Amerika Turist Vizesi İşlemleri - Eraytur
Eraytur Blog

Amerika Turist Vizesi İşlemleri

Amerika’ya turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen kişiler Amerika Turist vizesi almak durumundadır. Amerika vizeleri içinde en çok başvuru yapılan vize türü olan turist vizesi Birleşik Devletlerde belli bir süre gezi amaçlı seyahate imkan tanımaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları diplomatik pasaport sahibi olanlar dışında turist vizesi işlemlerini gerçekleştirmek durumundadır.

Rusya Vizesi İşlemleri

Amerika Turist Vizesi İşlemleri

Amerika Turist vizesi için Amerika dış temsilciliklerinden randevu alınmalı ve vize mülakatına şahsen katılım yapılmalıdır. Vize merkezimiz uzmanları Amerika vize randevusu alımı ve vize mülakatı sırasında vize başvuru sahiplerine her türlü desteği sağlamakta ve vize başvuru dosyalarının hatasız bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır.

ABD vize başvuruları ne zaman başlayacak?

ABD vize başvurularını yapabilirsiniz. Fakat ABD giriş çıkış işlemleri konusunda Covid 19 önlemleri devam etmektedir.

Amerika turist vizesi veriyor mu?

Amerika’dan alınan en yaygın vize türünün başında turist vizesi gelmektedir. Turist vizesi en fazla 90 gün geçerliliğe sahiptir.

Amerika için turist vizesi nasıl alınır?

Amerika turist vizesi başvuru formunun doldurulmasının akabinde; biyometrik fotoğraf, pasaport, otel rezervasyon bilgileri ve uçak gidiş dönüş bilgileri hakkında veri sunarak başvuru adımını tamamlayabilirsiniz.

Amerika Turist vizesi nasıl alınır, Amerika vize ücreti ne kadar, Amerika vizesi kaç günde çıkar gibi soruların cevaplarını yazımızda bulabilir, uzman vize danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır? Amerika Turist Vizesi İşlemleri Süreci

Amerika vizeleri göçmen vizeleri ve göçmen olmayan geçici vizeler olarak ikiye ayrılmaktadır. Göçmen olamayan vize kategorileri seyahat amaçlarına göre belirlenir. Ziyaret amaçlı ve Ticari vize kategorisi-Amerika B1-B2 vizesi en çok başvuru yapılan vize türüdür. Amerika’ya turistik amaçlı seyahat yapacak kişiler Amerika B2 vize türü için başvuru yapmalıdır.

Amerika Turist vizesi almak isteyenlerin bir tur satın almalarına gerek yoktur, ancak seyahatin amaçları doğrultusunda uçak ve konaklama rezervasyonlarının önceden yapılması ve kanıtlanması mülakat esnasında yararlı olabilir.

Amerika Turist Vizesi İşlemleri şu aşamalardan oluşur:

 • Vize başvuru sahibi İnternet üzerinden DS-160 Amerika Vize başvuru formunu online olarak doldurmalıdır.
 • Amerika dış temsilciliklerinden vize randevusu alınmalıdır.
 • Amerika vize türlerinde başvuru yapılacak vize kategorisinde gerekli olan Amerika vize evrakları hazırlanmalıdır.
 • Amerika dış temsilciliklerinde vize randevusu esnasında vize evraklarından oluşan vize başvuru dosyası yetkililere teslim edilmelidir.
 • Konsolosluktaki mülakat sırasında sorulara kesin ve doğru yanıtlar verilmelidir.
 • Vize yetkilisi evraklarınızı inceleyecek ve vize başvuru sonucunu tarafınıza bildirecektir.
 • Amerika Turist vizesi onayı alınırsa vizeli pasaportlar Amerika dış temsilciliği tarafından posta adresinize iletilecektir.

Vize başvuru sahipleri özellikle vize evraklarından oluşan Amerika vize başvuru dosyasının hazırlanması esnasında vize uzman danışmanlarımızdan destek almalı ve danışmanlarımızın tavsiyelerini dikkate almalıdır.

Amerika Turist Vizesi Gerekli Evraklar Listesi

Amerika Turist Vizesi başvuruları yapacak kişiler vize başvuru evraklarını bir vize başvuru dosyası haline getirerek vize randevusu sırasında ABD dış temsilcilikleri vize bölümüne teslim etmelidir. Verilen vize başvuru evrakları eksiksiz ve hatasız olmalıdır.

Amerika Turist vizesi evrakları şunlardır:

 • Amerika DS;160 Vize Formu- ABD vize başvuru formu İnternet üzerinden doldurulur ve vize randevusu o sırada alınır. Başvuru formunun onaylı çıktısı vize randevusu sırasında teslim edilir. Form eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmalıdır, uzman danışman desteği alınmalıdır.
 • Amerika Turist vizesi talep dilekçesi; Seyahat amacı, tarihleri ve seyahatin masraflarının nasıl karşılanacağını açıklayan dilekçe İngilizce olarak Konsolosluğa hitaben kaleme alınmalıdır.
 • Pasaport; Geçerli pasaportlar vize randevusu sırasında teslim edilir, eski ve yeni pasaportların renkli fotokopileri de hazırlanmalıdır.
 • Kimlik belgeleri; Amerika Turist vizesi almak isteyen kişiler nüfus cüzdan ya da kimlik kartı renkli fotokopileri düzenlenmelidir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Beyaz arka fonda çektirilen fotoğraflar vize başvuru dosyasına eklenir. Amerika vize formu için taratılmış bir örnek mevcut olmalıdır.
 • Finansal belgeler; Vize başvuru sahibinin finansal durumunu gösteren belgeler düzenlenmelidir. Banka hesap özetleri ve maaş bordroları son üç aya ait ve onaylı olmalıdır. Bütün gelir kaynakları ve mal bildirimleri yapılmalıdır.
 • İşyeri ve mesleki belgeler; İşyeri faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticari sicil gazete fotokopileri hazırlanmalıdır. SGD işe giriş bildirgesi, hizmet dökümü barkotlu olarak verilmelidir. Emekliler, çiftçiler, öğrenciler meslek kimlik kartlarının fotokopilerini vermelidir.
 • ABD vize ücreti ödendi dekontu; ABD vize ücretinin ödendiğine dair banka dekontu vize başvuru dosyasında olmalıdır.
 • Seyahat sağlık sigortası; Uluslararası seyahat sağlık sigorta poliçesi düzenlenmelidir.

ABD vize belgeleri hakkında daha detaylı bilgi almak için Amerika vize evrakları sayfamızı seyahat ediniz.

Abd Turist Vizesi

Abd turist vizesi ülkede kısa süre kalmak isteyenlerin başvuru yapabileceği vize türlerinden biridir. Bu vize, en çok 180 gün kadar ülkede kalınmasına izin verir. Vize süresi, seyahat amacına göre daha kısa verilebilir.

Abd vizeleri ülkeye eğitim, çalışma, dil öğrenme, ticaret yapma veya seyahat etme gibi gelecek kişilerin amaçlarına göre farklı sınıflara ayrılmıştır. Aynı zamanda Green Card çekilişini kazanarak ülkeye gidecek olan kişilerin bu vize türüne başvuru yapması gerekir.

2021 Amerika vize başvurusu yapmak için ABD konsolosluğunun vize başvuru formunu doldurmanız ve randevu almanız gerekir. Randevu tarihinde istenen belgeleri vize merkezine teslim ederek başvuru yapabilirsiniz.

Amerika turist vizesi başvurusu yapacak kişiler, başvuru formunu doldurduktan sonra vize harcını online olarak ödeyebilir ve randevu alabilir. Vize randevu tarihinde pasaport, kimlik fotokopisi, gelir belgeleri gibi belgelerle vize merkezine müracaat edilmesi gerekir.

Amerika vize ücreti 2020 yılında 160 dolar olarak belirlenmiştir. 2021 yılında Amerika standart vizesi alacak kişiler aynı fiyat üzerinden ödeme yapabilir.

Amerika turist vizesi açık mı: Virüs salgını sebebi ile turist vizelerini kapatan ülke, 2021 yılında turist kabul etmektedir. Vize başvurusu yapmak için ABD konsolosluğundan randevu alabilirsiniz.

Amerika vizesi almak isteyen kişilerin Amerikan konsolosluğu duyuruları ve güncel evrak listelerini takip etmesi önemlidir. Vize şartları ve istenen evraklar, yıllara göre değişiklik gösterebileceği için en doğru bilgiye konsolosluk adresinden ulaşabilirsiniz.

Amerika turist vizesi süresi ülkeyi ziyaret etme amacına göre belirlenir. Turist vizesi alan kişilerin Amerika’da en çok 180 gün kalmasına müsaade edilir.

ABD Turistik Vize Ücreti ve Amerika Turistik Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Amerika Turistik vize ücreti Amerika dış temsilcilikleri tarafından belirlenmektedir, bu ücret zaman içinde güncellenmektedir. 2021 yılı için Turistik vize ücreti 160$ olarak belirlenmiştir. Güncel bilgilere ve diğer Amerika vize harç ücreti bedellerine Amerika vize ücreti sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Amerika Turisti vizesi kaç günde çıkar sorusunun cevabı genellikle bir haftadır. Vize randevusu alındıktan ve mülakata girildikten sonra sonuç olumlu ise vizeli pasaportlar vize başvuru sahibinin adresine posta yolu ile iletilir. Herhangi bir aksaklıkla karşılaşmamak için vize başvuru sürecinin seyahat tarihinden bir ay önce başlatılması daha uygun olacaktır.

Amerika Turist Vizesi

Amerika turist vizesi başvuru işlemleri B1/ B2 vize başvuru işlemleri olarak kayda alınır. Göçmen vizesi, turist vizesi ve acil göçmen vizesi başvuru işlemlerinin hepsinin konsolosluk üzerinden yapılması gerekmektedir. ABD dışişleri bakanlığı Covid-19 pandemisi nedeniyle vize başvuru işlemlerine yeni düzenlemeler getirmiştir.

Amerika Vize Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Acil göçmenlik dışında turistik, öğrenci, ziyaret ve gezi amaçlı Amerika vizelerine kısıtlamalar getirilmiştir. Dışişleri bakanlığının yaptığı açıklamaya göre Amerika’nın Covid-19 sürecinde turist vizesini 2022 Eylül ayında yeniden düzenleyeceği bildirilmiştir.

Amerika Turist Vizesi B1 Mi, B2 Mi?

Göçmen olmayan turist vizesi başvuruları, aile, arkadaş ve akraba ziyaretleri için B-2 vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Turistik vize işlemlerine göre B1 yerine B2 vize başvurusu yapılması uygun görülmektedir. Amerika turistik vize başvuruları 2022 yılına kadar acil durumlar ve tıbbi durumlar söz konusu olmadığı takdirde askıya alınmıştır.

Amerika Turist Vizesi Ücreti

Amerika turist vizesi ücreti 169 USD’dir. Gidilen bölge ve kalınacak vize süresine göre KDV ile ücretler değişiklik gösterir. Seyahat sağlık sigortası 20 Euro ile birlikte kalınacak süreye göre de farklılık göstermektedir. Turist vizesi ücretleri çocuk ve yetişkinler için farklılık göstermemektedir.

Amerika Turist Vizesi Başladı Mı?

Amerika turist vizesi 2021 yılında kısıtlamalarla birlikte sürdürülmektedir. Acil durumlar olmadığı sürece ABD ziyaretlerinin durulması kararı alınmıştır. Başvuruların turistik ve gezi amaçlı yeniden başlaması için 2022 yılında yeni düzenlemeler yapılacağı duyurulmuştur.

Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika turist vizesi işlemleri Konsolosluk üzerinden B2 ve B1 vize başvurusu işlemlerine göre yapılmaktadır. Evrak ve belgelerle başvuru yapılır.

Amerika Turist Vizesi Nasıl İptal Edilir?

Amerika turist vizesi işlemlerinin iptal edilmesi için ABD konsolosluğuna vize iptali nedenini belirten dilekçe verilmesi gerekmektedir.

Amerika Turist Vizesi Neden Reddedilir?

Belge eksikliği, ücret ve finansal işlemlerde tutarsızlık ve eksikliklerden kaynaklı reddedilebilmektedir.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize işlemi sırasında gerekli evraklar temel olarak sizi tanıtan evraklar ( nüfus cüzdanı, pasaport, nüfus kaydı v.b.), vize başvuru formu ve taahhütname, elektronik ortamdan doldurulmuş DS 160 vize başvuru formu, 2 adet biometrik fotoğraf, finansal belgeler, finansal belgeler ve rezervasyonlarınızdır.

Amerika Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Amerika öğrenci vizesi için güncel pasaportunuz, temel tüm vize işlemlerinde benzerlik gösteren belgeler ve İngilizce öğrenci belgeniz evraklar içerisinde bulunmalıdır. Ayrıca seyahatiniz boyunca size finansal destek olacak kişinin de maddi bilgileri ve mesleği yer almalıdır.

Amerika Vizesi Nasıl Alınır

Amerika vizesi için öncelikle başvuru formunuzu doldurmalısınız. U.S. Visa web adresine girerek üyelik oluşturmalısınız. Sistemde seyahat amacınıza göre vize türünüzü seçin. Kimlik bilgilerinizi girin ve diğer tüm adımları size uygun olacak şekilde seçin. Son olarak randevu saati ve tarihini seçerek onaylayın.

Amerika Vizesi Randevu

Amerika vizesi randevu U.S Visa adresinden internet üzerinden oluşturuluyor. Randevu almak için herhangi bir Konsolosluğa ya da vize merkezine gitmeniz gerekmiyor.

Amerika B1 Vizesi

B1 göçmen olmayan kişilerin 6 aylık süre ile alabileceği vize türüdür. Genellikle turistlik amaçla kullanılan vizedir.

Work And Travel Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Work and travel vizesi sırasında 1 adet fotoğraf, DS 160 belgesi, servis ödeme dekontu, pasaportunuz ve okul tarafından İngilizce transkripte ihtiyaç bulunuyor.

Amerika Turist Vizesi Nasıl Alınır

Amerika turist vizesi almak için normal vize adımlarını tamamlamanız yeterli olacaktır. Yalnızca U.S web sitesi içerisindeki vize seçme aşamasında vize türünüzü “Turist” olarak seçmeniz gerekiyor. Turist ibaresini göremezseniz B1 seçeneği de aynı anlama gelecektir.

Amerika Turist Vizesi Ücreti

ABD vize işlemleri için alınan ücret 160 USD’dir. Bu ücret genel olarak tüm vizelere aynı şekilde uygulanır. Ücretin yanında bir de KDV ve hizmet bedeli bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×