Almanya Vize Ücreti - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti Almanya dış temsilcilikleri tarafından belirlenir ve vize başvuru merkezlerinde ödenmesi mümkündür. Vize harç ücretleri belirleme yetkisi Almanya dış temsilciliklerinin inisiyatifindedir ve zaman içerisinde güncellenebilmektedir.

idata almanya vize ücreti

2022 tarihinden geçerli olmak üzere Almanya Vize Ücretleri şu şekilde belirlenmiştir:

Almanya Turistik Vize Ücreti 80 Euro
Almanya Ticari Vize Ücreti 80 Euro
Almanya Aile Ziyareti Vize Ücreti 80 Euro
Almanya Transit Geçiş Vize Ücreti 80 Euro
Almanya Kısa süreli eğitim vize ücreti 80 Euro

0-12 yaş arası Türk vatandaşı çocuklardan konsolosluk harç bedeli alınmaz, Türk vatandaşı olmayan 6-12 yaş grubundan 40 Euro talep edilir. Azerbaycan, Rusya, Ukrayna, Ermenistan, Arnavutluk, Gürcistan, Bosna-Hersek, Makedonya, Moldova, Karadağ, Sırbistan, ve Kosova vatandaşları 6 yaşından büyük ise 35 Euro Konsolosluk harcı öderler.

Almanya vize ücretleri sadece yukarıdaki konsolosluk harçlarından oluşmaz. Koordinasyon ve diğer ek hizmetler için belirlenen ücretleri Almanya vizesi başvuru merkezleri aracılığı ile ödemeniz gerekir.

Almanya Vize Ücreti Almanya vize talebinde bulunan kişilerin ödemesi gereken Almanya Konsolosluk harcından oluşur. Almanya vize harcı Almanya Büyükelçiliği ve Almanya Başkonsolosluğu tarafından belirlenir ve zaman içerisinde güncellenir. Vize başvuru merkezinde ödeyebileceğiniz Almanya vize harcı bedeli sadece Euro olarak ödenebilir ve vize başvurusu yapıldığı anda ödenmesi gerekmektedir. Döviz kurları gün içerisinde değişebildiğinden vize bütçesi yapılırken bu durum göz önüne alınmalıdır.

Almanya Vize Ücreti

Almanya Vize Ücreti sadece konsolosluk harcından oluşmaz, vize başvuru merkezinde yapacağınız işlemler için ek bir ücretlendirme söz konusudur. Koordinasyon ücreti, dış şube hizmet ücreti, VIP hizmet bedeli, kargo hizmetleri, başvuru doldurma hizmeti, biyometrik fotoğraf ücreti, çıktı hizmetleri, SMS bedelleri ve Ulusal Randevu ücreti gibi hizmetler ayrıca fiyatlanmaktadır.

Doğu illerinde yaşayan vatandaşlarımız Almanya Malatya VFS Global ile Vize Başvurusu işlemlerini kolayca ve hızlıca yapabilmektedir.

Vize ücreti Konsolosluklar/Elçilikler adına tahsil edilmektedir. Vize başvuru merkezinde vize işlemlerinin başlatılabilmesi için vize ücretinin Euro olarak ve tam şekilde getirilmesi gerekmektedir. Koordinasyon bedelleri Türk lirası olarak kabul edilir veya kredi kartı ile ödenir.

Ek hizmetler isteğe bağlıdır, kolayca ve konforlu bir şekilde Almanya vizesinin alınmasını sağlar. İkametgah edilen şehirle başvuru yapılan ofisin aynı diplomatik temsilcilik yetki alanında olması gerekir. Bu durum mevcut değilse dış şube hizmet ücreti tahsil edilir. Ulusal randevu Almanya Aile Birleşimi vizesi , Oturum ve Çalışma izni gibi vize alımlarında geçerlidir ve alınması için Türk lirası karşılığı bir bedel ödenmesi gerekir.

Almanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/almanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Almanya vizesi 2022 senesinde Türk vatandaşları başvuru yapacakları zaman bunun her daim bir ücrete tabi olduğunu mutlaka bilmek zorundadırlar. Almanya vizesi ücreti 2022 yılında da daha önceden ifade edildiği üzere yetişkinler için 80 Euro olarak tanımlanmıştır. Bunun yanı sıra başvuru işlemlerinde 6 ile 12 yaş arası ise 40 Euro ödemek zorundadırlar.

Almanya vizesi ücreti 2022 senesinde tek sistem ve yöntem üzerinden ödenir. Kredi kartının kabul edilmesi gibi bir durum hiçbir şekilde söz konusu değildir. Ancak banka havalesi geçerlidir. Türk vatandaşlarının merak etmiş olduğu bir diğer husus ise hangi para biriminin ödeme sırasında kullanılması gerektiğidir. Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi Avrupa’nın ortak para birimi Euro’dur ve bunun üzerinden aktarımı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda dileyen Türk vatandaşları Türk lirasını da tercih edebiliyorlar.

Almanya Vize Ücreti S.S.S.

Almanya Öğrenci Vizesi için bankada ne kadar para olmalı?
Ortalama 15.000 ile 20.000 civarında bir para olması beklenir.
Almanya Vize Ücreti 2022
Almanya vize ücreti 60 Euro olarak belirlenmiştir. Toplamda diğer bedellerle beraber bu ücret 130 Euro’ya çıkmaktadır.
Almanya vize ücreti 2022 ne kadar?
Almanya vizesine dair belgelerin ardından harç ödemesi gelir ve 2022 yılına özel bu tutar 80 Euro şeklindedir.
Almanya Vize Ücreti Nedir?
Almanya’ya seyahat edecek kişiler 110 €uro ödemelidir. Ülkeye seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yaparak vize işlem ücretini ödemelisiniz. Almanya vize ücreti normal de 80 €uro’dur. Ancak Almanya Konsolosluk vize başvuru işlemine %20 zam uygulanmıştır. Dolayısı ile ödenmesi gereken Almanya vizesi ücreti 110 €uro’ya çıkmıştır. Ülkeye seyahat etmek için yardım aldığınız vize merkezinde “danışmanlık ücreti” ödeyebilirsiniz. Bu danışmanlık ücreti 200 TL’dir. Konsolosluk yetkilileri ödemeyi nakit ya da kredi kartı ile olması gerektiğini sizlere söylemektedir. Buna göre vize işlem ücretinizi ödemelisiniz.
Almanya'ya Gitmek İçin Kaç Para Lazım
Almanya’ya gidebilmek için bankada gösterilmesi gereken para miktarı konsolosluklar tarafından başvuru yapanlara belirtilmektedir. Gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu, otel ya da konaklama giderleri dikkate alınarak bankada bulundurulması gereken para miktarı ortalama olarak netleşir.
Almanya’ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Lazım?
Turistik vize ve çalışma vizesi için 60 Euro vize harcı ödenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda hesabınızda yirmi bin lira civarı kalış sürenize göre para olması şartı vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×