Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri

 

 Adres

Farabi Sk.49/2 Çankaya

 Telefon/Faks

0850 969 83 75

 Çalışma Saatleri

Pazartesi – Cumartesi: 08.30 – 18.00

 Eposta

ankara@eraytur.com

 

Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri, Global Visa Services Ankara Başvuru Merkezi Ankara ili merkezi ve çevresindeki ilçeler ile Ankara’ya yakın bulunan illerdeki vatandaşlarımızın Almanya vize işlemlerini rahat bir ortamda ve kolaylıkla yapabileceği bir vize başvuru merkezidir.

 

Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri
Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri

Almanya vizesi almak isteyen kişiler Ankara ofisimiz ile iletişime geçerek Almanya vize başvuru işlemlerini hızlıca başlatabilir ve sağlıklı bir vize başvuru sürecinden sonra Almanya vizelerine kavuşabilir. Global Visa Services Türkiye’nin her şehrinde ve ilçelerinde yaşayan kişilere hizmet sunmaktadır. Uzman bir danışmanlık hizmetiyle müşterilerinin memnuniyetini ön plana alan Global Visa Services yüksek vize kabul onayı ile sektöründe bir adım öndedir.

Almanya Türkiye'ye vize veriyor mu?

Evet, bu ülkeye seyahat etmek isteyen vatandaşların öncelikle seyahat amaçlarına uygun bir vize alması bunun için de vize başvurusunda bulunması gerekmektedir.

Almanya Vize için randevu nasıl alınır?

Almanya vizesi almak isteyen kişilerin müracaat için öncelikle Almanya Konsolosluğu resmi sayfasında vize randevu alması ve daha sonrasında ilgili evraklar ile birlikte bu randevuya gitmesi gerekmektedir.

Almanya vize işlemleri ne zaman başlayacak?

Almanya’da kısa süreli turistik vizeler için halen daha bir açıklama yapılmamıştır. Ancak başvuruların yakın zaman içerisinde başlaması beklenmektedir.
Almanya vize merkezleri arasında yer alan İstanbul, İzmir ve Gaziantep vize başvuru merkezleri üzerinden de Almanya vize işlemleri yapılmaktadır. Vize başvuru merkezlerimiz ile iletişime geçtiğinizde size Almanya vizesi almak için atmanız gereken adımlar detaylıca aktarılır ve talep ettiğiniz vize türüne göre gerekli Almanya vize evrakları  >> eraytur.com/almanya-vize-evraklari/ listesi mail adresinize gönderilir.

Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri İletişim

Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri İletişim

Almanya vizesi almak isteyen vize başvuru sahipleri şu iletişim kanallarını kullanarak Global Visa Services Almanya vizesi başvuru merkezlerine ulaşabilir:

 • İnternet sitemiz üzerinden bir operatör ile canlı sohbet ederek
 • İnternet sitemiz üzerinden online randevu alarak
 • E-posta adreslerimize bir e-posta atarak; ankara@eraytur.com, info@eraytur.com
 • Ofis telefonlarımızdan irtibata geçerek ya da bizzat vize başvuru merkezimizi ziyaret ederek

Almanya vizesi başvuru merkezleri uzman danışmanlarımız sizi Almanya vize türleri hakkında bilgilendirecektir. Turistik Vize, Ticari vize, Almanya Aile Birleşimi vizesi >> eraytur.com/almanya-aile-birlesimi-vizesi/ gibi talep ettiğiniz vize türüne göre hazırlamanız gereken evrak listenizi tarafınıza ulaştıracak, vize başvuru sürecinde atılması gereken adımları kontrol edecek, vize randevularının alınması ve gerçekleştirilmesinde yardımcı olacak, vize başvurunuzun sağlıklı yapılmasını sağlayacaklardır.

Almanya Vizesi Başvuru Süreci

Almanya Vizesi Başvuru Süreci

Almanya vizesi almak isteyen kişiler seyahat amaçlarını ve talep edecekleri vize türüne karar verdikten sonra Global Visa Services, Almanya vizesi başvuru merkezleri ile iletişime geçmelidir. Almanya vize başvuru süreci şu aşamalardan oluşur:

 • Almanya seyahatinizin amaçlarını, tarihleri belirleyiniz ve Global Visa Services Almanya vize başvuru merkezleri ile iletişime geçiniz.
 • Uzman danışmanlarımız talep ettiğiniz Almanya vize türüne göre gerekli evrakların tam listesini E-posta adresinize iletecektir.
 • Almanya vizesi için gerekli evrakları tamamlayınız ve vize başvuru merkezlerimize iletiniz. Şahsen gelerek ya da kargo, kurye aracılığı ile evraklarınızı teslim edebilirsiniz
 • Almanya vize ücreti >> eraytur.com/almanya-vize-ucreti/ ödemesini tamamlayınız.
 • Vize randevularınız alınır ve gerekiyorsa biyometrik verilerinizi yetkililere vermek için vize randevusuna katılırsınız. Gerekiyorsa mülakata iştirak edersiniz.
 • Vize başvuru sürecine ilişkin her türlü bilgiyi Almanya vize başvuru merkezleri aracılığı ile öğrenebilirsiniz.
 • Vize başvurusu olumlu sonuçlandığında vizeli pasaportlar adresinize kargo ile yollanacaktır.

Almanya Vize Yorumları

Almanya vize başvurusu yapılırken dikkatli olunması ve gereken belgelerin özenle hazırlanması önemlidir. Almanya vize yorumları doğrultusunda işlem yapmanız halinde vize reddi alabilirsiniz. En doğru ve güncel bilgiler, Almanya konsolosluğu adresinden verilmektedir.

Almanya aile birleşimi vize bekleyenler 2020 yılında virüs sebebi ile vizelerini gecikmeli olarak almıştır. Ancak 2021 yılında aile birleşimi vizesine başvuru yapabilir ve 15 iş günü içerisinde sonuç alabilirsiniz.

2020 yılında pandemi sebebi ile belirlenen Almanya’ya giriş yasağı 2021 yılında kaldırılmıştır. Ülkeye gitmek için vize alan kişiler, ülkeye giriş yapma hakkına sahiptir.

Türkiye Almanya vize başvurusunda yetkili kurum Almanya konsolosluğudur. Türkiye’den Almanya’ya gidecek olan kişilerin, gitme amacına göre bir Almanya vizesi alması gerekir.

Vize başvuruları ne zaman başlayacak: Almanya vize başvuruları 2021 yılı için başlamıştır. Seyahat vizesi dışındaki tüm vizelere başvuru yapabilir ve ülkeye gidebilirsiniz.

Almanya vize başvuruları ne zaman açılacak: Almanya, Türkiye’nin riskli ülkeler grubunda yer almasından dolayı vize işlemlerini kısıtlı bir şekilde yürütmektedir. Çalışma, eğitim, ticari ve aile birleşimi vize türlerine başvuru yapabilirsiniz. Seyahat vizesi ise 2021 yılında kısıtlı bir şekilde verilmektedir.

Vize başvuruları ne zaman açılacak: Almanya, 2021 yılında vize başvurularını açmıştır. Ülkeye gitmek için yapacağınız vize başvurularını Almanya konsolosluğundan randevu alarak gerçekleştirebilirsiniz. Randevu tarihinde gerekli belgelerin ve vize ücretinin vize merkezine teslim edilmesi gerekir.

Almanya Vize

Türkiye’den Almanya’ya gitmek için Almanya vize başvurusunda bulunulması gerekir. Almanya vize çeşitleri; eğitim, çalışma, aile birleşimi, ticari ve seyahat olarak farklı sınıflara ayrılmıştır. Ülkeye seyahat etmek için başvuru yapabileceğiniz vize türleri içerisinde ulusal vize ve Schengen vizesi de vardır.

Almanya vize 2021 yılı için kısıtlı şekilde verilmektedir. Bu nedenle Almanya konsolosluğu tarafından yapılan açıklamaların takip edilmesi ve bu yılın şartlarına göre başvuru yapılması önemlidir.

Almanya vizesi almak isteyen kişilerin müracaat etmesi gereken yetkili kurum Almanya konsolosluğudur. Almanya konsolosluğu web adresinden vize başvuru formunu doldurabilir ve randevu alabilirsiniz.

Almanya vize başvurusu başladı mı: 2021 yılı Almanya vize başvuruları açılmıştır. Aile birleşimi, eğitim, çalışma gibi vize türlerine başvuru yapabilirsiniz. Vize başvurusu yapacak kişiler Almanya konsolosluğundan randevu almalıdır.

Almanya vize başvurusu için belirli şartlar vardır. Başvuru tarihinde başvuru yapacak kişinin gerekli belgelerle konsoloslukta bulunması gerekir. Bu belgeler; pasaport, gelir belgeleri, nüfus kayıt örneği, kimlik fotokopisi ve başvuru türüne göre gereken ek belgelerdir.

Almanya vize başvurusu, konsolosluk tarafından yetki verilen İDATA adresinden yapılabilir. Bu adreste vize şartları, başvuru formları ve gerekli evraklar gibi bilgilerin tümünü bulabilirsiniz.

Vize başvurusunun tamamlanması için son olarak Almanya vize harcının ödenmesi gerekir. Almanya vize ücreti 2021 yılı için 80 Euro olarak belirlenmiştir.

Almanya’ya seyahat yasağı 2021 yılın kaldırılmıştır. Vize alan kişiler, ülkeye giriş yapma hakkına sahip olur.

ALMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan  iletişime geçiniz.
ALMANYA TİCARİ BELGELER ALMANYA TURİSTİK BELGELER
Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri 1 – wordicon1    Ticari Vize Genel Başvuru EvraklarıAlmanya Vizesi Başvuru Merkezleri 1 – wordicon1   Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri 1 – wordicon1    Ticari Vize Başvuru DilekçesiAlmanya Vizesi Başvuru Merkezleri 4 – indir    Resmi Başvuru Formu Örneği
Almanya Vizesi Başvuru Merkezleri 1 – wordicon1    İngilizce Başvuru DilekçesiAlmanya Vizesi Başvuru Merkezleri 4 – indir    Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×