Almanya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vize Formu ve Dilekçe

 
 
 
 
 
 

Almanya kısa süreli Turistik ve Ticari vize alabilmek için gerekli evraklar listesinde ilk önce Almanya Vize Formu ve Dilekçe tamamlanmalıdır. Vize başvurusunda bulunan kişinin kişisel bilgilerini toplamak amacıyla düzenlenen Vize Başvuru formu resmi bir evraktır. İnternet ortamından ve Almanya vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/almanya-vizesi-basvuru-merkezleri/ üzerinden elde edilebilen formun çıktısı alınarak imza ile onaylanması gerekir. Almanya Vize Talep Dilekçesi de Almanya Başkonsolosluğu’na hitaben yazılır ve ıslak imza ile onaylanarak vize başvuru dosyasına eklenir.

Zimbabve Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

Almanya Vize Formu ve Dilekçe

Almanya Vize Formu ve Dilekçe tamamen doğru bilgilerle, tamamen doldurulmalıdır. Vize formunda ve dilekçede yer alan bilgileri diğer vize başvuru evraklarındaki bilgilerle aynı olmalı, hatalı kişisel bilgiler verilmemelidir. Formdaki ve dilekçedeki bilgilerin hatalı ve eksik olması vize başvurusunun olumsuz sonuçlanmasına yol açacak, Almanya vize reddi >> eraytur.com/almanya-vize-reddi/ kararı verilmesine neden olacaktır.

Vize talep dilekçesi nasıl yazılır?

Almanya vize talep dilekçesi seyahat amacını net olarak ifade etmelidir. Vize talep dilekçesinin İngilizce diline tercüme edilerek evraklar arasında eklenmesi istenir.

Almanya Vize başvurusu nereye yapılıyor?

Almanya vize başvurusu Almanya konsolosluğu veya yetkili vize merkezlerine yapılır.

Almanya’dan davetiye mektubu nasıl gönderilir?

Almanya’dan davetiye mektubu davet eden kişinin işi, ev adresi, yasal ikamet izni gibi bilgileri içermelidir. Bu belge, Almanya konsolosluğuna veya büyükelçiliğe gönderilir. Davetiyeyi alan kişi kontrol ederek vize evrakları arasına eklemeli ve vize başvurusunda vize merkezine teslim etmelidir.

Almanya Vize Formu ve Dilekçede Verilmesi Gereken Bilgiler

Almanya Vize Formu ve Dilekçede Verilmesi Gereken Bilgiler

Almanya vizesi almak isteyen vize başvuru sahipleri Online ortamda Almanya Vize Formunu doldurarak bir çıktısını alırlar ve ıslak imza atarak onaylarlar. Vize formu kişisel bilgiler, mali bilgiler, mesleki bilgiler gibi vize başvurusunda bulunan kişiler hakkında bilgi toplamak için hazırlanmıştır ve vize talebi için ilk gerekli belgedir.

Vize formunun kişisel bilgiler alanında vize başvurusunda bulunan kişinin kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, aile bireylerinin bilgileri gibi kişisel alanlar bulunur. Kişisel bilgiler resmi belgelerle aynı olmalı, pasaport numarası doğru bir şekilde yazılmalı, tüm alanlar tamamen doldurulmalıdır.

Mali bilgiler verilirken gelirler onaylı belgelerle desteklenecek nitelikte olmalıdır. Maaş bordroları, şahsi banka hesap dökümleri, faiz ve kira gelirleri bildirilir ve onaylı belgelerle vize başvuru dosyasında bulunur. Finansal yeterlilik vize başvurusunda önemli bir rol oynadığından mali belgeler özenle tamamlanmalıdır. Vize başvuru formunda hatalı ve yanlış bilgiler verilmelidir.

Meslek bilgileri ile ilgili olan vize başvuru formu kısımları mesleki durumun gösteren belgelerle destekleneceğinden özenli bir şekilde, hatasız yazılmalıdır. Talep edilen vize türüne ve mesleki duruma göre belgeler isteneceğinden bu alanlar son derece önemlidir.

Vize başvuru formu Türkçe, İngilizce ya da Almanca doldurulabilir. Form doldurulduktan sonra vize dilekçesi yazılmalı ve Almanya vize ücreti >> eraytur.com/almanya-vize-ucreti/  ödenmelidir.

Almanya Vize Dilekçesi

Almanya Vize Dilekçesi

Almanya vize talep dilekçesi Türkçe ya da İngilizce, Almanca yazılabilir. Dilekçe ticari vizelerde iki adet olarak düzenlenir. Ticari vizeler için şirket antetli kağıdında imzalı ve kaşeli olarak ek bir dilekçe talep edilir. Almanya vize dilekçesinde şu hususlar bulunmalıdır:

  • Almanya vize dilekçesi Konsolosluğa hitaben yazılır.
  • Dilekçede seyahat amacı, talep edilen vize türü, seyahat tarihleri belirtilir.
  • Başka bir ülkeye gidilecekse o seyahatin tarihleri ve gezi ayrıntıları belirtilir.
  • Ulaşım araçları ve konaklama yerleri açıkça yazılır.
  • Seyahatin masrafları için yapılacak harcamaların nasıl karşılanacağı belirtilir. Bir sponsor mevcutsa sponsorun kişisel ve mali bilgileri verilir.
  • Dilekçede muhakkak tarih bulunmalı ve ıslak imza ile onaylanmalıdır.
Almanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/almanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Dilekçe Örneği

Almanya vize başvurusunda bulunacak kişilerin vize dilekçesi yazması zorunludur. Almanya vize dilekçe örneği belgelerini inceleyerek fikir edinebilirsiniz. Bu dilekçeler, vize türüne fark etmeden gidiş amacını net bir şekilde anlatmalıdır.

Vize talep dilekçesi aile birleşimi, seyahat, ticari gibi farklı vize türleri için hazırlanır. Bu vize türlerinde, ülkeye gidiş amacını anlatan net ifadeler kullanılması gerekir. Vize talep dilekçesinin İngilizce olması da zorunludur.

Almanya’da akrabası olanların ülkeye gitmek için aile birleşimi vizesine başvuru yapması gerekir. Vize başvurusu yapmak için vize talep dilekçesi yazılması zorunludur.  Aile birleşimi dilekçe örneği üzerinden fikir alabilir ve ülkeye gitme amacını anlatan dilekçeyi yazabilirsiniz.

Erasmus vize talep dilekçesi örneği diğer dilekçe örneklerinden farklı değildir. Almanya’ya eğitim almak için gidecek öğrencilerin gitme amaçlarını şahsi dilekçelerinde ifade etmeleri gerekir. Bu dilekçe, İngilizce hazırlanmalıdır.

Almanya’ya dil eğitimi, Erasmus, lise eğitimi veya master gibi farklı eğitim alma amaçları ile gidebilirsiniz. Eğitim için vize dilekçesi hazırlanırken, alınacak eğitimin detaylarına değinmek önemlidir.

Şirket sahibi vize dilekçesi hazırlanırken seyahat tarihi, seyahat masrafları gibi detaylara dikkat edilmesi gerekir. Bu tarihlerin veya masrafların davetiye ile aynı olmaması halinde vize reddi alınabilir.

Konsolosluğa dilekçe nasıl yazılır: Almanya konsolosluğuna verilecek olan dilekçelerin İngilizce olması, seyahat amacını, masraflarını, tarihlerini doğru bir şekilde içermesi gerekir.  Dilekçeyi Türkçe yazdıktan sonra tercüme ettirebilirsiniz.

 

ALMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan  iletişime geçiniz.
ALMANYA VİZE TİCARİ BELGELER  ALMANYA VİZE TURİSTİK BELGELER
Almanya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1    Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Almanya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1   Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Almanya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1    Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Almanya Vize Formu ve Dilekçe 4 – indir    Resmi Başvuru Formu Örneği
Almanya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1    İngilizce Başvuru Dilekçesi Almanya Vize Formu ve Dilekçe 4 – indir    Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×