Almanya Vize Reddi ve Çözümü - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Vize Reddi ve Çözümü

Almanya Vize Reddi vize başvurularının olumsuz sonuçlanması ve vize başvurusunda bulunan kişiye ülkeye giriş hakkı verilmemesi anlamına gelir. Almanya dış temsilcilikleri (Büyükelçilikler ve Konsolosluklar) vize başvurusunu reddetme hakkına sahip tek yetkili kurumdur. Bir vize türünde talep edilen evrakların tümünün tamamlanması vizenin kabul edileceği anlamına gelmez. Vize reddi kararı vize başvurusunda bulunan kişiye bir ret mektubu ile bildirilir ve bu karara itiraz etme hakkı bulunmaktadır.

Almanya Vize Reddi ve Çözümü 1 – almanya vize reddi ve cozumu 1

Almanya Vize Reddi Konsolosluk Kriterleri

Almanya kısa ve uzun süreli vize başvurularında Almanya dış temsilciliklerinin belirlediği bazı kriterler bulunmaktadır. Almanya vize formu >> eraytur.com/almanya-formu-ve-dilekce/ doldurulması ve vize talebinin belirlendiği dilekçenin verilmesi ilk adımları oluşturur. Belirlenen vize türüne göre talep edilen Almanya vize evrakları hazırlanmalıdır. Almanya vize reddi tüm bu belgelerin incelenmesinden sonra vize başvurusu yapan kişinin Konsolosluk kriterlerini karşılayıp karşılamadığına göre verilen bir karardır.

Almanya vize reddi şu Konsolosluk Kriterleri değerlendirilerek verilir:

  • Almanya vizesi için verilmesi gereken vize evraklarının eksik verilmesi ya da doğru bilgiler içermemesi- Almanya vizesi alabilmek için belirlenen gerekli evrakların tamamının verilmemesi veya vize evraklarındaki bilgilerle vize başvuru formunda, vize dilekçesinde beyan edilen bilgilerin birbirleriyle çelişmesi Almanya vize reddi için belirleyici bir nedendir. Almanya vize evrakları >> eraytur.com/almanya-vize-evraklari/hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz.
  • Vize başvurusunda bulunan kişinin yeterli finansal kaynağa sahip olmaması- Vize başvurusunda bulunan kişinin Almanya seyahati esnasında ve ülkesine dönmesi için yeterli mali varlığı bulunmaması vize reddine sebep olabilir. Banka hesaplarında son 3 aya ait düzenli bir hareket olması, banka hesabında yeterli bakiye bulunmaması, otel ve ulaşım rezervasyonlarının mali varlığın üstünde bulunması kriterleri vize reddinde önemli noktalardır.
  • Kişinin ülkesine geri döneceğine dair garanti vermemesi- Vize başvurusunda bulunan kişinin kendisini ülkesine bağlayacak ailevi ve mesleki bir konumunun olmaması ülkesine geri dönüşe dair oluşabilecek kanaati engeller. Vize başvurusunda bulunan kişiler ülkesine döneceğine dair bir güvence vermeli ve bunu düzenli iş, ailevi bağlarla desteklemelidir.
  • Sağlık sigorta poliçesinin yeterli bulunmaması- Sağlık sigorta poliçesi Schengen vize bölgesi kriterlerine uygun olarak en az 30.000 Euro teminatlı olarak düzenlenmelidir. Seyahat tarihlerini kapsamayan, düşük teminatlı, Almanya’da geçerliliği bulunmayan bir sağlık sigorta poliçesi kabul edilmez.
  • Bir Schengen vize bölgesi ülkesine giriş yasağının bulunması- Sadece Almanya değil Schengen vize bölgesinde bir ülkeye giriş yasağı bulunan kişiler Almanya vizesi alamazlar.
  • Alman kamu düzenini bozacak niteliklere sahip olunması- Almanya vize departmanı yetkilileri Schengen bölgesi ülkelerini ziyaretlerinde bir suça karışmış kişileri mülakata çağırabilir ve suçun niteliğine göre kamu düzenini bozacak kişilerin vize başvurularını reddeder.
  • Seyahat amacının belirtilmemesi- Seyahat amacı belirtilmemiş vize başvuru sahiplerinin vize talep işlemleri yetersiz bilgi yüzünden başlatılamaz. Verilecek vize türü vize başvurusunda bulunan kişinin seyahat amacına göre belirlenir.

Almanya Vize Reddi Çözümü

Almanya vize reddi kararı yeniden vize başvurusunda bulunmak için bir engel değildir. Vize ret kararı Almanya dış temsilciliği tarafından bir mektup ile vize başvuru sahibine iletilir ve bu mektupta belirtilen tarihe kadar vize ret kararını temyize götürmek mümkündür. Vize reddi kararına itiraz öncelikle Konsolosluğa yazılacak bir itiraz dilekçesi ile yapılmalıdır. Bu itiraz kabul edilerek eksik evrakların tamamlanması sağlanabilir. Bu itiraz ret kararı verildikten sonra bir ay içinde yapılmalıdır.

Almanya vize reddi kesinleşirse, gerekli evraklar tamamlanarak ve vize başvuru reddinde belirlenen koşullar sağlanarak yeniden bir vize başvurusu yapılabilir. Vize reddinden sonra vize için harcanan harç bedelleri ve Almanya vizesi başvuru merkezleri >> eraytur.com/almanya-vizesi-basvuru-merkezleri/ hizmet bedelleri geri ödenmemektedir.

Almanya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/almanya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×