Polonya VFS Global Randevu - Eraytur
Eraytur Blog

Polonya VFS Global Randevu

Polonya VFS Global randevu alma işlemleri hem yoğunluk hem de pandeminin olumsuz şartları dolayısıyla çeşitli kısıtlamalarla yürütülmek zorunda kalmıştır. Ancak kişiler VFS Global’in resmi web sitesi üzerinden gerekli adımları takip ederek bu işlemleri hala gerçekleştirebilmektedir. Kişilerin dikkat etmesi gereken unsurlardan bir tanesi, seyahat tarihlerini baz alarak olabildiğince geç kalmadan vize başvuru randevularını almaktır.

VFS Global Polonya İletişim

VFS Global ile Polonya vizeleri hakkında kişilerin akıllarında herhangi bir sorun oluştuğu müddette yetkili kişilere ulaşabilecekleri farklı yollar bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Kişiler eğer bir merkeze yakınlarsa direkt olarak merkeze gidebilirler.
 • Sabah 08.30, akşam 17.00 saatleri arasında 0212 373 58 20 numaraları çağrı merkezini arayabilirler.
 • [email protected] e-posta adresine maillerini yollayabilirler.
 • Geri bildirim veya şikâyetlerini resmi web sitesinde bulunan “Müşteri Deneyimi” başlığından, gerekli bilgileri girdikten sonra yollayabilirler.

VFS Global Randevu

VFS Global’den randevu almak son günlerde kısıtlandırılmıştır. Bunun sebeplerinden bir tanesi yoğunluk olduğu gibi bir diğeri ise pandemidir. Tüm Dünya’yı sarmış bir durumda olan Covid-19 sebebiyle VFS Global’in işlemleri de kısıtlanmak zorunda kalmıştır. Ancak kişiler seyahat tarihlerini baz alarak kurallar dahilinde biraz daha erken davranacak vize başvuru işlemlerini başlattıkları takdirde hiçbir sorun yaşanmamaktadır. VFS Global resmi web sitesinden birçok işlem yapılabilmektedir. Doğru ve daha detaylı bilginin alınabilmesi adına kişilerin VFS Global’in resmi web sitesini incelemesi yararlarına olacaktır.

Polonya VFS Global Randevu Alamıyorum

Polonya VFS Global randevu işlemlerinin sorunsuz bir şekilde web sitesinde yapılabilmesi mümkün olmaktadır. Ancak Polonya VFS Global randevu işlemlerinin yoğunluk ve pandemi dolayısıyla kısıtlandırılmış olduğu unutulmamalıdır. Ne yazık ki tüm dünya gibi ülkemizi de etkisi altına alan Koronavirüs pandemisi dolayısı ile VFS Global bünyesinde de çeşitli kısıtlamalara gidilmektedir. Kişilerin vize başvurularını yapmadan evvel bu süreyi, seyahat tarihlerini göz önünde bulundurarak doğru bir şekilde düzenlemeleri oldukça önemlidir.

Polonya VFS Global randevu işlemlerini yapmak isteyen kişilerin izlemesi gereken adımlar şunlardır;

 • Vize türünün belirlenmesi ve vize başvuru formlarının doldurulması
 • Gerekli belgeler eşliğinde vize başvurularının yapılması
 • Kişilerin belirli bir vize başvuru merkezinden randevularını oluşturması
 • Gerekli ücretlerin ödenmesi
 • Randevu gününde merkeze gidilmesi
 • Başvurunun takibi
 • Kişilerin belgelerinin vizeleri ile beraber teslim edilmesi

VFS Global İletişim

VFS Global ile birlikte vize başvurusu yapmak isteyen ya da bu süreçlerle alakalı bilgi almak isteyen herkesin şirkete ulaşabilme şansları bulunmaktadır. Kişiler eğer şubelere gitmek istemiyorlarsa VFS Global’in çağrı merkezinden yetkili kişilere ulaşarak vize süreçleriyle alakalı her çeşit bilgiyi sormak ya da edinmek adına yardım almaları mümkün olmaktadır. Kişilerin ulaşabileceği numara +90 (0212) 373 58 20’dir. Bu numaradan ulaşmak isteyen kişilerin unutmaması gereken birkaç husus bulunmaktadır. İlk öncelikle bu numaranın İstanbul, Antalya, İzmir ve Ankara merkezleri için geçerli olduğu unutulmamalıdır. Bunun yanında kişiler bu numaradan yetkililere ulaşma istiyorlarsa ise yetkililerin mesai saatlerinin sabah saat 08.30’da başladığını ve akşam saat 17.00’da bittiğini unutmamaları gereken bir başka husustur.

Telefonda konuşmak istemeyen kişiler ise yine aynı şubelere yönelik bir şekilde mail atma şansına da sahiplerdir. Mail adresi ise [email protected] olarak belirlenmiştir.

Bunlara ek olarak isteyen kişiler VFS Global online web sitesinden giriş yaptıktan sonra “Müşteri Deneyimi” isimli alt başlıktan gerekli bilgileri girmelerinin ardından şikayetlerini ya da olumlu geri bildirimlerini yetkililere ulaştırabilmektedirler.

VFS Global Polonya Gerekli Evraklar

Polonya’ya gitmek isteyen kişilerin vize başvurularında çeşitli belgeleri yetkililere sunması gerekmektedir. Bu belgeler kişilerin seyahat türlerine göre değişim gösterebilmektedir. Örneğin; seyahat etme amacıyla Polonya’ya gitmek isteyen bir kişinin toparlamak zorunda olduğu belgeler daha yüzeysel kabul edilebilir ancak uzun süreli D tipi vize içerisinde bulunan herhangi bir sebeple ülkeye gitmek isteyen kişilerin toparlamak zorunda olduğu belgeler çok daha kapsamlıdır. Bu süreçte kişiler bu belgeleri toparlarken oldukça dikkatli olmalıdır. Aksi takdirde kişilerin dosyalarında herhangi bir belgenin eksik olması ya da bir bilginin yanlış olması noktasında kişilerin vize başvuruları direkt olarak iptal edilmektedir. Bu sebeple kişiler maddi olarak zarara uğradıkları gibi hayallerinin yıkılmasından dolayı da manevi olarak zarara uğrayabilmektedir.

Kişiler bu evrakları Polonya VFS Global randevu sisteminden randevu alımlarında da kullanacaklardır. Bu noktada kişilerin sahip olması gereken temel belgeler şunlardır;

 • Vize talep dilekçesi
 • Pasaport
 • Vize başvuru formu
 • 2 adet güncel biyometrik fotoğraf
 • Kişilerin kimlik fotokopileri
 • Kişilere ait seyahat sağlık sigortaları
 • Uçak rezervasyonları
 • Otel konaklama bilgileri

Ancak kişilerin başvuru yapmadan evvel kendi vize türlerine ait belgeleri öğrenmeleri gerekmektedir.

İlginizi Çekebilir;

https://www.eraytur.com/polonya-vize-formu-ve-dilekce/

https://www.eraytur.com/polonya-calisma-izni-vize-islemleri/

https://www.eraytur.com/polonya-vize-basvuru-merkezleri/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×