İDATA Almanya Schengen vizesi-İtalya Schengen Vizesi - Eraytur
Almanya Vizesi

İDATA Almanya Schengen vizesi-İtalya Schengen Vizesi

Yurtdışı seyahati planlayan vatandaşların, öncelikle ilgili kurum ile iletişime geçerek vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Vize başvuruları öncesinde, vize alınacak ülkenin konsolosluğu ya da ülke tarafından yetkilendirilen aracı firmalar ile iletişime geçerek vize başvurusu için randevu alınması ve kendisinden istenilen belgeleri bu tarihe kadar bir araya getirmesi gerekiyor.

İtalya ya da Almanya’ya seyahat etmeyi planlayan ancak bulunduğu şehirde bu ülkelerin konsoloslukları bulunmayan vatandalar ise vize başvurularını iData aracılığı ile yapabiliyor. Peki, iData nedir ve vatandaşlara hangi avantajları sunuyor?

İDATA Almanya Schengen vizesi-İtalya Schengen Vizesi

iData Vize Başvuruları

İtalya’ya vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar İstanbul, Bursa ve Trabzon’da bulunan iData ofisleri ile iletişime geçerek vize başvurusu yapabileceği gibi online olarak randevu alıp başvurularını gerçekleştirebiliyor. Ancak yaşanan Covid-19 pandemisi ile birlikte gerçekleşen kritik durumlar nedeniyle kurumun sadece İstanbul Altunizade de bulunan ofisi hizmet vermektedir.

Vize başvuruları 23 Mart 2020’den itibaren sadece İstanbul Altunizade şubesinden alınmaktadır. İtalya’ya vize almak isteyen vatandaşların, iData internet sitesi üzerinden öncelikle vize başvurusu için randevu alması gerekiyor. İtalya Schengen vizesi için randevu alacak kişilerin öncelikle gidiş amacını, mesleğini konaklama türünü, seyahat edeceği aracı ve çocuklu ya da çocuksuz seyahat edeceği bilgilerini vermesi gerekiyor. Vize randevusu sırasında teslim edilen bilgiler incelendikten sonra kişi ile iletişime geçilerek teslime etmesi gereken belgeler ve randevu tarihi kişiye verilir ve bu tarihe kadar kişinin istenilen belgeleri bir araya getirmesi gerekir.

Almanya için iData üzerinden vize başvurusu yapacak kişiler ise İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunan iData ofislerinden vize başvurusu yapabiliyor. Almanya Schengen vizesi için başvuru yapacak kişilerin, iData resmi sitesi üzerinden vize randevusu alması gerekiyor.

Randevu sırasında kendisinden istenen bilgileri teslim eden kişiler ile belgeler incelendikten sonra iData yetkilileri tarafından iletişime geçilerek kişiye vize başvurusu için randevu tarihi verilmekte ve bu tarihe kadar kişinin istenilen evrakları teslim etmesi gerekir.

Covid-19 pandemisi ile birlikte yavaşlatılan vize işlemlerinin ardından, düzenlenen kararlar ile birlikte Almanya Tır şoförleri vizesi alımı yeniden başlatılmıştır. Tır şoförü vizesi almak isteyen vatandaşların, iData’nın Ankara ve İstanbul şubeleri ile iletişime geçmesi gerekiyor. Almanya ve Macaristan Tır şoförü vize başvuruları iData tarafından sadece Çarşamba günleri kabul edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×