Amerika Turist Vizesi İşlemleri - Eraytur
Eraytur Blog

Amerika Turist Vizesi İşlemleri

Amerika’ya turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen kişiler Amerika Turist vizesi almak durumundadır. Amerika vizeleri içinde en çok başvuru yapılan vize türü olan turist vizesi Birleşik Devletlerde belli bir süre gezi amaçlı seyahate imkan tanımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları diplomatik pasaport sahibi olanlar dışında turist vizesi işlemlerini gerçekleştirmek durumundadır.

Amerika Turist Vizesi İşlemleri

Amerika Turist vizesi için Amerika dış temsilciliklerinden randevu alınmalı ve vize mülakatına şahsen katılım yapılmalıdır. Vize merkezimiz uzmanları Amerika vize randevusu alımı ve vize mülakatı sırasında vize başvuru sahiplerine her türlü desteği sağlamakta ve vize başvuru dosyalarının hatasız bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır.

Amerika Turist vizesi nasıl alınır, Amerika vize ücreti ne kadar, Amerika vizesi kaç günde çıkar gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilir, uzman vize danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır? Amerika Turist Vizesi İşlemleri Süreci

Amerika vizeleri göçmen vizeleri ve göçmen olmayan geçici vizeler olarak ikiye ayrılmaktadır. Göçmen olamayan vize kategorileri seyahat amaçlarına göre belirlenir. Ziyaret amaçlı ve Ticari vize kategorisi-Amerika B1-B2 vizesi en çok başvuru yapılan vize türüdür. Amerika’ya turistik amaçlı seyahat yapacak kişiler Amerika B2 vize türü için başvuru yapmalıdır.

Amerika Turist vizesi almak isteyenlerin bir tur satın almalarına gerek yoktur, ancak seyahatin amaçları doğrultusunda uçak ve konaklama rezervasyonlarının önceden yapılması ve kanıtlanması mülakat esnasında yararlı olabilir.

Amerika Turist Vizesi İşlemleri şu aşamalardan oluşur:

 • Vize başvuru sahibi İnternet üzerinden DS-160 Amerika Vize başvuru formunu online olarak doldurmalıdır.
 • Amerika dış temsilciliklerinden vize randevusu alınmalıdır.
 • Amerika vize türlerinde başvuru yapılacak vize kategorisinde gerekli olan Amerika vize evrakları hazırlanmalıdır.
 • Amerika dış temsilciliklerinde vize randevusu esnasında vize evraklarından oluşan vize başvuru dosyası yetkililere teslim edilmelidir.
 • Konsolosluktaki mülakat sırasında sorulara kesin ve doğru yanıtlar verilmelidir.
 • Vize yetkilisi evraklarınızı inceleyecek ve vize başvuru sonucunu tarafınıza bildirecektir.
 • Amerika Turist vizesi onayı alınırsa vizeli pasaportlar Amerika dış temsilciliği tarafından posta adresinize iletilecektir.

Vize başvuru sahipleri özellikle vize evraklarından oluşan Amerika vize başvuru dosyasının hazırlanması esnasında vize uzman danışmanlarımızdan destek almalı ve danışmanlarımızın tavsiyelerini dikkate almalıdır.

Amerika Turist Vizesi Gerekli Evraklar Listesi

Amerika Turist Vizesi başvuruları yapacak kişiler vize başvuru evraklarını bir vize başvuru dosyası haline getirerek vize randevusu sırasında ABD dış temsilcilikleri vize bölümüne teslim etmelidir. Verilen vize başvuru evrakları eksiksiz ve hatasız olmalıdır.

Amerika Turist vizesi evrakları şunlardır:

 • Amerika DS;160 Vize Formu- ABD vize başvuru formu İnternet üzerinden doldurulur ve vize randevusu o sırada alınır. Başvuru formunun onaylı çıktısı vize randevusu sırasında teslim edilir. Form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır, uzman danışman desteği alınmalıdır.
 • Amerika Turist vizesi talep dilekçesi; Seyahat amacı, tarihleri ve seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağını açıklayan dilekçe İngilizce olarak Konsolosluğa hitaben kaleme alınmalıdır.
 • Pasaport; Geçerli pasaportlar vize randevusu sırasında teslim edilir, eski ve yeni pasaportların renkli fotokopileri de hazırlanmalıdır.
 • Kimlik belgeleri; Amerika Turist vizesi almak isteyen kişiler nüfus cüzdan ya da kimlik kartı renkli fotokopileri düzenlenmelidir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Beyaz arka fonda çektirilen fotoğraflar vize başvuru dosyasına eklenir. Amerika vize formu için taratılmış bir örnek mevcut olmalıdır.
 • Finansal belgeler; Vize başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren belgeler düzenlenmelidir. Banka hesap özetleri ve maaş bordroları son üç aya ait ve onaylı olmalıdır. Bütün gelir kaynakları ve mal bildirimleri yapılmalıdır.
 • İşyeri ve mesleki belgeler; İşyeri faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticari sicil gazete fotokopileri hazırlanmalıdır. SGD işe giriş bildirgesi, hizmet dökümü barkotlu olarak verilmelidir. Emekliler, çiftçiler, öğrenciler meslek kimlik kartlarının fotokopilerini vermelidir.
 • ABD vize ücreti ödendi dekontu; ABD vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası; Uluslararası seyahat sağlık sigorta poliçesi düzenlenmelidir.

ABD vize belgeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Amerika vize evrakları sayfamızı seyahat ediniz.

ABD Turistik Vize Ücreti ve Amerika Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika Turistik vize ücreti Amerika dış temsilcilikleri tarafından belirlenmektedir, bu ücret zaman içinde güncellenmektedir. 2021 yılı için Turistik vize ücreti 160$ olarak belirlenmiştir. Güncel bilgilere ve diğer Amerika vize harç ücreti bedellerine Amerika vize ücreti sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Amerika Turisti vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı genellikle bir haftadır. Vize randevusu alındıktan ve mülakata girildikten sonra sonuç olumlu ise vizeli pasaportlar vize başvuru sahibinin adresine posta yolu ile iletilir. Herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamak için vize başvuru sürecinin seyahat tarihinden bir ay önce başlatılması daha uygun olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×