Belçika Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Belçika Vizesi

Belçika Vize Formu ve Dilekçe

 

Belçika vize formu Belçika dış temsilciliği tarafından hazırlanan bir bilgi toplama formudur. Vize başvurusunda bulunan kişilerin kişisel, mesleki ve finans bilgilerinin toplandığı form Schengen kısa süreli vizeler ve uzun süreli vizeler için resmi ve gerekli bir belge niteliğindedir.

Belçika Schengen Vize Başvuru Formu

Belçika Konsolosluğu Vize Başvuru Formu

VFS Global Belçika Başvuru Formu

Belçika  Vize Başvuru Formu PDF

Belçika Vize Başvuru Formu Doldurulmuş Örneği

Belçika Dilekçe Örneği

Belçika Vize Formu ve Dilekçe

Belçika vize formu Belçika Büyükelçiliği resmi İnternet sitesinden indirilebilir veya vize başvuru merkezlerinden temin edilebilir. Çıktı şeklinde alınan vize başvuru formu tükenmez kalemle, büyük harflerle, okunaklı bir şekilde doldurulmalıdır. Formdaki gerekli alanlar tamamen cevaplandırılır, doğru bilgiler verilir ve vize formu ıslak imza ile vize başvurusu yapan kişi tarafından imzalanır.

Belçika vize dilekçesi, istenilen vize türü belirtilerek yazılmalıdır. Seyahat hakkında bilgiler verilir, gidilecek şehirler, gidiş ve dönüş tarihleri verilir, Belçika’dan başka bir Schengen vize bölgesi ülkesine geçiş yapılacaksa o seyahatin detayları da verilir. Mesleki görev ve unvanlar belirtilir, seyahat masrafları hakkında not düşülür, masraflar bir sponsor aracılığı ile karşılanacaksa o kişinin mali durumu bildirilir.

Belçika vize formu ve dilekçesi Schengen kısa süreli vizeler ve uzun süreli vizeler için mutlaka verilmesi gereken evraklardır. İki belge de dikkatle doldurulup hazırlanmalı ve onaylanmalıdır.

Belçika Vize Formu Bilgi Alanları

Belçika Vize Formu Bilgi Alanları

Belçika vize formu Belçika dış temsilciliğine verilmek üzere doldurulan bir formdur. İlgili alanlar son derece dikkatlice ve tutarlı bir şekilde cevaplanmalıdır. Belçika vize formunda belli başlı alanlar şunlardır:

  • Kişisel verilerin bulunduğu sorular- Kimlikte yer alan isim, doğum yeri ve tarihi gibi bilgiler verilir, ikametgah belirtilir, pasaportun numarası, veriliş ve bitiş tarihleri yazılır. İletişim bilgileri yazılmalıdır.
  • Finansal verilerin bulunduğu sorular- Maaş ve diğer gelir kaynakları yazılır, banka hesap bilgileri düşülür.
  • Aile bireylerinin bilgilerinin sorulduğu sorular- Aile bireylerinin kişisel bilgiler verilir, kimlik belgeleriyle aynı olmalıdır.
  • Meslek ve eğitim durumunu soran sorular- Çalışılan işyeri adı, adresi ve işyerinde görev ve unvan belirtilir.
  • Güvenlik soruları- Adli vaka olayları ile ilgili sorulara cevap verilir.

Belçika Vize Dilekçesi

Belçika Vize Dilekçesi

Belçika vize dilekçesi Konsolosluğa hitaben, Türkçe, İngilizce, Fransızca yazılabilir. Vize dilekçesinde istenen vize türü mutlaka belirtilir ve buna uygun belgeler vize başvuru dosyasına konur. Dilekçede belirtilmesi gereken diğer önemli noktalar; seyahat tarihlerinin belirtilmesi, gidilecek şehir ve diğer ülkelerin yazılması, seyahat masraflarını karşılama yöntemleri, mali ve sponsor bilgileridir.

Ticari vize talep dilekçeleri çalışılan ya da sahibi olunan firmanın antetli kağıdında hazırlanır. Dilekçe imza ve kaşe taşımalıdır. Dilekçede yapılan bildirimler belgelerle desteklenmeli, bilgiler arasında tutarlılık olmalıdır.

Belçika vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/belcika-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×