Almanya Ulusal Vizesi Kaç Günde Çıkar? - Eraytur
Eraytur Blog

Almanya Ulusal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya’ya uzun süreli gitmek isteyen kişiler D tipi ulusal vizelere başvuru yapmak durumundadır. Almanya Ulusal Vizesi Almanya’da uzun bir müddet boyunca kalmaya imkan veren, çalışma ve oturma izni sağlayan bir vize türüdür. Almanya ulusal vize başvuruları vize başvuru sahibi tarafından şahsen yapılmalıdır.

Polonya Erasmus Vizesi

Almanya Ulusal Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Almanya Ulusal Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Almanya ulusal vizesi almak isteyen kişiler şu soruların cevaplarını aramaktadır; Almanya ulusal vizesi kaç günde çıkar, Almanya D tipi vize nedir, Almanya ulusal vize başvuru formu nasıl doldurulur, Almanya öğrenci vizesi kaç günde çıkar? Bu yazımızda Almanya ulusal vize başvurusu hakkında bilgiler verilecek, vize başvurusu esnasında yapılması gerekenler açıklanacaktır. Vize başvuru merkezimizin uzman vize danışmanlarından bilgi alarak uzun süreli Almanya vize başvurularını tamamlayabilir, vize randevusu alarak vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Almanya vizesi kaç günde çıkar?

Ulusal vize çıkması pandemi öncesi süreçte sadece bir iki hafta içerisinde tamamlanırken, pandemi sonrasında 4 haftalık bir süre içerisinde onay almaktadır.

Almanya vizesi nereden alınır?

Almanya vize işlemleri için İdata firmasını aracı kurum olarak belirlemiştir. İdata firması aracılığı ile randevu alarak vize başvuru adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Vize başvurusu için almış olduğunuz randevuya belgelerinizi de derlemiş şekilde gitmelisiniz.

Almanya vizeleri hakkında daha detaylı bilgilere Almanya vize rehberi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Almanya Ulusal Vizesi Nedir? Almanya D Tipi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya’ya seyahat etmek isteyen kişiler başlıca iki vize kategorisinde vize başvurusunda bulunurlar; Almanya kısa süreli vize başvuruları ve Almanya uzun süreli vize başvuruları. Kısa süreli seyahatler için Schengen C tipi vize başvurusu yapmak gerekirken uzun süreli D tipi vize başvuruları Almanya dış temsilcilikleri tarafından kabul edilmektedir.

Almanya kısa süreli Schengen C tipi vizeleri şunlardır:

 • Almanya Turistik Vize
 • Almanya Ticari Vize
 • Almanya Aile Ziyareti Vizesi
 • Almanya Kısa Süreli Eğitim Vize
 • Almanya Tedavi Vizesi
 • Almanya Kültürel ve Sportif Vizesi
 • Almanya Transit Vizesi

Almanya kısa süreli vize türlerinde vize sahibi Almanya’da 180 gün içinde 90 gün kalabilme imkanına sahiptir. Kısa süreli vize başvuruları yetkili vize başvuru merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Almanya uzun süreli D tipi vize türleri ise şunlardır:

 • Almanya oturum vizesi
 • Almanya çalışma vizesi
 • Almanya Aile Birleşimi vizesi
 • Almanya uzun süreli eğitim vizeleri

Almanya uzun süreli vizeleri belli bir süre de olsa Almanya’da uzun süreli ikametgah ve çalışma imkanı tanıyan vizelerdir. Uzun süreli Almanya vizeleri için başvurular vize başvuru sahibi tarafından şahsen Almanya dış temsilciliklerine yapılmalıdır. Bunun için Almanya vize evrakları vize başvuru dosyası hazırlanmalı ve vize başvuru formu ile vize talep dilekçesi hazırlanmalıdır.

Vize başvuru merkezimizde vize başvuru dosyası hazırlanması esnasında uzman danışmanlarımız vize başvuru sahiplerine yardımcı olmakta ve vize randevularını alarak onlara destek vermektedir.

Almanya Ulusal Vize Evrakları Nelerdir?

Almanya Ulusal vize evrakları vize talebinin amacına göre değişebilmektedir, vize başvuru sahibinin kişisel durumu da evrakların belirlenmesinde etkendir. Almanya vize türleri ne olursa olsun verilmesi gereken temel Almanya vize evrakları bulunmaktadır. Almanya kısa süreli ve uzun süreli vize başvurularında bu temel evrakların mutlaka düzenlenmesi gerekir.

Vize başvuru merkezimiz ile iletişime geçerek Almanya vizesi için gerekli belgelerin listesini edinebilir ve vize başvuru dosyasını uzman vize danışmanlarımız sayesinde eksiksiz ve hatasız hazırlayabilirsiniz. Almanya vize evrakları sayfamızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Almanya Ulusal Vizesi temel evrakları şunlardır:

 • Almanya vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi- Almanya vize başvuru formu eksiksiz doldurulmalı, doğru bilgiler verilmelidir. Vize talep dilekçesi Almanya dış temsilciliklerine hitaben yazılır ve seyahat amacı, tarihleri ve masrafları karşılama yollarını içerir.
 • Vize başvuru sahibinin pasaportu ve fotokopileri- Geçerli pasaport son on yıl içinde alınmış olmalıdır, iki boş sayfası bulunmalıdır, eski ve yeni pasaportların, Schengen vizelerinin renkli fotokopileri düzenlenmelidir.
 • Kimlik kartı- Nüfus cüzdanı ya da kimlik kartının renkli fotokopileri vize başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf- Vize başvuru dosyasında biyometrik nitelikli 2 tane biyometrik fotoğraf bulunmalıdır.
 • Vukuatlı nüfus kaydı ve sicil belgesi- Adli sicil belgesi ve tam vukuatlı nüfus kaydı e-devlet üzerinden barkotlu olarak alınabilir.
 • İş ve meslek belgeleri- Şirket belgeleri, görev kimlikleri, SGK belgeleri ve meslek kimlik kartlarının onaylı örnekleri vize başvurusu sırasında teslim edilmelidir.
 • Mali durumu gösteren belgeler- Tüm gelirleri gösteren onaylı belgeler düzenlenmelidir; banka hesap özetleri ve maaş bordroları son üç aya ait olmalıdır, taşınmaz tapuları ve kira-faiz gelirleri onaylı olarak hazırlanmalıdır.
 • Eğitim evrakları- Vize başvuru sahibinin eğitimini gösteren onaylı belgeler vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Almanya Aile Birleşimi Belgeleri- Almanya vatandaşı ya da Almanya’da çalışma oturma izni bulunan kişilerin aile bireyleri özel belgeleri sunmak zorundadır.

Almanya vize evrakları hakkında uzman vize danışmanlarımızdan bilgi alabilir, daha detaylı bilgilere Almanya vizesi sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

Almanya vizeleri normal şartlar altında iki haftada sonuçlanmaktadır, ancak Almanya dış temsilcilikleri uzun süreli vize başvurularında daha titiz bir değerlendirme süreci takip etmektedir. Seyahat planlanan tarihten bir ay önce uzun süreli vize başvurusunda bulunmak faydalıdır.

Almanya Ulusal Vize

Almanya ulusal vize ülkede 90 günden uzun süre kalacak kişilere verilen uzun süreli vize türlerinden biridir. 90 gün ve 1 yıl gibi sürelerle verilen vizenin başvuruları, Almanya konsolosluğuna yapılır.

Almanya ulusal vize ücreti 80 Euro, vize başvuru merkezi ücreti 30 Euro’dur. Bununla birlikte sağlık sigortası, evrak ücretleri, uçak bileti gibi ek masraflar da vardır.

Almanya ulusal vize için gerekli evraklar: vize başvuru formu, vize talep dilekçesi, pasaport, taahhütname, kimlik fotokopisi, finansal belgeler, uçak bileti ve otel rezervasyonudur.

İDATA ulusal vize almak için başvuru yapabileceğiniz yetkili kurumdur. Web adresinde ulusal vize için gerekli şartlar ve evrakların listeleri yayınlanır. Vize başvuru formuna da web adresi üzerinden erişim sağlayabilirsiniz.

Vize başvuruları ne zaman açılacak: Almanya, virüs sebebi ile vize işlemlerini kısıtlı şekilde açmıştır. Ulusal vize başvurusunda bulunacak kişiler, Almanya konsolosluğundan randevu alarak vize işlemlerini gerçekleştirebilir.

Ulusal vize nedir: Ulusal vize, Almanya’da 90 günden uzun süre yaşayacak olan Türk vatandaşlarının başvurması gereken uzun süreli vize türüdür. Vize alanların ülkeye gittikten sonra oturum izni alması gerekir.

Almanya vize başvuruları ne zaman açılacak: Almanya, 2021 yılında vize başvurularını açmıştır. Ulusal vize başvurusunda bulunmak için Almanya konsolosluğundan randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde gerekli belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz ardından başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Ulusal Vize Kaç Günde Çıkar?

Ulusal vize D tipi olarak nitelendirdiğimiz uzun süreli vizelerdendir. Buna aile birleşimi vizesi eğitim veya çalışma gibi seçenekler girmektedir. Bu nedenle Almanya aile birleşimi vize bekleyenler 2020 yılında olduğu gibi bu yılda da fazladır.

Uzun süreden kasıt 90 günden fazla olmasıdır. Pek çok ülkeden ulusal vize yani D tipi vize alabilmek mümkündür. Almanya ulusal vize kaç günde çıkar soruları da bu nedenle sorulmaktadır. Ulusal vize başvuruları biraz daha uzun sürmektedir. Bunun sebebi ise adı üstünde uzun süreli vize olmasıdır. Bu nedenle daha ayrıntılı incelenmektedir.

Almanya dışında başka ülkelerden de ulusal vize alınmaktadır. Buna İngiltere örneği verilmesi mümkündür. İngiltere vize kaç günde çıkar gibi sorular soranlar genellikle çalışma vizesi, aile birleşimi vizesi veya eğitim için vize almıştır.

Fransa ise herkesin uzun yıllardır gitmek istediği ülkelerdendir ancak uzun süreli kalabilmek için D tipi vize almak gerekir. Bu aşamada da Fransa vize kaç günde çıkar sorusu uzun sürdüğü için sorulmaktadır.

Bunlar dışında son yılların gözde ülkelerinden biri ise Belçika’dır. Belçika son yılların en çok yaşanmak istenen ve vize alınan ülkelerinden biridir. Ancak bu göç hala devam etmektedir ve insanlar Belçika vize kaç günde çıkar sorusunu doğal olarak sormaktadırlar. Belçika bu süreci odlukça hızlı yönetmektedir.

Ulusal vize kaç günde çıkar sorusu ise ülke bazı olmadan genel olarak sorulan bir sorudur. Ulusal vizeler uzun süreli olması nedeni ile 90 günlük kısıtlamaya sahip olan vizelerden daha geç sonuçlanırlar.

Pandemi önlemleri nedeni ile vize başvuruları belli bir dönem pek çok ülke de kapanmıştır ve bu nedenle vize başvuruları ne zaman açılacak sorusunu duymak mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×