Hollanda VFS Global Randevu - Eraytur
Eraytur Blog

Hollanda VFS Global Randevu

Hollanda’ya gitmek isteyen kişiler eğer süresi devam eden bir vizesi bulunmuyor ise bu kişilerin kendilerine ait bir vize çıkarabilmeleri adına çeşitli işlemleri yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu işlemler oldukça karışık süreçlerden oluşmasından dolayı, bir hata yapmamak adına kişilerin bu durumu bir bilenle beraber yapmaları oldukça faydalı bir durumdur. Bu sebeple kişiler sıklıkla VFS Global’e başvurarak, işlemlerinde yardım almaktadır.

VFS Global Hollanda   

VFS Global’in yetki alanında olan ülkelerden bir tanesi de Hollanda’dır. Hollanda’ya gitmek isteyen kişilerin, vize işlemlerini başlatması ve bu işlemlerin doğru bir şekilde yürüyebilmesi adına kişilerin bir bilenden yardım alması oldukça önemli bir husustur. Bu noktada 20 yıldır kişilere hizmet vermekte olan VFS Global kendini diğer vize merkezlerinden oldukça öne çıkarmayı başarabilen bir kurumdur. Hollanda VFS Global randevu sisteminden bir gün almak isteyen kişilerin; yoğunluk ve pandemi dolayısıyla getirilen kısıtlamalara dayanarak başvuru tarihlerini buna göre ayarlaması kişiler açısından oldukça faydalı olacaktır.

Hollanda VFS Global Randevu Alamıyorum

Hollanda VFS Global randevu alınmamasından dolayı sorun yaşanabileceği göz önünde bulundurularak kişilerin vize başvuru süreçlerine koşullara uygun bir şekilde olacak şartıyla daha erken başlamaları kişiler adına oldukça yararlı olacak bir durumdur. Kişiler kolay bir şekilde randevularını resmi web sitesi üzerinden, gerekli yönergeleri takip ederek vize başvurularını yaptırabilme şansına sahip olmaktadır. Bu yönergeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Doğru vize tipi tercihi kişiler için oldukça önemlidir. Bu durum kişilerin seyahat sebeplerine ve pasaport türlerine bağlı olarak değişim gösterebilmektedir.
 • Kişiler vize başvurularını başlatmak adına, ilk olarak bir hesap açmalıdır. Daha sonra online ortamda kendilerine yöneltilen soruları cevaplayarak vize başvuru formlarını hazır bir hale getirirler.
 • Kişiler vize başvuru merkezlerini seçerek randevularını oluşturarak, burada parmak izleri ve fotoğrafları alınmaktadır.
 • Kişilerin ödemesi gereken ücretleri ödedikten sonra bir sonraki aşamaya geçmeleri sağlanmaktadır.
 • Kişiler vize başvuru formlarını bizzat vize merkezine sunabilmek amacıyla randevuları oldukları gün bu belgeyle orada bulunması gerekmektedir.
 • Başvurunun takibi kişilerin kendi sorumluluğunda bulunan bir durumdur. Resmi web sitesinden bu işlem yapılabilmektedir.
 • Son olarak kişilerin sunduğu vize dosyaları kişilere tekrardan ulaştırılmaktadır.

Bu adım sonrasında kişilerin vize işlemleri yetkili konsolosluklar aracılığıyla cevaplanmış olup, sonlanmaktadır.

Pandeminin Randevu Alımına Etkisi

Günümüzde neredeyse tüm ülkeleri etkisi altına almış olan Koronavirüs salgını sebebiyle birçok kurumda işlemlerinde kısıtlamalara gitmek zorunda kalmışlardır. Bu kurumlardan bir tanesi de VFS Global’dir. VFS Global yaklaşık 20 senedir birçok kişiye vize işlemlerini kolaylaştırabilmek adına yardımcı olmaktadır. Ancak günümüzde gelişen zorunlu koşullar sebebiyle, randevularda zorunlu kısıtlamaya gidilmek zorunda kalmaktadır. Pandemi koşullarına ek olarak aşırı yoğunluk oluşmasından dolayı randevu alımlarında kişiler sorun yaşayabilmektedir. Özellikle Hollanda VFS Global randevu almak isteyen kişiler bu noktada gerekli yönergeleri takip ederek, başvuru işlemlerini yapmaları gerekir. Bu noktada kişilerin seyahat tarihlerini göz önünde bulundurarak, vize başvurularını bir nebze daha erken başlatmaları kişilerin bu süreçte yararına olacaktır.

Hollanda VFS Global Randevu Almak İsteyenler Ne Yapmalı?

Hollanda VFS Global randevu almak isteyen kişiler web sitesinden belirli adımları izleyerek randevularını oluşturabilmektedir. Ancak kişilerin unutmaması gereken bir husus söz konusudur. Son günlerde artan yoğunluk ve pandemi şartları dolayısıyla vize başvuru işlemlerinde belirli oranlarda kısıtlama mevcuttur. Bu kısıtlamayla beraber kişilerin randevu alım işlemleri bir miktar uzayabilmektedir. Bu durumdan mustarip olmak istemeyen kişilerin, bilet tarihlerini göz önünde bulundurarak işlemlerine biraz daha erken başlamaları kişilerin adına çok daha yararlı olacaktır. Kişilerin izlemesi gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Seyahat tipinize en uygun vize türünü seçmek
 • Vize başvurularını başlatmak
 • Randevu oluşturmak
 • Gerekli ücretlerin ödenmesi
 • Randevu gününde orda bulunmak
 • Başvurunun takibi yapmak
 • Belgelerin toplanması

Hollanda’ya Gitmek İçin Ne Yapılmalı?

Hollanda’ya gitmek isteyen kişilerin ilk öncelikle atmaları gereken adım gerekli pasaport ve daha sonra da vize işlemlerini gerçekleştirmelidir. Kişiler bu işlemler gerçekleştirilirken oldukça dikkatli olmalıdır. Vize işlemleri oldukça titizlikle yürütülen işlemlerdir. Bu noktada kişilerin alacakları vize tipine göre dosya haline getirilmesi gereken belgeleri eksiksiz bir şekilde konsolosluk ve büyükelçiliklere sunması takdirinde kişilerin işlemleri incelenmeye başlanmaktadır.

Vize işlemleri oldukça karmaşık işlemler olduğundan kişiler bu işlemleri kendileri adına yürütebilecek kurumlara başvurabilmektedir. VFS Global bu noktada kişilere oldukça yardımcı olan ve işlemlerini yapmalarında yardım eden kaliteli bir kurumdur. Kişiler dosyalarını teslim edebilmeleri adına konsolosluklardan randevu almalıdır ancak bu randevuların ne zamana verileceği belli olmamakla beraber kişilerin işlemleri fazla yoğunluklardan dolayı da geç bir şekilde sonlanma ihtimaline sahiptir. VFS Global sayesinde kişiler uzun süreler beklemeden çok daha kısa bir süre içerisinde başvurularını yapabilme şansına sahip olmaktadır.

İlginizi Çekebilir;

https://www.eraytur.com/hollanda-vize-formu-ve-dilekce/

https://www.eraytur.com/hollanda-vize-basvuru-merkezleri/

https://www.eraytur.com/hollanda-aile-birlesimi-vizesi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×