Hollanda Aile Birleşimi Vizesi - Eraytur
Hollanda Vizesi

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi, Hollanda vatandaşları ile evlenmiş kişilerin Hollanda’ya belli bir süre için oturma amaçlı gidebilmesini, Hollanda’da oturum izni bulunan şahısların aile bireylerini yanına alabilmesini sağlayan uzun süreli bir vize türüdür.

Fransa Aile Birleşimi Vizesi

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi

Hollanda Aile Birleşimi vizesi genelde 6 aylık ya da 1 yıllık olarak düzenlenir, bu süre içinde Hollanda’da oturum hakkı sağlamaktadır. Sürenin bitiminde yeniden başvuru yapmak gerekmektedir. Aile Birleşimi vizesi için başvuru yapacak kişiler şahsen Hollanda Büyükelçiliği vize bölümüne başvurmak durumundadır.

Hollanda aile birleşimi vizesi kaç günde çıkar?

Hollanda aile birleşimi vizesi alacak kişiler için vize başvuru işlemlerinin sonuçlanması 15 ila 30 iş gününü bulmaktadır.

Hollanda aile birleşimi vizesi nasıl alınır?

Hollanda aile birleşimi vizesi almak isteyen kişilerin, vize politikasında belirtilen şartları yerine getirmesi ve aile birleşimi için D tipi ulusal vizesi adına başvuruda bulunması şarttır.

Hollanda Vatandaş Türkiye'de ne kadar kalabilir?

  Hollanda vatandaşlarının turistik vize ile ülkemizde kalma süresi 6 aylık bir süreç içerisinde 90 gün olacak şekilde belirlenmiştir.
Aile Birleşimi vizesi için Hollanda vize başvuru merkezleri >> eraytur.com/hollanda-vize-basvuru-merkezleri/  koordinasyon işlemlerini yürütebilmektedir. Uzman danışmanlar kontrolünde vize başvuru dosyalarını hazırlanır ve Hollanda dış temsilciliklerinden vize randevuları alınır. Titizlikle incelenen aile birleşimi vize başvuruları için vize başvuru merkezlerinde hazırlanan vize başvuruları en doğru yöntemdir.

Aile Birleşimi Vizesi Hollanda

Hollanda’da yakınları yaşayan Türk vatandaşları ülkeye gitmek için aile birleşimi vizesine başvurmalıdır. Aile birleşimi vizesi Hollanda konsolosluğundan randevu alınması ile alınabilir.

Hollanda aile birleşimi 2020 yılı için belirlenen şartlar ve gerekli evraklar 2021 yılında değişiklik gösterebilir. Bu nedenle başvuru yapacak kişiler, konsolosluk tarafından yapılan son açıklamaları dikkate almalıdır.

Hollanda aile birleşimi 2021 yılında vize başvuruları açılmıştır. Başvuru yapacak kişilerin öncelikle Hollanda’daki yakınlarından davetiye alması gerekir. Bu belge ile birlikte vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi gibi belgelerin hazırlanması ardından başvuru yapılabilir.

Hollanda aile birleşimi vizesi ne kadar sürüyor: Hollanda aile birleşimi vizesi başvurulardan sonra 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Hollanda partner vizesi eşi Hollanda’da ikamet eden kişilerin başvuru yaparak ülkeye gidebileceği vize türüdür. Vize başvurusu yapılmadan önce konsolosluğa evlilik bildiriminin yapılması gerekir. Başvuru için gerekli evraklar arasında evlilik belgelerinin olması ve istenen diğer tüm evrakların olması gerekir.

Hollanda aile birleşimi için gerekli evraklar 2020 yılında Hollanda konsolosluğu tarafından yayınlanmıştır. Başvuru yapmadan önce konsolosluğun son açıklamasına göre evrakların hazırlanması gerekir.

Hollanda aile birleşimi vizesi kaç ayda çıkar: Aile birleşimi vizesi 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Hollanda vize başvurusu açıldı mı: 2021 yılında aile birleşimi vizesi açılmıştır. Ülkeye gitmek için başvurunuzu Hollanda konsolosluğuna yapabilirsiniz. Vize başvurusu yapılmadan önce konsolosluktan randevu alınması zorunludur.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi İçin İstenen Belgeler

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi İçin İstenen Belgeler

Hollanda Aile Birleşimi vizesi uzun süreli D Tipi bir ulusal vize türüdür. Schengen vize bölgesi ülkelerinin vize kriterleriyle uyumlaştırılmış vize başvuruları için Hollanda dış temsilciliklerinden randevu almak ve istenen Hollanda vize evrakları>> eraytur.com/hollanda-vize-evraklari/  dosyasını teslim etmek gerekmektedir. Her aile bireyi şahsen vize başvurusunda bulunmalıdır.

Hollanda Aile Birleşimi vizesi için istenen belgeler şunlardır:

 • Kimlik belgeleri ve fotokopileri- Nüfus cüzdan fotokopileri, kimlik kartı fotokopileri, görev kimlik kartları fotokopileri hazırlanmalıdır.
 • Geçerli pasaport, pasaport fotokopileri ve eski Schengen vizeleri- Geçerli pasaport ve eski pasaportların fotokopileri verilmelidir. Eski Schengen vize fotokopileri ekte olmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraflar- Vize başvuru dosyasında uygun şekilde çektirilmiş, beyaz arka fonda biyometrik fotoğraflar olmalıdır.
 • Vukuatlı Nüfus kaydı ve Adli sicil kaydı- Barkotlu tam vukuatlı nüfus kaydı ve adli sicil kaydı alınmalıdır.
 • Hollanda vatandaşı kişinin uluslararası doğum belgesi- Hollanda vatandaşı eşin doğum belgesi fotokopisi bulunmalıdır.
 • Hollanda’da oturum izni bulunan kişinin oturum belgesi- Hollanda’da oturum ve çalışma izni bulunan kişinin izin belgeleri verilmelidir.
 • Uluslararası Evlilik Belgesi-
 • Türkiye’de evlenmiş çiftlerin evlilik cüzdanı ve uluslararası geçerlilik belgesi- Evli çiftler Türkiye’de verilen evlenme cüzdanlarının örneğini vermelidir.
 • Hollanda’daki konutun kira kontratı ya da tapu fotokopisi- Hollanda’daki konutun kira kontratı ya da tapu fotokopisi sunulmalıdır.
 • Gelir belgeleri, iş durumu- Tüm gelir belgeleri, maaş bordroları, banka hesap özeti bilgileri verilmelidir. İşyeri hakkında bilgiler hazırlanmalıdır.
 • Boşanmış kişilerin boşanma ilamı- Daha önce boşanmış kişiler boşanma belgelerini sunmalıdır.
 • Çocuklar için velayet belgeleri- Reşit olmayan çocukları veraset ya da velayet belgeleri düzenlenmelidir.
 • Hollanda vize formu>> eraytur.com/hollanda-vize-formu-ve-dilekce/ ve dilekçe- Vize başvuru formu hatasız doldurulmalı, şahsi talep dilekçesi yazılmalıdır.

Hollanda Aile birleşimi vize başvuru dosyası uzman danışmanlar desteğinde dikkatlice hazırlanmalı, vize randevularında doğru bilgiler verilmeli ve vize prosedürüne özen gösterilmelidir. Global Visa Services vize başvuru merkezleri Gaziantep ve Ankara başta olmak üzere ülkemizin her yerinden vize başvurularını kabul etmektedir.

Hollanda vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/hollanda-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi

Hollanda aile birleşimi, Hollanda vatandaşı olmayan eş ile Hollanda’da oturma izni bulunan kişinin beraber yaşama özgürlüğünü kullanmasıdır. Bu birleşim ile Hollanda vatandaşı olmayan eş Hollanda içerisinde yaşama hakkı kazanır. Daha önceden bulunan ön koşulların çoğu da ortadan kaldırılmıştır. Hollanda aile birleşimi yalnızca eşlerin bir araya gelmesi amacıyla kullanılmaz. Dilerseniz Hollanda’da yaşayan aile bireyinizin de yanına gidebilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vatandaşı olmayan kişinin aile birleşiminden faydalanması için öncelikle Hollanda Konsolosluğu’na evrakları ile başvuruda bulunması gerekiyor. Bu evraklar içinde Hollanda oturma izni bulunan eşe dair bilgiler (Özellikle mesleği, geliri) ve başvuru yapan eşin belgeleri bulunuyor. Eğer çiftin çocuğu bulunuyorsa çocuğun bilgileri de belgelenmelidir.

Hollanda Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Hollanda vize başvurusu yapmak için öncelikle vize başvuru formunu doldurmanız gerekiyor. Daha sonra vizeye yönelik dilekçeniz ve diğer belgelerinizle beraber size en yakın Hollanda Konsolosluğu ya da yetkili yerlere randevu almalısınız. Randevunuzda belgelerinizi teslim etmelisiniz.

Hollanda Vatandaşlık Şartları Nelerdir?

Hollanda vatandaşlık şartları; en az 5 yıl Hollanda’da ikamet etmek ya da 3 yıl boyunca Hollanda’da evli olarak yaşamaktır. Ayrıca süresiz oturum iznine ya da geçici oturum iznine sahip olmanız da vatandaşlık başvurusu yapmanız için gerekiyor. En az A2 seviyesinde dil yeterliliğiniz ve kültüre alışmış olmanız vatandaşlık başvurusu için önemli. Sabıka kaydınız temiz ve Türkiye’den atılmamış olmanız gerekiyor.

Hollanda Konsolosluğu’na Nasıl Ulaşılır?

Hollanda Konsolosluğu Ankara ve İstanbul’da bulunuyor. Çeşitli illerde ise Hollanda Konsolosluğu ile anlaşmalı vize merkezleri vardır. Hollanda Konsolosluğu’na internet üzerinden ulaşmak isterseniz de hollandavesen.nl adresini kullanabilirsiniz.

Hollanda Aile Birleşimi Vizesi Kaç Ayda Çıkar?

Hollanda aile birleşimi vizesi ortalama 15 ila 30 gün arasında çıkar. Evraklarınızda sorun oluşması ya da konsolosluğun yoğunluğu bu sürenin uzamasına neden olabilir.

Hollanda D Tipi Vize Nedir?

Hollanda d tipi vize, uzun süreli kalma ve oturma izni için verilen Schengen vizesidir. Aile birleşimi, çalışma ve eğitim gibi durumlarda verilir.

Hollanda Aile Birleşimi Şartları

Hollanda’da yaşayan eş ya da çocuklar varsa, onların yanında uzun süre ikamet edebilmek için Hollanda aile birleşimi vizesi alınması gerekmektedir.

Hollanda aile birleşimi şartları ise bu konuda en çok araştırılan sorular arasında yer almaktadır. Şartlar arasındaki en önemli husus, bu ülkede yaşayan 1. dereceden bir akrabanın (eş ya da çocuk) bulunması gerekmektedir. Buna ek olarak kişilerin, eğer evlilerse evliliklerini kanıtlayan bir belge sunmaları da şarttır. Ayrıca aile birleşimi ile ülkeye yerleşecek olan eşin, ülkede konuşulan dile hakim olması da şartlar arasında yer almaktadır. Ayrıca 21 yaşını doldurmayan kişiler aile birleşimi vizesi alamazlar.

Bu şartlar Hollanda aile birleşimi 2020 yılı için de aynı esaslara dayanmaktaydı. 2021 yılında da halen aynı hususlar yer almaktadır.

Hollanda aile birleşimi için gerekli evraklar 2020 yılında; pasaport, tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği, sabıka kaydı, maaş bordrosu, evliler için evliliği kanıtlayan evlilik belgesi, banka hesap dökümleri, Hollanda’da ortak olarak yaşanacak olan konutun kira sözleşme fotokopisi gibi belgelerden oluşmaktaydı.

Hollanda aile birleşimi 2021 yılı için de aynı evrakların talebinde bulunulmaktadır.

Hollanda aile birleşimi vizesi ne kadar sürüyor sorusu için sürenin 7 ila 60 gün arasında değiştiğini ifade edebiliriz. Ancak ek evrak talebinde bulunulduğunda bu süre daha da uzayabilir.

Hollanda vize ücreti ise kısa süreli vizeler için 2020 yılında 392 TL olarak belirlenmiştir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×