Seyahat Sağlık Sigortası - Eraytur

Seyahat Sağlık Sigortası

Seyahat sigortası yurtiçinde ve yurtdışında yapılan seyahat sırasında başımıza gelebilecek her türlü kazalara karşı yapılan güvence teminatıdır. Hepimiz yıl içinde en az bir kez ailemizle veya tek başımıza seyahat ederiz. Seyahat sebebimiz tatil, eğlence, aile ziyareti, iş amaçlı veya eğitim amaçlı olabilmektedir. Günlük haberlerde en az iki trafik kazalarına güncel haber olmaktadır. Bu nedenle seyahat sigortası hayatımızda önemli bir yer edinmektedir. Yurtdışı seyahatimizde ülke olarak örnek verirsek Özbekistan ülkesine seyahat yaptığımızda seyahat sigortası yanında eş ve çocuk ziyaretine gidiyorsak Özbekistan aile birleşimi konusunu da incelemenizi öneririm.

Seyahat Sigortası Yaptırmak Mecburi Mi?

Şahsi araçla yaptığımız seyahat sigortası mecburi değildir. Ama yaptırmak en doğrusudur. Uçak, otobüs gibi yurt içi yurt dışı seyahatlerimizde Seyahat sigortası mecburidir?

Seyahat Sigortası Gideceğimiz Bütün Ülkeler İçin Geçerli Mi?

Yapacağımız seyahat hangi ülkeye olursa olsun seyahat sigortası yaptırabiliriz ve yaptırmak zorundayız. Seyahat yapacağımız iki yüz altı ülke bulunmaktadır. Ve seyahat yapacağımız bu iki yüz altı ülkeden hangisi olursa olsun seyahat sigortası yaptırma zorunluluğumuz bulunmaktadır.

Bir örnek verecek olursak Özbekistanlı bir eşimiz var ve ben Türkiye de yaşıyorum işim Türkiye de. Özbekistan’a her yıl aile ziyaretine gidiyorum diyelim. Seyahat sigortası yaptırmak zorundayım. Ve oturum izni almak için Özbekistan aile birleşimi​​​​​​​ yapılması gerekir.

Seyahat Sigortası Süreli Mi?

  • Yurtiçinde yapılan seyahatler firmanın anlaşmış olduğu acenteler aracılığıyla yapılmaktadır. Yolculuğun başlamasıyla sigorta başlamış olup yolculuğun bitmesiyle sigorta süresi sona erer.
  • Yurtdışında yapılan seyahatlerde ise seyahat sigorta süresi daha farklıdır. Sınır kapısından başlayarak gitmek istediği yabancı ülkenin sınır kapısından geçmesiyle sona erer.

Seyahat Sigortası Teminatları Nelerdir?

Yurtiçinde ve yurtdışında seyahatler sırasında oluşabilecek kaza hastalık ve benzeri durumlarda seyahat sigortası bazı teminatlar sunmaktadır.

Bu teminatlar aşağıda sıralanmıştır;

  • Kaza sonucunda vefat olursa vefat eden kişinin ailesine tazminat ve cenaze giderleri ödenir.
  • Kaza sonucunda sakatlık ve uzuv kaybı olursa gerekli tedavi ve tazminatlar ödenir.
  • Seyahat sırasında hastalık ve yaralanma durumunda tıbbi tedavi giderleri ödenir.
  • Seyahat sırasında ilaç tedavisi masrafları ödenir.

Seyahat Sigortası ve Aile Birleşimi Arasındaki Bağ Nedir?

Yurtdışına yapılan seyahatler belli bir süreden fazla yapılacak ise oturum izni almamız gereklidir. Oturum izni almak için gideceğimiz ülkede aile birleşimi sisteminden yararlanabiliriz. Yukarıda verdiğim örnekte ki gibi Türkiye’den Özbekistan’a ailesini görmek amaçlı uzun süreli seyahat yapmak isteyen kişi Türkiye’de ki yetkili olan Konsolosluğa uğrayıp gerekli evrakları teslim ederek Özbekistan aile birleşimi yaptırıp oturum izni alarak seyahat edebilirler.

Sağlık sorunlarınızın ne zaman ve nerede ortaya çıkacağı hiç belli olmaz.

AIG, Seyahat Sağlık Sigortası ile yurtdışı seyahatlerinizde acil hastalık veya kaza sonucu oluşabilecek tedavi masraflarınızı karşılayabilecek bir poliçeye sahip olabilirsiniz..

Sigorta teminatınız, poliçenizin geçerli olduğu bölge, teminat limiti ve seyahat süresi içerisindeki hastalanma ya da kazaya uğramanız sonucunda gereken;

* Ayakta Tedavi Harcamaları
* Yatarak Tedavi Harcamaları
* Vefat Halinde cenazenin yurda nakli veya yurt dışında da defin masraflarına ilişkin acil tıbbi yardım masraflarınızın %100 olarak karşılanmasını sağlar.
* Teminatınız, poliçenizin geçerli olduğu seyahat ettiğiniz ülkenin gümrüğünden giriş yapılması ile başlar, Türkiye gümrüğünden giriş yapılması veya sigortanızın bitiş tarihinde sona erer.

Poliçenizin geçerli olduğu teminat süresi ve teminat limitleri aşağıdaki tabloda belirtilmiştir.

Poliçe Süresi Teminat Süresi ABD – Kanada Hariç Tüm Dünya Ücret
1-7 Günlük Süre Boyu Geçerli 30.000 Euro Teminatlı 8 Euro
1-7 Günlük Süre Boyu Geçerli 30.000 Euro Teminatlı 8 Euro
1-7 Günlük Süre Boyu Geçerli 30.000 Euro Teminatlı 8 Euro
1-7 Günlük Süre Boyu Geçerli 30.000 Euro Teminatlı 8 Euro
1-7 Günlük Süre Boyu Geçerli 30.000 Euro Teminatlı 8 Euro

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.