Almanya Vizesi

Almanya Aile Birleşimi Vizesi

Almanya Aile Birleşimi Vizesi, Türkiye’de yaşayan eş, ebeveyn ve çocukların Almanya’da yaşayan aile bireyinin yanına yerleşmesi için verilen bir uzun süreli vize türüdür. Almanya Aile Birleşimi vize türü D tipi bir vizedir ve genellikle bir yıllık bir süre için verilir. Almanya’da oturum hakkı tanıyan vize Almanya Federal Cumhuriyeti’nde çalışma hakkı kazandırmaz.

Almanya Aile Birleşimi vizesi için Almanya ulusal vize prosedürleri geçerlidir ve gerekli evrak listesi Göçmenlik Kanunları uyarınca belirlenir. Almanya Aile Birleşimi vize başvuruları Almanya dış temsilciliklerine-Büyükelçilik ya da Başkonsolosluk- şahsen yapılmaktadır. Başvurular seyahat tarihinden 3 ay önce yapılabilir, bir aydan kısa sürelerde yapılan başvurular ise kabul edilmez. Başvuru sürecinde dış temsilciliklerden randevu almak gereklidir, Almanya Ulusal Vize Başvuru randevusu Almanya vizesi başvuru merkezleri vasıtasıyla alınabilir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi 1 – almanya aile birlesimi vizesi

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Gerekli Evraklar

Almanya Aile Birleşimi vizesi için Almanya dış temsilciliklerine verilmesi gereken evraklar şunlardır:

 • Pasaport ve pasaport fotokopileri- 6 ay geçerliliği olan pasaportun ve eski vizeli pasaportların renkli fotokopileri
 • Almanya vize formu ve dilekçe– Almanya vizesi başvuru formu eksiksiz doldurulmalıdır, dilekçe vize uzmanları aracılığı ile yazılabilir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Beyaz arka fon üzerinde çektirilmiş, 35mmx45mm boyutlarında biyometrik nitelikteki fotoğraflarda vize başvuru sahibi cepheden görüntülenmelidir. Fotoğraflar 6 aydan eski olmamalıdır.
 • Kimlik belgeleri- Nüfus cüzdan fotokopisi, kimlik kartı fotokopisi renkli olarak çektirilmelidir.
 • Vukuatlı nüfus kaydı- Aile bireylerinin kayıtlarının ve ikametgahlarının olduğu nüfus kayıt örneği barkotlu olmalıdır.
 • Evlenme kayıt örneği- Her iki eşin kimlik bilgilerinin yer aldığı uluslararası evlenme kayıt örneği, Formül B
 • İkametgah belgesi- Almanya’da yaşayan eşin, aile bireyinin ikametgah bilgilerinin yer aldığı resmi belge.
 • Almanya’da yaşayan aile bireyi bilgileri- Almanya’da yaşayan eş, aile bireyi Alman vatandaşı ise pasaportunun ve kimlik belgesinin fotokopisi, Almanya doğumlu ise Alman Doğum Belgesi. Almanya’daki eş, aile bireyi yabancı vatandaş ise pasaport ve kimlik fotokopileri ile birlikte Almanya oturum belgesi verilmelidir.
 • Almanca dil bilgisi yeterlilik belgesi- Basit bir Almanca bilgisinin olduğuna dair A1 dil seviyesi belgesi
 • Seyahat sağlık sigorta poliçesi- Schengen vize belgesinde geçerli olan 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigorta poliçesi düzenlenmelidir.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Almanya Aile Birleşimi Vizesi sonuçlanma süresi birkaç ay sürebilmektedir, başvuru sürecinde resmi kurum incelemeleri söz konusu olduğundan vize başvuru süreci uzamaktadır. Vize başvurusunun olumlu sonuçlanabilmesi için şu noktalara dikkat etmek gerekir:

 • Aile birleşimi için gerekli evrak listesinin dışında ek belgeler talep edilebilir.
 • Vize başvuru merkezlerine kişisel belgelerinizi kargo, kurye yolu ile ulaştırabilirsiniz, şahsen gelmenize gerek yoktur.
 • Gerekli evrakların tamamlanmasından sonra vize başvuru işlemi başlatılacak, dış temsilcilikten randevu alınarak, randevu tarihi tarafınıza bildirilecektir.
 • Biyometrik verilerin Almanya dış temsilciliklerinde verilmesi sırasında uzman danışmanlarımız size eşlik edeceklerdir. Daha önce biyometrik verilerini Almanya dış temsilciliklerine vermemiş kişiler için parmak izi verilmesi zorunludur.
 • Almanya Aile Birleşimi vizesini verme yetkisi sadece Almanya dış temsilciliklerindedir, başvuru evraklarının eksiksiz olarak vize başvuru merkezine iletilmesi ve vize işlemlerinin başlaması kesin olarak vize alınacağı anlamına gelmez. Almanya vize reddi kararı verilebilir.
Almanya vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Almanya Aile Birleşimi Vizesi 2 – almanya aile birlesimi dil sinavi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×