Belçika Vize Ücreti - 2021 Yılı Güncel Fiyatlar
Belçika Vizesi

Belçika Vize Ücreti (Güncel Fiyatlar)

Belçika vize ücreti – 2023 Yılı Güncel Fiyatlar: Belçika dış temsilciliklerinin belirlediği konsolosluk harçlarından ve vize başvuru merkezi hizmet bedellerinden oluşur. Konsolosluk harçlarının belirlenmesinde tek yetkili Belçika vize departmanıdır, vize ücreti başvuru sırasında ödenir ve ödendiğine dair dekont vize başvuru dosyasına eklenmektedir.

VIZE TIPI VİZE ÜCRETİ
Turistik 80 Euro
Aile veya Arkadaş ziyareti 80 Euro
Ticari 80 Euro
Kültür ve Spor Etkinlikleri 80 Euro
Tır Şoförü 80 Euro
Tıbbi Tedavi Amaçlı Vize 80 Euro
Transit 80 Euro
Denizci Transit Vizesi 80 Euro
Belçika’da Evlenme Vizesi 80 Euro
Birlikte Yaşama Vizesi 80 Euro
Kaybedilmiş,çalınmış veya süresi bitmiş kimlik/oturum kartı sahipleri için dönüş vizesi Başvurunuzun C tipi veya D tipi olarak değerlendirilmesine göre 40 veya 200Euro
Çalışma Vizesi (Türk Vatandaşları) Ücretsiz
Çalışma Vizesi 200 Euro
Au Pair 200 Euro
0-6 yaş arası çocuklar (6 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) Ücretsiz
6-12 yaş arası çocuklar (12 yaşını doldurmasından bir gün öncesine kadar) 60 Euro
Avrupa Birliği altta belirtilen ülkelerle vize anlaşması imzalamıştır: Arnavutluk, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Moldovya, Rusya, Ukrayna, Ermenistan, Gürcistan,Kosova,Sonuç olarak, kısa süreli bi vize işleminde ve herhangi bi vize kategorisinde düşük ücrete tabi tutulacaklardır. 60 Euro
Aile birleşimi vizesi – Belçika vatandaşı Eş / Belçika vatandaşı ile beraber yaşayan kişiler Ücretsiz
Aile birleşimi vizesi – Belçika vatandaşı velilerin çocukları Ücretsiz
Aile birleşimi vizesi – Belçika vatandaşı, Avrupa Birliği, EEA veya İsviçre vatandaşlığı olmayan kişilerin aile üyeleri vize ücreti öder 200 Euro
UE / EEE veya İSVİÇRE ülke vatandaşınin Aile üyeleri  Ücretsiz
UE / EEE veya İSVİÇRE ülke vatandaşınin Bir yasa uyarınca kayıtlı bereberlikte yaşayan kişiler Ücretsiz
Devlete ait bir üniversite veya yüksek eğitim kurumunda staj ve öğrenci vizesi Not: Sadece Türkiye Vatandaşları için geçerlidir  Ücretsiz
Devlete ait bir üniversite veya yüksek eğitim kurumunda staj ve öğrenci vizesi Not: Türkiye Vatandaşı olmayan kişiler 200 Euro

 

Vize ücretleri vize süresine, kategorisine ve tek girişli ya da çok girişli oluşuna göre değişebilmektedir. Belçika kısa süreli vizeleri Schengen vize kurallarına tabiidir ve ücretleri zaman içinde değişebilmektedir. Belçika vize ücreti güncel fiyatları hakkında vize başvuru merkezlerinden bilgi alınması gerekir.

Vize ücreti Euro olarak belirlense de Türk lirası karşılığı ödenmelidir. Türk lirası karşılıklar günlük döviz kurları üzerinden hesap edilir, gün içinde döviz kuru fiyatları değiştiğinde bu duruma dikkat edilmesi gerekir. Konsolosluk harçları dışında vize başvuru merkezi hizmetleri için ayrıca bir bedel ödenir, vize ücreti hesap edilirken sadece konsolosluk harcı hesap edilmemelidir. 0-6 yaş grubundakiler tüm ücretlerden muaftır.

Vize ücretleri kimseye devredilemez ve satılamaz. Vize başvurularında bilinmesi gereken bir diğer nokta vize reddi kararı verilirse Belçika vize ücreti bedelinin geri ödenmeyeceğidir. Her tekrar eden vize başvurusunda vize ücretleri tekrar ödenir.

Belçika Vize Ücreti Güncel Rakamlar

Belçika Vize Ücreti Güncel Rakamlar

Belçika vize ücreti Belçika Büyükelçiliği yetkisinde belirlenir ve güncellenir. Vize başvuru merkezleri vize ücreti ödenmesinde aracılık rolü oynar, kendi hizmetleri ve talebe bağlı ek hizmetleri bir bedel karşılığında verilir.

Uzun süreli vizelerden devlet ve özel bir eğitim kurumunda eğitim ve staj görecek Türk öğrencileri ücret ödemez, yabancı ülke vatandaşları 200 Euro ücret öder.

Bu rakamlar konsolosluk harçlarından oluşur, vize başvuru merkezinde verilen koordinasyon hizmetleri ve ek hizmetlerin ayrıca bedelleri bulunmaktadır.

Belçika vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×