Polonya Erasmus Vizesi - Eraytur
Eraytur Blog

Polonya Erasmus Vizesi

Polonya Erasmus vizesi Avrupa Birliği üye ülkeleri arasında öğrenci değişimi programı olan Erasmus kapsamında Polonya’da uzun süreli eğitim almak isteyen yabancı öğrencilere verilen uzun süreli bir vize türüdür. Polonya ulusal eğitim vizesi olarak da bilinen vize D tipi vize kategorisindedir ve Polonya’da dil eğitimi, lisans ve yüksek lisans eğitimi almak isteyen kişilere verilir. Avrupa Birliği Erasmus öğrenci değişimi programına katılmak isteyen öğrenciler bu vize türü için başvuruda bulunmalıdır.

Polonya Erasmus Vizesi 1 – polonya erasmus vizesi 3 scaled

Polonya Erasmus vizesi için başvuru yapacak öğrenciler ilk önce Polonya’daki üniversiteden bir kabul mektubu edinmelidir. Eğitim kurumlarından alınan bu davet mektubu vize başvuru dosyası içinde bulunmalıdır. Kabul mektubunun yanında diğer vize evraklarını tamamlayan kişiler Polonya dış temsilcilikleri vize bölümüne şahsen başvuruda bulunurlar.

Vize başvuru merkezimizde Polonya Erasmus vizesi için başvuru yapacak kişilerin vize başvuru dosyaları uzman vize danışmanlarımız eşliğinde hazırlanır ve vize randevuları Polonya dış temsilciliklerinden alınır.

Polonya Erasmus Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Polonya Erasmus vizesi başvurusunda bulunan kişiler hatasız bir başvuru için gerekli evrakları eksiksiz ve doğru bir şekilde hazırlamalıdır. Uzman vize danışmanlarımız vize başvuru sürecinin tüm adımlarında vize başvuru sahiplerine destek vermektedir.

Polonya Erasmus vizesi başvurusu yapacak kişiler vize sürecinin şu adımlarını izlemelidir:

 • Polonya Erasmus vizesi başvurusunda bulunacak öğrenciler Polonya’daki üniversitelerden kabul mektubu edinmelidir.
 • Polonya Erasmus vizesi başvurusu için Polonya dış temsilciliklerinden vize randevusu alınmalıdır. Bu randevular vize merkezimiz aracılığı ile alınabilir.
 • Vize başvuru sahibi gerekli vize evraklarını tamamlayarak vize randevusuna bizzat katılmalıdır.
 • Polonya Erasmus vizesi onaylanırsa vizeli pasaportlar vize başvuru sahibine gönderilir.

Polonya Erasmus vizesi başvuruları batı ve doğu illerinde Polonya İstanbul Başkonsolosluğu, orta bölge illerde Polonya Ankara Büyükelçiliği’ne yapılır. VFS Global İstanbul Altunizade ve Harbiye, Ankara, İzmir, Gaziantep, Antalya, Trabzon vize başvuru merkezleri Erasmus vize başvurularını düzenlemektedir.

Polonya vizeleri hakkında detaylı bilgi almak ve kapsamlı bir şekilde hazırlanmış yazımıza ulaşmak için lütfen Polonya vize rehberi sayfamızı ziyaret ediniz. Polonya vize başvuru konusunda tüm bilgilere bu sayfamızdan ulaşabilir ve vize başvuruşunuzu hızlıca ve güvenle tamamlayabilirsiniz.

Polonya Erasmus Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Polonya Erasmus vizesi almak için ilk koşul Polonya üniversitelerinden bir kabul mektubu almaktır. Bu kabul mektubu alındıktan sonra diğer gerekli evraklar hazırlanarak bir vize başvuru dosyası oluşturulur. Bu noktada vize merkezimizin uzman vize danışmanları gerekli desteği vize başvuru sahiplerine vermektedir.

Polonya Erasmus Vizesi için gerekli vize evrakları şunlardır:

 • Polonya Erasmus Vizesi başvuru formu- Vize merkezimizden elde edilebilen başvuru formu eksiksiz ve hatasız doldurulmalı, çıktısı alınarak ıslak imza ile imzalanmalıdır.
 • Polonya vize talep dilekçesi- Avrupa Birliği resmi dillerinde yazılan dilekçede seyahat amacı ve tarihleri belirtilmelidir, seyahat masraflarını karşılama yöntemleri belirtilmelidir.
 • Polonya’daki üniversiteden alınmış kabul mektubu- Öğrencinin eğitim göreceği Polonya üniversitesinden verilmiş kabul mektubu vize başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • Polonya seyahati için geçerli pasaport- Geçerli pasaport seyahat süresince geçerli olmalı, son on yıl içinde alınmış olmalıdır, pasaportun aslı ve renkli fotokopileri verilmelidir.
 • Nüfus cüzdanı-Kimlik kartı fotokopileri- Kimlik kartlarının renkli fotokopileri vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Öğrenci belgesi- Öğrencinin eğitim gördüğü üniversiteden onaylı olarak alınmış öğrenci belgesi düzenlenmelidir.
 • 2 tane biyometrik fotoğraf-Beyaz arka zemini bulunan 35mmX45mm boyutlarında biyometrik fotoğraflar verilmelidir.
 • Ulaşım ve otel rezervasyonları- Ulaşım ve konaklama rezervasyonları vize başvurusunda onaylı olarak sunulmalıdır.
 • Askerlik durum belgesi- Erkek öğrencilerin askerlik durumunu belirten onaylı belge e-devlet üzerinden alınabilir.
 • Adli sicil kaydı- Vize başvuru sahibinin barkotlu adli sicil belgesi vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Paralı eğitimler için ödeme belgeleri- Eğer uzun süreli eğitim için bir ücret ödenmiş ise bu ödendi belgeleri sunulmalıdır.
 • Yabancı dil sertifikası- Polonya’da eğitim görebilecek bir seviyede dil bilgisini gösteren belge sunulmalıdır. İngilizce, Lehçe ve Almanca olabilir.
 • Mali durumu gösteren belgeler- Öğrencilerin mali durumunu gösteren banka hesap özetleri ve diğer gelir kalemleri onaylı olarak sunulmalıdır.
 • Polonya seyahat sağlık sigortası- Eğitim süresini kapsayan seyahat sağlık sigorta poliçesi verilmelidir.

Polonya vize evrakları hakkında daha detaylı bilgi almak için Polonya vize evrakları sayfamızı seyahat ediniz.

Polonya Erasmus vize başvuruları Polonya dış temsilciliklerine şahsen yapılmaktadır, bu başvurular öğrencinin eğitim takvimine göre sonuçlandırılmaktadır, bu süre iki haftadan bir aya kadar sürebilir. Polonya Erasmus vizesi başvurusunda bulunacak kişiler vize randevularını erken tarihlerde almalı ve vize başvuru dosyalarını hatasız ve eksiksiz olarak tamamlamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×