Hollanda Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Hollanda Vizesi

Hollanda Vize Formu ve Dilekçe

 

Hollanda vize formu, vize başvurusunda bulunan kişilerin kişisel bilgilerini girdikleri bir başvuru formudur. Hollanda dış temsilcilikleri tarafından oluşturulmuş form resmi bir evraktır ve dikkatle doldurulması gerekmektedir. Vize başvuru formuna Hollanda Büyükelçiliği İnternet sitesinden ve Hollanda vize başvuru merkezleri aracılığı ile ulaşmak mümkündür.

Hollanda Vize Formu Online

Hollanda vize formu, Schengen vize kriterlerine göre hazırlanmıştır. Formda vize başvurusunda bulunan şahısların kişisel bilgileri, mesleki bilgileri, seyahat bilgileri ile ilgili sorular sorulmaktadır. İnternet üzerinden çıktısı alınarak doldurulan formun ilgili alanına bir adet biyometrik fotoğraf yapıştırılmalıdır. Vize başvuru sahibi vize formunu ıslak imza ile imzalamalıdır.

Hollanda vize dilekçesi, seyahat amacına göre belirlenen vize türünü talep eden şahsi bir dilekçedir. Turistik vize türünde ve ticari vize türünde hazırlanan dilekçelerin özellikleri farklıdır. Hollanda vize evrakları arasında bulunan vize formu ve vize talep dilekçesindeki bilgiler kesin olmalı ve doğru bilgiler içermelidir.

Hollanda vize formu nasıl doldurulur

Hollanda Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Hollanda vize formu, Hollanda kısa süreli C tipi vizeleri ve uzun süreli D tipi vizeleri başvurularında bilgi toplama gayesinde hazırlanmıştır. Schengen vize prosedürlerine uygun olarak hazırlanan başvuru formu uzman vize danışmanları desteği ile İngilizce olarak doldurulabilir.

Hollanda vize formu doğru olarak doldurulması gereken şu alanlardan oluşmuştur:

  • Vize başvurusunda bulunan kişinin bilgileri- Kimlik belgelerinde yer alan kişisel bilgiler verilmelidir.
  • Geçerli pasaport bilgileri- Pasaport numarası, alınış tarihi, bitiş tarihi bilgileri yazılır.
  • AB, Avrupa Ekonomik Alanı, İsviçre vatandaşı aile birey bilgileri- Bu ülkelerin vatandaşı olan aile bireylerinin kişisel bilgileri verilir.
  • Mesleki bilgiler- İş durumu, işyeri bilgileri verilir.
  • Seyahat ile ilgili bilgiler- Seyahat amacı ve tarihleri belirtilir.
  • Parmak izi bilgileri- Daha önce parmak izi verilip verilmediği işaretlenir.
  • Davetiye gönderen kişi ya da kurum, firma bilgileri- Hollanda’dan davetiye gönderen kişi ya da kurum bilgileri verilir.
  • Seyahat masrafı karşılama yöntemi- Seyahatin masraflarının karşılanma yolu işaretlenir, mali bilgiler verilir.
  • Yer, tarih ve imza alanı- Form ıslak imza ile imzalanır, formun doldurulduğu yer ve tarih bilgileri verilir.

 

Hollanda Vize Dilekçesi Nasıl Yazılmalı?

Hollanda vize dilekçesi, vize başvuru sahibi tarafından Hollanda Büyükelçiliği makamına seyahat amacının ve tarihlerinin bildirildiği ve vize talebinin iletildiği şahsi bir talep dilekçesidir. Vize dilekçesindeki bilgiler kesin olmalı ve doğru beyan yapılmalıdır.

hollanda vize dilekçe örneği

Vize dilekçesinde seyahat amacı belirtilir, Hollanda seyahatinin başlangıç ve bitiş tarihleri belirtilir, uçuş ve konaklama bilgileri verilir. Seyahat sırasında başka bir Schengen vize bölgesi ülkesine giriş-çıkış yapılacaksa bu tarihler de belirtilir. Seyahat masrafları karşılama yöntemi yazılmalıdır, sponsor desteği mevcutsa sponsor bilgileri verilmelidir. Vize başvuru sahibinin adresi ve iletişim bilgileri dilekçede bulunmalıdır.

Ticari vize dilekçeleri firmanın antetli kağıdına yazılır, firma yetkilisinin imzası ve kaşesi dilekçede yer alır. Şirket bilgileri, adresi dilekçeye yazılmalıdır. Vize başvuru sahibinin görevi ve unvanı belirtilmelidir. Hollanda’da iş bağlantısı kurulan şirket bilgileri yer almalıdır.

Hollanda vize formu doldurulduktan sonra ve vize dilekçesi yazıldıktan sonra Hollanda vize ücreti ödenerek vize başvuru merkezleri aracılığı ile vize işlemleri başlatılır.

Hollanda vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/hollanda-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×