Almanya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vize Reddi ve Çözümü

Almanya Vize Reddi vize başvurularının olumsuz sonuçlanması ve vize başvurusunda bulunan kişiye ülkeye giriş hakkı verilmemesi anlamına gelir. Almanya dış temsilcilikleri (Büyükelçilikler ve Konsolosluklar) vize başvurusunu reddetme hakkına sahip tek yetkili kurumdur. Bir vize türünde talep edilen evrakların tümünün tamamlanması vizenin kabul edileceği anlamına gelmez. Vize reddi kararı vize başvurusunda bulunan kişiye bir ret mektubu ile bildirilir ve bu karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır.

Afganistan Vize Ücreti

Almanya Vize Reddi ve Çözümü

Almanya Vize Reddi Konsolosluk Kriterleri

Almanya kısa ve uzun süreli vize başvurularında Almanya dış temsilciliklerinin belirlediği bazı kriterler bulunmaktadır. Almanya vize formu >> eraytur.com/almanya-formu-ve-dilekce/ doldurulması ve vize talebinin belirlendiği dilekçenin verilmesi ilk adımları oluşturur.

Almanya Vize reddi pasaporta işlenir mi?

Vizeye dair paylaşılan belgelerin eksik olması redde neden olur ve T.C. vatandaşlarının itiraz hakkından faydalanması esas alınır.

Almanya Vize reddi 10 madde nedir?

Türkiye’ye tekrar dönüşü kesin olmayan T.C. vatandaşlarına vizeden olumsuz yönde yanıt verilir.

Almanya Vize reddi geldi ne yapmalıyım?

İtiraz hakkına sahipsiniz. Bunun üzerine ücretsiz olarak tekrardan değerlendirilmesi esas alınır ve başvurunuzu yenilemeniz sağlanır.

Belirlenen vize türüne göre talep edilen Almanya vize evrakları hazırlanmalıdır. Almanya vize reddi tüm bu belgelerin incelenmesinden sonra vize başvurusu yapan kişinin Konsolosluk kriterlerini karşılayıp karşılamadığına göre verilen bir karardır.

Almanya vize reddi şu Konsolosluk Kriterleri değerlendirilerek verilir:

  • Almanya vizesi için verilmesi gereken vize evraklarının eksik verilmesi ya da doğru bilgiler içermemesi- Almanya vizesi alabilmek için belirlenen gerekli evrakların tamamının verilmemesi veya vize evraklarındaki bilgilerle vize başvuru formunda, vize dilekçesinde beyan edilen bilgilerin birbirleriyle çelişmesi Almanya vize reddi için belirleyici bir nedendir. Almanya vize evrakları >> eraytur.com/almanya-vize-evraklari/hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin yeterli finansal kaynağa sahip olmaması- Vize başvurusunda bulunan kişinin Almanya seyahati esnasında ve ülkesine dönmesi için yeterli mali varlığı bulunmaması vize reddine sebep olabilir. Banka hesaplarında son 3 aya ait düzenli bir hareket olması, banka hesabında yeterli bakiye bulunmaması, otel ve ulaşım rezervasyonlarının mali varlığın üstünde bulunması kriterleri vize reddinde önemli noktalardır.
  • Kişinin ülkesine geri döneceğine dair garanti vermemesi- Vize başvurusunda bulunan kişinin kendisini ülkesine bağlayacak ailevi ve mesleki bir konumunun olmaması ülkesine geri dönüşe dair oluşabilecek kanaati engeller. Vize başvurusunda bulunan kişiler ülkesine döneceğine dair bir güvence vermeli ve bunu düzenli iş, ailevi bağlarla desteklemelidir.
  • Sağlık sigorta poliçesinin yeterli bulunmaması- Sağlık sigorta poliçesi Schengen vize bölgesi kriterlerine uygun olarak en az 30.000 Euro teminatlı olarak düzenlenmelidir. Seyahat tarihlerini kapsamayan, düşük teminatlı, Almanya’da geçerliliği bulunmayan bir sağlık sigorta poliçesi kabul edilmez.
  • Bir Schengen vize bölgesi ülkesine giriş yasağının bulunması- Sadece Almanya değil Schengen vize bölgesinde bir ülkeye giriş yasağı bulunan kişiler Almanya vizesi alamazlar.
  • Alman kamu düzenini bozacak niteliklere sahip olunması- Almanya vize departmanı yetkilileri Schengen bölgesi ülkelerini ziyaretlerinde bir suça karışmış kişileri mülakata çağırabilir ve suçun niteliğine göre kamu düzenini bozacak kişilerin vize başvurularını reddeder.
  • Seyahat amacının belirtilmemesi- Seyahat amacı belirtilmemiş vize başvuru sahiplerinin vize talep işlemleri yetersiz bilgi yüzünden başlatılamaz. Verilecek vize türü vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat amacına göre belirlenir.

Almanya Vize Reddi Çözümü

Almanya vize reddi kararı yeniden vize başvurusunda bulunmak için bir engel değildir. Vize ret kararı Almanya dış temsilciliği tarafından bir mektup ile vize başvuru sahibine iletilir ve bu mektupta belirtilen tarihe kadar vize ret kararını temyize götürmek mümkündür. Vize reddi kararına itiraz öncelikle Konsolosluğa yazılacak bir itiraz dilekçesi ile yapılmalıdır. Bu itiraz kabul edilerek eksik evrakların tamamlanması sağlanabilir. Bu itiraz ret kararı verildikten sonra bir ay içinde yapılmalıdır.

Almanya vize reddi kesinleşirse, gerekli evraklar tamamlanarak ve vize başvuru reddinde belirlenen koşullar sağlanarak yeniden bir vize başvurusu yapılabilir. Vize reddinden sonra vize için harcanan harç bedelleri ve Almanya vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/almanya-vizesi-basvuru-merkezleri/ hizmet bedelleri geri ödenmemektedir.

Almanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/almanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Almanya Ulusal Vize Reddi

Almanya ulusal vize reddi söz konusu olabilir. Hem evrak eksikliği hem de bazı belgelerin yanlış bilgi içermesi bunun en büyük nedeni olarak kabul edilir.

Almanya Ulusal Vize Reddi

Almanya ulusal vize reddi durumlarının ortaya çıkması halinde buna karşılık itiraz etme hakkınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özel bir dilekçenin yazılması gerekmektedir.

Almanya Aile Birleşimi Vize Reddi

Aile birleşimi vize reddi söz konusu ise bunun karşısında itiraz dilekçesinin doldurulması ve konsolosluğa en geç bir ay içinde sunulması şarttır.

Almanya Vize Reddi Neden Olur?

Eksik evrak en çok karşımıza çıkan ret nedenlerinden birisidir. Seyahat sağlık sigortasının gerekli teminatı sağlamaması da bunların içinde bulunur. Süresi geçmiş pasaport, belgelerin seyahat nedeniyle tam uyumlu olmamasını unutmamak lazım.

Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi

Almanya vize reddi itiraz dilekçesinin belli bir formatı söz konusu değildir. İkan edici şekilde, belgelerin tam olduğunu göstererek, bunu yazmanız ve konsolosluğa sunmanız lazım.

Almanya Ulusal Vize

Almanya ulusal vize, farklı nedenlerden dolayı bu ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişilere sunulan, 90 günlük süresiyle dikkat çeken bir vize türüdür. 1 yıla kadar da sağlanmış olduğu haller vardır.

Vize Reddi Nasıl Anlaşılır?

Almanya vize reddi söz konusu olursa bu konu hakkında konsolosluk hemen bilgilendirme yapmaktadır. Nedenlerini de sıralar.

Vize Reddi Pasaporta İşlenir Mi?

Almanya vize reddi pasaporta işlenir. Bunun için tanımlanmış olan özel bir kaşe vardır ve ilgili alana vurulur. Aynı zamanda sisteme de bu yönde bir kayıt yapılır.

Schengen Vizesi Red Yedim

Almanya Schengen vizesi red almış olan kişilerin önünde iki yol vardır. Birisi itiraz dilekçesi vermektir. Diğeri ise yeniden başvuru işlemlerini doğru bir biçimde başlatmaktır.

Almanya Vize Reddi

Almanya vize başvurularının sonuçları 15 gün içerisinde olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Almanya vize reddi; evrakların hatalı veya eksik olması, finansal sebepler gibi etkenlere bağlı olabilir.

Vize reddi alan kişilerin izleyebileceği iki farklı süreç vardır: Almanya vize reddi itiraz dilekçesi yazılabilir veya yeniden vize başvurusunda bulunabilir. Vize reddi genellikle evrak hatalarından kaynaklı olabileceği için yeniden başvuru yapılması daha uygundur.

Almanya aile birleşimi vize reddi alınmasının sebepleri arasında davetiyede hata olması, belgelerin eksik olması, sponsor belgelerinde hata olması gibi etkenler vardır. Başvurusu reddedilen kişiler, yeniden vize başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.

Vize reddi pasaporta işlenir mi: Almanya vize türlerinin herhangi birinden alınan vize reddi, pasaporta işlenir.

Almanya vize başvurusunu dikkatli yaptığınızdan ve eksiklik olmadığından eminseniz Almanya vize reddi itiraz dilekçesi yazarak yeniden gözden geçirilmesini talep edebilirsiniz.

Vize reddi nasıl anlaşılır: Almanya, vize sonuçlarını 15 gün içerisinde açıklar ve vize sonucunuzu sorgulayarak reddedildiğini öğrenebilirsiniz. Vize verilmeyen kişilere neden verilmediği hakkında detaylı bir açıklama yapılmaz.

Vize reddi kaç güne gelir: Vize başvurusu sonuçları 15 gün içerisinde açıklanır.

Vize reddinden sonra tekrar başvuru ne zaman: Almanya vize reddi alan kişiler, gerekli evraklarını tekrar hazırlayarak istediği zaman vize başvurusunda bulunabilir. Yeniden vize başvurusunda bulunurken Almanya konsolosluğunun yayınladığı şartlara ve gerekli evrak listelerine dikkat etmeniz gerekir.

ALMANYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir.
Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan  iletişime geçiniz.
ALMANYA TİCARİ BELGELER  ALMANYA TURİSTİK BELGELER
Almanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – wordicon1    Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları Almanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – wordicon1   Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
Almanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – wordicon1    Ticari Vize Başvuru Dilekçesi Almanya Vize Reddi ve Çözümü 4 – indir    Resmi Başvuru Formu Örneği
Almanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – wordicon1    İngilizce Başvuru Dilekçesi Almanya Vize Reddi ve Çözümü 4 – indir    Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur
Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×