Almanya Ulusal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Eraytur
Eraytur Blog

Almanya Ulusal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya’ya uzun süreli gitmek isteyen kişiler D tipi ulusal vizelere başvuru yapmak durumundadır. Almanya Ulusal Vizesi Almanya’da uzun bir müddet boyunca kalmaya imkan veren, çalışma ve oturma izni sağlayan bir vize türüdür. Almanya ulusal vize başvuruları vize başvuru sahibi tarafından şahsen yapılmalıdır.

Almanya Ulusal Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Almanya Ulusal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya ulusal vizesi almak isteyen kişiler şu soruların cevaplarını aramaktadır; Almanya ulusal vizesi kaç günde çıkar, Almanya D tipi vize nedir, Almanya ulusal vize başvuru formu nasıl doldurulur, Almanya öğrenci vizesi kaç günde çıkar? Bu yazımızda Almanya ulusal vize başvurusu hakkında bilgiler verilecek, vize başvurusu esnasında yapılması gerekenler açıklanacaktır. Vize başvuru merkezimizin uzman vize danışmanlarından bilgi alarak uzun süreli Almanya vize başvurularını tamamlayabilir, vize randevusu alarak vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Almanya vizeleri hakkında daha detaylı bilgilere Almanya vize rehberi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Almanya Ulusal Vizesi Nedir? Almanya D Tipi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler başlıca iki vize kategorisinde vize başvurusunda bulunurlar; Almanya kısa süreli vize başvuruları ve Almanya uzun süreli vize başvuruları. Kısa süreli seyahatler için Schengen C tipi vize başvurusu yapmak gerekirken uzun süreli D tipi vize başvuruları Almanya dış temsilcilikleri tarafından kabul edilmektedir.

Almanya kısa süreli Schengen C tipi vizeleri şunlardır:

 • Almanya Turistik Vize
 • Almanya Ticari Vize
 • Almanya Aile Ziyareti Vizesi
 • Almanya Kısa Süreli Eğitim Vize
 • Almanya Tedavi Vizesi
 • Almanya Kültürel ve Sportif Vizesi
 • Almanya Transit Vizesi

Almanya kısa süreli vize türlerinde vize sahibi Almanya’da 180 gün içinde 90 gün kalabilme imkanına sahiptir. Kısa süreli vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Almanya uzun süreli D tipi vize türleri ise şunlardır:

 • Almanya oturum vizesi
 • Almanya çalışma vizesi
 • Almanya Aile Birleşimi vizesi
 • Almanya uzun süreli eğitim vizeleri

Almanya uzun süreli vizeleri belli bir süre de olsa Almanya’da uzun süreli ikametgah ve çalışma imkanı tanıyan vizelerdir. Uzun süreli Almanya vizeleri için başvurular vize başvuru sahibi tarafından şahsen Almanya dış temsilciliklerine yapılmalıdır. Bunun için Almanya vize evrakları vize başvuru dosyası hazırlanmalı ve vize başvuru formu ile vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

Vize başvuru merkezimizde vize başvuru dosyası hazırlanması esnasında uzman danışmanlarımız vize başvuru sahiplerine yardımcı olmakta ve vize randevularını alarak onlara destek vermektedir.

Almanya Ulusal Vize Evrakları Nelerdir?

Almanya Ulusal vize evrakları vize talebinin amacına göre değişebilmektedir, vize başvuru sahibinin kişisel durumu da evrakların belirlenmesinde etkendir. Almanya vize türleri ne olursa olsun verilmesi gereken temel Almanya vize evrakları bulunmaktadır. Almanya kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularında bu temel evrakların mutlaka düzenlenmesi gerekir.

Vize başvuru merkezimiz ile iletişime geçerek Almanya vizesi için gerekli belgelerin listesini edinebilir ve vize başvuru dosyasını uzman vize danışmanlarımız sayesinde eksiksiz ve hatasız hazırlayabilirsiniz. Almanya vize evrakları sayfamızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Almanya Ulusal Vizesi temel evrakları şunlardır:

 • Almanya vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi- Almanya vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalı, doğru bilgiler verilmelidir. Vize talep dilekçesi Almanya dış temsilciliklerine hitaben yazılır ve seyahat amacı, tarihleri ve masrafları karşılama yollarını içerir.
 • Vize başvuru sahibinin pasaportu ve fotokopileri- Geçerli pasaport son on yıl içinde alınmış olmalıdır, iki boş sayfası bulunmalıdır, eski ve yeni pasaportların, Schengen vizelerinin renkli fotokopileri düzenlenmelidir.
 • Kimlik kartı- Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartının renkli fotokopileri vize başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf- Vize başvuru dosyasında biyometrik nitelikli 2 tane biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.
 • Vukuatlı nüfus kaydı ve sicil belgesi- Adli sicil belgesi ve tam vukuatlı nüfus kaydı e-devlet üzerinden barkotlu olarak alınabilir.
 • İş ve meslek belgeleri- Şirket belgeleri, görev kimlikleri, SGK belgeleri ve meslek kimlik kartlarının onaylı örnekleri vize başvurusu sırasında teslim edilmelidir.
 • Mali durumu gösteren belgeler- Tüm gelirleri gösteren onaylı belgeler düzenlenmelidir; banka hesap özetleri ve maaş bordroları son üç aya ait olmalıdır, taşınmaz tapuları ve kira-faiz gelirleri onaylı olarak hazırlanmalıdır.
 • Eğitim evrakları- Vize başvuru sahibinin eğitimini gösteren onaylı belgeler vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Almanya Aile Birleşimi Belgeleri- Almanya vatandaşı ya da Almanya’da çalışma oturma izni bulunan kişilerin aile bireyleri özel belgeleri sunmak zorundadır.

Almanya vize evrakları hakkında uzman vize danışmanlarımızdan bilgi alabilir, daha detaylı bilgilere Almanya vizesi sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Almanya vizeleri normal şartlar altında iki haftada sonuçlanmaktadır, ancak Almanya dış temsilcilikleri uzun süreli vize başvurularında daha titiz bir değerlendirme süreci takip etmektedir. Seyahat planlanan tarihten bir ay önce uzun süreli vize başvurusunda bulunmak faydalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×