Almanya Vizesi

Almanya Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti 2021

Almanya Vize Ücreti Almanya dış temsilcilikleri tarafından belirlenir ve vize başvuru merkezlerinde ödenmesi mümkündür. Vize harç ücretleri belirleme yetkisi Almanya dış temsilciliklerinin inisiyatifindedir ve zaman içerisinde güncellenebilmektedir.

Avustralya Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti

Şubat 2020 tarihinden geçerli olmak üzere Almanya Vize Ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:

 • Almanya Turistik Vize Ücreti                              80 Euro
 • Almanya Ticari Vize Ücreti                                 80 Euro
 • Almanya Aile Ziyareti Vize Ücreti                      80 Euro
 • Almanya Transit Geçiş Vize Ücreti                     80 Euro
 • Almanya Kısa süreli eğitim vize ücreti               80 Euro

0-12 yaş arası Türk vatandaşı çocuklardan konsolosluk harç bedeli alınmaz, Türk vatandaşı olmayan 6-12 yaş grubundan 40 Euro talep edilir. Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Ermenistan, Arnavutluk, Gürcistan, Bosna-Hersek, Makedonya, Moldova, Karadağ, Sırbistan, ve Kosova vatandaşları 6 yaşından büyük ise 35 Euro Konsolosluk harcı öderler.

Almanya vize ücretleri sadece yukarıdaki konsolosluk harçlarından oluşmaz. Koordinasyon ve diğer ek hizmetler için belirlenen ücretleri Almanya vizesi başvuru merkezleri aracılığı ile ödemeniz gerekir.

Almanya Vize Ücreti Almanya vize talebinde bulunan kişilerin ödemesi gereken Almanya Konsolosluk harcından oluşur. Almanya vize harcı Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Başkonsolosluğu tarafından belirlenir ve zaman içerisinde güncellenir. Vize başvuru merkezinde ödeyebileceğiniz Almanya vize harcı bedeli sadece Euro olarak ödenebilir ve vize başvurusu yapıldığı anda ödenmesi gerekmektedir. Döviz kurları gün içerisinde değişebildiğinden vize bütçesi yapılırken bu durum göz önüne alınmalıdır.

Almanya Vize Ücreti sadece konsolosluk harcından oluşmaz, vize başvuru merkezinde yapacağınız işlemler için ek bir ücretlendirme söz konusudur. Koordinasyon ücreti, dış şube hizmet ücreti, VIP hizmet bedeli, kargo hizmetleri, başvuru doldurma hizmeti, biyometrik fotoğraf ücreti, çıktı hizmetleri, SMS bedelleri ve Ulusal Randevu ücreti gibi hizmetler ayrıca fiyatlanmaktadır.

Doğu illerinde yaşayan vatandaşlarımız Almanya Malatya VFS Global ile Vize Başvurusu işlemlerini kolayca ve hızlıca yapabilmektedir.

Vize ücreti Konsolosluklar/Elçilikler adına tahsil edilmektedir. Vize başvuru merkezinde vize işlemlerinin başlatılabilmesi için vize ücretinin Euro olarak ve tam şekilde getirilmesi gerekmektedir. Koordinasyon bedelleri Türk lirası olarak kabul edilir veya kredi kartı ile ödenir. Ek hizmetler isteğe bağlıdır, kolayca ve konforlu bir şekilde Almanya vizesinin alınmasını sağlar. İkametgah edilen şehirle başvuru yapılan ofisin aynı diplomatik temsilcilik yetki alanında olması gerekir. Bu durum mevcut değilse dış şube hizmet ücreti tahsil edilir. Ulusal randevu Almanya Aile Birleşimi vizesi , Oturum ve Çalışma izni gibi vize alımlarında geçerlidir ve alınması için Türk lirası karşılığı bir bedel ödenmesi gerekir.

Almanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/almanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Ücreti Nedir?

Almanya’ya seyahat edecek kişiler 110 €uro ödemelidir. Ülkeye seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yaparak vize işlem ücretini ödemelisiniz. Almanya vize ücreti normal de 80 €uro’dur. Ancak Almanya Konsolosluk vize başvuru işlemine %20 zam uygulanmıştır. Dolayısı ile ödenmesi gereken Almanya vizesi ücreti 110 €uro’ya çıkmıştır. Ülkeye seyahat etmek için yardım aldığınız vize merkezinde “danışmanlık ücreti” ödeyebilirsiniz. Bu danışmanlık ücreti 200 TL’dir. Konsolosluk yetkilileri ödemeyi nakit ya da kredi kartı ile olması gerektiğini sizlere söylemektedir. Buna göre vize işlem ücretinizi ödemelisiniz.

İlgili Makaleler

13 Yorum

 1. Merhaba, öğrenciyim ve yabancı dil eğitimi için Almanya’ya gitmek istiyorum. Almanya vize ücreti çok yüksek mi? Ne kadar para ayırmam gerekiyor yardımcı olur musunuz?

 2. Almanya vize başvurusunda bulunmak için sizden danışmanlık alarak işlemlerinin daha hızlı tamamlanmasını istiyorum. Bunun için vize ücreti ile birlikte size de danışmanlık ücreti ödemem gerekiyor mu?

 3. Ben lise öğrencisiyim ve okulum bittikten sonra Almanya’da yaşamak istiyorum. Almanya vize veriyor mu 2021 yılından sonra orda yaşamak için ne yapmam gerek yardımcı olur musunuz?

 4. Merhaba, Almanya vize evrakları için ödeme yapılması gerekiyor yoksa sadece vize ücreti mi yatırılıyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

 5. Almanya vize başvurusu 2021 yılında yapılabilir mi? Ben çalışma vizesine başvuracağım dönüş alabilir miyim?

 6. Almanya öğrenci vizesinin fiyatları ne kadar? Almanya vize evrakları için veya gün sayısı artacağı için farklı ücretler ödemem gerek mi bilgi verirseniz sevinirim.

 7. Almanya’ya seyahat ettikten sonra çevresindeki ülkeleri de gezmek istiyorum. Bunun için başvurmamız gereken farklı bir Almanya vize türü var mı ya da aldığımız vize ile seyahat edebilir miyiz?

 8. Almanya’ya oturum izni almak için gitmek gerekiyor. Almanya vize için gerekli evraklar 2021 yılında değişti mi? Oturum izni için hangi evrakları hazırlamam gerek danışmanlık alabilir miyim?

 9. Almanya’ya Erasmus programı ile gideceğim. Oraya gittiğimde çalışmak istiyorum. Alacağım Almanya vize türünün hangisi ile çalışabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×