Yunanistan Vizesi: Kosmos Vize Aracılığı - Eraytur
Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi: Kosmos Vize Aracılığı

2023’de Yunanistan vize işlemleri için eksiksiz bir rehberdir. Buradaki tüm bilgiler 2023′ de Yunanistan vizesi için güncel bilgiler ve evrak listesini içermektedir.

Bu yeni rehberde Yunanistan vizesine dair her şeyi bulacaksınız.

 • Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan güncel evraklar
 • Yunanistan vize ücret ve koordinasyon bedelleri güncel 2023
 • Yunanistan vize başvurusu hakkında merak ettikleriniz

Biz hakkında merak ettiğiniz her türlü bilgiye aşağıdaki yazılar sayesinde ulaşabilir ve gerekli bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Hakkında

Yunanistan’a seyahat yapmayı planlayan kişilerin, seyahatlerini gerçekleştirilebilmeleri adına Yunanistan ülkesine vize başvurusunda bulunmaları talep edilmektedir.

Bu vize talepleri ise sadece bu konu ile ilgili yetki sahibi olan vize başvuru merkezleri ya da firmaları aracılığı ile sağlanmaktadır.

Yunanistan ülkesinin talep etmiş olduğu vize çeşitleri ile ilgili hizmet veren vize merkezleri, en kısa söyle de telef edilen Yunanistan vizesini kişinin almış olması adına destek olmaktadır.

Vize merkezleri ise, Yunanistan vize işlemlerini yılların getirmiş olduğu tecrübesi ve uzman kadrosu ile birlikte hizmet veren profesyonel bir danışmanlık merkezleridir.

Hazırlanması gereken vize evrakları ile ilgili tüm detayları, vizenin reddedilmemesi için yapılması gereken her türlü takip işlemlerini ve bütün konularda hizmet veren vize merkezi Yunanistan vize işlemleri bölümü, vize başvurularının olumlu sonuçlanması adına eksiksiz bir şekilde kişiye danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Türkiye sınırları içerisinde bulunan konsolosluklar ya da büyükelçilikler, Yunanistan vizesi ile ilgili tek karar verme yetkisine sahip olan kurum ve kuruluşlar olarak bilinmektedir. Yunanistan vizesi almak için başvuru talep eden kişinin bilmesi gereken evrakları ve diğer şartları sadece bu temsilcilikler belirlemektedir.

Vize merkezi temsilciliklerinin almış olduğu en güncel kararlar ile ilgili başvuru kişilerini bilgi sahibi yaparak, işlemlerin sorunsuz ve acil bir şekilde ilerlenmesi sağlanmaktadır. Yunanistan’a dair vize işlemleri ile ilgili her türlü sorunun güncel cevaplar vize merkezi tarafından kişinin tarafına bilgilendirme yolu ile sağlanmaktadır.

Türkiye ülkesinin komşularından biri olan Yunanistan, turistik ve ticari yönde pek çok yabancı için cazibe merkezi konumunda yer almaktadır. Yunanistan uygun fiyatlı hizmetleri, zengin bir kültürü, tarihi ve doğası ile son yıllarda türlerin de en çok tercih etmiş olduğu ülkelerin başında gelmektedir.

İş ve tatil seçeneklerinin uygunluğu, Yunanistan ülkesine yapılacak olan ziyaretlerin artmasına sebebiyet vermektedir. Yunanistan’a olan taleplerin artmasıyla beraber, ülkeye gidişlerde yapılması ve bilinmesi gerekenler hakkında birçok sorunun sorulmasına neden olmaktadır.

Bu soruların tüm cevabı ise vize merkezinin uzman kadrosu bulunmaktadır. Yunanistan ülkesi, ülkeye gelmek isteyen Türk vatandaşlarından, sınırları içerisine girebilmeleri adına vize alma zorunluluğu getirmektedir.

Avrupa birliğine üye olan ülkelerden biri olan Yunanistan, üye olan ülkelerin vatandaşları dışında kalan kişilere dahil olduğu Schengen anlaşması kuralları neticesinde vize vermektedir. Bu kural Türkler için de geçerlidir.

Türkiye sınırları içerisinde bulunan bu ülkeye gitmek isteyen vatandaşlar umuma mahsus pasaport sahipleri adına vizelerle ilgili verilmiş olunan kararlar, Yunanistan’ın Türkiye ülkesinde bulunan temsilcileri tarafından sağlanmaktadır.

Bu kurumlar, seyahat nedenine göre talep edilen vize türü ile ilgili takip edilmesi gereken aşamalar, hazırlanması talep edilmiş olan evraklar ve diğer talep edilen belgeler de eksiksiz bir şekilde sunulduktan daha sonra sonuca varılmaktadır. Yunanistan, kendi ülkesine girme amaçlı yapılacak olan vize başvurularını ona mutlu olarak değerlendirir ise, başvuru yapan kişi Yunanistan Schengen vizesine sahip olmaktadır.

Yunanistan Schengen Vizesi Nedir?

Yunanistan Schengen Vizesi Nedir?

Yunanistan Schengen vizesi, yabancı ülkelerin uyguladıkları vize prosedürleri gereğince, farklı yabancı ülkenin vatandaşlarına farklı vize taleplerinde bulunabilme hakkı sağlamaktadır. Vize, temel olarak bir ülkenin sınırları içerisine giriş yapma hakkı tanıyan bir izin belgesi olarak bilinmektedir.

Bu sayede ülkenin güvenlik ve göç etme gibi durumlarını doğru bir şekilde kontrol altına almaktadır. Yunanistan’ın, bu izin belgesini yabancılara Yunanistan Schengen vizesi, yabancı ülkelerin uyguladıkları türleri gereğince, farklı yabancı ülkenin vatandaşlarına farklı vize taleplerinde bulunabilme hakkı sağlamaktadır.

Vize, temel olarak bir ülkenin sınırları içerisine giriş yapma hakkı tanıyan bir izin belgesi olarak bilinmektedir. Bu sayede ülkenin güvenlik ve göç etme gibi durumlarını doğru bir şekilde kontrol altına almaktadır. Yunanistan’ın, bu izin belgesini yabancılara verirken değişkenlik gösteren uygulamaları da bulunmaktadır. değişkenlik gösteren uygulamaları da bulunmaktadır.

Yunanistan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan vizesi için talep edilen gerekli evraklar her türü için farklılık göstermektedir. Ancak geçerli bir pasaporta sahip olmadan, vize başvurusu yapma imkanı bulunmamaktadır.

Nüfus cüzdanı fotokopisi, yolculukta beklenmeyen bir acil durum karşılaşmasında tedavi masraflarını karşılayabilecek bir seyahat sigortası, talep edilen ölçülerde çekilecek bir biyometrik fotoğraf, mali yeterlilik talebi, elbette yolculuk ve konaklama yapmak için başlangıç ile bitiş tarihlerini kapsayacak bir vize türü için talep edilen standart evraklar yetkili makama teslim edilmektedir.

Tüm bunların dışında, başvuru sahibinin mesleki pozisyonuna göre ve konsolosla beyan edilmesi gereken belgeler de bulunmaktadır. Ancak bunlar, başvuru sahibinin seyahat türüne ve mesleğine göre değişim göstermektedir.

Örnek verecek olursak kısa süreli bir iş görüşmesi nedeniyle Yunanistan vizesi almak isteyen kişi, görevlendirme yapan iş yeri sahibi çalışanın hangi neden doğrultusunda Ülkeye gitmesi gerektiğini belirtmesi ve bunun beraberinde iş yeri sahibi olduğunu kanıtlamasının talebi edilmektedir.

Yunanistan vize başvuruları da dahil olmakla birlikte bütün vize başvuruları için hazırlanması gereken belgeleri talep edilen şekilde olması gerekmektedir.

Evrakların gerekli yerlerden onaylanması adına bazı kişilerin yetkili birimlerce imzalanmış ve kaşe ile damgalanmış olması gerekebilme ihtimali bulunmaktadır. Önemli olan diğer bir detay ise evrakların içeriğinin doğru bir şekilde beyan edilmesi gerekmektedir.

Akabinde talep edilen bu bilgiler, Yunanistan yetkili makamının kişi hakkında karar vermesini olumlu açıdan sağlamaktadır. Doğru bilgilerin, eksiksiz olarak ibraz edilmesi ise başvuru yapılan vizenin onaylanması açısından oldukça büyük bir önem arz etmektedir.

Yanlış ya da eksik bilgi beyanında vize talebinin reddedilmesine neden olabilmektedir. Kurumlar tarafından sağlanacak olan bir takım resmi evrakların antetli kâğıda hazırlanması da talep edilebilmektedir.     

Yunanistan hemen hemen herkesin gerek tarihi gerek lezzetleri açısından gidip görmez ve gezmek istediği bir yer olmuştur.

Diğer pek çok ülkede olduğu gibi Yunanistan’ı gezebilmek için de vize başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Yunanistan ziyareti için birçok belge ve evrak gerekmektedir. Bu belgelerin hazırlanması oldukça titiz bir şekilde yapılmalı ve eksiksiz tamamlanmalıdır.

Yunanistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Yunanistan Turistik Vize

Yunanistan sınırları içerisinde 90 gün veya daha kısa olmak şartı ile tatil, gezi ve tur gibi turistik amaç doğrultusunda gerçekleşecek seyahat için Türkiye Cumhuriyeti (Umumi husus Bordo) pasaportu olan vatandaşların Yunanistan Turist vizesi almaları gerekmektedir. Vize izin süresi olarak kişilere 180 günün içerisinde 90 gün kalabilme imkanı tanınmıştır.

Yunanistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Yunanistan turistik vize için gerekli evrakların başında pasaport gelmektedir. Vize basımı sebebi ile pasaport içerisinde iki sayfanın boş bırakılması gerekmektedir. Aynı zamanda elinizde bulunan pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması gerekmektedir.
 • Pasaportunuzda kullandığınız fotoğrafın yeni olması gerekir çünkü eski pasaportlarda kullanılan hiçbir fotoğraf ile gerçekleşen vize başvuruları kabul görmemektedir. Bu nedenle yeni bir biyometrik fotoğraf çektirilmelidir.
 • Pasaport içerisinde yer alan kimlik bilgilerinin nüfuz cüzdanı içerisinde yer alan bilgiler ile aynı olması gerekmektedir. Bu nedenle kimlik fotokopisi turistik vize için oldukça önemlidir.
 • Kişinin şahsına ait banka hesap dökümü kesinlikle olmalıdır. Üzerinde bankaya ait imza ve kaşe, ıslak imza olmalıdır.
 • Yaptığınız vize başvuru aşamasında Yunanistan sınırları içinde kalacağınız yer ve ulaşım bilgileriniz verilmelidir.
Yunanistan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Turistik Vize Ücreti

Yunanistan Turistik Vize Ücreti

Her sene vize süresini ve farklı kategorilere ait fiyat bilgilendirmesini web sitesi üzerinden paylaşan Yunanistan Hükümeti başkonsolosluğu vize ücreti 110 Euro’dur. Bu 2020 yılı için talep edilen fiyattır ve bu fiyata 3 Şubat 2020 yılında yapılan 20 Euro’luk zam da dahildir.

Yunanistan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Yunanistan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Bayram gibi özel günler öncesi veya yaz döneminde ki başvuru yoğunluğuna bağlı olarak Yunanistan vize başvuruları 5-20 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yunanistan Turistik Vize Formu

Yunanistan Turistik Vize Formu

Yunanistan Vize Başvuru Formu titiz bir şekilde doldurulması gereken resmi formdur. Formu doldururken yapılabilecek herhangi bir hata başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, pasaport bilgileri ve seyahat amacı gibi sorular bulunmaktadır. Vize başvuru kısmında doldurulması gereken bilgilerin hepsine gerçeğine uygun ve eksiksiz bir şekilde yanıt verilmesi gerekmektedir.

Başvuru formunun Türkçe doldurulması halinde Türkçe karakter kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Yunanistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan vize dilekçesinde istenilen bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmalıdır. Bu bilgiler de;

 • Tarih bilgisi
 • Ad, soyad ve pasaport numarası
 • Seyahat tarihi ve detayları
 • Kalacak yer bilgilerini
 • Seyahat süresi ve giriş talebinizin kaç kişiyle olduğunu
 • Mesleki bilgiler, gelir kaynağı ve banka hesap bilgilerinizi
 • Geçmişte yaptığınız seyahatlerinizi açık bir dille belirtmeniz gerekmektedir.
Yunanistan vize reddi aldıysanız, itiraz ve itiraz dilekçesi için https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-reddi/ adresini ziyaret etmelisiniz.

Yunanistan Ticari Vize

Yunanistan Ticari Vize

Ticari vize kısa süreli konaklama içeren bir vize türüdür. Ticari vize 180 ün içerisinde en fazla 90 gün konaklama yapmak kaydı ile gerçekleşmektedir. Yunanistan ticari vize başvurusu için konsolosluklara direkt olarak müracaat edilmemektedir. Ticari vize yetkili danışmanlık firmaları veya seyahat acenteleri tarafından yapılmaktadır. İkamet edilen bölgeye en yakın başvuru merkezine gidilmesi gerekmektedir.

Yunanistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

1.Yunanistan Vize Başvuru Formu

Bu form İngilizce veya Yunanca doldurulabilir. Başvuru formunda bulunan sorulara açık ve net bir dille cevap verilmesi gerekmektedir. İmza ve fotoğraf oldukça önemlidir. İmzası ve fotoğrafı bulunmayan başvuru formları geçersiz sayılmaktadır.

2.Biometrik Parmak İzi Kaydı

Sağlık açısından parmak izi alımınızda herhangi bir sorun yoksa parmak izinizi sisteme kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Herhangi bir engel var ise doktor raporu ile belirtilmesi zorunludur.

3.Yunanistan Ticari Vize Davetiyesi

Ticari ticari vize başvurusunda en önemli şeylerden biri davetiyedir. Davet edildiğiniz şirket tarafından başlıklı kâğıdına, firma bilgileri bulunan kaşeli ve el ile  imzalanmış ıslak imzalı davet mektubu  hazırlanmalıdır.

4.Yunanistan Ticari Vize Talep Dilekçesi

Bu dilekçede şirkette ne kadar süre ile hizmet verdiğinizi, seyahat etme sebebinizi, Yunanistan’da ne kadar süre ile kalacağınızı ve mesleki görevinizi belirten yazı antetli kağıtta, imzalı ve kaşeli bir şekilde teslim edilmelidir.

5.Pasaport

Seyahat bitiminde 3 ay geçerliliği olan pasaportun 2 sayfası mutlaka boş olmamalı ve 10 seneden eski olmamalıdır.

6.Biometrik Fotoğraf

Teslim edeceğiniz 2 adet fotoğraf kesinlikle daha önce kullanılmamış olmalıdır.

7.Nufüs Cüzdanı Fotokopisi ve Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kağıdı içerisindeki bilgiler ile pasaportunuz aynı bilgileri taşımalıdır. Nüfus kayıt örneği, ikame, aile fert bilgileri açık bir şekilde gösterilmelidir.

8.Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası Yunanistan vize evrakları içinde kesinlikle bulunması gereken bir belgedir. Yaş sınırı olmamalı aynı zamanda tüm seyahatinizi kapsamalıdır.

9.Uçak/Konaklama Rezervasyon Bilgileri

Bu evraklarda en önemlisi rezerve tarihlerinin açıkça görülmesidir. İlk uçuşunuzu, dönüşünüzü ve başka bir ülke planınıza dahil değil ise o noktaya olan uçuş ve konaklama bilgilerinizin eksiksiz bir şekilde bildirilmesi gerekmektedir.

10.Banka Hesap Dökümü

Şahsa ait banka şubesinden alınan 3 aylık banka hesap dökümü ıslak imza, kaşe ve yetkili banka görevlisinin imzası alınarak teslim edilmelidir. Banka hesabınızda en az 5.000 Türk Lirası bakiye olmalıdır. Aileniz ile gitmeyi düşünüyorsanız her aile ferdi için 5.000 TL. bulunması zorunludur.

11.Yunanistan Ticari Vize Mesleki Evraklar

Sebebi iş olarak gösterilen seyahatler sırasında mesleki belgeler oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Çalışanlar için;

İşveren yazısı, Şirketin faaliyet belgesi, işe giriş bildirgesi ve ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri bulunması gerekmektedir.

Şirket sahipleri için;

Şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe ve şirketin mevcut durumunu belirten ek belgeler çalışanlar için verilen evraklar ile birlikte teslim edilmelidir.

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Ücreti

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Ücreti

Yunanistan aile ziyareti için gerekli vize ücreti 12 yaş ve üzeri Türk vatandaşlarının 110 Euro ve ek olarak 20 Euro başvuru merkezi ücret ödemeleri vardır.

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?

Aile ziyaret Yunanistan gezisinde vize çıkış süresi 7 iş günüdür. Son gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda bu süre Schengen ülkeleri için yapılan başvurularda 15 güne kadar uzayabilmektedir.

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Formu

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Formu

 1. Yunanistan aile ziyareti vize formunda pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.
 2. Vize basımı için pasaportun 2 sayfası kesinlikle boş olmalıdır.
 3. Vize başvurusu gerekli evraklar üzerinde yer alan tarihlerin 3 aydan daha eski olmaması gerekmektedir.
 4. Başvuru yapan kişinin yaşı 18 yaşından küçük ise ebeveyn ya da yasal vasinin iznini gösteren noter onaylı muvafakatname ibraz edilmelidir.
 5. Ziyaret vize başvuru aşamasında ulaşım ve konaklama bilgilerinin detaylı bir şekilde belirtilmesi ve konsolosluk değerlendirilmesine sunulması gerekmektedir.
 6. Başvuru sahibinin Schengen bölgesinde konaklayacağı süreyi tam olarak kapsayan 30.000 Euro kapsamlı uluslararası geçerliliği olan seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan aile ziyareti vize dilekçesinde;

 • -İmza
 • -Ad-soyad
 • -Seyahat edilmek istenen tarih aralığı
 • -Seyahat amacı
 • -Konaklanacak olan yer bilgisi belirtilmelidir.

Yunanistan Aile Ziyareti Davetiye Örneği

Yunanistan Aile Ziyareti Davetiye Örneği

 • Yunanistan’da bulunan akraba ya da arkadaştan gelen davet mektubunun aslı ibraz edilmelidir. Bu belge belediyen tarafından onaylanmış olmalıdır.
 • Davetiye mektubu ile birlikte pasaport fotokopisi, kira kontratı, banka hesap döküm belgesinin de olması gerekir.
 • Yunanistan seyahatinizin hangi ulaşım yolu ile gerçekleşeceği ve tarihini belirten bilet rezervasyonu bulunmak zorundadır.
 • Konaklama rezervasyonu olmalıdır.
 • Tüm seyahat sürenizi kapsayan 30 bin Euro sağlık sigortanız olmalıdır.
 • Kişinin şahsi banka hesabına ait son 3 aylık hesap hareketleri
 • Başvuruda bulunan kişi Türk değil ise Türkiye oturum belgesini de eklemelidir.
 • Başvuru yapan kişinin son üç aylık maaş bordrosu bulunmalıdır.
 • Başvuru sahibi ev hanımı veya öğrenci ise sponsor olan kişinin son üç aylık banka hesap dökümü ve öğrenci belgesi olması zorunludur.

Yunanistan Aile Birleşimi

Yunanistan Aile Birleşimi

Bu vize türü evli olan kişiler için geçerli sayılmaktadır. Yunanistan sınırları içinde yer alan Türkiye Konsoloslukları Türk vatandaşların evlenme işlemlerini gerçekleştirmekle yükümlüdür. Evlenmek isteyen kişilerin bir takım belgeleri Türkiye Başkonsolosluğuna başvurarak iletmesi gerekmektedir. Bu belgeler;

 • Doğum kayıt örneği
 • Başvuru yapan kişilerin evlenmelerinde herhangi bir sakınca olmadığını teyit eden Yunanca belge olması gerekmektedir.

Yunanistan Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Yunanistan Vize Başvuru Formu
 • Evlenme Belgesi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Vize İşlem Ücreti

Türk makamlar tarafından hazırlanmış olan bu evrakların Yunanistan yetkili makamları tarafından kabul görebilmesi  için evrakların doğruluğunun apostil mührü ile onaylanması gerekir. Apostil tasdikli evraklar Yunanistan makamları tarafından talep edilmektedir.

 1. Sağlık Raporları
 2. Ticari Evraklar
 3. Eğitim Belgeleri
 4. Nüfus Müdürlüğü Evrakları

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Ücreti

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Ücreti

Yunanistan aile birleşimi vize ücreti genel olarak Euro üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Pandemi sonrası vize ücretleri konusunda bir takım karışıklıklar yaşayan Yunanistan vize ücreti hakkında kesin ve güncel bir bilgi bulunmamaktadır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan aile birleşimi vizesi süresinin belli bir sınırı bulunmamaktadır. Konsolosluk tarafından 21 iş günü verilse de bu süre genellikle 10 iş günü olmaktadır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Formu

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Formu

Yunanistan aile birleşimi vize formu için gerekli belgeler şu şekildedir;

 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Kimlik Ön ve Arka Yüz Fotokopisi
 • Evlenme Kayıt Belgesi
 • Vize Ücretleri

Apostil Zorunluluğu Bulunan Evraklar;

 1. Sağlık Raporu
 2. Ticari Evraklar
 3. Eğitim Belgeleri
 4. Nüfus Müdürlüğü Evrakları

Yunanistan Aile Birleşimi Dil Şartı Var mıdır?

Yunanistan Aile Birleşimi Dil Şartı Var mıdır?

Pek çok ülke aile birleşimi işlemlerinde ön koşul olarak dil şartı koymaktadırlar. Yunanistan aile birleşimi için dil şartı yoktur. Yunanistan sınırları içerisinde uzun süre yaşamayı düşünüyorsanız dilini öğrenmeniz alışma sürecinin olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Yunanistan aile birleşimi değişen ve güncellenen şartlar https://www.eraytur.com/yunanistan-aile-birlesimi-vizesi/ adresinde paylaşılmıştır.

Yunanistan Vize Ücretleri

Yunanistan Vize Ücretleri

Yunanistan vize ücretleri vize türlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yunanistan vizesi dahilinde ödenmesi gereken vize ücretlerinin tutarı seyahat acentalarına bağlı farklılıklar da göstermektedir.

Yunanistan Turistik Vize Ücretleri;

Bu ücret Yunanistan Başkonsolosluğu tarafından belirlenir. 2020 Yılı için bu ücret 110 Euor olarak belirlenmiştir.

Yunanistan Ticari Vize Ücretleri;

Konsolosluğun ticari vize başvuru ücreti olarak belirlediği rakam 110 Euro’dur. Bu noktada bir takım ek ücretler dahil olabilmektedir. Bu ek ücretler hizmet bedeli, biyometri işlemi, kargo hizmetidir. 

Yunanistan Aile Ziyaret Vize Ücreti;

Yunanistan aile ziyareti vize ücreti 110 Euro’dur. Buna ek olarak 20 Euro başvuru merkezi ücreti ödemeleri vardır.

Yunanistan Danışmanlık Ücretleri

Yunanistan Danışmanlık Ücretleri

Büroda alabileceğiniz bir saatlik sözlü danışma ücreti 450 TL. ve gelen çağrı üzerine gidilen danışma ücretleri ise 550  TL.’ dir.

Yunanistan Aracı Kurum Ücretleri

Yunanistan Aracı Kurum Ücretleri

Bu ücret belirlemeleri aracı kurumlara göre farklılıklar göstermektedir. Vize işlemleri sırasında ödeyeceğiniz ücretlerin dahilinde birçok ek ücret bulunmaktadır. Kurye, fotokopi gibi pek çok hizmetin de ücreti bulunmaktadır.

Yunanistan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

YUNANİSTAN KONSOLOSLUKLAR

Yunanistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vizesi Sık Sorulan Sorular

Yunanistan Vizesi Sık Sorulan Sorular

Yunanistan vizesi ne kadar?

Yunanistan vize ücretleri vize harcı ve koordinasyon ücretleri olarak 110 Euro’dur

Yunanistan vizesi nasıl alınır?

Kısa süreli Yunanistan vizesi Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı kurumlara başvuru yapılarak alınabilir. Turistik vizesi şahıslara en fazla 90 gün kalışlı olarak verileceği gibi 1 haftalık, iki haftalık olarak da turistik vizesi alınması mümkündür.

Yunanistan vize başvurusu ne kadar?

Yunanistan vize ücretleri alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kapı vizesi alacak şahıslar ya da herhangi bir vize türünü alacak şahıslar bu önemli ayrıntıyı atlamadan başvuru formunda belirtmelidir. Ücretler ortalama 110 Euro’dur.

Yunanistan vize istiyor mu?

Yunanistan turistik vizesi almak isteyen bordo pasaport sahibi şahıslar turistik vizesi için bütün evraklarını hazırlamalıdır. Turistik vizesi aynı zamanda adalara girmeyi sağlayan kapı vizesi olarak da alınabilinir.
Yunanistan çalışma izni nasıl alınır?
Müracaat formu doldurulur, belgeler Hazırlanır ve Çalışma Bakanlığı üzerinden harç ödemelerine geçilir.
Yunanistan Schengen vize veriyor mu?
Schengen vize uygulamalarına yanıt verilir ve bu yolla ülkeye giriş yapmanız mümkün hale gelir. Schengen vize rejimine uygun olacak şekilde bordo pasaport hamili olan vatandaşların başvurularını iletmeleri esas alınmıştır.
Yunanistan vatandaşı olmak için ne gerekli?
Yatırımlardan ziyade en az 5 yıl oturum iznine sahip olanlar vatandaşlık için müracaat edebilir.
Yunanistan vize başvuruları ne zaman başlayacak?
Yunanistan vize başvuruları 2023 yılının Mayıs ayında yeniden başlamış bulunmaktadır.
Yunanistan vize başvurusu alıyor mu?
Yunanistan vize başvuruları almaya başlamıştır.
Yunanistan vizesi için nereye başvurulur?
Yunanistan vizesi için kosmos firmasına başvurulması gerekmektedir.
Yunanistan'da nasıl oturum alınır?
250 bin Euro ve üstünde olan yatırımlara karşılık oturum iznine dair başvurunuzu iletebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×