İtalya VFS Global Randevu - Eraytur
Eraytur Blog

İtalya VFS Global Randevu

Birçok ülkeye giderken olduğu gibi İtalya’ya da giderken yolcuların geçerli birer vize ve pasaporta ihtiyaçları bulunmaktadır. Aksi takdirde kişilerin hiçbir şekilde ülke sınırından içeri girmesine izin verilmemektedir. Bu gibi bir durumda kalmamak adına VFS Global kişilere oldukça kolay bir şekilde vize sahibi olma imkanını sunmaktadır.

İtalya VFS Global Randevu Alamıyorum

İtalya VFS Global’den randevu alamayan kişilerin bilmesi gereken husus, son günlerde yaşanan aşırı yoğunluk ve pandemi kapsamında başvuru işlemlerine getirilen kısıtlamalardır. Bu sebeple kişilerin kendi başvurularını yapmadan evvel süreyi doğru bir şekilde ayarlamaları kişilerin yararına olacak bir husustur.

Başvuru yapmak isteyen kişiler VFS Global resmi web sitesine giriş yaparak gerekli bilgileri girip, işlemlerinde rahatça ilerleyebilmektedir. Bu noktada kişilerin geçtiği süreçleri şu şekilde açıklayabiliriz;

 • Kişiler ilk olarak seyahat sebeplerine bağlı olarak vize türlerine karar vermelidir.
 • Daha sonra vize türüne ait olan evraklarınızı hazırlayarak başvuru yapılır.
 • Kişiler bu noktadan sonra randevu almalıdır.
 • Vize işlemlerinde geçerli olan ücretler ödenmeli.
 • Kişiler başvuru merkezlerine gitmeli ve başvuru formunu yetkililere sunması.
 • Başvuru takibi
 • İşlemlerin sonuçlanmasıyla beraber kişilere dosyalarının geri yollanması

İtalya VFS Global

İtalya’ya gitmek isteyen birçok kişinin başvurduğu VFS Global ile beraber vize işlemleri çok daha güvenilir ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Yurtdışına çıkmak isteyen birçok kişi vize işlemlerinin karmaşık sürecinden ve kişilerin üzerinde oluşturduğu baskıdan bir hayli yorulmaktadır. Bu sebeple kişiler vize işlemlerinde kendilerine yardımcı olmaları adına işin uzmanı bir kişiye sormayı çok daha doğru bulmaktadır. Bu yöntemde kişilerin vize dosyaları oldukça kolay bir şekilde hazırlanmakta ve sonuçlar çok daha hızlı belli olabilmektedir. Kişiler gereksiz yere çok uzun bekleyişlerden, karmaşık işlemlerden ve stresli bekleyişlerden kurtularak yalnızca VFS Global’in söylediklerine uyarak işlemlerini kolay bir şekilde yapabilmektedir.

VFS Başvuru Takibi Nasıl Yapılır?

Yurtdışına çıkacak olan kişilerin başvurularının kendilerine ait kısımlarını tamamlamalarının ardından kişiler bu süreci takip ederek, vize başvurularının hangi aşamada olduğunu öğrenebilirler. Bu noktada kişiler başvurularını internet üzerinden resmi web sitesi aracılığıyla yapabilmektedir. Kişilerin siteye VFS Global sitesine girdikten sonra “Vize Başvuru Takip” kısmına giriş yapmaları gerekmektedir. Burada kişilerin sistemlerine girebilmeleri adına ihtiyaçları olan bilgiler ise doğum tarihleri ve müracaat ettikleri başvuru merkezi tarafından kendilerine verilmiş olan fatura ya da makbuzlarının üzerinde yazılı “Referans Numarası” kullanılmaktadır.

İtalya VFS Global Randevu Almak İçin Ne Yapılır?

İtalya VFS Global randevu almak isteyen kişilerin ilk olarak dikkat etmesi gereken bir husus bulunmaktadır. Bu hususta yoğunluk ve pandemi nedeniyle vize randevularına getirilen kısıtlamadır. Bu noktada kişilerin randevu alabilmesi, bundan evveline göre biraz daha uzun süre alabilmektedir. Ancak yine de oldukça hızlı bir şekilde çalışan VFS Global ekibi vizelerin en hızlı şekilde kişilerin ellerine geçebilmesi adına oldukça dikkatli ve seri bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

Ancak yine de İtalya’ya gidecek olan kişilerin İtalya VFS Global randevusu almadan evvel zamanlarını çok iyi ayarlamaları gerekmektedir. Bu şekilde kişilerin zaman sebebiyle mağdur olması engellenebilmektedir.

Kişilerin bu noktada İtalya VFS Global randevu sisteminden belirli bir gün alabilmeleri adına resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirecekleri işlemler şu adımlardan ibarettir;

 • Vize tipine karar vermek.
 • Evrakların hazırlanarak başvurunun yapılması.
 • Randevu alınması.
 • Ücretlerin ödenmesi.
 • Kişilerin randevu günü ve saatinde merkezde bulunması
 • Kişilerin başvurularının takibi
 • Belgelerin kişilere ulaşması

VFS Global İtalya Randevu

İtalya’ya gitmek isteyen herkesin yapması gereken ilk iş seyahat sebeplerine uygun olan vize tipine sahip olmaktır. Şayet bir kişinin geçerli bir vizesi yok ise hiçbir şekilde ülkeye girmesine olanak sağlanmamaktadır. Bu noktada kişiler yurtdışına çıkmadan evvel gitmek istedikleri ülkede geçerli olan vize ve pasaporta sahip olmak için çeşitli süreçlerden geçip, çeşitli belgeleri bir dosya halinde yetkili kişilere sunmaları gerekmektedir.

Vize işlemleri oldukça karmaşık ve zorlu bir süreç olabilmektedir. Bu noktada birçok sebep bulunur. Örneğin bir kişi doğru vize tipine seçemediği takdirde, bir araya getireceği her belge yanlış olacaktır. Bu işlemlerin sonucunda da kişilerin vize başvuruları iptal edilecek ve kişilerin çabaları boşa gitmiş olacak.

Bu noktada yalnızca İtalya olmamakla beraber birçok kişi VFS Global’e güvenerek tüm vize süreçlerini onların uzman ellerine bırakmaktadır. Ancak İtalya VFS Global randevu sisteminde meydana gelen yoğunluğa ek olarak pandemi döneminde getirilen kısıtlamalarla beraber işlem yapacak olan kişilerin, vize başvuru süreçlerine doğru zamanda başlaması kişilerin adına faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir;

https://www.eraytur.com/italya-vize-basvuru-merkezleri/

https://www.eraytur.com/italya-vize-formu-ve-dilekce/

https://www.eraytur.com/italya-vize/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×