İtalya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
İtalya Vizesi

İtalya Vize Formu ve Dilekçe

 
İtalya vize formu ve dilekçe vize başvurularında doldurulması ve yazılması gereken evraklardır. İtalya dış temsilcilikleri vize başvuru sahibi hakkındaki bilgileri vize başvuru formu ve dilekçe sayesinde toplar ve diğer gerekli evraklarla karşılaştırır. Bu iki resmi belge vize başvuru dosyasında mutlaka olmalıdır.

 

İtalya Schengen Vize Başvuru Formu

İtalya Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global  İtalya  Vize Başvuru Formu

İtalya  Vize Başvuru Formu PDF

İtalya Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

İtalya Dilekçe Örneği

İtalya Vize Formu ve Dilekçe

İtalya vize formu, Schengen vize kriterlerine uyumlaştırılmış bir başvuru formudur. İtalya dış temsilcilikleri ve İtalya vize başvuru merkezleri aracılığı ile elde edilebilen form, çıktısı alınarak eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurulmalı, bir biyometrik fotoğraf ilgili alana eklenmeli ve ıslak imza ile imzalanmalıdır.

İtalya vize talep dilekçesi, İtalya konsolosluğuna hitaben yazılan ve seyahat amacına göre talep edilen vize türünü belirten bir şahsi vize talep dilekçesidir. Vize türlerine göre farklı şekillerde hazırlanır ve seyahat hakkında bilgiler içerir.

İtalya Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İtalya Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

İtalya vize formu, İtalya dış temsilciliklerinin vize başvurusunda bulunan kişilerin bilgilerini toplama amacıyla düzenlenmiştir. Formdaki ilgili alanlar doğru bir şekilde doldurulmalı ve İtalya vize evrakları olarak bilinen vize türüne göre gerekli evraklardaki bilgilerle çelişmemelidir. Form Türkçe ya da İngilizce doldurulabilir. Uzman vize danışmanları kontrolünde doldurulması sağlıklı bir vize başvurusu için gereklidir.

İtalya vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

  • İtalya vizesi başvuru sahibinin kişisel bilgileri- Kimlik kartı ve pasaport bilgileri yazılır.
  • İtalya seyahati hakkında bilgiler- İtalya seyahatinin amaçları, tarihleri belirtilir.
  • Vize başvuru sahibinin iş durumu ve mali bilgileri- Vize başvuru sahibinin iş bilgileri, gelir bilgileri verilir.
  • Aile bireylerinin kişisel bilgileri- Tüm aile bireylerinin kişisel bilgileri yazılır.
  • AB, İsviçre, AET üye ülkelerinin vatandaşı olan aile bireyleri bilgileri- Bu ülke vatandaşı olan aile bireylerinin bilgileri verilir.
  • Parmak izi bilgileri- Daha önce parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
  • Davetiye gönderen kişinin bilgileri- Bir davetiye söz konusu ise davetiye gönderen kişilerin bilgileri verilir.
  • Seyahat masraflarını karşılama yöntemi- Seyahat masraflarının karşılanma biçimi açıklanır.

İtalya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İtalya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

İtalya vize dilekçesi, İtalya dış temsilcilikleri vize bölümüne hitaben yazılır. İngilizce veya Türkçe olarak yazılabilir. Turistik vize dilekçeleri ve ticari vize dilekçeleri birbirinden farklı şekilde hazırlanır. Onaylanma biçimi de ayrılıklar gösterir.

Turistik vize dilekçelerinde seyahat amacı, tarihleri belirtilir. Konaklama ve ulaşım bilgileri, rezervasyonları yazılır. Başka bir Schengen vize bölgesi ülkesine gidilecekse o tarihler de belirtilmelidir. Seyahatin masraflarının karşılanma biçimi belirtilir, sponsor varsa bilgileri verilir. Vize başvuru sahibinin iletişim bilgileri yazılan dilekçe ıslak imza ile imzalanır.

Ticari vize talep dilekçeleri şirketin antetli kağıdında hazırlanmalıdır. Onay ise şirket yetkilisi tarafından imza ve kaşe şeklinde olmalıdır. Sponsor kişi ya da kurumun bilgileri verilir. İtalya’daki firmanın bilgileri dilekçede olmalıdır. Vize başvuru sahibinin unvan ve görevleri belirtilmelidir. Şirket adresi ve iletişim bilgileri dilekçede yer alır.

İtalya vize formu ve dilekçe hazırlandıktan sonra İtalya vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri vize ofislerinde hızlıca başlatılabilir.

 
İtalya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/italya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.
İTALYA VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
İTALYA TİCARİ BELGELER İTALYA TURİSTİK BELGELER
İtalya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evrakları İtalya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İtalya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesi İtalya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 Resmi Başvuru Evrak Listesi
İtalya Vize Formu ve Dilekçe 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesi İtalya Vize Formu ve Dilekçe 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×