Belçika VFS Global Randevu - Eraytur
Eraytur Blog

Belçika VFS Global Randevu

Belçika’ya gitmek isteyen kişilerin eğer geçerli bir vizesi bulunmuyor ise tekrardan vize işlemlerine başvuruda bulunması gerekmektedir. VFS Global ile başvuru sürecinin stresli bölümlerini omuzlarının üzerinden atabilme şansını yaşayan kişilerin son dönemlerde yoğunluk ve pandemi dolayısıyla başvurularını daha dikkatli bir zaman diliminde yapmaları gerekmektedir.

Online web sitesi üzerinden yapılabilen vize başvurularında kişilerin olabildiğince erken davranmaları ve adımları eksiksiz bir şekilde yerine getirmeleri, vize işlem süreci ile seyahat tarihlerinin çakışmasını engellemektedir.

Belçika VFS Global Randevu Alamıyorum

20 senedir sorunsuz bir şekilde hizmet veren VFS Global, son zamanlarda çeşitli sebeplerden dolayı işlemlerinde kısıtlamalara gitmek zorunda kalmıştır. Bu sebeplerden bir tanesi aşırı yoğunluk olmakla beraber, bir diğeri ise olumsuz pandemi koşullarıdır. Pandemi sürecinin etkisiyle beraber yurtdışına çıkarken vize randevusu almak isteyen kişilerin işlemlerinde kısıtlamalar meydana gelmiştir. Ancak online olarak Belçika VFS Global randevu alımı işlemleri devam etmektedir. Kişiler çevrimiçi yol ile randevularını sorunsuz bir şekilde oluşturabilmektedir. Ancak bu durumda göz ardı edilmemesi gereken bir husus; başvuru zamanıdır. Başvuru sürecinde kişilerin kısıtlamalar sebebiyle bir problem yaşamaması adına kişilerin olabildiğince erken bir zaman diliminde başvuruda bulunmaları kendi adlarına faydalı olacaktır.

Başvuruda bulunmak isteyen kişilerin yaşayacakları süreçler aşağıdaki gibidir;

 • Vize türünün belirlenmesi
 • Vize başvuru formunun doldurulması
 • Randevu alınması
 • Gerekli ödemelerin yapılması
 • Randevu tarihinde kişilerin merkeze gitmesi
 • Kişilerin resmi olarak başvuru süreçlerinin başlatılması

Bu noktadan sonra kişilerin başvuruları tamamlanmış olup incelenme sürecine girmektedir. Kişiler bu başvuruları çeşitli yollarla takip edebilmektedir. Son olarak kişilerin hem olumlu hem de olumsuz bütün sonuçlarının bildirileceği unutulmamalıdır.

VFS Global Belçika İletişim

VFS Global yardımı ile beraber Belçika’ya gitmek isteyen kişiler bazı durumlarda çelişkiye düşebilmektedir. Bu gibi durumlarda kişilerin VFS Global tarafından yetkilendirilmiş müşteri temsilcilerine ulaşmaları için çeşitli yollar bulunmaktadır.

 • Bu yollardan ilki müşteri çağrı merkezidir. Bu çağrı merkezinin numarası ise 0212 373 58 20’dir.
 • Bir diğer yol ise kişilerin e-posta yolu üzerinden yetkililere ulaşmasıdır. VFS Global’e mail atmak isteyen kişilerin kullanması gereken e-posta adresi [email protected] ‘dur.
 • Son olarak kişilerin hem şikâyetlerini hem de geri bildirimlerini ulaştırabileceği bir başka yol ise VFS Global’in resmi web sitesinde bulunan “Müşteri Deneyimi” sekmesidir.

Belçika VFS Global Randevu

Normal süreçlerde son hızla devam etmekte olan Belçika VFS Global randevu işlemleri son zamanlarda çeşitli sebeplere bağlı kalarak kısıtlamaya gidilmiştir. Belçika VFS Global randevu alma işlemlerinde kısıtlamaya gidilmesinin bir sebebi yoğunluktur. Merkezlerde oluşan aşırı yoğunluğun giderilmesi adına randevu işlemlerinde kısıtlamaya gidilmiştir. Belçika VFS Global randevu işlemlerinin kısıtlanmasındaki bir diğer sebep ise pandemidir. Tüm dünya ülkelerini etkisi altına almış olan ve etkileri hala devam etmekte olan Covid-19 salgını sebebiyle randevu işlemlerinde kısıtlamalar bulunmaktadır. Ancak kişiler seyahat tarihlerini de göz önünde bulundurarak olabildiğince erken bir süreç içerisinde başvurularını yaptıkları takdirde hiçbir sorunla karşılaşmamaktadır.

Kişilerin online olarak VFS Global’in resmi web sitesi üzerinden vize başvuru alımları devam etmektedir. Vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin izlemeleri gereken adımlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Kişiler ilk olarak vize türlerini belirlemelidir. Kişilerin vize türleri seyahat sebeplerine göre belirlenmektedir.
 • Belirlenen vize türlerine göre kişilerin başvuru formlarını doldurarak, başvurularının il adımlarını başlatmaları gerekir.
 • Daha sonra kişilerin vize merkezine gidebilmeleri adına randevu oluşturmaları gerekmektedir.
 • Randevu oluşturulduktan sonra kişilerin gerekli ödemeleri yapması gerekir.
 • Gerekli ödemelerin yapılmasından sonra kişiler gerekli belgeler ile beraber randevu günlerinde merkeze gitmeleri gerekir.
 • Bu noktada gerekli belgelerin teslimiyle beraber kişilerin vize başvuru süreçleri resmi olarak başlamış bulunur. Bu noktadan sonra kişiler vize başvuru işlemlerini web sitesi üzerinden takip edebilmektedir.
 • Son olarak kişilerin sonuçları her ne olursa olsun kişilere bildirilerek bu süreç tamamlanmış olmaktadır.

VFS Global Belçika

Birçok ülke gibi Belçika’da VFS Global güvencesi ve yardımı ile vize işlemlerine başlayabileceğiniz ülkeler arasındadır. VFS Global sayesinde vize işlemlerinin tüm karmaşasından kurtulan birçok kişi vize başvurularının yapılması adına bu yetkili kurumla çalışmaktadır. Birçok alanda kişilere sunduğu yardımlarla beraber VFS Global kişilerin Belçika seyahatlerinde kullanmak zorunda oldukları vize alım süreçlerinde de yanlarında olmaktadır. Diğer vize başvuru merkezlerinin yanı sıra başarısıyla ön plana çıkabilmiş olan VFS Global son 20 senedir yurtdışına çıkmak isteyen kişilere yardım etmektedir.

Belçika’ya gitmek isteyen kişilerin başvuru işlemlerini rahatça yapabilmesi adına VFS Global resmi web sitesine girerek, kurumun ayrıcalıklarından yararlanabilmektedir. Başvuru yapabilme, vize işlemleri için bilgi alabilme gibi konularda yardım sağlayan VFS Global birçok kişinin vize işlemlerini başarılı bir şekilde sonlandırılmasında rol alarak müşterilerinin güvenini kazanmış olan yetkili bir kurumdur.

İlginizi Çekebilir;

https://www.eraytur.com/belcika-vize-formu-ve-dilekce/

https://www.eraytur.com/belcika-vize-ucreti/

https://www.eraytur.com/belcika-vize-reddi/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×