Fransa Konsolosluğu 2023 - Eraytur
Eraytur Blog

Fransa Konsolosluğu 2023

Fransa seyahati gerçekleştirileceği sırada Fransa konsolosluğunun tarafınızdan istediği belirli etmenleri yerine getirmelisiniz. Böylelikle seyahat planınızda herhangi bir aksama olmadan konsolosluk işlemleri gerçekleşir.

Fransa Konsolosluğu Randevu Alma

Fransa konsolosluğu bünyesindeki işleyişler randevuya göre gerçekleşir. Fransa konsolosluğu İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere belirli büyük şehirlerdedir. Burada ikamet eden vatandaşlar konsolosluğa müracaat edip randevu işlemlerini yerine getirmeli. Randevu işlemleri seyahat planından yaklaşık bir buçuk ay öncesinde oluşturulmalı. Fransa konsolosluğu haftanın belirli gün ve saat dilimleri içerisinde açıktır. Burada tarafınızdan istenilen belgelerle birlikte müracaat ettiğiniz takdirde vize işlemleriniz tamamlanır. Konsolosluğun oluşturduğu randevu zamanında burada bulunmalısınız. Randevu öncesinde ya da sonrasında geldiğiniz takdirde işlemleriniz yapılmaz. Randevu saat ve dilimi online olarak kendinize en uygun zamanlar içerisinde de oluşturulabilir. Tercihan bizzat müracaatla da randevu alabilirsiniz.

Fransa Konsolosluğu Nerede?

Fransa konsolosluğu Ankara, İstanbul, İzmir ve belirli birçok şehirde yer alır. Fransa konsolosluğu mail adresi üzerinden irtibata geçebilirsiniz. Tercihen iletişim numaralarıyla da, online randevu ile ilgili bilgi alınması mümkün. Online bir şekilde randevu oluşturduğunuz zaman oluşturulan randevu zaman dilimi içerisinde Fransa Konsolosluğu’nda bulunmalısınız. Fransa konsolosluğunun Ankara’daki yeri Çankaya’dadır. Fransa konsolosluğu Hatay ve İstanbul Beyoğlu’nda da bulunur. Fransa konsolosluğu ne zaman açılır? Haftanın belirli gün ve saat dilimleri içerisinde çalışma gerçekleştirilir.

Fransa Konsolosluğu Vize Başvurusu

Fransa’ya seyahat gerçekleştirmeden önce konsolosluk ya da büyükelçilik bünyesinde vize işlemlerini yapmalısınız. Vize başvuru sürecinde Fransa’da bulunma amacınıza göre tarafınızdan belirli evrakları istenir. Bu evraklar tamamen sizden istenilen doğrultuda hazır hale getirilmeli. Evraklarınız oluşturduktan sonra randevu için bir zaman dilimini tercih etmelisiniz. Fransa konsolosluğu vize başvurusu, online olarak da yapılabilir. Tercihen bizzat müracaatla da başvurunuz oluşturulur. Vize başvurunuzu seyahat planınızdan yaklaşık bir buçuk ay öncesinde oluşturmanız, sizin açınızdan önemli olur. Konsolosluğun yoğunluğuna göre vize başvuru sürecinizi bilir. Bu detaylara dikkat etmekte fayda var.

Fransa Konsolosluğu Numarası

Fransa konsolosluğu Ankara/Çankaya iletişim, 0 312 455 45 45.

İskenderun Hatay/Fransa fahri konsolosluğu danışma hattı, 0 326 613 4567.

Fransa Beyoğlu/İstanbul başkonsolosluğu danışman hattı, 0 212 334 8730.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×