Yunanistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021 - Eraytur
Yunanistan Vizesi

Yunanistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

2021’de Yunanistan vize işlemleri için eksiksiz bir rehberdir. Buradaki tüm bilgiler 2021′ de Yunanistan vizesi için güncel bilgiler ve evrak listesini içermektedir.

Bu yeni rehberde Yunanistan vizesine dair her şeyi bulacaksınız.

 • Yunanistan vize başvurusu için gerekli olan güncel evraklar
 • Yunanistan vize ücret ve koordinasyon bedelleri güncel 2021
 • Yunanistan vize başvurusu hakkında merak ettikleriniz

 

Yunanistan hemen hemen herkesin gerek tarihi gerek lezzetleri açısından gidip görmez ve gezmek istediği bir yer olmuştur. Diğer pek çok ülkede olduğu gibi Yunanistan’ı gezebilmek için de vize başvurusunda bulunmak gerekmektedir. Yunanistan ziyareti için birçok belge ve evrak gerekmektedir. Bu belgelerin hazırlanması oldukça titiz bir şekilde yapılmalı ve eksiksiz tamamlanmalıdır.

Yemen Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Yunanistan Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Yunanistan Turistik Vize

Yunanistan sınırları içerisinde 90 gün veya daha kısa olmak şartı ile tatil, gezi ve tur gibi turistik amaç doğrultusunda gerçekleşecek seyahat için Türkiye Cumhuriyeti (Umumi husus Bordo) pasaportu olan vatandaşların Yunanistan Turist vizesi almaları gerekmektedir. Vize izin süresi olarak kişilere 180 günün içerisinde 90 gün kalabilme imkanı tanınmıştır.

Yunanistan Türkiye'ye vize veriyor mu?

Yunanistan, Türk vatandaşlarının seyahat, eğitim, çalışma, aile birleşimi gibi amaçlarla ülkeye gelmesi için vize vermektedir.

Yunanistan vizesi ne kadar sürede çıkar?

Yunanistan vize başvurularının açıklanma süresi vize türlerine ve konsolosluğun yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. Vize başvurusu sonuçları ortalama 15 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yunanistan vizesi ne kadar 2021?

Yunanistan vize ücretleri, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. Yunanistan standart vize ücreti 60 Euro olarak belirlenmiştir. Bu ücret ile birlikte 20 Euro olan vize merkezi ücretinin de ödenmesi gerekir.

Yunanistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

 • Yunanistan turistik vize için gerekli evrakların başında pasaport gelmektedir. Vize basımı sebebi ile pasaport içerisinde iki sayfanın boş bırakılması gerekmektedir. Aynı zamanda elinizde bulunan pasaportun son 10 yıl içinde çıkarılmış olması gerekmektedir.
 • Pasaportunuzda kullandığınız fotoğrafın yeni olması gerekir çünkü eski pasaportlarda kullanılan hiçbir fotoğraf ile gerçekleşen vize başvuruları kabul görmemektedir. Bu nedenle yeni bir biyometrik fotoğraf çektirilmelidir.
 • Pasaport içerisinde yer alan kimlik bilgilerinin nüfuz cüzdanı içerisinde yer alan bilgiler ile aynı olması gerekmektedir. Bu nedenle kimlik fotokopisi turistik vize için oldukça önemlidir.
 • Kişinin şahsına ait banka hesap dökümü kesinlikle olmalıdır. Üzerinde bankaya ait imza ve kaşe, ıslak imza olmalıdır.
 • Yaptığınız vize başvuru aşamasında Yunanistan sınırları içinde kalacağınız yer ve ulaşım bilgileriniz verilmelidir.
Yunanistan vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Turistik Vize Ücreti

Yunanistan Turistik Vize Ücreti

Her sene vize süresini ve farklı kategorilere ait fiyat bilgilendirmesini web sitesi üzerinden paylaşan Yunanistan Hükümeti başkonsolosluğu vize ücreti 110 Euro’dur. Bu 2020 yılı için talep edilen fiyattır ve bu fiyata 3 Şubat 2020 yılında yapılan 20 Euro’luk zam da dahildir.

Yunanistan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Yunanistan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Bayram gibi özel günler öncesi veya yaz döneminde ki başvuru yoğunluğuna bağlı olarak Yunanistan vize başvuruları 5-20 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Yunanistan Turistik Vize Formu

Yunanistan Turistik Vize Formu

Yunanistan Vize Başvuru Formu titiz bir şekilde doldurulması gereken resmi formdur. Formu doldururken yapılabilecek herhangi bir hata başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir.

Başvuru formunda kişisel bilgiler, pasaport bilgileri ve seyahat amacı gibi sorular bulunmaktadır. Vize başvuru kısmında doldurulması gereken bilgilerin hepsine gerçeğine uygun ve eksiksiz bir şekilde yanıt verilmesi gerekmektedir.

Başvuru formunun Türkçe doldurulması halinde Türkçe karakter kullanımı herhangi bir sorun teşkil etmemektedir.

Yunanistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan Turistik Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan vize dilekçesinde istenilen bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde yazılmalıdır. Bu bilgiler de;

 • Tarih bilgisi
 • Ad, soyad ve pasaport numarası
 • Seyahat tarihi ve detayları
 • Kalacak yer bilgilerini
 • Seyahat süresi ve giriş talebinizin kaç kişiyle olduğunu
 • Mesleki bilgiler, gelir kaynağı ve banka hesap bilgilerinizi
 • Geçmişte yaptığınız seyahatlerinizi açık bir dille belirtmeniz gerekmektedir.
Yunanistan vize reddi aldıysanız, itiraz ve itiraz dilekçesi için https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-reddi/ adresini ziyaret etmelisiniz.

Yunanistan Ticari Vize

Yunanistan Ticari Vize

Ticari vize kısa süreli konaklama içeren bir vize türüdür. Ticari vize 180 ün içerisinde en fazla 90 gün konaklama yapmak kaydı ile gerçekleşmektedir. Yunanistan ticari vize başvurusu için konsolosluklara direkt olarak müracaat edilmemektedir. Ticari vize yetkili danışmanlık firmaları veya seyahat acenteleri tarafından yapılmaktadır. İkamet edilen bölgeye en yakın başvuru merkezine gidilmesi gerekmektedir.

Yunanistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

1.Yunanistan Vize Başvuru Formu

Bu form İngilizce veya Yunanca doldurulabilir. Başvuru formunda bulunan sorulara açık ve net bir dille cevap verilmesi gerekmektedir. İmza ve fotoğraf oldukça önemlidir. İmzası ve fotoğrafı bulunmayan başvuru formları geçersiz sayılmaktadır.

2.Biometrik Parmak İzi Kaydı

Sağlık açısından parmak izi alımınızda herhangi bir sorun yoksa parmak izinizi sisteme kayıt ettirmeniz gerekmektedir. Herhangi bir engel var ise doktor raporu ile belirtilmesi zorunludur.

3.Yunanistan Ticari Vize Davetiyesi

Ticari ticari vize başvurusunda en önemli şeylerden biri davetiyedir. Davet edildiğiniz şirket tarafından başlıklı kâğıdına, firma bilgileri bulunan kaşeli ve el ile  imzalanmış ıslak imzalı davet mektubu  hazırlanmalıdır.

4.Yunanistan Ticari Vize Talep Dilekçesi

Bu dilekçede şirkette ne kadar süre ile hizmet verdiğinizi, seyahat etme sebebinizi, Yunanistan’da ne kadar süre ile kalacağınızı ve mesleki görevinizi belirten yazı antetli kağıtta, imzalı ve kaşeli bir şekilde teslim edilmelidir.

5.Pasaport

Seyahat bitiminde 3 ay geçerliliği olan pasaportun 2 sayfası mutlaka boş olmamalı ve 10 seneden eski olmamalıdır.

6.Biometrik Fotoğraf

Teslim edeceğiniz 2 adet fotoğraf kesinlikle daha önce kullanılmamış olmalıdır.

7.Nufüs Cüzdanı Fotokopisi ve Nüfus Kayıt Örneği

Nüfus kağıdı içerisindeki bilgiler ile pasaportunuz aynı bilgileri taşımalıdır. Nüfus kayıt örneği, ikame, aile fert bilgileri açık bir şekilde gösterilmelidir.

8.Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sağlık sigortası Yunanistan vize evrakları içinde kesinlikle bulunması gereken bir belgedir. Yaş sınırı olmamalı aynı zamanda tüm seyahatinizi kapsamalıdır.

9.Uçak/Konaklama Rezervasyon Bilgileri

Bu evraklarda en önemlisi rezerve tarihlerinin açıkça görülmesidir. İlk uçuşunuzu, dönüşünüzü ve başka bir ülke planınıza dahil değil ise o noktaya olan uçuş ve konaklama bilgilerinizin eksiksiz bir şekilde bildirilmesi gerekmektedir.

10.Banka Hesap Dökümü

Şahsa ait banka şubesinden alınan 3 aylık banka hesap dökümü ıslak imza, kaşe ve yetkili banka görevlisinin imzası alınarak teslim edilmelidir. Banka hesabınızda en az 5.000 Türk Lirası bakiye olmalıdır. Aileniz ile gitmeyi düşünüyorsanız her aile ferdi için 5.000 TL. bulunması zorunludur.

11.Yunanistan Ticari Vize Mesleki Evraklar

Sebebi iş olarak gösterilen seyahatler sırasında mesleki belgeler oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Çalışanlar için;

İşveren yazısı, Şirketin faaliyet belgesi, işe giriş bildirgesi ve ticaret sicil gazetesi, vergi levhası, imza sirküleri bulunması gerekmektedir.

Şirket sahipleri için;

Şirketin antetli kağıdına yazılmış dilekçe ve şirketin mevcut durumunu belirten ek belgeler çalışanlar için verilen evraklar ile birlikte teslim edilmelidir.

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Ücreti

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Ücreti

Yunanistan aile ziyareti için gerekli vize ücreti 12 yaş ve üzeri Türk vatandaşlarının 110 Euro ve ek olarak 20 Euro başvuru merkezi ücret ödemeleri vardır.

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar?

Aile ziyaret Yunanistan gezisinde vize çıkış süresi 7 iş günüdür. Son gelişmeler göz önünde bulundurulduğunda bu süre Schengen ülkeleri için yapılan başvurularda 15 güne kadar uzayabilmektedir.

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Formu

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Formu

 1. Yunanistan aile ziyareti vize formunda pasaportun 10 yıldan eski olmaması gerekmektedir.
 2. Vize basımı için pasaportun 2 sayfası kesinlikle boş olmalıdır.
 3. Vize başvurusu gerekli evraklar üzerinde yer alan tarihlerin 3 aydan daha eski olmaması gerekmektedir.
 4. Başvuru yapan kişinin yaşı 18 yaşından küçük ise ebeveyn ya da yasal vasinin iznini gösteren noter onaylı muvafakatname ibraz edilmelidir.
 5. Ziyaret vize başvuru aşamasında ulaşım ve konaklama bilgilerinin detaylı bir şekilde belirtilmesi ve konsolosluk değerlendirilmesine sunulması gerekmektedir.
 6. Başvuru sahibinin Schengen bölgesinde konaklayacağı süreyi tam olarak kapsayan 30.000 Euro kapsamlı uluslararası geçerliliği olan seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Yunanistan aile ziyareti vize dilekçesinde;

 • -İmza
 • -Ad-soyad
 • -Seyahat edilmek istenen tarih aralığı
 • -Seyahat amacı
 • -Konaklanacak olan yer bilgisi belirtilmelidir.

Yunanistan Aile Ziyareti Davetiye Örneği

Yunanistan Aile Ziyareti Davetiye Örneği

 • Yunanistan’da bulunan akraba ya da arkadaştan gelen davet mektubunun aslı ibraz edilmelidir. Bu belge belediyen tarafından onaylanmış olmalıdır.
 • Davetiye mektubu ile birlikte pasaport fotokopisi, kira kontratı, banka hesap döküm belgesinin de olması gerekir.
 • Yunanistan seyahatinizin hangi ulaşım yolu ile gerçekleşeceği ve tarihini belirten bilet rezervasyonu bulunmak zorundadır.
 • Konaklama rezervasyonu olmalıdır.
 • Tüm seyahat sürenizi kapsayan 30 bin Euro sağlık sigortanız olmalıdır.
 • Kişinin şahsi banka hesabına ait son 3 aylık hesap hareketleri
 • Başvuruda bulunan kişi Türk değil ise Türkiye oturum belgesini de eklemelidir.
 • Başvuru yapan kişinin son üç aylık maaş bordrosu bulunmalıdır.
 • Başvuru sahibi ev hanımı veya öğrenci ise sponsor olan kişinin son üç aylık banka hesap dökümü ve öğrenci belgesi olması zorunludur.

Yunanistan Aile Birleşimi

Yunanistan Aile Birleşimi

Bu vize türü evli olan kişiler için geçerli sayılmaktadır. Yunanistan sınırları içinde yer alan Türkiye Konsoloslukları Türk vatandaşların evlenme işlemlerini gerçekleştirmekle yükümlüdür. Evlenmek isteyen kişilerin bir takım belgeleri Türkiye Başkonsolosluğuna başvurarak iletmesi gerekmektedir. Bu belgeler;

 • Doğum kayıt örneği
 • Başvuru yapan kişilerin evlenmelerinde herhangi bir sakınca olmadığını teyit eden Yunanca belge olması gerekmektedir.

Yunanistan Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

Yunanistan Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar

 • Biyometrik Fotoğraf
 • Pasaport
 • Yunanistan Vize Başvuru Formu
 • Evlenme Belgesi
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Vize İşlem Ücreti

Türk makamlar tarafından hazırlanmış olan bu evrakların Yunanistan yetkili makamları tarafından kabul görebilmesi  için evrakların doğruluğunun apostil mührü ile onaylanması gerekir. Apostil tasdikli evraklar Yunanistan makamları tarafından talep edilmektedir.

 1. Sağlık Raporları
 2. Ticari Evraklar
 3. Eğitim Belgeleri
 4. Nüfus Müdürlüğü Evrakları

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Ücreti

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Ücreti

Yunanistan aile birleşimi vize ücreti genel olarak Euro üzerinden fiyatlandırılmaktadır. Pandemi sonrası vize ücretleri konusunda bir takım karışıklıklar yaşayan Yunanistan vize ücreti hakkında kesin ve güncel bir bilgi bulunmamaktadır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Kaç Günde Çıkar?

Yunanistan aile birleşimi vizesi süresinin belli bir sınırı bulunmamaktadır. Konsolosluk tarafından 21 iş günü verilse de bu süre genellikle 10 iş günü olmaktadır.

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Formu

Yunanistan Aile Birleşimi Vize Formu

Yunanistan aile birleşimi vize formu için gerekli belgeler şu şekildedir;

 • Pasaport
 • Biyometrik Fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği
 • Kimlik Ön ve Arka Yüz Fotokopisi
 • Evlenme Kayıt Belgesi
 • Vize Ücretleri

Apostil Zorunluluğu Bulunan Evraklar;

 1. Sağlık Raporu
 2. Ticari Evraklar
 3. Eğitim Belgeleri
 4. Nüfus Müdürlüğü Evrakları

Yunanistan Aile Birleşimi Dil Şartı Var mıdır?

Yunanistan Aile Birleşimi Dil Şartı Var mıdır?

Pek çok ülke aile birleşimi işlemlerinde ön koşul olarak dil şartı koymaktadırlar. Yunanistan aile birleşimi için dil şartı yoktur. Yunanistan sınırları içerisinde uzun süre yaşamayı düşünüyorsanız dilini öğrenmeniz alışma sürecinin olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Yunanistan aile birleşimi değişen ve güncellenen şartlar https://www.eraytur.com/yunanistan-aile-birlesimi-vizesi/ adresinde paylaşılmıştır.

Yunanistan Vize Ücretleri

Yunanistan Vize Ücretleri

Yunanistan vize ücretleri vize türlerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Yunanistan vizesi dahilinde ödenmesi gereken vize ücretlerinin tutarı seyahat acentalarına bağlı farklılıklar da göstermektedir.

Yunanistan Turistik Vize Ücretleri;

Bu ücret Yunanistan Başkonsolosluğu tarafından belirlenir. 2020 Yılı için bu ücret 110 Euor olarak belirlenmiştir.

Yunanistan Ticari Vize Ücretleri;

Konsolosluğun ticari vize başvuru ücreti olarak belirlediği rakam 110 Euro’dur. Bu noktada bir takım ek ücretler dahil olabilmektedir. Bu ek ücretler hizmet bedeli, biyometri işlemi, kargo hizmetidir. 

Yunanistan Aile Ziyaret Vize Ücreti;

Yunanistan aile ziyareti vize ücreti 110 Euro’dur. Buna ek olarak 20 Euro başvuru merkezi ücreti ödemeleri vardır.

Yunanistan Danışmanlık Ücretleri

Yunanistan Danışmanlık Ücretleri

Büroda alabileceğiniz bir saatlik sözlü danışma ücreti 450 TL. ve gelen çağrı üzerine gidilen danışma ücretleri ise 550  TL.’ dir.

Yunanistan Aracı Kurum Ücretleri

Yunanistan Aracı Kurum Ücretleri

Bu ücret belirlemeleri aracı kurumlara göre farklılıklar göstermektedir. Vize işlemleri sırasında ödeyeceğiniz ücretlerin dahilinde birçok ek ücret bulunmaktadır. Kurye, fotokopi gibi pek çok hizmetin de ücreti bulunmaktadır.

Yunanistan vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

YUNANİSTAN KONSOLOSLUKLAR

Yunanistan vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/yunanistan-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Yunanistan Vize Başvurusu 2021

Yunanistan vize ne zaman açılıyor son zamanların en çok karşımıza çıkan sorularından biridir. Yunanistan ile Türkiye arasındaki birtakım problemler nedeni ile bir süre kapalı olan bu süreç sonrasında açılmıştır ve şartları sağladığınız sürece vize alabilmeniz mümkündür.

Yunanistan vize başvurusu işlemleri için öncelikle evrakları toplamanız gerekir ve ardından başvuru tarihi almanız şarttır. Ancak öncesinde hangi evrakları almanız gerektiği ve vize dilekçesi ile ilgili pek çok bilgi gerekir. Bu alanda danışmanlık alabilmeniz mümkündür.

Yunanistan’a pek çok amaç için gidilebilmektedir. Özellikle turistik seyahat bunların başında gelse de iş için veya eğitim için de gidilen yerlerden olmaktadır. Yunanistan vize ücreti 2021 yılı seçeneklerine bakarak alacağınız vizenin ücretini de dekont halinde dosyanıza eklemeniz gerekmektedir.

Yunanistan vize başvurusu 2021 işlemleri açılmıştır. Gerekli tüm işlemler için öncelikle vize tipinizi seçmeniz ardından da buna uygun olarak evrakları bir araya getirmeniz gerekmektedir. 2021 yılında geçen senelere göre herhangi bir değişiklik olmamak ile birlikte istenen belgeler de aynıdır. Her vize türünde farklı belgeler istense de genel belgeler de söz konusudur. Pasaport, kimlik fotokopisi, tam vukuatlı nüfus cüzdanı örneği, seyahat sağlık sigortası ve biyometrik fotoğraf bu grupta yer almaktadır.

Yunanistan vize ücretini merak ederken hesaplamayı Euro cinsinden yapmanız gerekmektedir. Yunanistan vizesi kaç TL sorusu bu nedenle doğru bir soru değildir. Kur farkı nedeni ile ücret değişime açıktır.

Yunanistan vizesinin sonucu da merak konusudur. Bu nedenle Yunanistan vizesi kaç günde çıkar ve nereden öğrenilir gibi sorular sorulmaktadır. Ortalama 2-3 haftaya kadar vize sonucu çıkmaktadır ve bilgisi sizlere gelmektedir.

Yunanistan Vizesi Sık Sorulan Sorular

Yunanistan Vizesi Sık Sorulan Sorular

Yunanistan vizesi ne kadar?

Yunanistan vize ücretleri vize harcı ve koordinasyon ücretleri olarak 110 Euro’dur

Yunanistan vizesi nasıl alınır?

Kısa süreli Yunanistan vizesi Konsolosluğun yetkilendirmiş olduğu aracı kurumlara başvuru yapılarak alınabilir. Turistik vizesi şahıslara en fazla 90 gün kalışlı olarak verileceği gibi 1 haftalık, iki haftalık olarak da turistik vizesi alınması mümkündür.

Yunanistan vize başvurusu ne kadar?

Yunanistan vize ücretleri alınacak vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kapı vizesi alacak şahıslar ya da herhangi bir vize türünü alacak şahıslar bu önemli ayrıntıyı atlamadan başvuru formunda belirtmelidir. Ücretler ortalama 110 Euro’dur.

Yunanistan vize istiyor mu?

Yunanistan turistik vizesi almak isteyen bordo pasaport sahibi şahıslar turistik vizesi için bütün evraklarını hazırlamalıdır. Turistik vizesi aynı zamanda adalara girmeyi sağlayan kapı vizesi olarak da alınabilinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×