Almanya Vizesi

Almanya Vize Formu ve Dilekçe

Almanya vize formu
 
 

Almanya kısa süreli Turistik ve Ticari vize alabilmek için gerekli evraklar listesinde ilk önce Almanya Vize Formu ve Dilekçe tamamlanmalıdır. Vize başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgilerini toplamak amacıyla düzenlenen Vize Başvuru formu resmi bir evraktır. İnternet ortamından ve Almanya vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/almanya-vizesi-basvuru-merkezleri/ üzerinden elde edilebilen formun çıktısı alınarak imza ile onaylanması gerekir. Almanya Vize Talep Dilekçesi de Almanya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılır ve ıslak imza ile onaylanarak vize başvuru dosyasına eklenir.

Almanya Vize Formu ve Dilekçe tamamen doğru bilgilerle, tamamen doldurulmalıdır. Vize formunda ve dilekçede yer alan bilgileri diğer vize başvuru evraklarındaki bilgilerle aynı olmalı, hatalı kişisel bilgiler verilmemelidir. Formdaki ve dilekçedeki bilgilerin hatalı ve eksik olması vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına yol açacak, Almanya vize reddi >> eraytur.com/almanya-vize-reddi/ kararı verilmesine neden olacaktır.

Almanya Vize Formu ve Dilekçede Verilmesi Gereken Bilgiler

Almanya vizesi almak isteyen vize başvuru sahipleri Online ortamda Almanya Vize Formunu doldurarak bir çıktısını alırlar ve ıslak imza atarak onaylarlar. Vize formu kişisel bilgiler, mali bilgiler, mesleki bilgiler gibi vize başvurusunda bulunan kişiler hakkında bilgi toplamak için hazırlanmıştır ve vize talebi için ilk gerekli belgedir.

Vize formunun kişisel bilgiler alanında vize başvurusunda bulunan kişinin kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, aile bireylerinin bilgileri gibi kişisel alanlar bulunur. Kişisel bilgiler resmi belgelerle aynı olmalı, pasaport numarası doğru bir şekilde yazılmalı, tüm alanlar tamamen doldurulmalıdır.

Mali bilgiler verilirken gelirler onaylı belgelerle desteklenecek nitelikte olmalıdır. Maaş bordroları, şahsi banka hesap dökümleri, faiz ve kira gelirleri bildirilir ve onaylı belgelerle vize başvuru dosyasında bulunur. Finansal yeterlilik vize başvurusunda önemli bir rol oynadığından mali belgeler özenle tamamlanmalıdır. Vize başvuru formunda hatalı ve yanlış bilgiler verilmelidir.

Meslek bilgileri ile ilgili olan vize başvuru formu kısımları mesleki durumun gösteren belgelerle destekleneceğinden özenli bir şekilde, hatasız yazılmalıdır. Talep edilen vize türüne ve mesleki duruma göre belgeler isteneceğinden bu alanlar son derece önemlidir.

Vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ya da Almanca doldurulabilir. Form doldurulduktan sonra vize dilekçesi yazılmalı ve Almanya vize ücreti >> eraytur.com/almanya-vize-ucreti/  ödenmelidir.

Almanya Vize Dilekçesi

Almanya vize talep dilekçesi Türkçe ya da İngilizce, Almanca yazılabilir. Dilekçe ticari vizelerde iki adet olarak düzenlenir. Ticari vizeler için şirket antetli kağıdında imzalı ve kaşeli olarak ek bir dilekçe talep edilir. Almanya vize dilekçesinde şu hususlar bulunmalıdır:

  • Almanya vize dilekçesi Konsolosluğa hitaben yazılır.
  • Dilekçede seyahat amacı, talep edilen vize türü, seyahat tarihleri belirtilir.
  • Başka bir ülkeye gidilecekse o seyahatin tarihleri ve gezi ayrıntıları belirtilir.
  • Ulaşım araçları ve konaklama yerleri açıkça yazılır.
  • Seyahatin masrafları için yapılacak harcamaların nasıl karşılanacağı belirtilir. Bir sponsor mevcutsa sponsorun kişisel ve mali bilgileri verilir.
  • Dilekçede muhakkak tarih bulunmalı ve ıslak imza ile onaylanmalıdır.
Almanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/almanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×