Almanya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vize Reddi ve Çözümü

Almanya Vize Reddi vize başvurularının olumsuz sonuçlanması ve vize başvurusunda bulunan kişiye ülkeye giriş hakkı verilmemesi anlamına gelir.

Almanya dış temsilcilikleri (Büyükelçilikler ve Konsolosluklar) vize başvurusunu reddetme hakkına sahip tek yetkili kurumdur. Bir vize türünde talep edilen evrakların tümünün tamamlanması vizenin kabul edileceği anlamına gelmez. Vize reddi kararı vize başvurusunda bulunan kişiye bir ret mektubu ile bildirilir ve bu karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır.

Almanya Vize Reddi Konsolosluk Kriterleri

Almanya kısa ve uzun süreli vize başvurularında Almanya dış temsilciliklerinin belirlediği bazı kriterler bulunmaktadır. Almanya vize formu >> eraytur.com/almanya-formu-ve-dilekce/ doldurulması ve vize talebinin belirlendiği dilekçenin verilmesi ilk adımları oluşturur.

Belirlenen vize türüne göre talep edilen Almanya vize evrakları hazırlanmalıdır. Almanya vize reddi tüm bu belgelerin incelenmesinden sonra vize başvurusu yapan kişinin Konsolosluk kriterlerini karşılayıp karşılamadığına göre verilen bir karardır.

Almanya vize reddi şu Konsolosluk Kriterleri değerlendirilerek verilir:

 • Almanya vizesi için verilmesi gereken vize evraklarının eksik verilmesi ya da doğru bilgiler içermemesi- Almanya vizesi alabilmek için belirlenen gerekli evrakların tamamının verilmemesi veya vize evraklarındaki bilgilerle vize başvuru formunda, vize dilekçesinde beyan edilen bilgilerin birbirleriyle çelişmesi Almanya vize reddi için belirleyici bir nedendir. Almanya vize evrakları >> eraytur.com/almanya-vize-evraklari/hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.
 • Vize başvurusunda bulunan kişinin yeterli finansal kaynağa sahip olmaması- Vize başvurusunda bulunan kişinin Almanya seyahati esnasında ve ülkesine dönmesi için yeterli mali varlığı bulunmaması vize reddine sebep olabilir. Banka hesaplarında son 3 aya ait düzenli bir hareket olması, banka hesabında yeterli bakiye bulunmaması, otel ve ulaşım rezervasyonlarının mali varlığın üstünde bulunması kriterleri vize reddinde önemli noktalardır.
 • Kişinin ülkesine geri döneceğine dair garanti vermemesi- Vize başvurusunda bulunan kişinin kendisini ülkesine bağlayacak ailevi ve mesleki bir konumunun olmaması ülkesine geri dönüşe dair oluşabilecek kanaati engeller. Vize başvurusunda bulunan kişiler ülkesine döneceğine dair bir güvence vermeli ve bunu düzenli iş, ailevi bağlarla desteklemelidir.
 • Sağlık sigorta poliçesinin yeterli bulunmaması- Sağlık sigorta poliçesi Schengen vize bölgesi kriterlerine uygun olarak en az 30.000 Euro teminatlı olarak düzenlenmelidir. Seyahat tarihlerini kapsamayan, düşük teminatlı, Almanya’da geçerliliği bulunmayan bir sağlık sigorta poliçesi kabul edilmez.
 • Bir Schengen vize bölgesi ülkesine giriş yasağının bulunması- Sadece Almanya değil Schengen vize bölgesinde bir ülkeye giriş yasağı bulunan kişiler Almanya vizesi alamazlar.
 • Alman kamu düzenini bozacak niteliklere sahip olunması- Almanya vize departmanı yetkilileri Schengen bölgesi ülkelerini ziyaretlerinde bir suça karışmış kişileri mülakata çağırabilir ve suçun niteliğine göre kamu düzenini bozacak kişilerin vize başvurularını reddeder.
 • Seyahat amacının belirtilmemesi- Seyahat amacı belirtilmemiş vize başvuru sahiplerinin vize talep işlemleri yetersiz bilgi yüzünden başlatılamaz. Verilecek vize türü vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat amacına göre belirlenir.
 • Almanya Vize Reddi ve Çözümü

Almanya Vize Reddi Çözümü

Almanya vize reddi kararı yeniden vize başvurusunda bulunmak için bir engel değildir. Vize ret kararı Almanya dış temsilciliği tarafından bir mektup ile vize başvuru sahibine iletilir ve bu mektupta belirtilen tarihe kadar vize ret kararını temyize götürmek mümkündür. Vize reddi kararına itiraz öncelikle Konsolosluğa yazılacak bir itiraz dilekçesi ile yapılmalıdır. Bu itiraz kabul edilerek eksik evrakların tamamlanması sağlanabilir. Bu itiraz ret kararı verildikten sonra bir ay içinde yapılmalıdır.

Başvuru yapan kişilerden kaynaklı olarak Almanya vize reddi 2022 yılında belli durumlarda ortaya çıkabilmektedir. Her ülkede olduğu gibi Almanya da, vize ve başvuru sürecini oldukça ciddiye alır. Bundan dolayı kontrollerin ardından şu nedenlerden ötürü ret yanıtı almanız söz konusu olabilmektedir;

 • Pasaport geçerlilik tarihi çok mühimdir. Bunun geçerliliğinin geçmiş olması olumsuz yanıt anlamını taşır.
 • İstenilen evrakların eksik şekilde sunulması aynı şekilde ret anlamına gelmektedir.
 • Girişi yasaklı olan şahısların yapmış olduğu vize başvurularından olumlu bir sonuç alması mümkün değildir.
 • Seyahatin sağlanabilmesi için maddi anlamda yeterliliğin bulunması esastır. Aksi halde Almanya vize reddi 2022 yılı nedenlerinden birisi yaşanmış olur.
 • Sahte bilgilerin kullanılması bir diğer gerekçe olarak karşımıza çıkıyor.

Bunların tümünün önüne geçmek ise kolaydır. Özellikle son yıllarda konsolosluğun almış olduğu karar neticesinde aracı kurumlar devreye girmiştir. Alanında yetişmiş ve uzman personelin sağlayacağı destek ile sorunsuz bir vize başvuru sürecini tamamlamak her daim mümkündür.

Almanya vize reddi kesinleşirse, gerekli evraklar tamamlanarak ve vize başvuru reddinde belirlenen koşullar sağlanarak yeniden bir vize başvurusu yapılabilir. Vize reddinden sonra vize için harcanan harç bedelleri ve Almanya vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/almanya-vizesi-basvuru-merkezleri/ hizmet bedelleri geri ödenmemektedir.

Almanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/almanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Almanya Vize Reddi ve Çözümü S.S.S.

Almanya neden vize vermiyor?
Almanya pandemi döneminde seyahat kısıtlamasına gitmiş olup bu durum vizelere de yansımıştır ancak şu an için bu durum ortadan kalkmıştır.
Almanya Ulusal Vize Reddi
Almanya ulusal vize reddi söz konusu olabilir. Hem evrak eksikliği hem de bazı belgelerin yanlış bilgi içermesi bunun en büyük nedeni olarak kabul edilir.

Almanya ulusal vize reddi durumlarının ortaya çıkması halinde buna karşılık itiraz etme hakkınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özel bir dilekçenin yazılması gerekmektedir.

Almanya Vize Reddi
Almanya vize başvurularının sonuçları 15 gün içerisinde olumlu veya olumsuz yönde açıklanır. Almanya vize reddi; evrakların hatalı veya eksik olması, finansal sebepler gibi etkenlere bağlı olabilir.
Toggle Title
Türkiye’ye tekrar dönüşü kesin olmayan T.C. vatandaşlarına vizeden olumsuz yönde yanıt verilir.
Almanya Vize reddi geldi ne yapmalıyım?
İtiraz hakkına sahipsiniz. Bunun üzerine ücretsiz olarak tekrardan değerlendirilmesi esas alınır ve başvurunuzu yenilemeniz sağlanır.
Almanya Vize Reddi İtiraz Dilekçesi
Almanya vize reddi itiraz dilekçesinin belli bir formatı söz konusu değildir. İkan edici şekilde, belgelerin tam olduğunu göstererek, bunu yazmanız ve konsolosluğa sunmanız lazım.
Almanya Vize Reddi Neden Olur?
Eksik evrak en çok karşımıza çıkan ret nedenlerinden birisidir. Seyahat sağlık sigortasının gerekli teminatı sağlamaması da bunların içinde bulunur. Süresi geçmiş pasaport, belgelerin seyahat nedeniyle tam uyumlu olmamasını unutmamak lazım.
Almanya Vize reddi pasaporta işlenir mi?
Vizeye dair paylaşılan belgelerin eksik olması redde neden olur ve T.C. vatandaşlarının itiraz hakkından faydalanması esas alınır.

Bir Yorum

 1. Almanya vize reddine itiraz için örnek dilekçe gönderirseniz çok mutlu olurum. Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×