Almanya Vize Evrakları (Gerekli Belgeler) [2023] - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vize Evrakları (Gerekli Belgeler) [2023]

Almanya Federal Cumhuriyeti Schengen Bölgesi ülkesidir ve Bordo Pasaportu olan Türkiye  vatandaşları Almanya’ya yapacakları  180 gün (6 ay) içinde 90 günden kısa seyahatler için Schengen C tipi vize almak zorundadır.

Almanya vizesi almak için başvuracak kişiler elektronik başvuru formunu doldurmalı, vize türü için gerekli olan Almanya vize evraklarını tamamlamalı ve vize başvurusunda bulunmak için bir randevu almalıdır.

Almanya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Almanya vize evrakları tüm başvuru sahiplerinin vermesi gereken ortak evraklar ve mesleki duruma göre istenen ek evraklar olarak kategorize edilebilir. Başvuru formunu dolduran ve gerekli evraklarını tamamlayan vize başvuru sahipleri vize işlemlerini 15 gün içerisinde tamamlamalıdır. Almanya’ya seyahat edecek kişiler seyahat tarihlerinden üç ay önce vize işlemlerine başlayabilir.

Almanya Vizesi (İdata) Gerekli Evraklar

Almanya vizesi için evrak listesi tüm başvuran kişilerden istenen ortak evraklardan ve kişisel çalışma durumuna göre istenen ek evraklardan oluşur. Almanya’ya turistik seyahatte bulunacak kişilerin vermesi gereken ortak evrak listesi şu şekildedir:

 • Pasaport 10 yıl içinde alınmış kullanılan pasaportların en az 2 sayfası boş olmalıdır. Seyahatin bittiği tarihten itibaren 3 ay geçerlilik süresi olmalıdır. Eski ve yeni pasaportların vizeli sayfalarının renkli fotokopileri başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Biyometrik Fotoğraflar- 2 adet biyometrik fotoğraf 35mmx44mm boyutlarında olmalıdır. Beyaz arka fona sahip fotoğraflarda vize başvuru sahibinin yüzü net bir şekilde görülmelidir.
 • Kimlik fotokopisi- Kullanılan kimlik kartının veya nüfus cüzdanının önlü arkalı fotokopileri renkli olarak çekilmelidir.
 • Uçuş Rezervasyonu
 • Tam vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği- Başvuru sahibinin ikametgah ettiği Nüfus Müdürlüğü tarafından verilecek belgede aile bireylerinin bilgileri olmalı ve ikametgahları belirtilmelidir. Barkotlu nüfus kayıt örneği yanında başvuru yapan kişi evli ise kızlık soy isminin olduğu belgeyi de sunmalıdır.
 • Vize Başvuru Formu Elektronik ortamda doldurulan vize başvuru formunun çıktısı alınarak tükenmez kalemle de doldurulabilir. Başvuru formu doğru bilgiler içermeli ve ıslak imza ile imzalanmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi Konsoloslukların istediği dilde hazırlanan dilekçede seyahat tarihleri, seyahatin amacı ve masrafların nasıl karşılanacağı belirtilmeli, seyahat planı da yazılmalıdır.
 • Konaklama ve Ulaşım RezervasyonlarıAlmanya’da kalınacak otellerin ve uçuş rezervasyonlarının belgelendirilmesi gerekmektedir.
 • Uluslararası Sağlık SigortasıEn az 30.000 Euro bedelli sağlık sigorta poliçesi vize başvuru merkezlerinde düzenlenebilir.
 • Finansal durumu gösteren belgeler- Tüm başvuru sahipleri son üç aylık kişisel banka hesap bilgilerini bankanın yetkili memurunca onaylanmış olarak vermelidir. Kira-faiz gibi diğer gelirler belgelendirilmelidir, taşınmazların tapu fotokopileri, araç ruhsatları vize başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Almanya vize ücreti

Mutlaka oku! Almanya turistik vize için mesleğinize göre hazırlanacak evraklar için bağlantıya tıklayınız.

Mutlaka oku! Almanya ticari vize için mesleğinize göre hazırlanacak evraklar için buraya tıklayınız.

Almanya Vize Evrakları  S.S.S.

Almanya Aile Birleşimi İçin Gerekli Evraklar 2023
Aile birleşimi için hem başvuru yapan kişinin hem de Almanya’da yaşayanların vermesi gereken evraklar; maaş bordrosu, sağlık sigortası, evlilik belgesi, çocuklar hakkındaki evraklar, Almanca dil bilgisini gösteren belge, başvuru formu, pasaport, 2 tane fotoğraf, nüfus cüzdanı ve tam vukuatlı nüfus kaydı örneğidir.

Gerekli evraklar arasında başvuru formu, 2 tane fotoğraf, pasaport, evlilik ve çocuk durumunu gösteren evraklar, maaş belgesi, sigorta, dil yeterlilik evrakı vardır.

Almanya D Tipi Vize İçin Gerekli Evraklar
Almanya D tipi vize, ülkede 90 günden fazla kalacak kişilerin başvurabileceği vize türüdür. D tipi vize almak için Almanya konsolosluğuna birebir başvuru yapılması zorunludur. Başvuru tarihinde Almanya d tipi vize için gerekli evraklar hazır olmalı ve vize harcı ödenmelidir.
Almanya Davetiye Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir
Vize başvurusu yapmak için gerekli olan standart evraklar dışında meslek evrakları ile birlikte iş davetiyesinin de sunulması gerekmektedir. Almanya’daki belediyeden onaylı olması ve orijinalinin başvuru yapacak kişiye ulaştırılması gerekmektedir. Davetiyenin geçerlilik süresi ve seyahat tarihini de kapsamalıdır aksi halde davetiye geçersiz sayılır.
Almanya Vize Başvuru Evrakları
Türkiye’den Almanya’ya gitmek için vize alınması zorunludur. Vize başvurusu tarihine kadar hazırlamanız gereken evrakların listesini Almanya konsolosluğundan öğrenebilirsiniz. Almanya vize başvuru evrakları başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir.
Almanya vize evrakları nelerdir?
Almanya vize evrakları başvurmak istediğiniz vize türüne göre farklılık göstereceğinden dolayı bu konuda bilgi almak adına bizlerle iletişime geçebilirsiniz.
Almanya vizesi için hangi evraklar gerekli?
Alacağınız vizeye bağlı olarak evraklar değişecektir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×