Ailenizi ziyaret etmek için Türkiye’den Almanya’ya girmeyi planlıyorsanız bu bir ziyaretçi vizesidir. Bu durumda vize başvurusu ile birlikte sunulan bir davet mektubu gerekmektedir. Davet basit yazılı olarak verilebilir. Biçim ikincil öneme sahiptir, birincil kaygı içeriktir.

 

Bilmekte fayda var:  Bir iş gezisi için de bir davet mektubu gereklidir! Türkiye’den Almanya’ya giriş , özel veya ticari nitelikte olabilir ve bir davet mektubu ile gerekçelendirilmelidir.

 

Almanya Aile Arkadaş Ziyareti Vizesi

 

Almanya’daki arkadaşlarınızı ziyaret etmek istiyorsanız, kısa süreli Schengen vizeniz için başvurduğunuzda, ziyaretinizin nedeni olarak ziyareti açıkça belirtmelisiniz.

Bu durumda, ev sahibinizin sizin için hazırlayabileceği bir davet mektubu gereklidir.

Konaklamanızı kendiniz finanse edemiyorsanız, ev sahibiniz de seyahate sponsor olabilir. Böyle bir durumda, ev sahibinizin ikamet ettiği yerdeki göçmenlik bürosuna sunabileceği bir taahhüt beyanı da gereklidir.

Ayrıca Schengen ziyaretçi vizesi ile (vize etiketinde aksi belirtilmedikçe) Schengen bölgesinde özgürce hareket edebilirsiniz.

 

Almanya İstek Vizesi

 

Almanya’ya arkadaşlarınızı, akrabalarınızı veya yabancı bir iş ortağınızı davet ettiğinizde ve bunun için vize zorunluluğu varsa, ziyaretçinizin onları belirli bir nedenle davet ettiğinizi kanıtlayan bir davet (istek) mektubu sunabilmesi gerekir.

 

Almanya Misafir Vizesi

 

Bazı haklı durumlarda, örneğin bir veya iki yıllık bir süre için vize verilmesi mümkündür. Ancak, ülkeye giriş tarihinden itibaren dönem başına sadece 90 gün kalmanın mümkün olduğunu unutmayın. Bu süre geçtikten sonra, Schengen bölgesine bir sonraki giriş ancak (ilk giriş tarihinden itibaren) altı aylık bir sürenin ardından mümkündür.

Vize başvurusuna ekli belgelere dayanarak, yetkili temsilcilik verilecek vizenin süresine karar verir. Prensip olarak, yıllık vize esas olarak Almanya’da veya Schengen Devletleri’nde birkaç kez kalmış kişilere verilir.

Schengen vize başvurusu, her zaman, konaklamanın ana varış noktası olacak ülkenin yurtdışındaki temsilciliğine yönelik olmalıdır.

 

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Kaç Günde Çıkar?

 

Almanya Federal Cumhuriyetine yapacağınız Aile Birleşimi müracaatlarınızın hemen hemen çıkış süresi 3 aydır. Sizin durumunuza göre süre uzayıp, kısalabilir. 3 ay dolunca başvurunuzu sorgulamanız mümkün.

Almanya Ausbulding Vizesi

 

Ausbulding, kısasa Almanya’da mesleki eğitim şekli ve bir çıraklıktır. Bu eğitime Almanya’ da maaşlıdır. Bu 300’den fazla alanda hem pratik hem de teorik deneyimi içerir.

Eğitim ortama 1 ila 3 yıl sürer. Eğitimin uzunluğu eğitimin alanına göre, niteliklerinize göre değişecektir.

18 ila 30 yaş arasında olup lise mezunu olan herkes Ausbulding Programlarına katılabilir.

 

Ausbildung için vize gerekenler

 

 • Asgari B2 Dil evrakı (bazı programlarda eğitimin başında bu B2 olmalıdır.
 • Lise diploması
 • Finansal kaynakların kanıtı – Bloke Hesap
 • Sağlık sigortası kanıtı
 • Belirli eğitim ayrıntılarını içeren kısa bir özgeçmiş (CV)
 • Almanya’da kalacağınız konaklama belgesi
 • Mesleki eğitime kabul belgeniz
 • Ausbulding sözleşmesi
 • Gerekirse eğitiminiz için Federal İş Kurumu’ndan onay

 

Almanya Çalışma Vizesi

Buluşlar ve yenilikler ülkesinde çalışmak için Almanya’ya geliyorsanız, bir Alman çalışma vizesine ihtiyacınız var. 

Prensip olarak, herhangi bir çalışma şekli için Almanya için ulusal vizeye ihtiyacınız vardır. Bu vize ile sadece Almanya’da çalışabilirsiniz. Vizenizi uzatma ve oturma iznine dönüştürme seçeneğine sahipsiniz.

Almanya Çalışma Vizesi Randevu

 

Almanya çalışma vizesi için gerekli şartları sağlıyor musunuz? Ardından Almanya’ya girmeden önce çalışma vizesine başvurmak için ikamet ettiğiniz ülkedeki sorumlu Alman diplomatik temsilciliğinden bir randevu alın. Burada tamamlanmış ve imzalanmış başvuruyu ve gerekli tüm belgeleri gönderirsiniz. Ancak Almanya’da çalışmak için vize başvurusunda bulunduysanız, vizeden sonraki bir tarihte oturma izni verilebilir.

 

Almanya İş Arama Vizesi

 

Almanya’da kalifiye bir iş arıyorsanız, Almanya için vize / oturum izni başvurusunda bulunmanız şart. Kalifiye kişiler, Almanya’da denkliği olan üniversite diplomasına veya nitelikli bir mesleki eğitime sahip kişilerdir.

 

Almanya İşçi Vizesi

 

Almanya da Çalışma İzni Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Başvuru Formu
 • Pasaport
 • 2 adet vesikalık fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği.

(Eksik olmaması gereken bilgiler)

Daha önce yapılmış evlilikler

Doğan çocuklarınıza ait kimlik bilgileri

Boşanmalar

Anne ve baba hakkındaki bilgiler

 • Başvuru sahibinin ikametgah belgesi
 • Sağlık Sigortası

 

Almanya 6 Aylıkken İş Arama Vizesi

 

Almanya iş arama vizesi, Almanya Federal Devletince  nitelikli meslek sahibi olan yabancıların 6 ay süreyle Almanya’da iş aramasına hak tanıyarak  mesleğine uygun iş bulması halinde Almanya’dan çıkmak zorunda kalmadan oturum başvurusu yapabilmesine imkan tanır.

2020 yılından önce iş arama vizesi yalnız üniversite mezunu meslek sahibi yabancılara tanınıyordu. 2020 yılı itibariyle  üniversite mezunu olmadan nitelikli meslek sahibi olan yabancılara çalışma hakkı tanınmıştır.

 

Almanya Sözleşmeli İşçi Vizesi

 

Eğer çalışacağınız süre 90 günü aşıyorsa (D tipi) başvurusu yapmanız gerekmektedir. Uzun Süreli Ulusal Vize (D tipi) başvurunuzda çalışma amaçlı gittiğinizi bu vize türünün  belirtmeniz gerekmektedir.

 

Almanya Staj Vizesi

Almanya’da staj yapacağınız staj süresi 90 günü aşmayacak ise, Schengen vizesine başvurmanız gerekir. Vize başvurusu için talep edilen belgelerinizi asılları ve birer adet fotokopileriyle birlikte ibraz etmeniz gerekir.

 

Almanya Dil Kursu Vizesi

 

Almanya’ya birkaç hafta süren bir dil kursu veya araştırma amacıyla geliyorsanız ve en fazla üç ay Almanya’da bulunuyorsanız, normal Schengen vizesi C yeterlidir.

 

Almanya Eğitim Vizesi

 

Gittikçe daha fazla genç yurt dışından Almanya’ya okumak için geliyor. Alman düşünürler felsefeyi yüzyıllar önce şekillendirdi ve Alman makine mühendisliği uluslararası bir ihracat başarısı elde etti!

Alman üniversiteleri dünya çapında bir üne sahiptir. İyi ve uygun fiyatlıdırlar! Ayrıca birçok genç Almanya’ya dil kursu almak için gelmektedir.

Ancak Schengen bölgesinden değilseniz ve Almanya için öğrenci vizesine başvurmak istiyorsanız nelere dikkat etmelisiniz ?

Almanya’daki eğitiminiz için doğru vize kategorisini seçtiğinizden emin olun ! Sizi aydınlatacağız!

 

Almanya Engelli Vizesi

 

Almanya engelli vizesi almak istiyorsanız öncelikle seyahat amacınızın belirlenmiş olması şarttır. Seyahat amacınıza göre vize çalışma durumunuza ve vize türünüze uygun olarak hazırlamanız gereken evraklar belirlenir. Başvurunuz için engelli durumunuzu gösteren belgeler ile  başvuru yapabilirsiniz.

 

Almanya Evlilik Vizesi

 

Evlilik vizesi, evlilik amaçlı bir vizedir. Aile birleşimi (eş birleşimi) vizesi için öncelikle yurtdışındaki yetkili Alman temsilciliğine başvurmanız gerekir.

Yabancı evli olmayan partner, burada evlenmek veya hemcins birlikteliğine girmek için bu vize ile Almanya’ya girebilir.

 

Evlilik vizesi için aşağıdaki şartlar yerine getirilmelidir:

 • Her iki eşin çoğunluğu
 • Eşlerin var olmayan ilişkisi
 • Almanca dil becerilerinin A1 seviyesinin kanıtı (Goethe Enstitüsü sertifikası)
 • Nişanlının Almanya’da ikametgahı
 • Almanya’da geçim güvencesi sağlanmalıdır
 • Gerçek bir evlilik yapma niyeti (sahte evlilik şüphesi yok )

 

Almanya Öğrenci Vizesi Gerekli Evraklar

 

Schengen vizesi için düzenli başvuru belgelerinin yanı sıra, mali kaynak kanıtı , üniversiteye kabul belgesi ve önceki eğitiminizin kanıtı da Almanya öğrenci vizesinde önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca ülkeyi tekrar terk ettiğinizden emin olmalısınız!

 

Almanya’daki eğitim vizeniz için kontrol listesi:

 • Usulüne uygun doldurulmuş vize formu
 • Almanya’dan ayrıldıktan sonra üç ay daha geçerliliği olan ve vize için en az iki boş sayfası olan geçerli bir pasaport
 • İki biyometrik vesikalık fotoğraf
 • Pasaport biyometrinizin bir kopyası (parmak izi)
 • Almanya’daki eğitiminiz sırasında konaklama kanıtı
 • Tıbbi acil durumlar ve hastaneye yatış için minimum 30.000 Euro teminatlı bir sağlık sigortası

 

Almanya Öğrenci Vizesi iData

 

Öğrenci vizesi almak isteyenler Almanya vizesine başvurmak iData ile iletişime geçebilirsiniz. iData ile başvurunuzu online olarak hazırlayıp doğrudan randevu alabilmeniz mümkün.

 

Almanya Partner Vizesi

Almanya’ya partnerinizi davet ettiğinizde ve bunun için vize zorunluluğu varsa,  ziyaretçinizin onları belirli bir nedenle davet ettiğinizi kanıtlayan bir davet mektubu sunabilmesi gerekir.

 

Almanya Sanatçı Vizesi

 

Sanatçı Vizesi genellikle serbest çalışma vizesi olarak da bilinen vize türlerindendir. Almanya Sanatçı Vizesi kısa süreli bir vize çeşidi olduğu için C tipi vize grubuna dahil edilmektedir.

 

Almanya Schengen Vizesi

Avrupa’ya seyahat etmek için Schengen Vizesine başvururken, Schengen Vizesi gereklilikleri ile ilgili bazı belgeleri sunmanız gerekir.

 

Almanya Schengen Vizesi  Başvuru Formu

 

Ziyaret etmek istediğiniz ülkenin konsolosluğunun web sitesinde Almanya Schengen Vizesi  Başvuru Formu’ na ulaşabilirsiniz.

 

Almanya Tatil Vizesi

 

Almanya’da seyahatinizin amacına ve kalış sürenize bağlı olarak farklı vize türleri vardır. Turist veya iş amaçlı seyahat eden veya ziyaret amaçlı kısa süreli konaklamalar için Almanya C vizesine başvurunuz.

 

Almanya Turist Vizesi

Almanya’ya sadece kısa süreli konaklama için turist olarak geliyorsanız , Schengen vizesi C formundaki Alman turist vizesi yeterlidir.

Almanya için bu tür vize ile Federal Cumhuriyet’te 90 güne kadar kalabilir ve güney Almanya kalelerini ve dağlarını, ayrıca kuzey Almanya kıyılarını ve göl bölgesini keşfedebilirsiniz. Ayrıca, bir Schengen turist vizesi ile (vize etiketinde aksi belirtilmedikçe), Schengen bölgesinde özgürce hareket edebilirsiniz.

Almanya Vizesi

 

Almanya’ya, Berlin’deki akrabalarınızı ziyaret etmek, Hamburg’daki bir iş ortağınızla tanışmak, Almanya ve diğer AB ülkeleri arasında seyahat etmek veya belki Almanya’da okumak veya çalışmak için mi seyahat etmek istiyorsunuz?

Seyahatinizin sebebi ne olursa olsun, Almanya için Schengen vizesine başvurmanız gerekebilir. Tek tip Schengen vizesi, AB üyesi olmayan ülkelerden birçok vatandaşın serbestçe dolaşmak için Almanya’yı da içeren Schengen bölgesine girmesine izin verir.

 

Almanya Vizesi Hangi Şehirden Alınır ?

 

Almanya Vizesi Alabileceğiniz Şehirler;

 

 • İstanbul Avrupa (Gayrettepe)
 • İstanbul Asya (Altunizade)
 • Ankara
 • izmir
 • Bursa
 • gaziantep
 • Antalya
 • Trabzon

 

Almanya Vizesi İçin Biyometrik Fotoğraf Ölçüleri

 

Çektireceğiniz biyometrik fotoğraflar 35 x 45 milimetre ölçülerinde olmalıdır. Yüzünüzü kapatacak herhangi bir aksesuar olmayacak veya önüne saç gelmeyecek şekilde tam karşısından resmi çekilmesi şarttır. Bazı dini gerekçeler için Almanya Konsolosluğu istisna gösterse de gözlerin önü kapalı olmamalıdır.

 

Almanya Vizesi İçin Gerekenler

 

Almanya vizesi için yaşadığınız ülkedeki Alman diplomatik temsilciliğine ya konsoloslukta ya da Alman büyükelçiliğinde başvuruyorsunuz.

 • Başvurunuzu yapabilmek için vize ofisinden randevu alınız .
 • Parmak izlerinizi yakın zamanda göndermediyseniz, parmak izleriniz taranacağı için başvuruyu yalnızca şahsen yapabilirsiniz.
 • Vize için VIDEX platformunda kendi dilinizde doldurabileceğiniz bir başvuru formuna ihtiyacınız var . Veya vize başvuru formunu Federal Dışişleri Bakanlığı web sitesinden PDF olarak indirebilirsiniz.

 

Almanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

Almanya vizesi almak için başvuru formuna ve önceden derlemeniz gereken diğer formlara ihtiyacınız var. Vize başvurusu için aşağıda belirtilen evraklara ek olarak hangi evrakların isteneceği vizenizin türüne göre değişmektedir.

 • Planlanan dönüşten sonra en az üç ay daha geçerliliği olan ve ayrıca vize için iki sayfası ücretsiz olan geçerli bir pasaport .

 

 • Sizi karşı karşıya ve başı açık gösteren iki biyometrik vesikalık fotoğraf .

 

 • Seyahatinizin nedenini açıklayan bir ön yazı : Burada, özel, iş veya sağlık olsun, seyahatinizin nedenini belirtmelisiniz. Almanya’da özel olarak ikamet edecekseniz , Almanya vizeniz için sizi davet eden kişiden bir davet mektubuna da ihtiyacınız olacaktır. İş gezileri için bir şirket mektubu sağlamak en iyisidir. Almanya’da bir klinikte kalmak istiyorsanız, bir doktor mektubunuz hazır olmalıdır.

 

 • Seyahat için yeterli mali kaynağın kanıtı ( son üç aya ait banka hesap özetleri).

 

 • Minimum 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası .

 

 • Otelden onay alan ve uçuş veya tren detaylarını içeren bir seyahat planı.

Almanya Vizesi İçin Hesapta ne kadar para olmalı?

 

Ulusal vize D için Günlük 75 Euro ödersiniz. Almanya’ya C kategorisi kısa süreli Schengen vizesi ile gelirseniz günlük rakam ücreti 80 Euro’dur.

 

Almanya vizesi için otel rezervasyonu

 

Almanya’yı ziyaret etmeyi planlayıp, otelde kalmayı düşünüyorsanız otel rezervasyonu yapmalısınız. Otel rezervasyonuna dair kanıt belgesi sunmanız şarttır.

Almanya vizesi için randevu nasıl alınır?

 

Almanya vizesi almak isteyenler Almanya vizesine başvurmak iData ile iletişime geçebilirsiniz. iData ile başvurunuzu online olarak hazırlayıp doğrudan randevu alabilmeniz mümkün.

Almanya vizesi ile İsviçre’ye giriş

 

Almanya Schengen Vizesi ile İsviçre’ye gidebilmek mümkündür. Önemli olan iilk giriş işleminin Almanya üzerinden yapılmasıdır.

İlk giriş işleminin Almanya üzerinden yapılması şartı ile bir sorun teşkil etmez. 

 

Almanya vizesi kaç günde çıkar?

 

Kısa süreli Almanya vizesinin işleme koyulması genellikle iki hafta sürer.

Ancak bu, yoğun seyahat sezonunda daha uzun sürebilir. Aynısı, gerekli tüm belgeleri hazırlamamışsanız da geçerlidir. Artık (Şubat 2020’den beri) sorumlu Alman diplomatik misyonunda seyahatinizin başlamasından 6 ay öncesine kadar birçok ülkede Schengen vizesine başvurabilirsiniz.

Örneğin, çalışmak veya okumak için uzun süreli bir konaklama (ulusal vize) için vize başvurusunda bulunursanız , o zaman iki ila üç aylık bir işlem süresini hesaba katmanız gerekir.

Almanya vizesi kolay mı?

 

Almanya konsolosluğu vizeler için gerekli evrakları belirtmiştir. Almanya vizesi için gerekli evraklarınızı  doğru ve eksiksiz bir şekilde sunduğunuz takdirde, vize zor değildir.

 

Almanya vizesi nasıl alınır?

 

Kısa süreli vize başvurusunda bulunmak isterseniz Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen  turizm acenteleri aracılığı veya vize danışma merkezleri ile yapmanız gerekir. Uzun süreli vize başvurularının ise şahsen ve randevu alarak gerçekleştirmeniz gerekir.

Almanya vizesi ne kadar sürede alınır?

 

Kültürel ve turistik geziler için vize almak isteyen kişilerin vizeleri en fazla 15 iş günü teslim edilmektedir.

 

Almanya vizesi nereden alınır?

 

Alternatif olarak, Türkiye’de Almanya vizesine başvurmak için harici hizmet sağlayıcı iData ile iletişime geçebilirsiniz. iData ile başvurunuzu online olarak hazırlayabilir ve doğrudan randevu alabilirsiniz. Alman Büyükelçiliği iData’nın resmi ortağı, Türkiye’de sekiz başvuru kabul merkezi işletiyor :

 

 • İstanbul Avrupa (Gayrettepe)
 • İstanbul Asya (Altunizade)
 • Ankara
 • İzmir
 • Bursa
 • Gaziantep
 • Antalya
 • Trabzon

 

Almanya vizesi ücreti?

 

 1. Almanya’ya 90 güne kadar (C vizesi) kalış için vize başvurusunda bulunursanız,  vize başvurusu başına aşağıdaki masrafları karşılamanız gerekir.
 • 12 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar: 80 Euro
 • 6 ila 12 yaş arası çocuklar: 40 Euro
 • 6 yaşından küçük çocuklar: ücretsiz

 

 1. Almanya için 90 günden (D vizesi)

daha uzun süreli kalış için vize başvurusunda bulunursanız, vize başvurusu başına aşağıdaki masraflara maruz kalırsınız:

 

 • 18 yaş üstü yetişkinler: 75 Euro
 • Küçükler: 37.50 Euro
Mutlaka Oku! Almanya Vize Ücreti

Almanya vizesiz gidiş

 

Almanya Umuma Mahsus (Bordo) Pasaport sahiplerinin ülkeye girmesi için vize talep ederken, Hizmet (Gri) Pasaport, Hususi (Yeşil) Pasaport, ve Diplomatik (Siyah) Pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 gün kadarlık bir sürede vizesiz giriş yapabilir.

 

Almanya yatırımcı vizesi

 

Vatandaşı olunan ülkedeki Federal Almanya Cumhuriyeti temsilciliklerinden birine başvurarak, bu başvuru ile, başvuran, birçok sayıda evrakla beraber iyi hazırlanmış iş planını da ibraz edip Almanya yatırımcı vizesi alabilir.

 

Ev hanımı Almanya Vizesi

Evlilik vizesi için ancak nüfus müdürlüğünden belgeyi ve evlilik tarihini aldıktan sonra kendi ülkenizdeki sorumlu Alman diplomatik temsilciliğine başvurabilirsiniz.

 

iData Almanya Vizesi

 

Seyahatin amacına göre başvuru ya bir iData kabul merkezinde ya da yurtdışındaki Alman temsilciliğinde yapılır. Parmak izleri ibraz edildikten sonra pasaport ve ibraz edilecek belgeler, iData kontuar personeli veya vize ofisi tarafından ileri işlem için kabul edilecektir.

 

iData’dan Almanya Vizesi nasıl alınır ?

 

 • Seyahatin amacına bağlı olarak, gerekli tüm belgeler alındıktan sonra, Alman içişleri yetkilileri sürece dahil olduğundan, işlemlerin işlenmesi genellikle üç ay kadar (özel durumlarda daha uzun) sürebilir.
 • Başvuru sürecinde pasaportunuza ihtiyacınız varsa, vize ofisine imzalı bir mektup gönderebilirsiniz.
 • Bireysel pasaportlar, başvurular işleme alındıktan hemen sonra, bazı orijinal belgelerle birlikte iDATA’ya geri gönderilir veya posta ile size geri gönderilir.

 

Memur Almanya Vizesi

 

 • Devlet memurları ziyaret amaçlı Almanya vizesi almak istiyorsa;
 • 2 adet biyometrik fotoğrafı olması gerekir.
 • Almanya Başkonsolosluğuna hitaben yazılmış vize talep dilekçesi ile  Almanya vizesi almak için bağlı olunan makamdan izin belgesi gerekmektedir.

Romanya Vizesi ile Almanya’ya gidebilir miyim?

 

Romanya müzakereler aşamasında olmasından dolayı Romanya vizesi ile diğer Schengen ülkelerine giriş yapılamaz. Ancak Romanya vatandaşları vizesiz diğer Schengen ülkelerine seyahat edebilmektedir.

 

Polonya vizesi ile Almanya’ya Giriş

 

Polonya Schengen bölgesine dahildir. Polonya vizesiyle Schengen bölgesine dahil olan ülkelere seyahat serbestliğiniz bulunur.

Polonya girişli Schengen vizesi alırsanız seyahatinize ilk olarak Polonya ülkesinden başlamanız şarttır.

Çoklu giriş vizesi alırsanız; Polonya ülkesine giriş yapmak istediğiniz Schengen ülkesine seyahat edebilir ve Schengen Bölgesi’ne giriş çıkış yapabilmeniz mümkün.

 

Schengen bölgesine dahil olan ülkeler

 • Almanya
 • Fransa 
 • Hollanda
 • İtalya
 • İspanya
 • Portekiz
 • İsveç
 • İsviçre
 • Belçika
 • Çek Cumhuriyeti
 • Estonya
 • Finlandiya
 • Yunanistan
 • Macarista
 • İzlanda
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg 
 • Malta
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovenya

 

Turist vizesi ile Almanya da evlenmek

 

Schengen vizesi ile giriş, size turistik veya mesleki nedenlerle 6 ay içinde en fazla 90 gün kısa süreli kalma hakkı verir ve Almanya için evlilik vizesine eşdeğer değildir.

Teorik olarak, Almanya’da turist veya ziyaretçi vizesi ile elbette evlenebilirsiniz, ancak daha sonra eşlerin daha sonraki göçü için göçmenlik makamları tarafından verilen oturma iznini almakta zorlanacaksınız.

Kural olarak, göçmenlik makamları vize prosedürünün yakalanması konusunda ısrar edeceklerdir. Bu nedenle en baştan evlilik vizesine başvurmak en iyisidir.

 

VFS Global Almanya vizesi

 

VFS Global, Almanya ‘ya girmek için vize başvurusunda bulunan kişilere destek hizmetleri sağlamak için Almanya Büyükelçiliği ile ortaklaşa çalışan ticari bir şirkettir.

VFS Global, doldurulmuş vize başvuru formunuzu, destekleyici belgeleri ve biyometrik verilerinizi göndermeniz gereken Almanya Büyükelçiliği için vize başvuru merkezlerini yönetir.

VFS Global ayrıca vize başvurusunu olabildiğince hızlı ve basit hale getirmek için bir dizi hizmet sunmaktadır. Bu hizmetler şunları içerir:

 • Kurye servisi
 • SMS Hizmeti
 • Premium Dinlenme Salonu
 • Form Doldurma Yardımı

 

Vize başvurunuz Almanya makamları tarafından işlenecek ve karara bağlanacaktır. VFS Global vize başvurunuzun doğru bir şekilde doldurulmasını ve gönderilmesini sağlamak için hizmet verir.

 

Almanya Vizesi Merak Edilenler

 

Yeşil Pasaport Almanya’ya ya vizesiz gidebilir miyim?

 

Yeşil Pasaport sahibi vatandaşlar 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Almanya’ya yapacakları seyahatlerini vizesiz gerçekleştirilebilir.

 

Yunan Vizesi ile Almanya’ya gidilir mi?

 

Yunanistan Vizesi ile Almanya’ya gidebilmek mümkün değildir. Hangi ülkeye vize alındıysa ilk o ülkeye gidilmelidir. Yunanistan’ a İlk giriş yapıldıktan sonra diğer ülkelere de vizenin girişi ve günü uygun ise seyahat edilebilir.

 

Yunanistan Schengen Vizesi ile Almanya’ya ya gidebilir miyim?

 

Evet. Schengen vizesi (vize etiketi üzerindeki metin: veren devletin ilgili dilinde “Schengen ülkeleri” için geçerlidir) veya bir üye devletin oturma izni veya ulusal vizesi (“D” kategorisi) sahipleri 90’a kadar kalabilirler. herhangi bir 180 günlük süre içinde Schengen bölgesinde ve dolayısıyla Almanya’da, vizenin izin verilen kullanım süresi kapsamında olduğu sürece kalış sürecidir.

 

Ancak, vizenin asıl seyahat varış noktasının bulunduğu ülkenin bir temsilcisi tarafından verilmiş olması gerekir. Giriş ve çıkış yeri belirleyici değildir.

 

18 yaş altı Almanya vizesi

 

Schengen vizesine başvuran reşit olmayanların ebeveynleri veya yasal vasileri, çocuğun velayeti, her iki ebeveynin pasaportunun onaylı kopyaları ve çocuk seyahat ediyorsa ebeveynler tarafından imzalanmış noter tasdikli ebeveyn onay formu gibi her küçük başvuru sahibi için ek belgeler sağlamalıdır.

 

Acil Almanya Vizesi

 

Vize başvuruları için expres başvuru yöntemi maalesef bulunmamaktadır. Ancak başvuru dosyanıza acil durumunuzu kanıtlayacak şekilde bir dilekçe sunabilirsiniz. Değerlendirme yetkisi yalnızca Büyükelçilik/ Başkonsolosluğa aittir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×