Almanya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vize Formu ve Dilekçe

 
 

Almanya kısa süreli Turistik ve Ticari vize alabilmek için gerekli evraklar listesinde ilk önce Almanya Vize Formu ve Dilekçe tamamlanmalıdır. Vize başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgilerini toplamak amacıyla düzenlenen Vize Başvuru formu resmi bir evraktır. İnternet ortamından ve Almanya vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/almanya-vizesi-basvuru-merkezleri/ üzerinden elde edilebilen formun çıktısı alınarak imza ile onaylanması gerekir. Almanya Vize Talep Dilekçesi de Almanya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılır ve ıslak imza ile onaylanarak vize başvuru dosyasına eklenir.

Almanya Vize Formu ve Dilekçe tamamen doğru bilgilerle, tamamen doldurulmalıdır. Vize formunda ve dilekçede yer alan bilgileri diğer vize başvuru evraklarındaki bilgilerle aynı olmalı, hatalı kişisel bilgiler verilmemelidir. Formdaki ve dilekçedeki bilgilerin hatalı ve eksik olması vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına yol açacak, Almanya vize reddi >> eraytur.com/almanya-vize-reddi/ kararı verilmesine neden olacaktır.

Almanya Schengen Vize Başvuru Formu

Almanya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

İDATA Almanya Başvuru Formu

Almanya  Vize Başvuru Formu PDF

Almanya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Almanya Dilekçe Örneği

Almanya vize formu

Almanya Vize Formu ve Dilekçede Verilmesi Gereken Bilgiler

 

Almanya vizesi almak isteyen vize başvuru sahipleri Online ortamda Almanya Vize Formunu doldurarak bir çıktısını alırlar ve ıslak imza atarak onaylarlar. Vize formu kişisel bilgiler, mali bilgiler, mesleki bilgiler gibi vize başvurusunda bulunan kişiler hakkında bilgi toplamak için hazırlanmıştır ve vize talebi için ilk gerekli belgedir.

almanya vize dilekçe örneği

Vize formunun kişisel bilgiler alanında vize başvurusunda bulunan kişinin kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, aile bireylerinin bilgileri gibi kişisel alanlar bulunur. Kişisel bilgiler resmi belgelerle aynı olmalı, pasaport numarası doğru bir şekilde yazılmalı, tüm alanlar tamamen doldurulmalıdır.

Mali bilgiler verilirken gelirler onaylı belgelerle desteklenecek nitelikte olmalıdır. Maaş bordroları, şahsi banka hesap dökümleri, faiz ve kira gelirleri bildirilir ve onaylı belgelerle vize başvuru dosyasında bulunur. Finansal yeterlilik vize başvurusunda önemli bir rol oynadığından mali belgeler özenle tamamlanmalıdır. Vize başvuru formunda hatalı ve yanlış bilgiler verilmelidir.

Meslek bilgileri ile ilgili olan vize başvuru formu kısımları mesleki durumun gösteren belgelerle destekleneceğinden özenli bir şekilde, hatasız yazılmalıdır. Talep edilen vize türüne ve mesleki duruma göre belgeler isteneceğinden bu alanlar son derece önemlidir.

Vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ya da Almanca doldurulabilir. Form doldurulduktan sonra vize dilekçesi yazılmalı ve Almanya vize ücreti >> eraytur.com/almanya-vize-ucreti/  ödenmelidir.

Almanya Vize Dilekçesi

Almanya vize talep dilekçesi Türkçe ya da İngilizce, Almanca yazılabilir. Dilekçe ticari vizelerde iki adet olarak düzenlenir. Ticari vizeler için şirket antetli kağıdında imzalı ve kaşeli olarak ek bir dilekçe talep edilir. Almanya vize dilekçesinde şu hususlar bulunmalıdır:

 • Almanya vize dilekçesi Konsolosluğa hitaben yazılır.
 • Dilekçede seyahat amacı, talep edilen vize türü, seyahat tarihleri belirtilir.
 • Başka bir ülkeye gidilecekse o seyahatin tarihleri ve gezi ayrıntıları belirtilir.
 • Ulaşım araçları ve konaklama yerleri açıkça yazılır.
 • Seyahatin masrafları için yapılacak harcamaların nasıl karşılanacağı belirtilir. Bir sponsor mevcutsa sponsorun kişisel ve mali bilgileri verilir.
 • Dilekçede muhakkak tarih bulunmalı ve ıslak imza ile onaylanmalıdır.
Almanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/almanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Vize Dilekçesi Nasıl Olmalıdır Ve Nasıl Yazılmalıdır?

Vize başvurusu yaparken gerekli evraklar yanında dilekçe ile müracaat etmeniz gerekir. Konsolosluğa yazılmış bir dilekçe yalnızca seyahat sürenizi, giriş nedeninizi ve tarihlerinizi yazarak kabul görecektir. Fakat bazı durumlarda maalesef kabul görmeye biliyor.

Vize başvuru dilekçesi nasıl oluşturulur;

 • A4 kağıdına yazılmalıdır ve kağıt lekeli, yıpranmış ve kirli olmamalıdır.
 • Resmi bir dille yazılmış olması gereklidir.
 • Okunaklı bir şekilde, sade ve anlaşılır bir dille elle veya bilgisayar ortamında yazılmalıdır. Islak imza sizin onayınız için zorunludur.
 • Vize başvuru dilekçeleri İngilizce veya giriş yapılmak istenilen ülkenin dilinde olmalıdır. Konsolosluk çalışanları Türkçe bilmelerine rağmen onlara daha rahat anlayacakları bir dil sunmak gerekir.
 • Vize başvuru dilekçesi İngilizce veya giriş yapılacak olan ülkenin resmi dili şeklinde sunulacaksa orijinal olan yani sizin yazdığınız Türkçe evrak ve onaylı çevirisi ile sunulmalıdır 
 • Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.
 • Kişisel detaylarınızı vermelisiniz
 • Dilekçenizde vereceğiniz giriş ve çıkış tarihleriniz daha sonra seyahat sağlık sigortası tarihiniz ve kalacağınız yer birbirini tutmalıdır.
 • Dilekçenizin ilk paragraflarında ana vatanınızda yaptığınız işler medeni durumunuz hakkında bilgiler vermelisiniz. Vize yetkilileri bu bilgiler ışığında vize başvuru açılışınızı derhal başlatacaklardır. Daha sonra seyahat sonunda sizin geri dönmenize neden olan iş, aile ve okul etmenlerden bahsetmelisiniz. Bu Almanyanın göçmenlik politikası dolayından önemlidir. Bu sıkı bir şekilde istenilen kaidedir.
 • İş ve iş vereninizle ilgili dikkat edilmesi gereken hususlar
 • Seyahat süresince kalacak yer gibi masraflarınızın kimin tarafından karşılanacağı belirtilmelidir. Detaylı banka hesabınız, varsa tapu veya kira sözleşmeniz detaylıca açıklanmalıdır.
 • Şirket sahibi kişilerin mutlaka vergi numaraları ve banka hesaplarının ayrıntısı olmalıdır. Detaylıca anlatılmalıdır.
 • Seyahat amacınızla ilgili detaylar
 • Seyahat amacınız ve içerdiği detaylar eksiksiz bir şekilde yazılmalıdır.
 • Eğer turistik bir ziyaret gerçekleştirecekseniz konaklayacağınız yerler ve gezeceğiniz noktalar hakkında bilgi verilmelidir. Eğer tur şirketi ile ziyaret edecekseniz tur şirketine ait bilgilerde dilekçede yer verilmelidir.
 • Eğer ticari bir ziyarette bulunacaksanız konaklayacağınız yer, bulunacağınız firma, firmadaki payınız ve görüşme yapılacak firmaya dair bilgiler mutlaka yazılmalıdır. Ticari ziyaretinizin ülkeye de faydası olacağını mutlaka aktarmalısınız.

Vize başvuru dilekçesi sizin ilk izleniminiz olduğu için yazılan dilin ve yazışan bilgilerin doğrululuğun fazlaca önemi vardır. Yazdığınız bilgiler Almanyanın göçmenlik politikaları tarafından ele alınır. Siz dilekçenizi yazarken ilk olarak sade anlaşılır bir dil daha sonra vizeyi ne için kullanacağınız ve Türkiyeye geri dönüş için olan etmenleri ayrıntılı bir şekilde yazmanız isteniyor. Bunların sonunda vize dilekçeniz sorunsuz bir şekilde Konsolosluk tarafından incelenmeye alınıp süreç başlatılacaktır. Diğer yandan daha önce eğer vize başvuruları yaptırsanız Konsolosluklarla sorum yaşadıysanız onlara da değinmelisiniz.  

Almanya bir AB üyesidir. Türkiye AB ülkeleri dışında kaldığı için vize gereklidir.

Almanya Vize Formu ve Dilekçe S.S.S.

Almanya Vize Dilekçe Örneği
Almanya vize başvurusunda bulunacak kişilerin vize dilekçesi yazması zorunludur. Almanya vize dilekçe örneği belgelerini inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Bu dilekçeler, vize türüne fark etmeden gidiş amacını net bir şekilde anlatmalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×