Almanya Şehirleri Vize ve Güncel Bilgiler - Eraytur
Almanya Vizesi

Almanya Şehirleri Vize ve Güncel Bilgiler

Almanya şehirlerine gitmek için vize alınması gerekiyor.

Solingen, Almanya’nın şehirleri kuzeybatı bölgesinde bulunan Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine bağlı 159.000 nüfuslu bir kenttir.  Bıçak üretimi ile tanının küçük kent konum olarak Düsseldorf ve Köln’e olan yakınlığı ile avantajlı bir bölgede bulunmaktadır. Solingen vizesi ile ilgili bilinmesi gerekenler için yazımızı okuyun.

Almanya Vize Başvurusu yap.

Vize Menüsü

Solingen İçin Vize Gerekli Mi?

Solingen, Almanya içerisinde bulunan bir şehir olması nedeni ile Bordo pasaport sahibi olan Türk vatandaşların, Schengen bölgesi için geçerli olan Schengen vizesi alma zorunluluğu bulunmaktadır. Yeşil, siyah ve gri pasaport olarak geçen diğer pasaport türlerinde ise 90 günü geçmemek kaydı ile vize alma zorunluluğu bulunmamaktadır.

Solingen İçin Vize Şartları

Solingen vizesi almak için Almanya temsilciliklerinden gidilme amacına uygun olarak alınması gereken vize randevusu ve vize için başvuru yapılmalıdır.

C tipi vize, Schengen vizesi, D tipi vize, turist vizesi, çalışma izni ve aile birleşimi vizesi almak için gerekli evrakların tamamlanarak, gerekli kurumlara başvuru yolu ile iletilmesi gerekmektedir.

Solingen Turist Vizesi

Solingen vize işlemleri arasında Almanya turist vizesi olarak geçen C tipi vize işlemleri için turist vizesi randevusu alınmalıdır. Ardından vize için gerekli olan hesap dökümü belgeleri, 30.000 Euro teminatlı seyahat sigortası ve turist vizesi başvuru formu ile gidiş tarihinden en az 15 gün öncesinde başvuru yapılmalıdır.

Solingen Vize Başvurusu

Solingen vize başvuru işlemlerinde gerekli belgelerin temini, ilgili vize türü ile ilgili randevu ve vize ücretini ödenmesi gerekmektedir.

Solingen Vize Evrakları

Solingen vize evrakları için gerekli olan liste Türkiye Cumhuriyeti içerisinde bulunan Almanya temsilcilikleri tarafından vize türüne göre ilan edilmektedir. Vize başvurusu için bu belgelerin toplanması önemlidir.

Solingen Vize Fiyatları / Ücreti

Solingen vize işlemlerinde istenen ücret Almanya vize ücreti kapsamında belirlenen 80 Euro şeklindedir. Başvuru merkezleri ve vize merkezleri tarafından ek ücretler talep edilebilmektedir.

Solingen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Solingen vizesi için belirlenen resmi süre opsiyonlu olarak 15 + 2 gün şeklinde sonuca bağlanmaktadır.

Solingen Vizesi Nasıl Alınır

Solingen vizesi ve vize türleri için detaylı bilgiyi iletişim adreslerimizden ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Almanya Stuttgart Vize Başvurusu

Stuttgart vize, Almanya Stuttgart’a giriş yapmanız sırasında ihtiyacınız olan vizedir. Almaya ziyaret nedeninize bağlı olarak eğitim, turistik ya da çalışma vizesi alabilirsiniz.

Stuttgart İçin Vize Gerekli Mi

Stuttgart vize iki durum için gereklidir;

 • Türkiye Cumhuriyeti bordo pasaportuna sahip vatandaşların Stuttgart’a girişlerinde vize almaları zorundur.
 • Stuttgart’a gerçekleştirdiğiniz ziyaretlerinizde kesintisiz olarak 3 aydan daha fazla kalmanız gerekiyorsa vize almanız gerekiyor.

Gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip bireyler 180 günde 90 günü aşmamak şartıyla vizesiz giriş yapabilir.

Stuttgart İçin Vize Şartları

Stuttgart vizesi almanız için sizden beklenen tek şart başvuru yapmış olmanızdır. Ancak başvurunuzun tam olması ve içerisindeki belgelerin beklenen standartlara uyması gerekiyor.

Stuttgart Turist Vizesi

Stuttgart turist vizesi, turistik amaç ile seyahat gerçekleştiren kişilere veriliyor.

Gidiş amacınıza bağlı olarak 3 ayı geçmeyecek vizeler bu kategoriye dahildir.

Stuttgart Vize Başvurusu

Stuttgart vize başvurusu yapmak için doğrundan Stuttgart Başkonsolosluğu’ndan randevu alabilirsiniz. Başvuru işlemlerinizi yetkili vize merkezleri tarafından da gerçekleştirebilirsiniz.

Stuttgart Vize Evrakları

Almanya vize başvurusunda bulunurken teslim etmeniz gereken evraklar son derece önemlidir. Bu evraklar;

Stuttgart Vize Fiyatları / Ücretleri

Stuttgart vizesi alırken ödemeniz gereken tutar 115 Euro’dur. Ancak bu ücret başvuru yapacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi ve ücretlendirme için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Stuttgart Vizesi Kaç Günde Çıkar

Stuttgart vizenizin sonucu başvurunuzun ardından ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanır. En erken sonuçlanabilecek zaman 7 – 8 gün iken en geç sonuçlar 30 gün içerisinde iletilir.

Stuttgart Vizesi Nasıl Alınır

Stuttgart vizesi almak için öncelikle gerekli evrakların neler olduğunu öğrenmeli ve bu evrakları bir araya getirmelisiniz. Daha sonra Stuttgart Başkonsolosluğu ya da yetkili vize merkezlerinizden başvurunuz için randevu almalısınız. Randevunuzda evraklarınızı teslim eder ve başvuru ücretini ödersiniz.

Almanya Augsburg Vize Başvurusu

 

Augsburg Almanya vize başvuru işlemlerinizi, vize merkezi üzerinden eksiksiz evrak düzenlemeleri için yapabilirsiniz. Uluslararası prosedürü takip eden temsilcilerle birlikte sorularınız cevapsız kalmayacaktır.

Augsburg İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’da Bavyera eyaletinde yer alan Augsburg için vize işlemleri gerekmektedir. Almanya AB schengen sözleşmesiyle Türkiye’den vize ile yurtdışı seyahatlerini açmaktadır. Başvuru işlemleri konsolosluk üzerinden yapılmalıdır.

Augsburg İçin Vize Şartları

D tipi vize ve C tipi vize şartlarına göre evrak düzenlemeleri yapılmalıdır. Augsburg vize başvuru işlemlerinde 90 günlük ve 180 günlük çıkış nedeni, rezervasyon işlemleri, eğitim, iş, ticaret ve ziyaret amaçlı çıkışlara göre düzenlenmelidir.

Augsburg başvuruları Almanya konsolosluğundan yapılır.

Augsburg Turistik Vize

Augsburg turistik vize başvurularına açıktır. C tipi vize ile 90 günlük Almanya gezinizde, gideceğiniz ülkeleri ve şehirleri de belirterek, vize işlemlerinizin tamamlanmasını sağlayabilirsiniz. Vize merkezi üzerinden evrak düzenlemesi ve rezervasyon işlemleri yapılmaktadır.

Augsburg Vize Başvurusu

Uluslararası vize başvuru işlemlerinde Almanya konsolosluğu Schengen vize başvuru prosedürüne uygunluk aramaktadır. Başvuru işlemlerinizde, evrak düzenlemelerinizi yapmanız, sağlık sigortası ve vize harç bedelini ödemeniz şartı bulunmaktadır. Başvurularınızın Almanya konsolosluğu üzerinden bizzat yapılması, dilekçe ve formla birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

Augsburg Vize Evrakları

Vize evrak düzenlemeleri Augsburg başvuru işlemlerinde dikkat edilmesi gereken en önemli unsurdur. Eksik evrak vermeden düzenlemelerin yapılması için sağlık sigortası, vukuatlı nüfus kaydı, en az 2 sayfası boş pasaport ve vize harç bedeliyle birlikte verilmesi gerekmektedir.

Augsburg Vize Fiyatları/ Ücreti

Augsburg vize fiyatları 60 Euro vize harç bedeli olarak yansıtılır. Ayrıca konsolosluk üzerinden 30 Euro hizmet bedeli bulunmaktadır. 90 Euro vize başvurusu sırasında yanınızda hazır olmalıdır.

Augsburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Augsburg Almanya konsolosluğu üzerinden yapılacak başvurularda, vize randevusu ve başvuru sonucu 7 iş günü ile 15 iş günü arasında olmaktadır. Vize başvurusu evresinde konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak süreç farklılık gösterebilir.

Augsburg Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya konsolosluğu üzerinden pasaport ile schengen vize başvuru tiplerine göre C ve D vize tipinin 90 günlük ile 180 günlük çıkış nedeni bildirilerek başvuru işlemleri sonucu alınabilir.

Almanya Weisbaden Vize Başvurusu

 

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Weisbaden vize başvuru işlemleriniz için gerekli olan işlemleri vize merkezine başvuru yaparak hızlandırabilirsiniz. Evrak düzenlemeleri, rezervasyon işlemleri ve konsoloslukla ilgili bağlantıları sizlerle paylaşacaktır.

Weisbaden İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Weisbaden vize işlemleriyle yurtdışı seyahatine gidebileceğiniz bölgelerden biridir. Vize başvurusu için Almanya vize işlemlerini, şartlarını ve koşullarını eksiksiz yerine getirmeniz gerekmektedir. Weisbaden evrak düzenlemeleri, rezervasyon işlemleri ve harç bedeliyle birlikte vize almanız sağlanmaktadır.

Weisbaden İçin Vize Şartları

Weisbaden vize şartları Schengen vize prosedürüne uygunluk taşımalıdır. Şartlarda, eksiksiz evrak, 2 sayfa boş pasaport, çıkış nedeni, tarihi ve dönüş tarihi belirtilmesi şartları bulunmaktadır.

Vize harcı, sigorta bedeli ve pasaport düzenlemelerinin yapılmasıyla vize başvurularınız kabul edilmektedir.

Weisbaden Turistik Vize

Almanya turistik vize işlemlerinde D tipi 90 günlük yurtdışı seyahatlerine izin verilmektedir. C tipi ve D tipi vize başvurularında, otel rezervasyon ve uçak rezervasyon işlemlerinizi vize acenteleri üzerinden yaparak, süresin hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Weisbaden Vize Başvurusu

Almanya konsolosluğu üzerinden yapılacak Weisbaden vize başvurusu, eksiksiz evrak teslimi, vize harcı, sağlık sigortası ve çıkış nedenini bildiren bir adet dilekçe ve form ile yapılmaktadır. Almanya konsolosluğuna hafta içi 9.00 ile 16.30 arasında başvuru yapabilirsiniz.

Weisbaden Vize Evrakları

Vize evrak listesi dikkate alınmalıdır. Eksiksiz evrak verilerek süreç başlatırır. Weisbaden vize evrakları, pasaport, sağlık sigortası 30.000 Euro teminatı, tam vukuatlı nüfus kaydı, 2 adet fotoğraf, vize harcı bedeli, D tipi ve C tipi vize başvuru formu, 3 aylık maaş bordrosu

Weisbaden Vize Fiyatları/ Ücreti

Weisbaden vize fiyatları 60 Euro, turistik, iş, eğitim, ziyaret ve kültürel gezi kapsamındadır. 30 Euro konsolosluk hizmet bedeliyle birlikte verilmelidir.

Weisbaden Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Weisbaden vizesi, konsolosluğun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Çıkış dönemi ve konsolosluğun randevu sistemine göre süreç uzayabilir ya da kısalabilirsiniz.

Weisbaden Vizesi Nasıl Alınır?

Weisbaden Almanya üzerinden konsolosluğa başvuru yapılarak alınmalıdır. Vize başvuru evresinde eksik evrak verilmeden, süreç takip edilmelidir.

Almanya Wuppertal Vize Başvurusu

 

Wuppertal vize, Almanya vizelerinden biridir ve Wuppertal Konsolosluğu’ndan alınabilir. Amacınıza ve kalmanız gereken süreye bağlı olarak c ya da d tipi vize alabilirsiniz.

Wuppertal İçin Vize Gerekli Mi

Wuppertal için vize gerekli mi; iki durumda kişilerin vize alması gerekiyor. Bunlardan birincisi kişilerin bordo pasaporta sahip olmasıdır. Bordo pasaportlu tüm bireyler Wuppertal vize almak zorundadır.

İkinci durum ise kişilerin seyahatlerinin 90 günden uzun olmasıdır. 90 günü aşan seyahatler için pasaport türü fark etmeksizin kişiler vize almalıdır.

Wuppertal İçin Vize Şartları

Wuppertal için vize şartları için kesin olarak belirtilmiş bir bilgi bulunmuyor. Dileyen herkes vize başvurusunda bulunabilir. Ancak Almanya vize gibi bu vizede de başvuruda maddi yeterlilik ve neden ön planda tutuluyor.

Wuppertal Turist Vizesi

Wuppertal turist vizesi, turistik gezi gerçekleştirmek isteyen kişilere verilir. Aile ziyareti, iş seyahati ya da 90 günden kısa süren bütün işlemler turistik gezi olarak nitelendirilir.

Wuppertal Vize Başvurusu

Wuppertal vize başvurusu, Wuppertal Başkonsolosluğu tarafından kabul edilen ve yönetilen bir süreçtir. Başvuru için konsolosluğu ya da yetkili vize merkezlerini tercih edebilirsiniz.

Wuppertal Vize Evrakları

Wuppertal vize evrakları temel olarak şu şekildedir;

 • Geçerli ve güncel pasaport
 • Nüfusa ilişkin tüm belgeler
 • Maddi durumunuzu ve mesleğinizi sunan belgeler
 • Uçak ve otel rezervasyonunuz
 • 2 adet son 3 ay içerisinde çekilmiş biyometrik fotoğraf,
 • Seyahatiniz boyunca geçerli seyahat sağlık belgesi,
 • Almanya vizesi için hazırlanmış başvuru formu ve dilekçesi

Wuppertal vize türünüze göre bu belgelerde değişikle karşılaşılabilir. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Wuppertal Vize Fiyatları / Ücretleri

Wuppertal vize fiyatları / ücretleri c tipi vizeler için 60 Euro harç ile toplamda 115 Euro olarak hesaplanmıştır. D tipi vize için gidiş nedeni ve sürenize bağlı olarak vize ücretleri değişiklik gösterecektir.

Wuppertal Vizesi Kaç Günde Çıkar

Wuppertal vizesi kaç günde çıkar; ortalama 8 ila 15 gün içerisinde sonucunuz size iletilir. Ancak uzun süreli vize almak istiyorsanız bu süre 90 güne kadar uzayabilir.

Wuppertal Vizesi Nasıl Alınır

Wuppertal vizesi nasıl alınır; vize almak için Wuppertal Başkonsolosluğu’na belgeleriniz ile başvuruda bulunmanız gerekiyor. Başvurunuzun ardından konsolosluk tarafından değerlendirme yapılır ve sonuçlandırılır.

Almanya Münih Vize Başvurusu

 

Almanya Münih’e giriş yapmanızı sağlayan vize türüdür. Münih’e düzenleyeceğiniz seyahatlerinizde durumunuza sizden bu vizenin sunulması beklenecektir.

Münih İçin Vize Gerekli Mi

Münih’e bir gezi planlamayı düşünüyorsanız vize almanızı gerektiren iki ayrı durum bulunuyor; bunlardan birincisi pasaportunuzun bordo pasaport olması ve ikincisi de kalacağınız sürenin 90 günden fazla olmasıdır.

Münih İçin Vize Şartları

Münih için vize şartları Schengen vizesi ile aynı şartları içeriyor. Vizenizin kabul edilmesindeki en önemli iki şart dilekçeniz ve maddi yeterliliğinizi kanıtlayan belgelerdir.

Münih Turist Vizesi

90 gün olmak şartı ile Almanya vize almanız durumunda Münih turist vizesi olarak kullanabilme imkânınız bulunuyor. Özellikle iş gezisi, aile ziyareti ya da eğlence amaçlı gerçekleştirilen Münih ziyaretlerinde bu vize tercih edilir.

Münih Vize Başvurusu

Münih vize başvurusu için öncelikle T.C. Dışişleri Bakanlığı Münih Başkonsolosluğu’ndan randevu almanız gerekiyor. Randevu gün ve saatine uygun olarak belgelerinizi teslim ederek ve vize ücretini ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Münih Vize Evrakları

Münih vize evrakları temel olarak kimliğinizin arkalı önlü fotokopisi, güncel pasaportunuz, 2 adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf, maddi yeterliliğinizi kanıtlayan belgelerdir.

Bu belgelerin dışında varsa eski Schengen vizelerinizi ya da mesleğinize dair diğer belgeleri de eklemelisiniz. Öğrenciyseniz Almanca öğrenci belgenizi eklemeniz şarttır.

Ayrıca eksiksiz bir biçimde doldurulmuş başvuru formu ve Almanca yazılmış bir dilekçeniz bulunmalıdır.

Münih Vize Fiyatları / Ücretleri

Münih vize fiyatları alacağınız vizeye göre değişiklik gösterebileceği gibi ortalama 130 Euro’dur. Bu 130 Euro’nun 60 Euro’su vize harç ücreti 70 Euro’su ise hizmete dair ilişkin alınan ücrettir.

Münih Vizesi Kaç Günde Çıkar

Münih vizesi başvurunuzun ardından ortalama 1 ila 2 hafta sonrasında size ulaşır. Ancak bu süre içerisinde bulunan resmi tatiller sürenin uzamasına neden olabilir. Ayrıca konsoloslukta yaşanan yoğunluk nedeni ile de vize sonuçlanmasındaki süre uzayabilir.

Münih Vizesi Nasıl Alınır?

Münih vizesi almak için yapmanız gereken şey gerekli belgeler ile Almanya Başkonsolosluğu ya da Münih Başkonsolosluğuna başvuruda bulunmaktır. Başvuru işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından vizeniz kısa sürede size ulaşacaktır.

Almanya Magdeburg Vize Başvurusu

 

Magdeburg Almanya’da yer alan kentler arasındadır. Kentler üzerinden direkt vize verilmediği için Schengen vize anlaşmasıyla, vize başvuru işlemleri Almanya konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır. Magdeburg Almanya vize başvurusu için vize merkeziyle irtibat kurarak, süreci başlayabilirsiniz.

Magdeburg İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’da bulunan Magdeburg, bağlantılı olduğu eyalet politikalarına göre de vize istemektedir. Almanya konsolosluğu üzerinden alınması gereken vize, iş, eğitim, staj, gezi, ziyaret ve ticari nedenlere dayalı olabilir.

D tipi vize ve C tipi vize başvuru için eksiksiz evraklarla birlikte konsolosluğa başvuru yapılması gerekir.

Magdeburg Vize Şartları

Sabıka kaydı ve tam vukuatlı nüfus örneğiyle birlikte D tipi 180 gün ve C tipi 80 gün vize başvuru işlemlerinin yapılması gerekir. Şartlar arasında konsolosluğun vereceği dilekçe ile birlikte formunda eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Magdeburg Turistik Vize

Magdeburg turistik vize başvurularınızı C tipi vize ile D tipi vize prosedürüne uygun yapmanız gerekmektedir. Almanya Magdeburg turistik vizelere 2023 yılında da açıktır. Süreç üzerinden güncel prosedür vize merkezi tarafından bildirilecektir.

Magdeburg Vize Başvurusu

Magdeburg vize başvuru işlemleriniz için Almanya konsolosluğuna gitmeden önce evrak düzenlemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Ülkeden çıkış ve dönüş tarihlerinizi, uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu üzerinden bildirmeniz gerekir.

Magdeburg Vize Evrakları

Magdeburg vize evraklarını eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir. Özellikle ıslak imza ve damgaların eksiksiz olarak verilmesi gerektiği gibi, vize prosedürüne uygun tam vukuatlı nüfus örneği, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı, 3 aylık maaş bordrosunun da verilmesi şartı bulunmaktadır.

Magdeburg Vize Fiyatları/ Ücreti

Magdeburg vize ücretleri için konsolosluk üzerinden 60 Euro vize harcı verilmesi gerekmektedir. 30 Euro konsolosluk hizmet bedeliyle kişi başına 90 Euro vize harcıyla birlikte belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi şartı bulunmaktadır.

Magdeburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Magdeburg vize başvurularınızı en az 1 ay içinde yapmanız tavsiye edilmektedir. 15 gün ile 7 gün hafta içi mesai saatlerini kapsayan vize açıklaması bulunmaktadır.

Magdeburg Vizesi Nasıl Alınır?

Magdeburg vize başvurunuzu Almanya konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir. Almanya konsolosluğuna harç, evrak ve nüfus cüzdanıyla adayın kendisi giderek başvuru yapabilir.

Almanya Münster Vize Başvurusu

 

Münster Almanya vize başvuru işlemleriniz için vize merkezi üzerinden irtibat kurarak, iş, eğitim, staj, turistik, kültürel gezi ve aile ziyareti başvurusu yapabilirsiniz. Gri, bordo, yeşil ve siyah pasaport ile vize işlemleri yapılmaktadır.

Münster İçin Vize Gerekli Mi?

Münster Almanya’da bulunan şehirlerden biri olarak vize kabul etmektedir. Avrupa Birliğine bağlı Almanya Federasyonu, D tipi vize ve C tipi vize işlemlerini Almanya konsolosluğu üzerinden kabul eder. Türkiye’den Almanya’ya 90 günlük ve 180 günlük vize ile çıkış bulunmaktadır.

Münster İçin Vize Şartları

Münster vize şartları, Almanya’ya gidiş nedeninizi belirten, vize tipiyle eşleşen D tipi ve C tipi vize işlemlerini kabul etmektedir. Münster başvuru işlemleriniz için evraklarınızı düzenlemeniz, ikametiniz ve konaklama rezervasyon işlemleriniz, uçak rezervasyon belgeniz bulunmalıdır.

Hizmet vizesi, eğitim vizesi, iş ve ziyaret vizesi için gerekli ek şart ve koşullar bulunur.

Münster Turist Vizesi

Münster turist vizesi işlemlerinizi D tipi 90 günlük ve C tipi 180 günlük vize başvurusuna göre yapmanız gerekmektedir. Münster vize işlemleriniz için konsolosluk üzerinden evrak kaydınız ve listesini takip ederek, eksiksiz evrak teslimi yapmalısınız.

Münster Vize Başvuru

Münster vize başvuru işlemleriniz için Türkiye’den konsolosluk üzerinden başvuru kaydını başlatabilirsiniz. 2 sayfası boş pasaport, evrak ve sağlık sigortası teminatı ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize tipi, pasaportunuzun sağladığı koşullara göre değişmemektedir.

Münster Vize EvraklarıMünster vize evrak düzenlemelerine dikkat edilmelidir. Eksik evrak verildiği takdirde, vize reddi verilir.

 • 2 sayfası boş pasaport aslı ve fotokopisi
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • 30000 Euro sağlık sigortası
 • 3 aylık maaş bordrosu
 • Çıkış nedenini belirten dilekçe
 • Eğitim, iş ve kültürel gezi için gerekli olan rezervasyon evrakları

Münster Vize Fiyatları/ Ücretleri

Münster vize fiyatları 60 Euro olarak vize harcı bedelidir. 30 Euro konsolosluk harcı ve hizmet bedeli olarak ödenmesi gereken ücrettir.

Münster Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Münster vizesi 7 iş günü ile 15 iş günü arasında konsolosluğun yoğunluğuna göre çıkmaktadır.

Münster Vizesi Nasıl Alınır?

Münster’e gitmek için uygulanacak olan vize işlemlerinizi vize merkezi üzerinden yapabilirsiniz. Evrak düzenlemesi ve güncel konsolosluk prosedürü sizinle paylaşılacaktır.

Almanya Mainz Vize Başvurusu

 

Almanya’nın eğlence ve kültür merkezi Mainz, Renanya-Palatina eyaletinin en büyük kentidir. Almanya vizesi ile seyahat edilen Gutenberg kenti, Ren Nehri kıyısında yer almaktadır.

Mainz İçin Vize Gerekli Mi

Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Mainz kentine giriş yapabilmesi için Almanya Schengen vizesi başvurusunda bulunma zorunluluğu vardır. Mainz için vize gerekli mi, pasaportunda çok girişli ve geçerli bir Schengen vizesi bulunması halinde ayrıca vize çıkartmaya gerek yoktur.

Mainz İçin Vize Şartları

Mainz için vize şartları, Schengen vize şartları ile birebir aynıdır. 90 güne kadar yapılan seyahatlerde Schengen vizesi, 90 günden fazla yapılan seyahatlerde Almanya ulusal vizesi şartı aranmaktadır.

Mainz Turist Vizesi

Schengen anlaşmasına taraf olduğundan dolayı Almanya’daki tüm eyaletlerde olduğu gibi Mainz turist vizesi de kısa süreli vize türü olan Schengen vizesidir. Turistik vize sahibi olan Türk vatandaşları 90 gün konaklama hakkına sahiptir.

Mainz vizesi pasaportunda Schengen vizesi bulunanlar için zorunlu değildir.

Mainz Vize Başvurusu

Almanya’ya uzun süreli nedenlerden dolayı gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusunu direk konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapabilir. Kısa süreli seyahatlerde Mainz vize başvurusu yetkilendirilmiş vize merkezleriyle turizm ve seyahat acentaları aracılığı ile yapılır.

Mainz Vize Evrakları

Mainz vize başvurusunda öncelikle başvuru formu doldurulmalı ve ibraz edilmelidir. Almanya Konsolosluğu Mainz vize evrakları için süre ve vize türüne göre değişen belgeler talep eder. Standart evraklar;

 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı
 • Dilekçe
 • Başvuru formu
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Geliri belgeleyen evraklardır.

Mainz Vize Fiyatları/Ücreti

Almanya konsolosluk harcı her yıl Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenir. Mainz vize fiyatları / ücreti seyahatin amacına ve süresine göre değişmektedir. Uzun süreli ve kısa süreli vize taleplerinden ücretler farklıdır.

Mainz Vizesi Kaç Günde Çıkar

Mainz vizesi çıkış süresi konsolosluğa bağlı birimler tarafından randevudan sonra yaklaşık 20 gün sonra çıkmaktadır. Mainz vizesi kaç günde çıkar öğrenmek için firma modeli iletişime geçmek gerekmektedir.

Mainz Vizesi Nasıl Alınır

Almanya Konsolosluğu ile birlikte çalışan vize başvuru merkezlerine yapılan talep ile alınmaktadır. Mainz vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını alabilmek için şartların eksiksiz yerine getirilmesine dikkat etmek gerekmektedir.

Almanya Oberhausen Vize Başvurusu

 

Kuzey Ren – Vestfalya eyaletinde bulunan ve Almanya’nın batısında yer alan Oberhausen adını Oberhausen şatosundan almaktadır. Bir sanayi şehri olan Oberhausen kentine gitmek isteyen Türk vatandaşları Almanya vizesi için başvuruda bulunmalıdır.

Oberhausen İçin Vize Gerekli Mi

Almanya’nın sanayi şehirlerinden olan Oberhausen vize işlemlerinin gerekli olduğu bir şehirdir. Dolayısıyla Oberhausen için vize gerekli mi sorusunun cevabı gerekli olduğu yönündedir.

Oberhausen İçin Vize Şartları

Ülkeye giriş yapıp 90 gün kalmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Almanya’nın Schengen bölgesi olmasından dolayı Schengen vize başvurusunda bulunmalıdır.

Oberhausen için vize şartları 90 gün üzerinde olması halinde ulusal vize almak için belirlenmektedir.

Oberhausen Turist Vizesi

Oberhausen vize işlemleri için ülkeye yapılacak girişin amacına göre farklı vize başvurularında bulunmak mümkündür. Kısa süreli ziyaret için alınması gereken Oberhausen turist vizesi olarak geçen vize türüdür.

Oberhausen Vize Başvurusu

Oberhausen vize başvurusu için firmamız ile iletişime geçerek her konuda detaylı bilgiye sahip olmak söz konusudur. Oberhausen vize işlemleri firmamız tarafından kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Oberhausen Vize Evrakları

Schengen vizesi almak için gerekli olan;

 • Pasaport
 • Başvuru formu
 • Fotoğraf
 • Dilekçe
 • Nüfus cüzdanı ve vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Uçak bileti ve otel rezervasyonu
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Çalışmak için gidenlere özel mesleki belgeler Oberhausen vize evrakları içinde yer almaktadır.

Oberhausen Vize Fiyatları/Ücreti

Almanya’nın Oberhausen kentine gitmek için vize başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşları, Oberhausen vize fiyatları/ ücreti olarak 80 Euro konsolosluk harcı ile 33 Euro hizmet bedeli ödemek zorundadır.

Oberhausen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize işlemleri başvurunun ardından 8-15 iş günü arasında çıkmaktadır Oberhausen vizesi kaç günde çıkar sorusunun tam cevabını alabilmek için gerekli olan evrakların eksiksiz ve doğru şekilde teslim edilmesi önemlidir.

Oberhausen Vizesi Nasıl Alınır

Schengen vizesi prosedürünün tâbi olduğu Oberhausen vizesi nasıl alınır sorusuna cevap arayanlar tüm detaylar için firmamıza başvuruda bulunmalıdır. Başvurular 90 günün üzerinde olacak ziyaretler için konsolosluğa ve büyükelçiliğe yapılır ancak 90 günden daha az süre için ülkeye gitmek isteyen Türk vatandaşları Almanya konsolosluğuna ya da vize merkezlerine başvuru yapabilir.

Almanya Ludwigshafen Vize Başvurusu

 

Gaziantep ile kardeş şehir olan Ludwigshafen, dünyanın kimya şirketi olan BASF’ın önemi ve üretim birimlerinin bulunduğu şehirdir. Ren Nehri üzerinde bulunan kent uzun yıllardır Türk ziyaretçilerin ilgi gösterdiği bir şehirdir. Almanya vizesi ile Türkler kenti ziyaret etmektedir.

Ludwigshafen İçin Vize Gereklimi

Almanya devleti bordo pasaport hamili Türk vatandaşlarından vize talep etmektedir dolayısıyla Ludwigshafen için vize gereklimi sorusunun cevabı şehre gidebilmek için Almanya vizesini gerekli olduğu yönündedir.

Ludwigshafen İçin Vize Şartları

Almanya Schengen vize sistemine dahil olan ülkelerdendir, Türk vatandaşları Schengen vizesi pasaportu ile ülkeye giriş gerçekleştirir.

Ludwigshafen için vize şartları içerisinde en önemli olan başvuru sürecidir. Planlanan seyahatten minimum 1 ay önce başvuru yapılması gerekir.

Ludwigshafen Turist Vizesi

Yaklaşık olarak 10 ile 15 gün arasında değişen işlem süresine sahip olan Ludwigshafen turist vizesi kısa süreli seyahatler için uygulanan bir vize türüdür.

Ludwigshafen Vize Başvurusu

Ludwigshafen vize işlemleri randevu ile başlar ve parmak izi verilmesi ile devam eder. 12 yaşından küçük başvuru sahiplerinin dışında Ludwigshafen vize başvurusu yapan herkes şahsen müracaat etmek zorundadır.

Ludwigshafen Vize Evrakları

Ludwigshafen vize başvurusu sırasında gerekli olan belgeler her vize türünde farklıdır.

 • Seyahat sağlık sigortası
 • Uçak bileti
 • Maddi durum belgesi
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Maaş bordrosu
 • Otel rezervasyonu Ludwigshafen vize evrakları arasında yer almaktadır.

Ludwigshafen Vize Fiyatları/Ücreti

Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenen Ludwigshafen vize fiyatları/ücreti başvuruyu yapan yaşına ve vize türüne göre farklılık göstermektedir. 0 ile 12 yaş arası konsolosluk harcı 35 Euro, 18 yaşından büyükler için isteğiniz konsolosluk harcı hizmet bedeli toplam 115 Euro olarak belirlenmiş durumdadır.

Ludwigshafen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Ludwigshafen vize başvurusunda bulunan Türk vatandaşları sorun yaşamadan olumlu sonuç alabilmek için gerekli olan evrakları tam olarak karşılamalıdır. Ludwigshafen vizesi kaç günde çıkar izlenmesi gereken adımlar nelerdir gibi her türlü soru için bize ulaşın.

Ludwigshafen Vizesi Nasıl Alınır

Vize başvuru şartları içerisinde konsolosluk ya da büyükelçilikten randevu almak gerekmektedir. Vize işlemlerinin takip edilmesi ve Ludwigshafen vizesi nasıl alınır sorusunun cevabı için detaylı bilgileri uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz.

Almanya Leverkusen Vize Başvurusu

 

Görülmeye değer birçok tarihi ve doğal güzelliğinin yanı sıra halen faal olan Mazda ve Bayer gibi önemli kuruluşların bulunduğu Leverkusen, Almanya’nın en önemli kentlerinden birisidir. Futbol tutkunlarının daha çok ziyaret ettiği şehir için Almanya vizesi ile giriş rahatlıkla gerçekleşmektedir

Leverkusen İçin Vize Gereklimi

Kısa süreli ziyaretlerde pasaport türüne göre vize muafiyeti uygulayan Almanya’da Leverkusen için vize gereklimi şehre gitme planları yapanlar için araştırılan bir konudur. Almanya Türk vatandaşları için vize uygular.

Leverkusen İçin Vize Şartları

Leverkusen vize işlemleri için Türk vatandaşları konsolosluğun yetkilendirdiği danışma merkezleri ve acentalar ile başvuruda bulunur.

Başvuruların nasıl yapılacağı ve Leverkusen için vize şartları türüne göre değişmektedir.

Leverkusen Turist Vizesi

Türk vatandaşları tarafından en fazla müracaat edilen Leverkusen turist vizesi 90 günden daha az süreli seyahatleri içerir. Daha uzun süre ülkede kalmak isteyenler ulusal vize başvurusunda bulunur.

Leverkusen Vize Başvurusu

Almanya’nın tamamında olduğu gibi Leverkusen vize başvurusu için de aynı prosedürün uygulanması gerekmektedir. Seyahatin amacına göre uygun olan vize türüne başvuru yapılır. Randevu alınmasının ardından gerekli olan belgeler ile birlikte müracaatlar şahsen gerçekleştirilir.

Leverkusen Vize Evrakları

İşsiz, emekli, öğrenci, esnaf, işveren ya da ev hanımı olan Türk vatandaşları Almanya’ya turistik seyahat yapabilmek için belirlenen evrakları tamamlamalıdır. Standart belgeler Leverkusen vize evrakları için de geçerlidir.

Leverkusen Vize Fiyatları/ Ücreti

Leverkusen vize işlemleri için belirlenen ücretler konsolosluklar tarafından duyurulur. Her yıl olduğu gibi bu yıl içerisinde tüm Schengen bölgesi ülkeleri aynı gün ve aynı fiyatlar üzerinden

 • Konsolosluk harcı
 • Başvuru ücreti
 • Vize danışmanlık hizmeti ücreti
 • 6-12 yaş arası başvuru sahipleri için vize işlem ücreti Leverkusen vize fiyatları/ ücreti olarak güncellenmiştir.

Leverkusen Vizesi Nasıl Alınır

Leverkusen vize başvurusunda bulunmak isteyenler hem evrakları toparlamak hem de randevu almakta sorun yaşayabiliyor. O yüzden Leverkusen vizesi nasıl alınır endişesi yaşamadan bize ulaşın. Başvuru sürecinde gerekli olan evrakların hazırlanması ve vize işlemlerinin takibinde uzmanlarımız tarafından her türlü destek sağlanmaktadır. Vize taleplerinin olumlu ve kısa sürede sonuçlanması sağlanmaktadır.

Almanya Karlsruhe Vize Başvurusu

 

Karlsruhe Almanya vize işlemleriniz için konsolosluk üzerinden evrak düzenleme ve vize başvuru işlemlerinizi vize merkezine danışarak yapabilirsiniz. İrtibat kurarak, detaylı bilgi almanız, vize işlemlerinizi başlatmanız için temsilcilerle görüşmeniz sağlanmaktadır.

Karlsruhe İçin Vize Gerekli Mi?

Karlsruhe vize işlemlerinizi Almanya konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir. Türkiye’den Almanya’ya vize başvurusu yapılmadan geçiş izni bulunmamaktadır. Avrupa Birliği Schengen sözleşmesi üzerinden yürütülmekte olan vize işlemlerinizde, evrak, sağlık raporu ve vize harç ücretlerinin ödenmesi şartı bulunmaktadır.

Karlsruhe İçin Vize Şartları

Karlsruhe vize şartları, başvuru yapan adayın Türkiye’de sabıkasız olması ve vize işlemlerinde, konsolosluk üzerinden ülkeye gidiş nedenini bildirmesi bulunmaktadır.

D tipi vize ve C tipi vize başvuru işlemlerinde 90 günlük ve 180 günlük, iş, ticaret, eğitim, aile birleşimi, ziyaret, hizmet ve kültürel gezi vize kabul edilir.

Karlsruhe Turistik Vizesi

Schengen vizesi alanında giren Almanya Karlsruhe vize işlemlerinde, turistik vize için D tipi 90 günlük vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Turistik amaçla çıkışlarda, rezervasyon işlemleriniz, otel ve uçak rezervasyon belgeniz de evraklarınız içinde bulunmalıdır.

Karlsruhe Vize Başvuru

Karlsruhe vize başvuru işlemleriniz için Almanya konsolosluğu üzerinden yurtdışına çıkış nedenini bildirerek başvuru yapmanız gerekmektedir. Türkiye’den çıkış tarihinizi ve dönüş tarihinizi bildiren evrak kaydıyla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Karlsruhe Vize Evrakları

Karlsruhe vize evraklarınız eksiksiz konsolosluğa teslim edilmeli, konsolosluk üzerinden vize dilekçesi ve formu da vize tipine göre verilmelidir.

 • 2 sayfası boş pasaport örneği
 • 2 biyometrik fotoğraf
 • 30000 Euro sağlık sigortası teminatı
 • 3 aylık maaş bordrosu
 • Eğitim, iş ve ticaret faaliyetlerine göre evraklar

Karlsruhe Vize Fiyatları/ Ücretleri

Karlsruhe vize harcı 60 Euro’dur. Konsolosluk hizmet bedeliyle birlikte 30 Euro toplamı 90 Euro olarak belirlenmiştir. Vize başvurusu sırasında harç teslim edilmeli, vize reddinde ise geri alınamamaktadır.

Karlsruhe Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Karlsruhe vizesi konsolosluğun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Konsolosluk üzerinden takip edilmelidir.

Karlsruhe Vizesi Nasıl Alınır?

Karlsruhe vize başvuru işlemlerinizi Almanya konsolosluğuna dilekçe, pasaport ve evrak başvurusuyla birlikte harç bedelini ödeyerek yapabilirsiniz.

Almanya Leipzig Vize Başvurusu

 

Leipzig vize, Almanya Leipzig’e yapacağınız seyahatte bazı durumlarda kullanılması gereken vize türüdür. Turistik, çalışma ya da eğitim gibi nedenlerle vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Leipzig İçin Vize Gerekli Mi

Leipzig için vize gerekli mi; eğer bordo pasaporta sahipseniz vize almak sizin için gereklidir. Gri, yeşil ya da siyah pasaporta sahip kişiler 180 günde 90 gün kuralını ihlal etmemek şartıyla vizesiz seyahat sağlayabilir. Ancak 90 günden uzun süre kalmayı planlayan kişilerin pasaport fark etmeksizin Almanya vize alması zorunludur.

Leipzig İçin Vize Şartları

Leipzig için vize şartları temelde yalnızca başvuru yapılmasıdır. Ancak başvuru sırasında konsolosluğu ekstra dikkat edeceği iki konu bulunuyor. Bu konulardan birincisi hesabınızda bulunan para miktarıdır. Bu miktar seyahatiniz boyunca size yetecek tutarda olmalıdır. İkincisi ise hazırladığınız dilekçenizdir.

Leipzig Turist Vizesi

Leipzig’e gerçekleştireceğiniz aile ziyareti, iş gezisi ya da mini eğitim / seminer gibi seyahatlerde 90 günü aşmayan vize verilir.

Leipzig turist vizesi c vizesi olarak adlandırılan ve kısa ziyaretler için verilen vizedir.

Leipzig Vize Başvurusu

Leipzig vize başvurusu, Leipzig Başkonsolosluğu ya da yetkili vize merkezlerince gerçekleştirilebilir. Başvuru anında sunacağınız belgeler ile Leipzig vize alabilirsiniz.

Leipzig Vize Evrakları

Leipzig vize evrakları vize başvurusu yaparken sunacağınız evraklardır;

 • Pasaport
 • Başvuru formu ve dilekçesi
 • Otel ve uçak rezervasyonları
 • Banka hesap dökümü ve cüzdanı
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Seyahat tarihleri içerisinde geçerli seyahat sağlık sigortası

Leipzig vize başvurusu sırasında tercih edeceğiniz vize türüne göre belgelerde değişiklik olabilir.

Leipzig Vize Fiyatları / Ücretleri

Leipzig vize fiyatları / ücretleri tek giriş için 60, çoklu giriş için 170 Euro olarak hesaplanmıştır. Bu fiyatlara ayrıca hizmet bedeli eklenmektedir.

Leipzig Vizesi Kaç Günde Çıkar

Leipzig vizesi kaç günde çıkar; başvurunuzun ardından 8 ila 15 gün içerisinde başvurunuz sonuçlanacaktır. Ancak konsolosluğun yoğunluğuna göre ya da arada tatiller bulunması nedeniyle bu süre 30 gün ve üzerine uzayabilir.

Leipzig Vizesi Nasıl Alınır

Leipzig vizesi nasıl alınır; vize başvurusu için belgelerinizi Leipzig Başkonsolosluğuna randevu alarak teslim etmeniz gerekiyor. Başkonsolosluk belgelerinizi inceleyerek size vize sonucunuzu verecektir.

Almanya Kassel Vize Başvurusu

 

Türklerin yoğun olarak yaşadığı Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı olan Kassel şehrine gitmek isteyen vatandaşlar Almanya vizesi ile giriş yapabilir. İzmit ile kardeş şehir olan Kassel, ekonomisi ile ülkenin en önemli şehirlerindendir.

Kassel İçin Vize Gereklimi

Schengen bölgesi üye ülkeler arasında yer alan Almanya ve Kassel şehrine seyahat edecek olan Türk vatandaşları Kassel için vize gereklimi sorusuna cevap olarak Schengen vizesi ile giriş yapabildiklerini bilmelidir.

Kassel İçin Vize Şartları

Almanya’ya girişte gerekli olan Schengen vizesi için geçerli olan vize şartları Kassel için vize şartları ile aynıdır. Ülkeye seyahat edebilmek için bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşlarının vize başvurusunda bulunması zorunludur. Vize siyah, gri ve yeşil pasaport sahibi vatandaşlar için zorunlu değildir.

Kassel Turist Vizesi

Almanya tarafından gezi eğlence ya da tatil gibi nedenlerden dolayı seyahat etmek isteyenlere kısa süreli vize verilmektedir. Kassel turist vizesi olarak bilinen Almanya turistik vizesi aslında Schengen vizesidir.

Kassel Vize Başvurusu

90 günü aşmayan Almanya seyahatleri için hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahibi vatandaşların Kassel vize başvurusu yapmasına gerek yoktur.

Kassel Vize Evrakları

C tipi vize kategorisinde olan sürekli seyahatlerde Kassel vize evrakları standarttır. Schengen vizesi almak için;

 • Vize başvuru formu
 • Pasaport, fotoğraf, nüfus cüzdanı, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Finansal durumu gösteren belge
 • Vize talebini belirten dilekçe
 • Çalışanlar için SGK dökümü
 • İşverenler için imza sirküsü, faaliyet belgesi
 • Seyahatin amacını destekleyen belgeler talep edilmektedir.

Kassel Vize Fiyatları/Ücreti

Kassel vize ücretleri kısa süreli ya da uzun süreli taleplerde farklılık gösterir. Vize ücretleri her yıl Almanya Konsolosluğu tarafından güncellenmektedir.

Kassel vize fiyatları/ücreti konsolosluk harç bedeli ve hizmet bedeli tahsil edilmektedir.

Kassel Vizesi Kaç Günde Çıkar

Kassel vize işlemlerine seyahatten en az bir ay, en fazla 3 ay önce başlamak gerekir. Konsolosluk değerlendirme süresine bağlı olarak ortalama 22 gün içerisinde vize çıkış süresi belirlenir. Kassel vizesi kaç günde çıkar net cevap alabilmek için bize ulaşın.

Kassel Vizesi Nasıl Alınır

Almanya Konsolosluğu vize başvurusunda uyum şartlarının eksiksiz olarak yerine getirilmesine dikkat eder dolayısıyla Kassel vizesi nasıl alınır sorusuna cevap ararken evrakların eksiksiz ve tam olmasına titizlik gösterilmesi gerekir.

Almanya Hamm Vize Başvurusu

 

Ekonomisi tamamen ağır sanayi kuruluşlarına dayalı olan Hamm Almanya’nın görülmeye değer şehirlerindendir. Ülkenin kuzeybatısında Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan şehir 1226 yılına dayanan tarihe sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tercihleri arasında olan şehre gidebilmek için Almanya vizesi alınması gerekmektedir.

Hamm İçin Vize Gereklimi

Almanya’nın önemli ve güçlü şehirlerinden olan Hamm için vize gereklimi seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları için cevaplanması gereken bir sorudur. Almanya’ya giriş yapabilmek için bordo pasaport hamili Türk vatandaşları vize almak zorundadır. Diğer pasaport sahipleri 180 günlük süre içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz ülkeye giriş yapabilir.

Hamm İçin Vize Şartları

1995 yılından bu yana yürürlükte olan Schengen sözleşmesine göre Almanya’ya giriş yapabilmek için Schengen vize şartı aranmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hamm için vize şartları konusunda araştırma yaparken koşulun ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmaktadır.

Hamm Turist Vizesi

Türkiye’nin turistik seyahat için gitmek isteyen vatandaşları başvuru yaptığı kısa süreli vize türü Hamm turist vizesi olarak adlandırılmaktadır.

Hamm Vize Başvurusu

Schengen ülkeleri arasında bulunduğundan dolayı alınan Hamm vizesi ile seyahate Almanya’dan başlamak gerekmektedir. Bu kapsamda Hamm vize başvurusu Almanya Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

90 günden daha az olan seyahatler için yetkilendirilmiş vize merkezlerinden başvuru yapılmaktadır.

Hamm Vize Evrakları

Almanya Konsolosluğu Hamm vize başvurusu yapanlardan seyahatin nedeni, masrafların karşılanması şekli Türkiye’ye geri döneceğine dair belgeleri talep etmektedir. Hamm vize evrakları;

 • Türkçe ve Almanca olarak hazırlanan başvuru formu
 • Vize talep dilekçesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Pasaport
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Banka hesap dökümü
 • 2 tane biyometrik fotoğraf şeklinde standart evraklardır.

Hamm Vize Fiyatları/Ücreti

Hamm vize ücreti olduğundan dolayı Almanya’da Euro karşılığı olarak nakit ödenir. Her yıl Almanya Konsolosluğu tarafından Hamm vize fiyatları/ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli güncellenmektedir.

Hamm Vizesi Kaç Günde Çıkar

Yapılan Almanya vizesi başvuru süreci konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Hamm vizesi kaç günde çıkar sorusu hakkında detaylı tüm bilgiye sahip olmak için hemen bize başvurun.

Hamm Vizesi Nasıl Alınır

Almanya’ya ve Hamm şehrine gitmek için Türkiye’de bulunan Almanya vize başvuru merkezlerine müracaat etmek gerekir. Hamm vizesi nasıl alınır sorusuna cevap almak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Almanya Köln Vize Başvurusu

 

Almanya Köln’e gerçekleştireceğiniz seyahatlerde belirli koşullara göre kişilerden Köln vizesine sahip olmaları beklenir. Köln vize turistik, çalışma ya da öğrenci vizesi gibi farklı amaçlara yönelik alınabilir.

Köln İçin Vize Gerekli Mi

Almanya vize, yalnızca bordo pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gereklidir. Yeşil, gri ya da siyah pasaportlu vatandaşlar 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayacak şekilde vizesiz seyahat edebilirler. Ancak 90 günden fazla kalmayı planlayan herkesin vize alması zorunludur.

Köln İçin Vize Şartları

Köln için vize almak istiyorsanız öncelikle kalacağınız gün sayısına bağlı olarak banka hesabınızda paranız bulunmalıdır. Bu para miktarı Köln içerisinde sizi herhangi bir maddi zorluğa sokmayacak tutarda olmalıdır. Bunun yanında vize için gidiş nedeninizi ve kesin dönüş yapacağınızı belirten bir dilekçeniz olmalıdır.

Köln Turist Vizesi

Köln turist vizesi, 90 günden kısa süre Köln ziyareti gerçekleştirecek kişiler için verilir.

Eğlence, aile ziyareti ya da iş gezisi amacıyla Köln’e giriş yapmak isteyen bireyler için düzenlenmiştir.

Köln Vize Başvurusu

Köln vize başvurusu T.C. Dışişleri Bakanlığı Köln Başkonsolosluğu ya da yetkili vize merkezleri tarafınca randevu alınarak yapılır.

Köln Vize Evrakları

Köln vize başvurusu sırasında evraklarınızı eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz son derece önemlidir. Vize için teslim edeceğiniz evraklar temel olarak pasaportunuz, 2 adet biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfusa dair belgeler ve sabıka kaydı, varsa daha önceki Schengen vizelerinizin fotokopisi, uçak ve otel rezervasyonlarınız, banka dökümünüze dair belgeler ve gidiş amacınıza yönelik belgelerdir.

Köln Vize Fiyatları / Ücretleri

Köln vize fiyatları toplamda ortalama 115 Euro olarak hesaplanmıştır. Ancak alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir.

Köln Vizesi Kaç Günde Çıkar

Köln vizesi başvuru işleminizi tamamlamanızın ardından 22 iş günü içerisinde sonucu size ulaşacaktır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre uzayabilir ya da kısalabilir.

Köln Vizesi Nasıl Alınır?

Köln vizesi almak için öncelikle başvuru için konsolosluktan randevu almanız gerekir. Randevu sürenize kadar sizden beklenen bütün evrakları eksiksiz bir şekilde bir araya getirmelisiniz. Randevu gününüz ve saatinizde vize ücretinizi ödeyerek evraklarınızı teslim edersiniz.

Almanya Krefeld Vize Başvurusu

 

Krefeld Almanya’nın Kuzey batısında yer alan Ren Vesfalya eyaletine bağlıdır. Krefeld vize işlemleri için Almanya konsolosluğu üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Konsolosluk prosedürü ve evrak düzenlemeleriyle birlikte rezervasyon işlemleri için bizimle irtibat kurarak bilgi alabilirsiniz.

Krefeld İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya Schengen vize anlaşmasına sahip Avrupa Birliği ülkesidir. Krefeld vize işlemleri için Almanya konsolosluğuna gidilerek, evrak düzenlemeleri, harç bedeli ve gidiş dönüş tarihi bilgilerini kapsayan düzenlemeler yapılmalıdır. Vize başvuru işlemleriniz için evraklarınızın eksiksiz olması gerekir.

Krefeld Vize Şartları

Vize şartlarında 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı, sabıka kaydı, tam vukuatlı nüfus cüzdanı örneğinin eksiksiz evrak düzenlemesiyle birlikte verilmesi gerekmektedir. Gri, siyah, bordo ve yeşil pasaport ile en az 2 sayfası boş olacak şekilde başvuru yapılması şartı bulunur.

Krefeld Turistik VizeKrefeld turistik vize başvuru işlemlerinde, vize C tipi veya D tipi olarak seçilmelidir. C tipi vize başvuru işlemlerinde 90 günlük Krefeld şehrine yolculuk yapma hakkı verilir. D tipi vizelerde, eğitim, iş, ticaret, staj, ziyaret ve aile birleşiminden kaynaklı yurtdışı seyahatleri için 180 günlük vize verilir.

Krefeld Vize Başvurusu

Krefeld vize başvuru işlemleriniz için Türkiye’den Almanya konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir. Başvuru evresinde D tipi vize veya C tipi vize örneklerine göre dilekçe vermeniz, dilekçe formunu da eksiksiz teslim etmeniz şartı bulunur.

Krefeld Vize Evrakları

Tam vukuatlı nüfus kaydı, sabıka kaydı, 2 fotoğraf, pasaport, sağlık sigortası teminatı, çıkış nedenine bağlı olarak eğitim, iş, ticaret ile ilgili evraklarla birlikte rezervasyon yapılan otel ile uçak evraklarının da belgeler arasında yer alması gerekmektedir.

Vize işlemlerinde evraklar ıslak imzalı ve eksiksiz olarak harç bedeliyle birlikte teslim edilmelidir.

Krefeld Vize Fiyatları / Ücreti

Krefeld vize fiyatları vize harç bedeli olarak 60 Euro’dur. Konsolosluk hizmet bedeliyle birlikte toplamda 90 Euro harç ödenmesi gerekmektedir.

Krefeld Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Krefeld vizesi 7 iş günü ile 15 iş günü arasında konsolosluğun yoğunluğuna göre çıkmaktadır. Resmi tatillerde süreç uzayabilir.

Krefeld Vizesi Nasıl Alınır?

Krefeld Almanya konsolosluğu üzerinden yapılacak başvuru işlemleriyle birlikte vize alabileceğiniz bölgeler arasında yer alır.

Almanya Hagen Vize Başvurusu

 

II Dünya Savaşı’nda yerle bir olan ve daha sonra yeniden inşa edilen Hagen, sanayisi ile Almanya’nın önemli kentlerindendir. Şehirde demir çelik başta olmak üzere, kağıt, dokumacılık, kimya, makine ve basınçlı döküm gibi birçok sanayi kolunda iş alanları bulunmaktadır. Türk vatandaşları genellikle çalışmak için gittikleri Hengen’e giriş yapabilmek için Almanya vizesi kullanmaktadır.

Hagen İçin Vize Gereklimi

Almanya’ya giriş yapabilmek için kısa süreli seyahatlerde gerekli olan Schengen vizesidir. Bu gerçek dikkate alındığında Hagen için vize gereklimi sorusunun cevabı da kendiliğinden yanıtlanmaktadır.

Hagen İçin Vize Şartları

Hagen vize şartları incelendiğinde koşulların Schengen vize koşulları ile aynı olduğu görülür. Türkiye’den gitmek isteyen vatandaşların yerine getirmesi gereken Hagen için vize şartları standart Schengen şartlarıdır.

Hagen Turist Vizesi

90 gün ile sınırlı olan vize türü resmi olarak Schengen, halk arasında ise Hagen turist vizesi olarak adlandırılmaktadır. Vize alabilmek için form eksiksiz olarak doldurularak randevu talep edilmelidir.

Hagen Vize Başvurusu

Uzun süreli Hagen vize başvurusu Almanya Konsolosluğu ya da Almanya Büyükelçiliğine yapılır. Kısa süreli seyahatler için Hagen vize başvurusu konsolosluk tarafından yetkilendirilen acenteler ve vize merkezlerine yapılır.

Hagen Vize Evrakları

Tüm vize türlerine müracaat etmek için ilk olarak başvuru formu şartı aranır. Hagen vize evrakları diğer Schengen ülkeleri tarafından talep edilen vize başvuru belgeleri ile birbirine benzer.

 • Biyometrik fotoğraf
 • Pasaport
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Gelirini belgeleyen evraklar standart evraklar kategorisinde yer almaktadır.

Hagen Vize Fiyatları/Ücreti

D tipi ve ulusal vize taleplerinde Hagen vize ücretleri yapılacak olan seyahatin nedeni ve süresine göre değişir.

Almanya Konsolosluğu tarafından her yıl güncellenen Hagen vize fiyatları/ücreti bu yıl için 80 Euro olarak tahsil edilmektedir.

Hagen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Vize işlemlerinin kısa ya da uzun sürede sonuçlanması tamamen Almanya konsolosluğunun yetkisindedir. Hagen vizesi kaç günde çıkar sorusuna cevap almak için hemen bize ulaşın.

Hagen Vizesi Nasıl Alınır

Almanya konsolosluğunun yetkilendirdiği firmalar Hagen vizesi nasıl alınır tedirginliği yaşayan Türk vatandaşlarına yardımcı olmaktadır. Sorunsuz ve kısa süre içerisinde vize alabilmek için telefon numaralarımızdan ya da mail adreslerimizden bize ulaşın.

Almanya Gelsenkirchen Vize Başvurusu

 

Gelsenkirchen Almanya vize başvurunuz için Vize merkezi üzerinden evrak düzenleme ile rezervasyon işlemleriniz için destek alabilirsiniz. Uluslararası vize prosedürünü takip etmekte olan temsilciler sizlere kısa yoldan vize olmak için yardımcı olacaktır.

Gelsenkirchen İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’nın kuzey Ran Vestfalya eyaletinde bulunan Gelsenkirchen bölgesine Türkiye’den vize alarak geçiş yapabilirsiniz. D tipi vize ile 180 güne kadar kalabileceğiniz Gelsenkirchen, turistik, iş, eğitim, kültürel gezi, aile birleşenleri ve ziyareti için vize başvurularına Almanya konsolosluğu üzerinden açıktır.

Gelsenkirchen İçin Vize Şartları

Gelsenkirchen vize işlemleri için evrak düzenlemelerinizin eksiksiz olması, banka hesabınızda dönemin döviz kuruna göre belirlenmiş olan sağlık sigortası teminatı bulunmalıdır.

Gelsenkirchen gitmek için Almanya konsolosluğu üzerinden  D tipi vize veya C tipi vize dilekçesi vermeniz gerekmektedir.

Gelsenkirchen Turistik Vize

Gelsenkirchen turistik vize işlemleriniz için C tipi ve D tipi vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Türkiye’den eğitim, staj, kültürel gezi ve aile birleşimleri için vize başvuru işlemleri kabul edilir. Konsolosluk üzerinden başvuru nedeninizi ve vize tipini dilekçe ile bildirerek başvuru yapabilirsiniz.

Gelsenkirchen Vize Başvurusu

Gelsenkirchen Almanya konsolosluğu üzerinden gidilecek olan bölge ve nedenleriyle birlikte belirtilerek başvuru yapılmalıdır. Eksiksiz belge verilmesi, şartlara ve koşullara uygun için konsolosluğun yönetmeliğine uygun evrak düzenlemesi yapılmalıdır. Eksik evrak teslimlerinde vize başvurunuz reddedilir.

Gelsenkirchen Vize Evrakları

Vize evrakları eksiksiz teslim edilmelidir. Eğitim, iş, ticaret ve ziyaret nedeni çıkışlarda, davetiye, eğitim belgesi ve en az 2 sayfası boş olan pasaport ile başvuru yapılması gerekir. 2 adet fotoğraf, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı, tam vukuatlı nüfus kaydı ile birlikte başvuru yapılır.

Gelsenkirchen  Vize Fiyatları/ Ücretleri

Gelsenkirchen vize fiyatları harç bedeli olarak 60 Euro’dur. 30 Euro konsolosluk harç bedeliyle birlikte evrak teslimi sırasında verilmelidir.

Gelsenkirchen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gelsenkirchen vize başvurusu Almanya konsolosluğunun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş gününe kadar çıkmaktadır.

Gelsenkirchen Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya konsolosluğu üzerinden Gelsenkirchen gidiş nedeni belirtilerek, evrak ve harç teslimi yapılarak vize alınabilir.

Almanya Erfurt Vize Başvurusu

 

Almanya’nın Türingiya eyaletine başkentlik yapan Erfurt, 500 binden fazla nüfusa sahiptir. Tarihi eserlerinin yanı sıra bir üniversiteye de sahip olan kente gidebilmek için Almanya vizesi ile seyahat etmek mümkündür.

Erfurt İçin Vize Gerekli Mi

Üniversitesi ve yüksekokulları ile adını duyuran Erfurt vize işlemleri gerçekleşmeden ziyaretin mümkün olmadığı kentler arasındadır, dolayısıyla Erfurt için vize gerekli mi sorusuna evet gerekli şeklinde cevap vermek doğrudur.

Erfurt İçin Vize Şartları

Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarının ülkeye girebilmesi için Erfurt için vize şartları yerine getirilmelidir.

Yeşil gri ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları ise 90 günü geçmemek şartı ile vizesiz giriş yapmaktadır.

Erfurt Turist Vizesi

Ülkeyi gerçekleştirilecek seyahatin amacına ve süresine göre vize türleri bulunmaktadır. Erfurt turist vizesi olarak da adlandırılan;

 • Almanya turistik vize
 • Almanya ticari vize
 • Almanya aile ziyareti vizesi
 • Almanya transit vize
 • Almanya aile birleşimi vizesi
 • Almanya çalışma vizesi gibi farklı türler bulunmaktadır.

Erfurt Vize Başvurusu

Erfurt vize işlemleri için yapılacak seyahatin süresi önemlidir, çünkü uzun süreli seyahatlerde vize başvurusu konsolosluk ya da büyükelçiliğe yapılır. Ancak kısa süreli seyahatlerde yetkilendirilen vize merkezlerine Erfurt vize başvurusu yapmak söz konusudur.

Erfurt Vize Evrakları

Vize başvurusu için randevuya giderken evrakların eksiksiz şekilde hazır olması önemlidir. Erfurt vize evrakları başvuru formu, vize talep dilekçesi, iki boş sayfası bulunan pasaport, 2 tane biyometrik fotoğraf, nüfus cüzdanı fotokopisi ile birlikte vukuatlı nüfus kayıt örneği, seyahat sağlık sigortasıdır.

Erfurt Vize Fiyatları / Ücreti

Erfurt vize işlemlerini gerçekleştiren her Türk vatandaşı vize harç ücreti ve başvuru hizmet ücretini ödemek zorundadır. Erfurt vize fiyatları / ücreti 80 Euro, başvuru hizmeti ücreti 30 Euro, danışmanlık hizmet ücreti 40 Euro’dur.

Erfurt Vizesi Kaç Günde Çıkar

İşlemlerin doğru, evrakların eksiksiz tamamlanması durumunda Erfurt vizesi kaç günde çıkar sorusuna verilecek cevap ortalama 15 ila 20 gün aralığıdır. Erfurt vize başvurusunda hazırlanması gereken evraklar ile ilgili net bilgi için bize ulaşın.

Erfurt Vizesi Nasıl Alınır

Vize başvurusunda bulunmadan önce randevu almak gerekmektedir, Erfurt vizesi nasıl alınır konusunda dikkat edilmesi gereken başvuru süresidir, seyahatlerden en az 1 ay, en çok 3 ay önce başvurmak önemlidir.

Almanya Beilefeld Vize Başvurusu

 

İş, eğitim, turistik, kültürel gezi ve staj için 90 günlük vize işlemlerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Beilefeld vize işlemleriAlmanya vize prosedürüne uygun Schengen vize C tipi ve D tipi vize olarak konsolosluk üzerinden yürütülür.

Beilefeld İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’da yer alan Beilefeld, Türkiye’den vize istemektedir. Vize işlemleri için Almanya konsolosluğuna bir adet vize dilekçesi, C tipi veya D tipi olarak verilir. Vize harcı, konsolosluk harcı, pasaport düzenlemeleriyle birlikte vize başvurusu yurtdışına çıkış nedeni belirtilerek Almanya konsolosluğu formu olarak sunulmaktadır. Beilefeld gidiş ve dönüş rezervasyon işlemleriniz yapıldıktan sonra vize işlemleriniz konsolosluk tarafından yürütülecektir.

Beilefeld İçin Vize Şartları

Beilefeld pasaport ve vize başvurusu şartlarını, Almanya Schengen vize başvurusu işlemlerine göre düzenlemiştir. 90 günlük D tipi vize ve 180 günlük C tipi vize işlemleri için Türkiye’de sabıkasız, maddi durum ve sağlık durumu iyi olan kişilerin başvurularını kabul etmektedir.

Seyahat planlaması, rezervasyon işlemleri, 3 aylık maaş bordrosu da vize başvurusunda verilmektedir.

Beilefeld Turist Vizesi

Beilefeld turist vizesi başvuru işlemleriniz için D tipi 90 günlük yurtdışı vize başvuru işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Konsolosluk üzerinden turistik vize, aile ziyareti, kültürel gezi, iş, eğitim ve ticari nedenlere dayalı da alınabilir.

Beilefeld Vize Evrakları

Vize başvurusunda gerekli olan evrakların eksiksiz ve ıslak imza ile verilmesi gerekmektedir. Beilefeld vize evrakları için gerekli olan belgeler;

 • 10 yıllık pasaport ( En fazla)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kaydı
 • İkametgah
 • Kimlik fotokopisi
 • 30000 Euro teminat
 • 3 aylık maaş bordrosu

Beilefeld Vize Fiyatları/ Ücreti

Beilefeld vize fiyatları, harç bedeli olarak ticari, turistik ve aile birleşimleri de dahil olmak üzere 60 Euro’dur. Başvuru hizmet bedeli olarak da 30 Euro konsolosluk harcı olarak geçmektedir.

Beilefeld Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Beilefeld vizesi 7 iş günü ile 15 iş günü içerisinde çıkmaktadır. Konsolosluğun yoğunluğuna göre vize başvuru süreci değerlendirilir.

Beilefeld Vizesi Nasıl Alınır?

Beilefeld vizesi almak için Almanya konsolosluğuna başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize işlemlerinizi takipte kalarak başvuru işlemleriniz hakkında bilgi alabilirsiniz. Almanya için vize işlemleriniz vize merkezi üzerinden irtibat kurularak işleme alınacaktır. Bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Almanya Frankfurt Vize Başvurusu

 

Frankfurt vize Almanya’nın en büyük şehri olan Frankfurt’a giriş yapmanızı sağlayan vize türüdür. Turistik, eğitim ya da çalışma vizesi alabilirsiniz.

Frankfurt İçin Vize Gerekli Mi

Bordo pasaportlu Türk vatandaşları için Frankfurt vize gereklidir. Ayrıca pasaportunuz ne olursa olsun kesintisiz olarak 3 aydan uzun süre Frankfurt’ta bulunmak istiyorsanız da vize almalısınız. 180 günde 90 günü aşmadan yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip kişiler vizesiz giriş yapabilir.

Frankfurt İçin Vize Şartları

Frankfurt vizesine sahip olmak istiyorsanız başvuru yapmanız şarttır. Bu başvuru sırasında ise özellikle hazırladığınız dilekçe ve maddi yeterliliğinizi kanıtlayan belgelerin iyi olması beklenir. Kalacağınız gün sayısına bağlı olarak sizi maddi zorluğa sokmayacak tutarda bankanızda para bulunmalıdır.

Frankfurt Turist Vizesi

Frankfurt turist vizesi, 3 aydan kısa ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişilere verilen vizedir. Özellikle turistik gezi, iş gezisi ya da aile ziyaretleri gibi nedenlerde verilir.

Frankfurt Vize Başvurusu

Frankfurt vize başvurusu Frankfurt Konsolosluğu’na doğrudan yapılabilir. Ancak bulunduğunuz ilde herhangi bir konsolosluk bulunmuyorsa yetkili vize merkezlerinden de başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Frankfurt Vize Evrakları

Frankfurt vizesine sahip olmak için başvuruda bulunurken mutlaka sunmanız gereken evraklar bulunuyor.

 • Vize başvuru formu, taahhütnamesi ve dilekçesi
 • Uygun koşulları karşılayan pasaportunuz ve iki adet biometrik fotoğraf
 • Maddi ve mesleki durumunuzu sunan belgeler
 • Nüfusa dair sabıka kaydı gibi e-devlet üzerinden alınabilen belgeler
 • Varsa sunmak istediğiniz davet ve eski Schengen vizeleriniz.

Frankfurt Vize Fiyatları / Ücretleri

Almanya vize ücreti 2023 yılında 80 Euro olarak kendini koruyor. Ancak bu ücret yalnızca vize harcı için alınan ücrettir. Bunun yanında sizden bir de hizmet bedeli olarak ekstra bir ücret istenecektir.

Frankfurt Vizesi Kaç Günde Çıkar

Frankfurt turistik vizesi başvuru işleminizin ardından 15 iş günü içerisinde size ulaşır. Ancak aile birleşimi, eğitim, çalışma gibi uzun süreli vizelerde tamamlanma süresi ortalama 90 gündür. Bu süreler yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir.

Frankfurt Vizesi Nasıl Alınır

Frankfurt vizesi almak için önce vize için gerekli evrakları toplamanız gerekiyor. Daha sonra Frankfurt Başkonsolosluğu’ndan randevu alarak bu belgeleri teslim etmeniz gerek.

Teslim işleminizin ardından başvurunuz değerlendirilir ve sonuca göre vizenizi alırsınız.

Almanya Bonn Vize Başvurusu

 

Almanya Bonn vize başvuru işlemleri için konsolosluk üzerinden dilekçe, form ve evrak verilmesi gerekmektedir. Gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport ile vize başvuru işlemlerinizi hafta içi saat 9.00 ile 16:30 arasında yapabilirsiniz.

Bonn İçin Vize Gerekli Mi?

Türkiye’den Avrupa ülkelerinin AB kriterlerine uygun olan bütün ülkelerine vize başvurusu yapmak gerekmektedir. Sadece 5 ülke dışında, Almanya’da dahil olmak üzere vize işlemleri D tipi vize ve C tipi vize olarak kayda alınır. Almanya vize başvuru işlemlerinizi, konsolosluk üzerinden yaparak, 90 günlük ve 180 günlük yurtdışı seyahati gerçekleştirebilirsiniz.

Bonn İçin Vize Şartları

Bonn vize işlemleriniz için şartlar; Türkiye’den çıkış nedenini belirten vize tipiyle birlikte başvuru dilekçesi, evrak ve form başvurusudur.

Sağlık sigortası, sabıka kaydı, yurtdışına çıkış nedeni belirtilerek, vize harcı bedeli ve konsolosluk harcı bedeli ödenmesi gerekmektedir.

Bonn Turistik Vizesi

Bonn turistik vize işlemleri D tipi ve C tipi vize işlemlerine girmektedir. 90 günlük ve 180 günlük vize işlemleriniz için yurtdışına çıkış nedeninizi bildirmekte olan dilekçenizi konsolosluğa vermeniz gerekmektedir. Turistik, kültürel gezi, iş, eğitim ve ticari amaçlı yurtdışı seyahatlerinizi bildirmeniz Schengen vize işlemlerine arasındadır. Almanya üzerinden geçeceğiniz ülkeleri de önceden rezervasyon işlemlerinizle bildirmelisiniz.

Bonn Vize Başvurusu

Bonn vize başvurusu için Almanya konsolosluğuna sabah 9.00 ile 16.30 arasında evrak, kimlik ve dilekçe ile başvuru yapabilirsiniz. Vize harç bedeli ve 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ücreti başvuru evresinde yapılmaktadır.

Bonn Vize Evrakları

Bonn vize evrakları, konsolosluk üzerinden teslim edilerek eksiksiz ve ıslak imzalı verilmelidir.

 • 10 yıllık pasaport ( En fazla)
 • Çıkış nedenini belirten dilekçe
 • 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Tam vukuatlı nüfus kaydı
 • E devlet üzerinden İkametgah alınmalıdır.
 • Kimlik fotokopisi ve aslı

Bonn Vize Fiyatları/ Ücreti

Bonn vize fiyatları, harç bedeli ve konsolosluk harç bedeli olarak düzenlenmiştir. 60 Euro vize harcı ve hizmet bedeli olarak da 30 Euro ödenmesi gerekmektedir.

Bonn Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bonn vizesi 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Konsolosluk yoğunluğuna göre süreç değişmektedir.

Bonn Vizesi Nasıl Alınır?

Bonn vize işlemleriniz için Almanya konsolosluğu üzerinden dilekçe ve form vererek, vize başvurusu yapabilirsiniz. Bonn vize merkezi üzerinden de irtibat kurarak süreci hızlandırabilirsiniz.

Almanya Hamburg Vize Başvurusu

 

Hamburg vize, Almanya Hamburg’a gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde ihtiyaç duyacağınız vize türüdür. Doğrudan Hamburg ya da Almanya Başkonsolosluğuna başvurarak vizenizi alabilirsiniz.

Hamburg İçin Vize Gerekli Mi

Hamburg’a düzenleyeceğiniz seyahatiniz için eğer kullandığınız pasaport bordo ise vizeye ihtiyaç duyacaksınızdır. Ancak gri, yeşil ya da siyah pasaportunuz bulunuyorsa 180 gün içerisinde 90 gün kuralına uyarak vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Hamburg İçin Vize Şartları

Hamburg için vize şartları temelde diğer Almanya ve Schengen vizesi şartlarına benzerlik gösteriyor. Belirli maddi şartları ve evrakları karşılayabilecek nitelikte olmanız beklenecektir.

Hamburg Turist Vizesi

Hamburg’a 3 ayı aşmayacak turistik (aile ziyareti, eğlence, iş gezisi) amaçla gerçekleştireceğiniz seyahatlerde turist vizesi alabilirsiniz.

Hamburg Vize Başvurusu

Hamburg vize başvurusu için öncelikle konsolosluk.gov.tr adresine girerek T.C. Dışişleri Bakanlığı Hamburg Başkonsolosluğu’ndan randevu almalısınız.

Randevu tarih ve saatinize uygun olarak evraklarınızla başvuru yapabilirsiniz.

Hamburg Vize Evrakları

Hamburg vizesi için başvuruda vereceğiniz evraklar Almanya vize ile aynı nitelikte olacaktır.

 • Dönüş tarihinizden itibaren 3 ay daha devamlılığını sürdürebilecek güncel pasaportunuz,
 • Arkalı önlü kimlik fotokopiniz, varsa eski Schengen vizelerinizin fotokopisi,
 • 2 adet biometrik fotoğraf ve maddi durumunuzu simgeleyen belgeler,
 • Vize başvuru formu, taahhütname ve dilekçesi gerekli temel evraklardır.

Hamburg Vize Fiyatları / Ücretleri

Hamburg vize ücretleri vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Turist ve diğer benzer temel vizeler için ücret toplamda 130 Euro’dur. Vize harcı 60 Euro, hizmet ve diğer giderler toplamı ise toplamda 70 Euro’dur.

Hamburg Vizesi Kaç Günde Çıkar

Hamburg vizesi başvurunuzun ardından 8 ila 15 gün iş günü içerisinde sonuçlanarak size ulaşacaktır. Ancak bu süre konsolosluğun yoğunluğu, evraklarınızın eksik / yanlış olması gibi durumlarda uzayabilir.

Hamburg Vizesi Nasıl Alınır?

Hamburg vizesi almak için uygulamanız gereken basit birkaç adım bulunuyor. Bu adımlardan birincisi Hamburg Başkonsolosluğu ya da yetkili yerlerden başvuru için randevu almaktır.

Randevu süreniz gelene kadar sizden beklenen bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde toplamalısınız. Randevu tarih ve saatinize uygun olarak konsolosluk ile görüşmenizi sağlayarak önce vize ücreti ödemesi gerçekleştirirsiniz. Daha sonra belgelerinizi teslim ederek sürecin yalnızca sonuç kısmını beklersiniz.

Almanya Essen Vize Başvurusu

 

Essen vize, Almanya Essen için planladığınız seyahatlerinizde belirli durumlarda almanız gereken vizedir. Bu vize uzunluğuna göre iki tipte veriliyor; C ya da D vizesi.

Essen İçin Vize Gerekli Mi

Essen için vize gerekli mi; eğer bordo pasaporta sahipseniz Essen’e girmeden önce pasaport almanız gerekiyor. Ancak gri, yeşil ya da siyah pasaportunuz varsa ve 90 günden kısa olacak şekilde vizesiz giriş yapabilirsiniz. Kesintisiz olarak 90 günden fazla kalmayı planlayan her bireyin vize alması zorunludur.

Essen İçin Vize Şartları

Essen için vize şartları kısaca şu şekildedir;

 • Banka hesabınızda kalacağınız süre boyunca yeterli olacak miktarda para bulunması gerekiyor.
 • Almanya vize için neden başvurduğunuzu ve vize bitiminde ülkenize kesinlikle dönüş yapacağınızı belirteceğiniz bir dilekçe hazırlamalısınız.

Essen Turist Vizesi

Essen turist vizesi, 90 günden kısa ziyaretler için verilen C tipi vizedir. Bu vizenin temel amacı adından da anlaşılabileceği gibi çeşitli gezi ziyaretleridir.

Turist vizesi almak için Essen vize başvurunuzda ziyaret amacınızın turistik olduğunu belirtmelisiniz.

Essen Vize Başvurusu

Essen vize başvurusu Essen Başkonsolosluğu tarafınca incelenir ve değerlendirilir. Bu nedenle başvurularınızı doğrudan başkonsolosluğa yapabilirsiniz. Ancak ilinizde ya da çevre illerinizde herhangi bir konsolosluk bulunmuyorsa yetkili vize merkezlerini de tercih edebilirsiniz.

Essen Vize Evrakları

Essen vize evrakları içerisinde sunulması gereken belgeler pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, nüfusa ait bilgiler, maddi durum ve yeterliliğinizi kanıtlayan belgeler, başvuru formunuz, dilekçeniz, otel ve uçak rezervasyonlarınız olacak şekildir.

Bu belgeler içerisinde başvuru nedeninize bağlı olarak eklenecek belgeler de olabilir. Detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçin.

Essen Vize Fiyatları / Ücretleri

Essen vize fiyatları / ücretleri tek giriş için 60 Euro çok giriş için 170 Euro olarak belirlenmiştir. Ayrıca alacağınız Essen vize türüne bağlı olarak bu fiyatlarda değişiklik görülebilir.

Essen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Essen vizesi kaç günde çıkar; vizenin ortalama çıkma süresi 15 gündür. En kısa 7 günde sonuçlanan bu vizeler en fazla 30 günde elinize ulaşabilir.

Essen Vizesi Nasıl Alınır

Essen vizesi nasıl alınır; belgeleriniz ile beraber Essen Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Almanya Duisburg Vize Başvurusu

 

Duisburg vize; c tipi ya da d tipinde verilen ve Almanya Duisburg’a seyahat gerçekleştirmenizi sağlayan vizedir. Bu vizeye başvuru yapmak için Duisburg Başkonsolosluğu’nu kullanabilirsiniz.

Duisburg İçin Vize Gerekli Mi

Duisburg için vize gerekli mi; bu durum pasaport türünüze göre değişiklik gösteriyor.

 • Bordo pasaport: Bordo pasaporta sahip tüm bireyler Duisburg’a giriş yapmak için vize almak zorundadır.
 • Yeşil, gri ve siyah pasaport: Bu pasaport türlerinden birine sahip olan kişiler 180 günde 90 gün kuralını kullanarak seyahatini gerçekleştirebilir.

Ancak 90 günden fazla kalmayı planlayan herkesin Duisburg vize alma zorunluluğu bulunuyor.

Duisburg İçin Vize Şartları

Duisburg için vize şartları olarak net bir şart bulunmuyor. Almanya vize şartları ile tamamen benzerdir ve kişilerin başvuru yapması yeterlidir. Kişiler başvuru yapmakta özgürdür ancak yeterli belgelerin ve durumların sunulması sonucu değiştirecektir.

Duisburg Turist Vizesi

Duisburg turist vizesi, turistik amaç taşıyan aile ziyareti ya da iş gezisi gibi durumlarda verilen vizedir. Bu vize 90 günü aşmayacak şekilde verilir ve kişilerin nedenleri ile başvurması yeterlidir.

Duisburg Vize Başvurusu

Duisburg vize başvurusu, Duisburg Başkonsolosluğu tarafından yönetilen bir süreçtir. Başvurularınızı konsolosluğa ya da yetkili vize merkezlerine gerçekleştirebilirsiniz.

Duisburg Vize Evrakları

Duisburg vize evrakları temel olarak pasaport, nüfus cüzdanı fotokopisi, e-devlet üzerinden alınmış nüfusa ilişkin belgeler, uçak ve otel rezervasyonları, başvuru dilekçesi ve formu şeklindedir.

Çalışma ya da eğitim gibi Duisburg vize başvurusunda bulunurken sizden daha detaylı ve fazla belge istenebilir. Vize süreniz uzadıkça belgeleriniz artacak ve inceleme süresi uzayacaktır.

Duisburg Vize Fiyatları / Ücretleri

Duisburg vize fiyatları / ücretleri 115 Euro olarak hesaplanmıştır. Ancak bu tutar tercih edeceğiniz vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Çoklu girişlerde bu tutar 225 Euro şeklindedir.

Duisburg Vizesi Kaç Günde Çıkar

Duisburg vizesi kaç günde çıkar; konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak işlem 7 ila 30 gün içerisinde sonuçlanır. Ortalama sonuçlar 15 günün ardından belli olur.

Duisburg Vizesi Nasıl Alınır

Duisburg vizesi nasıl alınır; Duisburg Başkonsolosluğu’na yapacağınız başvuru sonrasında belgeleriniz incelenir. Sonuç olarak size vize hakkı verilir ya da verilmez.

Almanya Halle Vize Başvurusu

 

Almanya’nın Saksonya Anhalt eyaletine bağlı Halle vize işlemleri için Almanya konsolosluğu üzerinden vize kabul edilmektedir. Vize işlemleriniz için eksiksiz evrak ve schengen vize tiplerine göre dilekçe başvuru yapılmalıdır. Vize merkezi ile irtibat kurarak süreci başlayabilirsiniz.

Halle İçin Vize Gerekli Mi?

Halle için Almanya üzerinden vize alınması şartı vardır. D tipi vize ve C tipi vize prosedürüne uygunluk açısından vize işlemlerinizin Halle vize başvurusu ile birlikte kusursuz bir şekilde teslim edilmesi gerekir.

Halle vize başvuru evresinde, vize harcı ve konsolosluk hizmet bedeli verilmelidir.

Halle Vize Şartları

Halle vize şartları, gri, bordo, siyah ve yeşil pasaport ile başvuru kabul edilir. Pasaport üzerinde en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir. Vize başvurusu Schengen vize başvuru şartlarına göre yapılmalıdır.

Halle Turistik VizeHalle gitmek için vize başvuru işlemlerinde turistik vize şartları kabul edilmektedir. C tipi vize başvurusunda 90 günlük yurtdışına çıkış ve D vize tipinde 180 günlük vize başvuru işlemlerine göre Almanya’ya geçiş hakkı verilmiştir.

Halle Vize Başvurusu

Halle vize başvurusu işlemlerinde, Almanya konsolosluğu üzerinden D tipi vize ve C tipi vize işlemlerinizin dilekçe ile birlikte bildirilmesi gerekmektedir. Vize işlemleri sırasında konsolosluğun vereceği vize formunun da eksiksiz bir şekilde evraklarla birlikte teslim edilmesi şartı bulunur.

Halle Vize Evrakları

Vize evrakları Halle başvuru işlemleri için eksiksiz verilmelidir. Vize evraklarında 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı verilmesi, vize harcı ve vize hizmet bedelinin de verilmesi şartı bulunmaktadır.

Halle Vize Fiyatları / Ücreti

Halle vize fiyatları için 60 Euro vize harcı bulunmaktadır. Harç bedeliyle birlikte konsolosluk vize hizmet bedeli de 30 Euro olarak konsolosluğa evraklarla birlikte teslim edilmelidir.

Halle Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Halle vizesi konsolosluğun yoğunluğuna ve resmi tatillere göre en geç 1 ay içinde çıkmaktadır. 7 iş günü ve 15 iş günü içinde vize sonucunu öğrenebilirsiniz.

Halle Vizesi Nasıl Alınır?

Halle vize başvurusu için Almanya üzerinden vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. D tipi ve C tipi vize şartlarına göre başvuru şartı vardır.

Almanya Hannover Vize Başvurusu

 

Hannover vize, Almanya Başkonsolosluğu ve Hannover Başkonsolosluğu tarafından verilen ve kişilerin Hannover içerisinde belirli bir süre ikamet etmesine izin veren vize türüdür.

Hannover İçin Vize Gerekli Mi

Hannover için vize gerekli mi; yeşil, gri ya da siyah pasaporta sahip kişiler için 180 günde 90 gün şartıyla vizeye gerek yoktur. Ancak bordo pasaporta sahip ya da 90 günden fazla kalmayı planlayan kişiler için mutlaka Hannover vize şartı bulunuyor.

Hannover İçin Vize Şartları

Hannover için vize şartları olarak net bir şart bulunmuyor. Her vatandaş vize başvurusunda bulunabilir. Ancak vizenizin kabul olması için maddi yeterlilik ve dilekçe gibi şartlar bulunuyor.

Hannover Turist Vizesi

Hannover turist vizesi, c vize olarak adlandırılan ve kısa ziyaretler için sunulan vize türüdür.

Aile ziyareti, eğlence için oluşturulmuş turistik geziler ya da iş gezileri bu vize türü ile gerçekleştirilir.

Hannover Vize Başvurusu

Hannover vize başvurusu Hannover Başkonsolosluğu tarafından yönetilen ve sonuçlandırılan bir süreçtir. Başvurunuzu konsolosluktan yapabileceğiniz gibi Almanya acil vize yetkili merkezlerinden de yapabilirsiniz.

Hannover Vize Evrakları

Hannover vize evrakları şu şekildedir;

 • Dönüş tarihinizden 3 ay daha uzun en az 2 sayfası boş güncel pasaport
 • Yeni çekilmiş ve kriterlere uygun 2 adet biyometrik fotoğraf
 • Başvuru formunuz ve Almanya Konsolosluğu’na hitaben yazılmış dilekçeniz
 • Nüfusa dair bilgi ve belgeleriniz
 • Banka hesap dökümünüz ve güncel bakiyeniz
 • Seyahat sağlık sigortanız
 • Otel ve uçak rezervasyonlarınız

Hannover vize türünüze göre sizden iş ya da eğitiminiz ile ilgili ekstra belgeler de istenebilir.

Hannover Vize Fiyatları / Ücretleri

Hannover vize fiyatları / ücretleri tek giriş için harcı 60, toplamda 115 Euro olacak şekilde belirlenmiştir. Çoklu girişler için ise yalnızca harç 170 Euro’dur.

Hannover Vizesi Kaç Günde Çıkar

Hannover vizesi kaç günde çıkar; c tipi vizenin çıkma süresi ortalama 15, d tipi vizenin maksimum süresi ise 90 gün şeklindedir.

Hannover Vizesi Nasıl Alınır

Hannover vizesi nasıl alınır; vize almak için öncelikle Hannover Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekiyor. Randevu tarihinizde evraklarınızı konsolosluğa teslim etmelisiniz.

Almanya Kiel Vize Başvurusu

 

Kiel Almanya’nın Schleswig Holtein eyaletine yer alan kanalıyla ve Baltık deniziyle bilinen bölgelerinden biridir. Kiel vize başvuru işlemleriniz için Almanya konsolosluğu üzerinden eksiksiz evrak teslimi yapmanız gerekmektedir. Vize işlemlerinize destek olarak temsilcilerimizle birlikte sürecin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Kiel İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’da bulunan Kiel için vize işlemleri konsolosluk üzerinden yapılmalıdır. Vize başvuru evresinde eksiksiz evrak teslimi, vize harcı ve ülkeden ayrılma nedenleri C tipi vize ile D tipi vize işlemlerine göre sunulmalıdır. Vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra 90 günlük ya da 180 günlük yurtdışına çıkış özgürlüğü kazanırsınız.

Kiel İçin Vize Şartları

Kiel vize şartları prosedüründe, Schengen vize başvuru işlemlerini kapsayan yönetmeliğe uygunluk aramaktadır.

D tipi ve C tipi vize başvurularına göre konsolosluğa bir adet dilekçe ve bir adet form verilmesi şartı vardır.

Kiel Turistik Vize

Kiel turistik vize başvuru işlemlerinde, D tipi 180 günlük ve C tipi 90 günlük vize başvurularınızın konsolosluk üzerinden başvuruyla bildirilmesi gerekmektedir. Turistik vize anlaşmalarına göre ülkeden çıkış nedeniyle birlikte gidiş ve dönüş bildirilmesi, rezervasyon işlemleriyle birlikte sunulması gerekir.

Kiel Vize Başvurusu

Kiel vize başvuru işlemlerinizi Konsolosluk üzerinden saat 9.00 ile 16:30 arasında haftaiçi yapabilirsiniz. Kiel vize randevu sistemini kullanarak süreci takip etmeniz ve başvurunuzu yurtdışı planınıza göre yapmanız gerekmektedir.

Kiel Vize Evrakları

Kiel vize evraklarını eksiksiz vermeniz ve prosedüre uygun ıslak imzalı olarak teslim etmeniz şartı bulunmaktadır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki fotoğraf ve 30.000 Euro sağlık sigortası teminatının verilmesi gerekmektedir.

Kiel Vize Fiyatları/ Ücreti

Kiel vize harç bedeli 60 Euro olarak düzenlenmiştir. 60 euro harç bedeliyle birlikte konsolosluk 30 euro hizmet bedeli verilmesi gerekmektedir. Kiel başvuru işlemleriniz için belgelerle birlikte harç konsolosluğa teslim edilir.

Kiel Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kiel vizesi Almanya konsolosluğunun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Resmi tatiller ve olağan üstü hallerde süreç uzayabilir.

Kiel Vizesi Nasıl Alınır?

Kiel vize almak için Almanya konsolosluğuna eksiksiz evrak teslim etmeniz gerekmektedir. Vize merkezi üzerinden güncen prosedürü öğrenebilirsiniz. Almanya vize başvurusu merkezi aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

Almanya Nürnberg Vize Başvurusu

 

Nürnberg vize, alınma amacı ve süresine göre Almanya Nürnberg’de ikamet edebilmenizi sağlayan vizedir. Bu vizeyi süresine göre C ya da D vize olarak alabilirsiniz.

Nürnberg İçin Vize Gerekli Mi

Nürnberg için vize gerekli mi; 90 günü aşan tüm seyahatleriniz için vize gereklidir. Aynı zamanda bordo pasaporta sahip kişilerin Nürnberg vize alması gerekir. Gri, yeşil ya da siyah renkli pasaporta sahip kişiler 180 gün içerisinde 90 gün şartıyla gerçekleştireceği seyahatte vize ihtiyacı duymaz.

Nürnberg İçin Vize Şartları

Nürnberg için vize şartları diğer vize şartlarından bir benzerlik göstermiyor. Tüm bireyler vize başvurusunda bulunabilir. Ancak Almanya vize başvurusunda dikkat edilen hususlar burada da geçerlidir.

Nürnberg Turist Vizesi

Nürnberg turist vizesi kısa süreli seyahatler için sağlanan c tipi vizedir. Bu vizede temel amaç aile ziyareti, iş ziyareti gibi turistik gezilerin sağlanmasıdır.

Başvuruda yalnızca temel belgelerin verilmesi yeterli olacaktır.

Nürnberg Vize Başvurusu

Nürnberg vize başvurusu için öncelikle www.konsolosluk.com adresine giriş yaparak Nürnberg Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekiyor. Daha sonra belgeleriniz ile randevu tarih ve saatinizde başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Nürnberg Vize Evrakları

Nürnberg vize evrakları şu şekildedir;

 • Geçerli ve güncel bir pasaport,
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve e-devletten alınmış vukuatlı kayıt örneği
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Almanya’ya vize almak istediğinizi belirten dilekçeniz ve başvuru formu,
 • Seyahat sağlık sigortası,
 • Maddi durumunuzu ve mesleğinizi belirten belgeler.

Çalışma ya da eğitim gibi durumlarda Nürnberg vize evraklarında değişiklik görülecektir.

Nürnberg Vize Fiyatları / Ücretleri

Nürnberg vize fiyatları / ücretleri tek giriş için 115 Euro olarak belirlenmiştir. Bu tutarın yalnızca 60 Euro’su harç bedelidir. Kalan tutar hizmet ve diğer işlemler için alınan tutardır.

Nürnberg Vizesi Kaç Günde Çıkar

Nürnberg vizesi kaç günde çıkar; c tipi vizeler ortalama 15 gün içerisinde sonuçlanır. Maksimum uzun olabileceği süre ise 1 ay civarlarıdır. Ancak d tipi gibi uzun süreli vizelerin sonuçlanması 1 ay ila 3 ay arasında bir süre alacaktır.

Nürnberg Vizesi Nasıl Alınır

Nürnberg vizesi nasıl alınır; belgelerinizle beraber Nürnberg Konsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

Almanya Lübeck Vize Başvurusu

 

Önemli bir liman kenti olan Lübeck, Almanya’nın kuzeyinde kalan ve zengin bir tarihe sahip şehirlerdendir. UNESCO tarafından 1987 yılında Dünya Mirası olarak ilan edildi. Kente gitmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların Almanya vize işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Lübeck İçin Vize Gereklimi

Almanya’nın tarihi kente ziyaret gerçekleştirebilmek için Lübeck için vize gereklimi?  Almanya’ya bağlı bir kent olmasından dolayı Schengen vizesi ile kente giriş yapılmaktadır.

Lübeck İçin Vize Şartları

Lübeck vize işlemlerinde öncelikle 90 günün altında ziyaretler için alınan Schengen vizesi müracaatını gerçekleştirmek gerekir. Lübeck için vize şartları 90 gün üzerinde kalmak isteyenler için ulusal vize başvurusu yapılması gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Lübeck Turist Vizesi

Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Lübeck vize işlemleri Türkiye’de konsolosluklar ve büyükelçilikler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Lübeck turist vizesi alabilmek için yapılması gereken başvuru formunu doldurmak bir randevu talebinde bulunmaktır.

Lübeck Vize Başvurusu

Lübeck vize işlemleri için konsolosluklar ve büyükelçilikler dışında Schengen vizesi çıkartabilmek için akredite edilmiş firmalardan yardım almak mümkündür. Lübeck vize başvurusu hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Lübeck Vize Evrakları

Lübeck vize işlemleri için gerekli olan evraklar Schengen vize evraklarıdır.

 • Geçerli olan pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Vize başvuru formu
 • Dilekçe
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Uçak ve uçak rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Mesleki belgeler gerekli olan Lübeck vize evrakları içerisindedir.

Lübeck Vize Fiyatları/ Ücreti

Türk vatandaşlarının Almanya’ya yapacağı ziyaretlerde vize başvurusunda bulunabilmesi için 80 Euro konsolosluk harcı 33 Euro başvuru merkezi koordinasyon bedeli ödemesi gerekmektedir. Lübeck vize fiyatları/ ücreti 12 yaşından küçük başvuru sahipleri için sadece başvuru merkezi koordinasyon bedeli ödenir.

Lübeck Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya Schengen vize başvuruları yaklaşık olarak 8 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Lübeck vizesi kaç günde çıkar konusunda fikir sahibi olmak isteyen vatandaşların 30 gün önce vize başvurusunu tamamlaması önerilmektedir. 15 günden az kalan başvurular için işlem gerçekleştirilmez.

Lübeck Vizesi Nasıl Alınır

Uzun süreli seyahat planlarında konsolosluk ya da büyükelçiliğe kısa süreli seyahat planlarında Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezlerine başvuru yapılır. Lübeck vizesi nasıl alınır, neler yapılması gerekir gibi konular konsolosluk tarafından resmi internet sitesinde paylaşılmaktadır.

Almanya Mülheim Vize Başvurusu

 

Beykoz’un kardeş şehri olan Mülheim, Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunmaktadır. Ruhr sanayi bölgesinin içerisinde yer alan şehir, Türkler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Yaklaşık 200 bin nüfusa sahip olan kente ulaşım için Alanya vizesi şartı bulunmaktadır.

Mülheim İçin Vize Gerekli Mi

Mülheim için vize gerekli mi? Almanya hükümeti tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Ancak yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla vizeye tabi değildir.

Mülheim İçin Vize Şartları

Mülheim vize başvurusu seyahat tarihinden en az bir ay, en fazla 3 ay içerisinde yapılmalıdır. Mülheim için vize şartları içerisinde ilk olarak başvuru sahibinin parmak izi yer almaktadır.

Mülheim Turist Vizesi

Kısa süreliğine Almanya’da kalacak olan ya da ülkeyi turistik amaçlı ziyaret edecek olan Türk vatandaşları Mülheim turist vizesi almak zorundadır. 90 gün üzerinde ya da 6 aydan daha fazla ülkede kalacak olanlar Almanya ulusal vizesi başvurusunda bulunmalıdır.

Mülheim Vize Başvurusu

Uzun dönem Almanya Schengen vizesi başvuruları doğrudan konsolosluğa yapılır. Kısa süreli Mülheim vize başvurusu yetkili vize başvuru merkezlerine ya da seyahat acentelerine yapılabilmektedir.

Mülheim Vize Evrakları

Almanya’ya giriş yapmak için gerekli olan genel belgelerden

 • Pasaport
 • Vize başvuru formu ve taahhütname
 • Şahsi dilekçe
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • 2 tane biyometrik fotoğraf
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Gidiş dönüş uçak bileti ve otel rezervasyonu
 • Seyahat sağlık sigortası poliçesi Mülheim vize evrakları içerisinde bulunan belgelerdir.

Mülheim Vize Fiyatları / Ücreti

Mülheim vize ücreti Şubat 2021 tarihinde tüm Schengen ülkelerine konsolosluklarında güncellenmiştir. Mülheim vize fiyatları/ ücreti 110 Euro’dur. Konsolosluk tarafından akredite edilmiş firmaların aldığı danışmanlık ücretleri fiyata dahil değildir.

Mülheim Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya’ya gitmek isteyen vatandaşların vize işlemlerinin sonuçlanması birçok şarta bağlı olarak değişmektedir. Seyahat planlaması yapan Türk vatandaşları Mülheim vizesi kaç günde çıkar sorusuna firmamız uzmanları tarafından detaylı olarak cevap almaktadır.

Mülheim Vizesi Nasıl Alınır

Problem yaşamadan hızlı ve kolay bir şekilde Mülheim vizesi almak isteyenler bizimle hemen iletişime geçmeli. İşlemlerin sağlıklı şekilde yürütülmesi ve olumlu sonucu alınabilmesi için Mülheim vizesi nasıl alınır sorusuna destek ekibimiz tarafından gerekli bilgiler verilmektedir.

Almanya Saarbrücken Vize Başvurusu

 

Almanya ve Fransa sınırında yer alan Saarbrücken, Fransa’nın Sarreguemines şehri ile birleşmiş durumdadır. Avrupa oto yollarının kavşak noktası konumunda olan şehir Türkler tarafından yoğun talep görmektedir. Şehre gitmek isteyen Türk vatandaşları Almanya vizesi ile kente giriş yapmaktadır.

Saarbrücken İçin Vize Gereklimi

Hem Fransa hem de Almanya’dan ulaşım imkanının rahatlıkla gerçekleştirildiği kent Saarbrücken Almanya için vize gereklimi, evet! Schengen vizesi ile şehre turistik ziyaret yapmak söz konusudur.

Saarbrücken İçin Vize Şartları

Schengen bölgesi içerisinde kalan Almanya’ya bir kent olan Saarbrücken için vize şartları yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için yerine getirmek zorunda değildir.

Ancak bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları vize şartlarını gerçekleştirmelidir.

Saarbrücken Turist Vizesi

Saarbrücken ve Almanya’ya turistik gezi düzenlemek isteyen Türk vatandaşlarının mağduriyet yaşamaması için seyahatten en az 30 gün önce vize müracaatını yapması gerekir. Saarbrücken turist vizesi kısa süreli vize türüdür.

Saarbrücken Vize Başvurusu

Bordo pasaport dışındaki tüm pasaport sahibi Türk vatandaşları ülkede 90 gün vizeden muaf olarak ikamet edebilir bunun için ayrı bir gece başvurusu yapmasına gerek yoktur. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Saarbrücken vize başvurusu yapmak zorundadır.

Saarbrücken Vize Evrakları

Saarbrücken vize başvurusunda bulunanların işlemlerini akıl yürütmek ve olumlu sonuçlandırmak için evraklarını doğru ve eksiksiz olarak ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Saarbrücken vize evrakları Almanca ve Türkçe iki dilde eksiksiz olarak doldurulan başvuru formu ile yapılmaktadır. Konsolosluğun belirlediği vize türüne göre evraklar farklıdır.

Saarbrücken Vize Fiyatları/Ücreti

Konsolosluklar tarafından belirlenen bir güncellenen Saarbrücken vize ücreti, Almanya ulusal vizesi ya da Schengen vizesine göre farklılık göstermektedir. Saarbrücken vize fiyatları/ ücreti Avrupa Birliği ülkesi ve Schengen bölgesi ülkesi olan Almanya’da Euro karşılığı TL olarak ödenmektedir.

Saarbrücken Vizesi Kaç Günde Çıkar

Her iki ülkenin resmi tatil günleri bir konsolosluğunun yoğunluğuna göre Saarbrücken vizesi yaklaşık olarak 8 ile 15 gün arasında değişen süreç içerisinde çıkar. Yaşanan yoğunluktan mağdur olmamak için Saarbrücken vizesi kaç günde çıkar sorusuna hemen bize ulaşarak detaylı cevap almak ve başvuruyu en kısa sürede başlatmak gerekir.

Saarbrücken Vizesi Nasıl Alınır

Vize, Almanya konsolosluğundan ya da konsolosluk ile koordineli şekilde çalışan vize başvuru merkezlerine müracaat edilerek alınır. Saarbrücken vizesi nasıl alınır, işlemler kolaylıkla nasıl sonuçlandırılır uzmanlarımız tarafından detaylı olarak müracaat edenlere açıklanmaktadır.

Almanya Mönchengladbach Vize Başvurusu

 

Almanya’nın Ren Vestfalya eyaletinde yer alan Mönchengladbach vize işlemleri için Almanya konsolosluğuna başvuru yapılması gerekmektedir. Mönchengladbach için vize merkezinden destek alarak, başvuru işlemlerinizin hızlanmasını sağlayacak seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Mönchengladbach İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’da bulunan Mönchengladbach vize işlemleriyle turistik, eğitim, iş, ticaret, aile birleşimi ve ziyaret kabul etmektedir. Konsolosluk üzerinden yapılacak başvurularda, vize prosedürü Schengen vize işlemlerine göre ilerlemektedir. D tipi vize ve C tipi vize işlemleriniz için gitme nedeninizi belirten dilekçeyle birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Mönchengladbach İçin Vize Şartları

Mönchengladbach gitmek için vize şartlarında, evrakların kusursuz ve eksiksiz olması bulunmaktadır. Vize harcı, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ve dönemin döviz kuruna göre hesap kartınızda belirli bir miktar para bulunması gerekir.

Vize merkezi üzerinden ayrıntıları öğrenebilirsiniz.

Mönchengladbach Turistik Vize

Turistik vize işlemleri için C tipi 90 günlük vize başvurunuzu ülkeden çıkış nedeninizi bildirerek dilekçe vermeniz gerekmektedir. Mönchengladbach vize işlemlerinde, turistik amaçlı çıkışlarda, C tipi ve D tipi vize başvurularınızı Konsolosluk üzerinden sabah 9.00 ile 16.30 arasında yapabilirsiniz.

Mönchengladbach Vize Başvuru

Mönchengladbach vize başvuru işlemlerinde, Türkiye’den çıkış nedeninizi bildiren dilekçe ve form ile birlikte vize harcını ödeyerek başvuru yapabilirsiniz. Rezervasyon işlemleri ve belgeleriyle birlikte ülkeden çıkış ve ülkeye dönüş bilgilendirmeleri de konsolosluk üzerinden bildirilmelidir.

Mönchengladbach Vize Evrakları

Mönchengladbach vize evrakları için prosedüre uygun evrak düzenlemesi yapılmalıdır. Tam vukuatlı nüfus kaydı, sabıka kaydı, 2 biyometrik fotoğraf, dilekçe ve formla birlikte konsolosluğa verilmelidir. Sağlık sigortası teminatı ile birlikte eğitim, iş, ticari nedenlerle çıkışta belge verilmelidir.

Mönchengladbach Vize Fiyatları/ Ücreti

Mönchengladbach vize ücreti 60 Euro’dur. 30 Euro konsolosluk harcı olarak verilerek, vize başvurusu sırasında konsolosluğa teslim edilir.

Mönchengladbach Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Mönchengladbach vizesi 7 iş günü ile 15 iş günü içinde konsolosluğun yoğunluğuna göre sonuçlanmaktadır. Vize başvuru işlemlerinizi yurtdışı çıkışınızdan 1 ay önce yapmanız tavsiye edilir.

Mönchengladbach Vizesi Nasıl Alınır?

Mönchengladbach Almanya vize başvuru işlemlerinizi Almanya konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir. Vize almak için evraklarınızı eksiksiz konsolosluğa teslim etmelisiniz.

Almanya Osnabrück Vize Başvurusu

 

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin 3. büyük kenti Osnabrück barış kenti olarak bilinmektedir. Nüfusunun büyük bölümünü Türklerin oluşturduğu kent, üniversite şehri olmasının yanı sıra aynı zamanda piskoposun idari bölgesi olarak tanınmaktadır. Her yıl binlerce Türk vatandaşı tarafından Almanya vizesi ile ziyaret edilen Osnabrück’ün 23 kenti içerisinde özellikle 3 kentinde Türkler yoğun olarak yaşamaktadır.

Osnabrück İçin Vize Gereklimi

Pasaportunda Schengen vizesi bulunan Türk vatandaşları ile gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları için vize gerekmez.

Osnabrück için vize gereklimi sorusunun cevabı sadece bordo pasaport sahipleri için geçerlidir.

Osnabrück İçin Vize Şartları

Vize muafiyeti kapsamında ülkeye giriş yapan Türk vatandaşları 3 ayı geçmemek şartı ile ülkede kalır. Bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları Osnabrück için vize şartları konusunda bilgi sahibi olarak şartları yerine getirmelidir.

Osnabrück Turist Vizesi

Türk nüfusunun yoğun olarak bulunduğu Osnabrück Almanya turist vizesi müracaatı yapılan kentlerin başında gelmektedir. Osnabrück vizesi çeşitleri yapılan seyahat amacına göre farklıdır.

Osnabrück Vize Başvurusu

Türkiye’de bulunan Almanya konsoloslukları büyükelçilik dışında Osnabrück vize başvurusu yetkilendirilmiş vize merkezlerinden ve turizm acentalarından yapılmaktadır.

Osnabrück Vize Evrakları

Almanya ziyareti için planlama yapan Türk vatandaşları Osnabrück vize evrakları hakkında detaylı bilgiye rahatlıkla ulaşabilir. Schengen vizesi ve ulusal vize olmak üzere uzun ya da kısa süreli vize çeşitleri bulunmaktadır.

Osnabrück Vize Fiyatları/Ücreti

Almanya ve Osnabrück ziyaretleri için vize başvurusunda bulunmak isteyen Türk vatandaşları konsolosluk tarafından belirlenen;

 • Konsolosluk harcı
 • Başvuru ücreti
 • Vize danışmanlık hizmeti
 • 12 yaşı 6 başvuru sahipleri için vize işlem ücretini ödemek zorundadır.

Osnabrück vize fiyatları / ücreti dışında ayrıca

 • Fotoğraf ücreti
 • Başvuru formu ücreti
 • Fotokopi ve bilgisayar çıktı ücreti gibi ek ücretler bulunmaktadır.

Osnabrück Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya ve Osnabrück vize işlemleri genellikle 5 iş günü içerisinde tamamlanır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dışındaki diğer ülke vatandaşlarının işlemleri çoğu zaman 15 günü aşan süreçler içerisinde tamamlanmaktadır. Osnabrück vizesi kaç günde çıkar öğrenmek için bizi arayın.

Osnabrück Vizesi Nasıl Alınır

Danışmanlık firmamız ve profesyonel ekipler tarafından Osnabrück vize işlemleri hızlı bir şekilde sonuçlandırır. Osnabrück vizesi nasıl alınır konusunda zaman kaybetmek istemeyenler bize iletişim bilgilerimiz üzerinden kolaylıkla ulaşabilir.

Almanya Mannheim Vize Başvurusu

 

Mannheim Almanya’nın şehri olarak, vize başvuru işlemlerinden sonra D tipi vize ve C tipi vize yönetmeliğine göre yurtdışı seyahat izni vermektedir. Mannheim vize başvurularınız, vize merkeziyle iletişim kurarak hızlandırabilirsiniz.

Mannheim İçin Vize Gerekli Mi?

Mannheim vize işlemleriniz AB standartlarına ve yönetmeliğine göre düzenlenmiştir. Schengen vize başvurularında, D tipi 90 günlük ve C tipi 180 günlük, eğitim, iş, hizmet, ticaret ve kültürel gezi nedenleri belirtilerek geçiş verilmiştir. Almanya vize işlemleriniz için uygulanacak prosedürde, gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport düzenlemeleri yer alır.

Mannheim İçin Vize Şartları

Mannheim vize şartları, Schengen vize yönetmeliğine göre uygulanır. Yurtdışına çıkış nedeni, gidilecek ülke ve kalınacak süre vize başvuru evresinde bildirilmelidir.

Rezervasyon evrakları ve ikamet edilecek adresin de şartnameye göre evrak kaydında bulunması şartı vardır.

Mannheim Turistik Vizesi

Mannheim turistik vize C tipi vize ile verilmektedir. 90 günlük gezi amacının belirtilmesi, ziyaret, kültürel gezi, eğitim ve iş olmak üzere yerleşik olmayan vize türü olarak, 90 günün sonunda geri dönüş yapılacağı bildirilmektedir. Mannheim vize başvurusunda, harç bedeli ödenmelidir.

Mannheim Vize Başvurusu

Vize başvuru işlemlerinde, vizenin türüyle birlikte gidilecek kişi sayısı ve kalınacak süre gerekçesi konsolosluğa bildirilir. Sağlık sigortası bedeli, harç bedeli ve gidiş dönüş rezervasyon işlemlerinin yapılmış olması şartı bulunmaktadır.

Mannheim Vize Evrakları

Vize evraklarında, Mannheim Almanya başvuru işlemlerinde Türkiye’den çıkış nedenini bildiren dilekçeyle birlikte en az 2 sayfası boş olan pasaport, 2 biyometrik fotoğraf, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı, harç bedeli ve çıkış nedenine bağlı iş, eğitim, ticaret belgeleri de verilmektedir.

Mannheim Vize Fiyatları/ Ücreti

Mannheim vize fiyatları, 60 Euro vize harcı olarak verilmektedir. 30 Euro konsolosluk üzerinde hizmet bedeliyle birlikte toplam 90 Euro ödeme yapılır.

Mannheim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konsolosluğun yoğunluğuna göre Mannheim vize işlemlerinin tamamlanması randevu ve sonuçla birlikte toplamda 7 iş günü ve 15 iş gününe kadar sürebilmektedir.

Mannheim Vizesi Nasılı Alınır?

Almanya konsolosluğu üzerinden D tipi veya C tipi vize başvurusu yapılarak, çıkış nedenini bildiren dilekçeyle birlikte alınmaktadır.

Almanya Rostock Vize Başvurusu

 

Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde yer alan ve halen surların büyük bölümünün ayakta kalabildiği Almanya’nın en kalabalık şehirlerinden birisi Rostock, her yıl yüzlerce Türk vatandaşı tarafından ziyaret edilmektedir. Almanya vizesi ile giriş yapılan kent, Baltık Denizi kenarındadır.

Rostock İçin Vize Gereklimi

Almanya’yı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarından bordo pasaport sahibi olanların vize alması gerekmektedir. Rostock için vize gereklimi Almanya ve Türkiye arasında imzalanan vize muafiyeti anlaşmasına göre yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi 6 ay içinde 90 gün vizeden muaftır.

Rostock İçin Vize Şartları

Schengen üyesi 26 ülke arasında yer alan Almanya eyaletlerinden olan Rostock Almanya için vize şartları Schengen Anlaşması’nda öngörüldüğü şekilde ilerlemektedir.

Rostock Turist Vizesi

Almanya’ya seyahat edeceklerin pasaportunda geçerli Schengen vizesi yoksa Rostock turist vizesi olarakta adlandırılan Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Rostock vizesi 90 günü geçmeyen kısa süreli vize türüdür.

Rostock Vize Başvurusu

Almanya seyahatine karar verdikten sonra öncelikle vize çeşidini belirlemek ve buna göre evrakları hazırlamak gerekmektedir. Rostock vize başvurusu için arayarak ya da mail atarak uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

Rostock Vize Evrakları

Rostock vize evrakları Almanya’ya ziyaret gerçekleştirmek isteyen herkes için geçerli olan ortak evraklardır. Rostock vize evrakları;

 • Eski ve yeni pasaport
 • Schengen vize başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi ve fotoğraf
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Konaklama belgesi ve rezervasyonlar
 • Banka hesap dökümü
 • Çalışma ve izin belgeleri
 • SGK hizmet dökümü ve maaş bordrosu
 • İş sözleşmesidir.

Rostock Vize Fiyatları/ Ücreti

Almanya’ya ve Rostock şehrine gitmek isteyenler belli bir ücret ödemek zorundadır. Rostock şehrine gitmek için konsolosluk harcı ile birlikte başvuru merkezi ücreti ödenmelidir. Rostock vize fiyatları/ücreti hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Rostock Vizesi Kaç Günde Çıkar

En sık sorulan sorulardan birisi Rostock vizesi kaç günde çıkar sorusudur. Dosyanın işleme alınmasının ardından yaklaşık 7 ile 15 iş günü içerisinde vize işlemleri sonuçlanır.

Rostock Vizesi Nasıl Alınır

Rostock vizesi almak için işlemlerin dikkatli şekilde gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Başvurular kısa süreli vize işlemleri için yetkilendirilmiş vize merkezlerine yapılabilir. Rostock vizesi nasıl alınır sorusuna net cevap arayanlar vize türüne göre farklı cevap alır.

Almanya Postdam Vize Başvurusu

 

Parkları ve Sanssouci Sarayı ile Almanya’nın en geniş Dünya Miras Listesi içerisinde yer alan Postdam aynı zamanda en önemli film üretim merkezlerinden biri. Babelsberg film stüdyosu ve Postdam Üniversitesi ile Türklerin tercihi olan şehre Alman vizesi ile gidilmektedir.

Postdam İçin Vize Gerekli Mi

3 devlet koleji ve 30’dan fazla araştırma enstitüsünün bulunduğu Almanya’nın en önemli şehri Postdam Almanya için vize gereklimi sorusu özellikle Türk öğrenciler açısından önemlidir.

Şehre kısa süreli seyahat için Schengen vizesi ile giriş mümkündür.

Postdam İçin Vize Şartları

Postdam başta olmak üzere Almanya’nın tüm şehirlerini ziyaret edebilmek için vize zorunluluğu bulunmaktadır. Postdam için vize şartları Schengen vizesi için gerekli olan şartlardır.

Postdam Turist Vizesi

Almanya turistik vizesi başvurusunda bulunmak için müracaatın şahsen yapılması gerekmektedir. Postdam turist vizesi başvurusunun 5 yıl içerisinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize alanların şahsen yapmasına gerek kalmaz.

Postdam Vize Başvurusu

Almanya’nın en önemli şehri olan Postdam vize işlemleri için kalış süresi ve alınması gerekli olan vize türüne göre yapılmaktadır. Postdam vize başvurusu uzun yazı kısa seyahatlere göre farklı olur, başvurular konsolosluğa ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilen merkezlere yapılır.

Postdam Vize Evrakları

Postdam vize başvurusunda, turistik, ticari, ziyaret ya da kültürel gibi farklı nedenlerden herhangi biri için yapılacak olan seyahatlerde standart evrakların sunulması gerekmektedir. Postdam vize evrakları hazırlanırken dikkat edilmesi gereken eksiksiz ve doğru evrak hazırlamaktır.

Postdam Vize Fiyatları/ Ücreti

Postdam vize ücretleri ve ülkelerinin ortak kararı sonucunda belirlenir. 2021 yılı için konsolosluğa ödenen harç ücreti başvuru merkezleri ödenen koordinasyon bedelinde artış yaşanmış durumdadır. Postdam vize fiyatları / ücreti toplam 110 Euro karşılığı Türk lirasıdır.

Postdam Vizesi Kaç Günde Çıkar

İki ülkenin resmi tatil günlerinde konsolosluk ve vize ofisleri tarafından hizmet verilmez. Yapılan başvurularda yaşanan yoğunluktan dolayı ile işlem sürecinin uzama ihtimali dikkate alınmalıdır. Postdam vizesi kaç günde çıkar detaylı bilgiye ulaşabilmek için hemen bize ulaşın.

Postdam Vizesi Nasıl Alınır

Yapılan başvurular sonrası 8 ila 15 gün içerisinde netice almak mümkündür.  Yapılan müracaata ret cevabı almamak ve olumlu sonuçlanmasını sağlamak için Postdam vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını uzmanlarımızdan alabilirsiniz.

Almanya Oldenburg Vize Başvurusu

 

Tarihi geçmişi 1104 yılına kadar uzanan Oldenburg şehri Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı bağımsız bir şehirdir. Türk vatandaşları Almanya vizesi ile tüm Almanya kentlerini olduğu gibi Oldenburg şehri ziyaret ediyor.

Oldenburg İçin Vize Gereklimi

Her yıl binlerce Türk vatandaşının farklı nedenlerden dolayı ziyaret ettiği Almanya ile Oldenburg için vize gereklimi, ilk kez ülkeye gidecek olanlar için merak edilmektedir. Almanya hükümeti Türk vatandaşlarından belge talep etmektedir.

Oldenburg İçin Vize Şartları

Seyahat amacına ve seyahat süresine uygun olarak Almanya için farklı vize türleri başvurusu yapılır. 90 günü aşmamak şartıyla gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları vizeden muaftır. Bordo pasaport sahibi TC vatandaşları ise giriş yapabilir.

Oldenburg için vize şartları Schengen vize şartları ile örtüşmektedir.

Oldenburg Turist Vizesi

Türk vatandaşları için en fazla başvuruda bulunulan vize türü Oldenburg turist vizesi türüdür. Ülkeye turistik amaçlı 90 günden daha kısa süreli olan seyahatler için geçerlidir.

Oldenburg Vize Başvurusu

Oldenburg vize müracaatları için büyükelçilik ya da konsolosluktan randevu almak gerekmektedir. Alınacak randevu için seyahat tarihinden en az 15 gün öncesi önerilmektedir. Oldenburg Almanya vize başvurusu şahsen yapılmaktadır.

Oldenburg Vize Evrakları

Almanya’ya turistik ziyaret gerçekleştirmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları belirlenen belgeler ile birlikte Oldenburg vize başvurusunda bulunabilir. Başvuruda

 • 10 yıldan eski olmayan pasaport
 • Başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Sağlık sigortası
 • Banka dökümü
 • Adres bilgileri
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği birçok farklı Oldenburg vize evrakları bulunmaktadır.

Oldenburg Vize Fiyatları/Ücreti

Oldenburg vizesi için konsolosluk harcı, başvuru ücreti vize danışmanlık hizmeti ücreti ödenmektedir. Ayrıca belgelerin düzenlenmesinde yapılan ücretlendirmeler ilave edilmektedir. Her yıl güncellenen Oldenburg vize fiyatları/ücreti bu yıl 115 Euro’dur.

Oldenburg Vizesi Nasıl Alınır

Kısa süreli Almanya ziyaretleri için konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize danışma merkezleri ya da turizm acenteleri aracılığı ile başvuru yapılır. Uzun süreli Oldenburg vize başvurularının şahsen yapılması gerekmektedir, randevu almadan vize başvurusunda bulunmak söz konusu değildir. Oldenburg vizesi nasıl alınır ve işlemler nasıl gerçekleştirilir detaylı tüm bilgiler için bize ulaşın.

Almanya Düsseldorf Vize Başvurusu

 

Düsseldorf vize, Almanya Düsseldorf seyahatlerinizde ülkeye girmenizi sağlayacak vize türüdür. Gerçekleştireceğiniz seyahat türüne bağlı olarak C ya da D vizesi almanız mümkündür.

Düsseldorf İçin Vize Gerekli Mi

Düsseldorf için vize gerekli mi; yalnızca iki durumda vize almanız gerekiyor. Bunlardan birincisi kalacağınız süredir. Eğer tek seferde 90 günden fazla Düsseldorf içerisinde kalmak istiyorsanız vize almanız gerekiyor.

İkinci durum ise pasaport türünüzdür. Bordo pasaporta sahip kişilerin her türlü koşulda vize alması zorunludur.

Ancak gri, yeşil ya da siyah pasaporta sahip kişiler 90 gün olmak şartıyla vizesiz giriş yapabilir.

Düsseldorf İçin Vize Şartları

Düsseldorf için vize şartları temelde yeterli bir şekilde başvurunun yapılmasıdır. Yeterli bir başvuruda belgelerinizde dikkat edilecek noktalar; maddi durumunuz ve dilekçenizdir.

Düsseldorf Turist Vizesi

Düsseldorf turist vizesi, C tipi vize olarak adlandırılan vize türüdür. Bu vize 90 günden az seyahatleriniz için verilir. Genellikle eğlence, iş gezisi, mini eğitim ya da aile ziyareti gibi durumlarda alınır.

Düsseldorf Vize Başvurusu

Düsseldorf vize başvurusu Düsseldorf Başkonsolosluğu aracılığı ile yapılabilir. Dilerseniz yetkili vize merkezleri de Düsseldorf vize başvuru işlemlerini gerçekleştiriyor. Buraları da tercih edebilirsiniz.

Düsseldorf Vize Evrakları

Düsseldorf vize evrakları başvuru sırasında teslim etmeniz gereken evrak türüdür;

 • Pasaportunuz, varsa eski pasaport fotokopiniz ve Schengen vizeleriniz,
 • Başvuru formu, dilekçesi ve taahhütnamesi,
 • Otel ve uçak rezervasyonlarınız,
 • Banka hesap dökümü ve güncel banka cüzdanınız,
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Nüfusa ait bilgileriniz
 • Vize nedeninize bağlı olarak iş ya da eğitime bağlı belgeleriniz.

Düsseldorf Vize Fiyatları / Ücretleri

Düsseldorf Almanya vize fiyatları / ücretleri 115 Euro olarak hesaplanmıştır. Ancak tercih edeceğiniz Almanya vize türüne göre bu ücretlerde değişiklik görülebilir.

Düsseldorf Vizesi Kaç Günde Çıkar

Düsseldorf vizesi kaç günde çıkar; ortalama 15 gün içerisinde vize sonucunuz size ulaşacaktır. Ancak bu durum başvuru yaptığınız zamandaki yoğunluğa göre değişiklik gösterebilir.

Düsseldorf Vizesi Nasıl Alınır

Düsseldorf vizesi nasıl alınır; bunun için öncelikle Düsseldorf Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekiyor. Randevu tarihinize kadar ise başvuru için gerekli tüm belgeleri bir araya getirmelisiniz. En son olarak randevunuzda Düsseldorf vize belgelerinizi teslim ederek başvuru sürecini tamamlarsınız.

Almanya Aachen Vize Başvurusu

 

Aachen kenti Almanya’nın kuzey ren Vestfalya bölgesinde yer almaktadır. Aachen vize işlemleri için Almanya konsolosluğuna başvuru yapılması gerekir. Vize merkezi, başvuru evresinde evrakların düzenlenmesi ve sürecin bildirilmesi için sizlere destek olacaktır.

Aachen İçin Vize Gerekli Mi?

Aachen Almanya’da bulunan kentlerden biri olarak Köln iline bağlıdır. Köln ve Aachen için vize işlemlerinizi Alman konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir.

Felemenkçe ve İspanyolca dillerinin geçerli olduğu kentte, turistik, eğitim, iş, kültürel gezi, hizmet ve ziyaret amaçlı vize alma seçenekleri sunulur.

Aachen Vize Şartları

Aachen Almanya vize işlemleri için gerekli olan şartlar arasında, evrakların eksiksiz olması ve otel- uçak rezervasyonlarının yapılması bulunmaktadır. Aachen kenti için vize başvurularınızı dilekçenizle birlikte konsolosluğa D tipi vize başvuru ve C tipi vize başvurusuyla yapabilirsiniz.

Almanya Aachen Vize Başvurusu

Aachen Turistik Vize

Aachen turistik vize işlemlerine açıktır. Almanya’da seyahat nedeninizi bildirerek, turistik vize üzerinden 90 gün ile 180 gün arasında ikamet edebilirsiniz. Vizenizin D tipi ve C tipi olması şartıyla dilekçenizi konsolosluğa evraklarınız, harcınız ve fotoğrafınızla birlikte vermeniz gerekmektedir.

Aachen Vize Başvurusu

Aachen vize başvuru işlemlerinizi Almanya konsolosluğu üzerinden bir adet D tipi veya C tipi vize türüne uygun dilekçe ile vermeniz, vize formuyla birlikte teslim etmeniz gerekmektedir. Başvurunun bizzat aday tarafından yapılması şartı vardır.

Aachen Vize Evrakları

Aachen vize evraklarında eksiksiz ve kusursuz teslim şartı bulunmaktadır. Belgelerin en az 6 aylık bir süreçte alınmış olması, ıslak imza ve damga işlemlerinin eksiksiz tamamlanmış olması gerekmektedir.

Aachen Vize Fiyatları / Ücreti

Aachen vize harç bedeli olarak 60 Euro konsolosluğa ödenmelidir. Ayrıca 30 Euro konsolosluk harç bedeli ve hizmet bedeline eklenir. Kişi başı toplamda 90 Euro konsolosluğa teslim edilmek üzere belgelerle birlikte verilmelidir.

Aachen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konsolosluğun yoğunluğuna göre Almanya Aachen vizesinin 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkma olasılığı vardır. Tatil ve olağan üstü hallerde süreç uzayabilir.

Aachen Vizesi Nasıl Alınır?

Aachen vize işlemleri için Almanya konsolosluğuna Türkiye’nin dört bir yanından başvuru yaparak süreci başlatabilirsiniz.

Almanya Bochum Vize Başvurusu

 

Bochum vize, Almanya’nın Bochum iline seyahat etmenizi sağlayan vize türüdür. Bu vizeyi amacınıza uygun olarak uzun süreli ya da kısa süreli olacak şekilde alabilirsiniz.

Bochum İçin Vize Gerekli Mi

Bochum için vize gerekli mi; bordo pasaporta sahip bireyler ve 90 günden fazla seyahat gerçekleştirmeyi düşünen herkes için Bochum vize gereklidir.

Pasaport türü gri, siyah ya da yeşil olan kişiler ise 180 günde 90 gün kuralından yararlanarak vizesiz geçiş sağlayabilir.

Bochum İçin Vize Şartları

Bochum için vize şartları olarak belirli şartlar bulunmuyor. Dileyen herkes vize başvurusunda bulunabilir. Ancak vizenin verilebilmesi için Almanya vize başvurusu belgeleri eksiksiz ve yeterli bir biçimde hazırlanmalıdır.

Bochum Turist Vizesi

Bochum turist vizesi 90 günden kısa gerçekleştirilecek seyahatlerde verilen vize türüdür. C vizesi olarak da adlandırılan bu vize türü aile ziyareti ya da eğlence amaçlı seyahatlerde veriliyor.

Bochum Vize Başvurusu

Bochum vize başvurusu için öncelikle Bochum Başkonsolosluğu ya da yetkili vize merkezlerinden randevu almanız gerekiyor. Daha sonra eksiksiz olarak düzenlediğiniz evrakları randevu gününüzde teslim ederek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Bochum Vize Evrakları

Bochum vize evrakları; pasaport, vukuatlı nüfus kaydı, ikametgah, iki adet biometrik fotoğraf, otel ve uçak rezervasyonları, başvuru formu ve dilekçesi, seyahat sağlık sigortası ve banka hesap dökümünüzdür.

Tercih edeceğiniz Bochum vize türüne göre sizden istenecek belgeler, belirtilen belgelerin yanında seyahat nedeninizi açıklayan belgeler olacaktır.

Bochum Vize Fiyatları / Ücretleri

Bochum vize fiyatları / ücretleri tek giriş 115 Euro olarak hesaplanmıştır. Bu fiyatın yalnızca 60 Euro’su vize harcıdır. Kalan tutar hizmet ve diğer durumların bedelleridir. Tercih edeceğiniz vize türüne göre fiyatlarda değişiklik yaşanabilir.

Bochum Vizesi Kaç Günde Çıkar

Bochum vizesi kaç günde çıkar; ortalama 15 gün. Konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak c tipi vizeleriniz 7 gün ile 30 gün içerisinde sonuçlanır. Ancak d tipi vizelerin sonuçlanması 30 gün ila 90 gün arasında sürebilir.

Bochum Vizesi Nasıl Alınır

Bochum vizesi nasıl alınır; öncelikle Bochum Başkonsolosluğu’na vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Başvurunuz ile eksiksiz bir şekilde belgelerinizi sunmalısınız. Bu belgeler konsolosluk tarafından incelenir ve vize sonucunuz size iletilir.

Almanya Berlin Vize Başvurusu

 

Berlin vize, Berlin Konsolosluğu tarafınca sağlanan ve Almanya Berlin’e giriş yapmanızı sağlayan vizedir.

Berlin İçin Vize Gerekli Mi?

Bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları Almanya Berlin’e giriş yaparken vize almakta zorunludur. Ancak yeşil, gri ve siyah pasaporta sahip olan kişiler 180 gün içerisinde 90 gün olmak şartı ile vizesiz giriş yapabilir.

Berlin İçin Vize Şartları

Almanya vize için size sunulan şartlar temelde her vize türü ile benzerdir. Evraklarınız ile konsolosluğa başvurmanızın ardından kısa sürede vizeniz size ulaşacaktır.

Berlin Turist Vizesi

Almanya Berlin’e turistik bir seyahat düzenlemek isteyen kişiler Berlin turist vizesi başvurusunda bulunmalıdır. Bu vize kısa süreli seyahatler için verilir.

Berlin Vize Başvurusu

Berlin vize başvurusu idata.com.tr adresinden ya da T.C. Dışişleri Bakanlığı Berlin Başkonsolosluğu’ndan yapılabilir.

Başvuru sırasında vize ücretinin ödenmesi ve evrakların eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi önemlidir.

Berlin Vize Evrakları

Berlin vizesi için evraklar genel olarak şu biçimde gruplanabilir;

 • Sizi tanıtan evraklar: Kimliğiniz, en az 3 ay geçerli pasaportunuz ve varsa eski pasaportunuza dair belgeleri bir araya getirmelisiniz.
 • Maddi durum belgeleriniz: Mesleğinizi kanıtlayan belgelere yer vermelisiniz. Burada özellikle banka hesap dökümünüz ve bankanızın anlık bakiyesine yer vermeniz önemlidir.
 • Başvuruya dair belgeler: Konsolosluğa yazılmış dilekçeniz ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formunuz bulunmalıdır.

Tüm bu evraklar almak istediğiniz vize türüne göre değişiklik gösterecektir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Berlin Vize Fiyatları / Ücretleri

Berlin vize fiyatları güncel olarak temelde 60 Euro olarak hesaplanmıştır. Ayrıca başvuru hizmeti nedeniyle 23 Euro bir hizmet bedeli bulunuyor. Toplamda 83 Euro’ya vizenizi alabilirsiniz. Bu fiyat 12 yaşından büyük her birey için geçerlidir.

Berlin Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Berlin vizesi başvurusunda bulunduğunuz tarihi takiben 15 – 22 iş günü arasında size ulaşır. Ancak bu süre konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak uzayıp kısalabilir.

Berlin Vizesi Nasıl Alınır?

Berlin vizesi alınması için öncelikle Berlin Konsolosluğu’ndan randevu alınması gerekiyor. Randevu tarihinize bağlı olarak topladığınız evraklarınızı teslim etmelisiniz. Daha sonra evraklarınız değerlendirilir ve gidiş amacınıza göre vizeniz verilir.

Almanya Dortmund Vize Başvurusu

 

Dortmund vize, Almanya’nın Dortmund iline giriş yapmanıza ve orada belirli bir süre ikamet etmenize yardımcı vizedir. Gidiş amacınıza ve kalacağınız süreye bağlı olarak D ya da C vize türünü edinebilirsiniz.

Dortmund İçin Vize Gerekli Mi

Dortmund için vize gerekli mi; bordo pasaporta sahip kişiler ve 90 günden uzun süre kesintisiz seyahat gerçekleştirmeyi planlayan kişiler vize almalıdır.

Ancak gri, yeşil ya da siyah pasaporta sahip bir bireyseniz 180 gün içerisinde 3 ay vizesiz seyahat yapabilirsiniz.

Dortmund İçin Vize Şartları

Dortmund için vize şartları yalnızca vize için başvuruda bulunmanızdır. Ancak başvurunuzun olumlu olarak sonuçlanması için mutlaka yeterli maddi durumunuzun olması gerekiyor. Ayrıca iyi düzenlenmiş bir dilekçe de Dortmund vize için şart sayılabilir.

Dortmund Turist Vizesi

Dortmund turist vizesi, 90 günü aşmamak kaydıyla verilen C vizesidir. Aile ziyareti, iş gezisi gibi kısa süreli gerçekleştirilecek seyahatlerde alınması gerekir.

Dortmund Vize Başvurusu

Dortmund vize başvurusu T.C. Dışişleri Bakanlığı Dortmund Başkonsolosluğu tarafından değerlendirilir. Başvurularınızı doğrudan konsolosluğu yapabileceğiniz gibi yetkili vize merkezlerini de tercih edebilirsiniz.

Dortmund Vize Evrakları

Dortmund vize evrakları teslim sırasında mutlaka eksiksiz sunulmalıdır. Dortmund vize başvurusu yaparken;

 • Dönüş tarihinizden sonra 3 ay daha geçerli pasaportunuz,
 • 2 adet biometrik fotoğraf
 • Otel ve uçak rezervasyonlarınız
 • Dilekçeniz, başvuru formunuz ve taahhütnameniz,
 • Banka hesap dökümü ve bank cüzdanınız,
 • Güncel olarak alınmış nüfusa dair bilgiler,
 • Başvuru türünüze göre gerekli diğer belgeler (öğrenci belgesi, iş sözleşmesi vb)

Dortmund Vize Fiyatları / Ücretleri

Dortmund vize fiyatları / ücretleri 115 Euro olarak hesaplanmıştır. Tercih ettiğiniz Almanya vize türüne göre fiyatlarda değişik yaşanması beklenmelidir.

Dortmund Vizesi Kaç Günde Çıkar

Dortmund vizesi kaç günde çıkar; vizenizin sonuçlanması yaklaşık 15 gün içerisinde size ulaşacaktır. Ancak bu süre kimi zaman 7 kimi zaman 30 gün olabilir.

Dortmund Vizesi Nasıl Alınır

Dortmund vizesi nasıl alınır; vize için Dortmund Başkonsolosluğu’na başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bu başvuru için www.konsolosluk.com adresinden randevu almalısınız. Randevu tarihiniz ve saatinizde başvuru ücretinizi ödeyerek evraklarınızı teslim etmelisiniz.

Almanya Dresden Vize Başvurusu

 

Dresden vize, Almanya Dresden’e gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde Türkiye’den Dresden’e giriş yapmanızı sağlar. Türüne göre c ya da d vizesi alabilirsiniz.

Dresden İçin Vize Gerekli Mi

Dresden için vize gerekli mi; bordo pasaporta sahip vatandaşlar her türlü seyahatlerinde vize almalıdır. Gri, siyah ya da yeşil pasaportu bulunan vatandaşlar ise 180 günde 3 ay kuralı ile vizesiz seyahat gerçekleştirebilir. 90 günden fazla bütün ziyaretler için kişilerin Dresden vize alması zorunludur.

Dresden İçin Vize Şartları

Dresden için vize şartları; maddi yeterlilik sağlamanız ve gerekli koşulları sağlamanızdır. Olması gerektiği gibi bir başvuru yapmanızın ardından sizden bu durumlardan başka bir şart beklemeyeceklerdir. Vize şartları Almanya vize ile aynıdır.

Dresden Turist Vizesi

Dresden turist vizesi, 90 günden kısa süreli gerçekleştirilecek ziyaretlerde verilen c tipi vizedir. Bu vizenin temel olarak verilme amacı aile ziyareti, iş seyahati gibi kısa süreli ziyaretlerin sağlanmasıdır.

Dresden Vize Başvurusu

Dresden vize başvurusu Dresden Başkonsolosluğu tarafından yönetilmektedir. Başkonsolosluğa ya da vize merkezlerine başvuruda bulunmanız durumunda incelemeniz yapılır ve vizeniz size iletilir.

Dresden Vize Evrakları

Dresden vize evrakları temelde; pasaport, 2 adet biometrik fotoğraf, nüfusa ilişkin belgeler, ikametgah ve banka dekontunuzdur. Bunların yanında mutlaka başvuru formu ve dilekçesi de hazırlamanız ve vermeniz gerekiyor.

Dresden vize türünüze göre sizden istenen belgeler çok daha detaylı olabilir. Vize türünüze ilişkin belgelerinize dair detaylı bilgi için bize ulaşın.

Dresden Vize Fiyatları / Ücretleri

Dresden vize fiyatları / ücretleri 60 Euro + hizmet bedeli olacak şekildedir. Ayrıca alacağınız vize türü fiyatta değişikliğe neden olabilir.

Dresden Vizesi Kaç Günde Çıkar

Dresden vizesi kaç günde çıkar; başvurunuzu takiben ortalama 15 ila 22 iş günü arasında vizeniz sonuçlanır. Ancak konsolosluğa bağlı olarak bu süre 7 gün gibi kısa ya da 30 gün gibi uzun olabilir.

Dresden Vizesi Nasıl Alınır

Dresden vizesi nasıl alınır; öncelikle belgelerinizin neler olduğunu öğrenerek hepsini bir araya getirmelisiniz. Daha sonra konsolosluktan ya da vize merkezinden randevu alarak bu belgeleri teslim etmelisiniz.

Almanya Chemnitz Vize Başvurusu

 

Almanya’nın Saksonya eyaletinde yer alan Chemnitz vize işlemleriniz için Almanya Schengen vize prosedürüne uygun başvuruları almaktadır. Başvuru evresinde eksiksiz evrak düzenlemeleri, işlem ve süreç hakkında bilgi almak için vize başvuru merkeziyle irtibat kurabilirsiniz.

Chemnitz İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya Schengen vize prosedürü üzerinden konsolosluktan başvuruları almaktadır. Almanya vize başvuru işlemleriniz için Chemnitz gidiş ve dönüş tarihlerinizi, otel, uçak ve ikametgah belgelerinizle birlikte sunmanız gerekir.

90 günlük C tipi vize ve 180 günlük D tipi vize başvurularınız kabul edilmektedir.

Chemnitz İçin Vize Şartları

Chemnitz Schengen bölgesinde yer alan vize şartlarına göre düzenlemeleri uygulamaktadır. Prosedürde eksiksiz evrak verilmesi, vize harcı, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ve ülkeden çıkış nedenini bildiren vize tipine göre dilekçe şartları bulunmaktadır.

Chemnitz Turistik Vize

Chemnitz turistik vize başvurularına açıktır. Ülkeden çıkış nedeni, dönüş ve gidiş tarihlerinin belirtilmesi, konsolosluk üzerinden D tipi ve C tipi vize prosedürüne uygun vize dilekçesiyle birlikte verilmelidir. Başvuru işlemlerini yapmak için kültürel gezi, turistik, eğitim ve iş nedenlerine bağlı olarak başvuru yapabilirsiniz.

Chemnitz Vize Başvurusu

Konsolosluk üzerinden yapacağınız başvurularda, D tipi ve C tipi vize dilekçesi, formun eksiksiz doldurulması, rezervasyon belgeleri ve hesap bilgileriyle birlikte ıslak imzayla başvuru yapılabilir. Almanya konsolosluğu sabah 9.00 ile mesaiye başlamaktadır.

Chemnitz Vize Evrakları

Chemnitz gitmek için vize evraklarının eksiksiz düzenlenmesi gerekmektedir. Vize evraklarında 2 adet fotoğraf, sağlık sigortası, tam vukuatlı nüfus kaydı, ikametgah adresi ve dilekçeyle birlikte harç bedeli de yer almalıdır.

Chemnitz Vize Fiyatları/ Ücretleri

Chemnitz vize fiyatları, 60 Euro vize harcı olarak konsolosluğa verilmelidir. Konsolosluk hizmet bedeli olarak da 30 Euro ödeme yapılması şartı bulunmaktadır. Toplamda kişi başına ödenecek tutar 90 Euro olarak prosedür gereği uygulanmaktadır.

Chemnitz Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Chemnitz vizesi konsolosluğun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş günü içinde çıkmaktadır. Resmi tatiller ve olağan üstü hallerde süreç uzayabilir.

Chemnitz Vizesi Nasıl Alınır?

Vize merkezi üzerinden evrak düzenleme yapılarak, Almanya konsolosluğuna başvuru yapılarak vize alınabilmektedir.

Almanya Bremen Vize Başvurusu

 

Almanya Bremen’e seyahat gerçekleştirebilmenizi sağlayacak olan Bremen vize, c ya da d vizesi olacak şekilde alınabilir.

Bremen İçin Vize Gerekli Mi

Bremen için vize gerekli mi; iki durumda vize almanız gerekiyor. Bunlardan birincisi bordo pasaporta sahip vatandaşlardır ve bu kişiler Bremen vize almak zorundadır. İkincisi ise kişinin tek seferde 90 günden fazla Bremen’de ikamet etmesi gerekmesidir.

Gri, yeşil ya da siyah pasaporta sahip kişiler 180 günde 90 gün kuralı ile vizesiz Bremen’e giriş yapabilir.

Bremen İçin Vize Şartları

Bremen için vize şartları kısaca özetlenecek olursa; bankanızda seyahat boyunca size yeterli olacak miktarda paranızın bulunmasıdır. Bunun yanında ikna edici ve güven verici bir dilekçe hazırlamanız gerekir. Almanya vize için ekstra özel şartlar bulunmuyor.

Bremen Turist Vizesi

Bremen turist vizesi, turistik amaçlı gerçekleştirilecek seyahatlerde alınan kısa süreli c vizesidir. Özellikle aile ziyareti, iş gezisi ya da eğlence amaçlı seyahatlerde alınır.

Bremen Vize Başvurusu

Bremen vize başvurusu için Bremen Konsolosluğu’ndan randevu almanız gerekiyor. Ancak dilerseniz başvuru işlemleri için yetkili vize merkezlerini de tercih edebilirsiniz.

Bremen Vize Evrakları

Bremen vize evrakları eksiksiz olarak şu belgeler ile iletilmelidir;

 • Pasaport
 • 2 adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Talep dilekçesi ve başvuru formu
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Banka hesap dökümleri ve kişinin mesleğine dair belgeler
 • Otel ve uçak rezervasyonları

Yukarıda belirtilen belgeler genel belgelerdir ve Bremen vize türünüze göre sizden ekstra belgeler istenebilir.

Bremen Vize Fiyatları / Ücretleri

Bremen vize fiyatları / ücretleri tek giriş için 115 Euro olarak hesaplanmıştır. Çoklu girişlerde ise yalnızca vize harcı 170 Euro’dur. Bu harç ücretinin üzerine hizmet bedeli de eklenecektir.

Bremen Vizesi Kaç Günde Çıkar

Bremen vizesi kaç günde çıkar; başvurunuzu tamamlamanızın ardından 15 – 22 iş günü içerisinde vizeniz size ulaşacaktır.

Bremen Vizesi Nasıl Alınır

Bremen vizesi nasıl alınır; vize almak için öncelikle vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. Başvuru için Bremen Konsolosluğu’ndan randevu almalı ve randevunuzda belgelerinizi teslim etmelisiniz.

Almanya Freiburg Vize Başvurusu

 

Baden Württemberg eyaletinde bulunan Freiburg Almanya’ya bağlıdır. Almanya vize başvuru işlemlerini konsolosluk üzerinden eksiksiz evrak düzenlemeleriyle yapmanız gerekmektedir. Vize merkezi üzerinden başvuru sürecinde size destek olacaktır.

Freiburg İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’da bulunan Freiburg schengen vize başvuru işlemlerini kapsamaktadır. C tipi ve D tipi vize başvurusuyla kısa dönemli Freiburg gezinizi yapabilirsiniz. İş, eğitim, kültürel gezi, hizmet, çalışma, aile ziyareti ve birleşimleri için de vize başvurusu kabul edilmektedir.

Freiburg Vize Şartları

Freiburg vize şartları,  evrakların eksiksiz teslim edilmesini kapsamaktadır. C tipi vize ile 90 günlük ve C tipi vize ile 180 günlük yurtdışı çıkışlarına izin verilmektedir. Vize başvurusu Almanya vize prosedürüne göre konsolosluğa dilekçe ile birlikte verilmelidir.

Freiburg Turistik Vize

Freiburg turistik vize şartlarına uygunluk taşıyan vize başvurularınızı kabul etmektedir. Vize başvuru işlemelerinizde, evraklarınızın eksiksiz olmasını dikkate alarak eğitim, iş, ticaret ve kültürel gezi için başvuru yapabilirsiniz.

Freiburg Vize Başvurusu

Freiburg vize başvuru işlemlerinde adayın direkt olarak konsolosluğa başvuru yapması gerekmektedir. Hafta içi mesai saatleri sabah 9.00 ile 16: 30 olarak açık olan konsolosluk Freiburg vize başvuru işlemlerini yapmanızı sağlayacaktır.

Freiburg Vize Evrakları

Freiburg vize evraklarında, tam vukuatlı nüfus kaydı, 2 sayfası boş pasaport, vize dilekçesi, formu ve sağlık sigortası teminat belgesiyle birlikte son 3 ayın hesap kayıtları da verilmelidir.

3 aylık maaş bordrosuyla birlikte Freiburg vize başvuru işlemlerinizi eksiksiz evraklarla birlikte teslim etmeniz gerekir.

Freiburg Vize Fiyatları/ Ücretleri

Freiburg vize fiyatları, yurtdışına çıkışlarında schengen vize prosedürüne uygun düzenlenmiştir. 60 Euro vize harcıyla birlikte Almanya konsolosluğu üzerinden 30 Euro hizmet bedelinin verilmesi gerekmektedir.

Freiburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Freiburg vize başvurunuzu yurtdışına çıkmadan en az 1 ay önce yapmalısınız. Almanya konsolosluğu üzerinden başvurularını 7 iş günü ile en geç 15 iş günü içinde sonuçlanacaktır. Olağan üstü haller ve resmi tatiller hariçtir.

Freiburg Vizesi Nasıl Alınır?

Freiburg vize almak için Almanya konsolosluğu üzerinden evraklarınızı ve dilekçenizi teslim ederek başvuru süresini başlayabilirsiniz. Vize harcı ve sağlık sigortası teminatı yönetmeliğiyle başvuru yapılmalıdır.

Almanya Braunschweig Vize Başvurusu

 

Aşağı saksonya eyaletine bağlı Braunschweig vize işlemleri için Almanya konsolosluğu üzerinden başvuru yapmanız gerekmektedir. Vize merkezi Almanya vize başvuru işlemleriniz için evrak düzenlemelerinde size destek olarak vizenizi almanızda yardımcı olacaktır.

Braunschweig İçin Vize Gerekli Mi?

Braunschweig Almanya’nın Saksonya eyaletinde yer alan küçük bir eyalettir. Almanya’nın Schengen sözleşmesine bağlı olduğu vize anlaşmalarında, vize başvurusu yapılması şartı bulunmaktadır. Braunschweig vize başvuru işlemleri için Almanya konsolosluğuna giderek, başvuru işlemlerinizin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Braunschweig Vize Şartları

Braunschweig vize şartları olarak, evrakların eksiksiz teslim edilmesi ve sahte olmaması gerekmektedir. Pasaport ile vize almanız gerektiği için 2 sayfa boş pasaport düzenlemesine uygunluk aranmaktadır.

Vize başvurusunda, vize harcı, sağlık sigortası teminatı ve düzenlemeleri de konsolosluğa eksiksiz teslim edilmelidir.

Braunschweig Turistik Vizesi

Braunschweig C tipi ve D tipi vize başvurusuyla turistik vize alabilirsiniz. Braunschweig vize başvuru işlemlerinizde, konsolosluğa ülkeye gidiş nedeninizi, iş, eğitim, turistik kültürel gezi, aile ve arkadaş ziyareti veya hizmet olarak sunmanız gerekmektedir. Turistik vize için dilekçe ve form doldurma şartı bulunmaktadır.

Braunschweig Vize Başvurusu

Braunschweig vize başvurusunu Almanya konsolosluğu üzerinden yapabilirsiniz. Konsolosluk eksiksiz evrak ve 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı ile vize başvurularınızı alacaktır. Vize işlemlerinizin tamamlanması için randevu ve mülakat işlemleri de ilerleyen evrede sunulur.

Braunschweig Vize Evrakları

Braunschweig vize evrakları, 2 adet fotoğraf, sağlık sigortası teminatı, 3 aylık maaş bordrosu, 2 sayfası boş pasaport, tam vukuatlı nüfus kaydı ve sabıka kaydı ile birlikte konsolosluğa eksiksiz teslim edilmelidir. Islak imzalı belgelerle birlikte harç bedeli de konsolosluğa teslim edilerek, süreç başlattırılır.

Braunschweig Vize Fiyatları/ Ücreti

Braunschweig vize harç bedeli olarak 60 Euro ödenmektedir. Hizmet bedeli olarak da 30 Euro konsolosluk harcı olarak evraklarla birlikte teslim edilmelidir.

Braunschweig Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Braunschweig Almanya üzerinden başvuru yapılacak vize işlemlerinde 7 iş günü ile 15 iş günü içinde sonuçlar bildirilecektir. Vize işlemlerinde,  süreç takip edilmelidir.

Braunschweig Vizesi Nasıl Alınır?

Braunschweig vizesi için Almanya konsolosluğu üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir. Konsolosluk üzerinden eksiksiz evrak ve harç bedeliyle birlikte vize süreci başlayacaktır.

Almanya Şehirleri S.S.S.

Almanya hangi şehirler gezilmeli?
Almanya’da Berlin ve Münih gezilecek yerler arasında ilk sırada yer almaktadır.

Vaktiniz var ise Berlin, Hamburg, Frankfurt ve Münih gibi pek çok şehir gezilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×