Belçika Vize Reddi ve Çözümü
Belçika Vizesi

Belçika Vize Reddi ve Çözümü

  • Belçika vize reddi vize başvuru sırasında yapılan hatalar dolayısıyla vize başvuru dosyasının yetersiz bulunması ya da başka nedenlerle vize onayı verilmemesi durumudur.
  • Vize reddi kararını Belçika dış temsilcilikleri verir, Büyükelçilik ya da Başkonsolosluk vize departmanında dikkatle incelenen vize başvuruları gerekli kriterlere uygun bulunmayabilir.
  • Vize başvurularında bilinmesi gereken şey, vize türü için gerekli evrak listesinin tamamlanmasının ve vize başvuru dosyasının konsolosluklara iletilmesinin vize onayı için garanti olmamasıdır.

Belçika Vize Reddi ve Çözümü

Belçika vize reddi kararı başvuru değerlendirilmesi sonucu verilir ve bu karara itiraz hakkı mevcuttur. Ancak vize reddi kararının pek çok nedeni bulunmaktadır ve itiraz da reddedilebilir.

Bu yüzden başlangıçtan itibaren vize başvurularının uzman bir kadro ile yönetilmesi ve yasal prosedürlere harfi harfine uyulması çok kritiktir. Vize başvuru merkezlerindeki deneyimli danışmanlar eşliğinde hazırlanan vize başvuru dosyalarının vize kabul oranı oldukça yüksektir.

Belçika Vize Reddi Nedenleri

Belçika vize reddi Konsolosluk vize departmanları yetkililer tarafından verilen bir karardır. Titiz bir inceleme sonucu vize başvuruları değerlendirilir. Aslında her ülke vize reddi kararları benzer nedenlerle verilir. Bu yüzden dikkatli bir vize başvurusu hazırlama süreci ve uzman kontrolü vize reddi kararının önünü rahatlıkla alabilir.

Belçika vize reddi nedenlerinin temel örnekleri şunlardır:

  • Vize başvuru formu ve dilekçesinin uygun olmaması- Vize başvuru formunun eksik ve hatalı doldurulması, vize dilekçesinde yetersiz bilgiler verilmesi
  • Vize başvuru dosyasındaki evrakların eksik ve hatalı olması- Vize başvuru dosyasında vize türüne göre istenen belgelerin tamamlanmaması, hatalı bilgiler verilmesi, yanlış evrak ve beyanlar.
  • Ülkeye geri dönüleceğine dair kanaatin oluşmaması- Kişiyi kendi ülkesine bağlayacak iş ve aile bağlarının bulunmaması
  • Finansal verilerin yetersizliği- Düzenli bir gelir getiren işin bulunmaması, yeterli mal varlığının olmaması, banka hesabında seyahat masraflarını karşılayacak bir bakiyenin olmaması. Sponsorun mali gücünün yetersiz olması
  • Kişinin sağlığının yetersiz olması, bulaşıcı hastalık ve sağlık sigortası uygunsuzluk- Bulaşıcı hastalığı olanlar Schengen vize bölgesi ülkelerine giriş yapamazlar. Kişinin tam anlamıyla sağlıklı olması avantajdır. Sağlık sigorta poliçesi kriterlere uygun hazırlanmalıdır.
  • Güvenlik açısından tehdit oluşturma- Vize başvuru sahibinin sabıkasının temiz olması çok önemlidir. Organize suçlara karışmış, uyuşturucu bağımlılığı gibi bağları olanlar ve gezileri sırasında suç işleyenler kamu tehditi olarak algılanır.

Belçika Vize Reddi Çözümü

Belçika vize reddi kararı vize başvurusunu yapan kişiye bir resmi yazı ile bildirilir. Bu karara Konsolosluk nezdinde itiraz edebilmek mümkündür. İtiraz vize departmanında tekrar incelenir ve özellikle eksik evrak söz konusu ise bu evrakların tamamlanmasına izin verilebilir. Belçika dış temsilcilikleri itiraz kararını yetersiz bulur ve vizeyi onaylamayacağını bildirirse bu kesin kararı temyize götürmek mümkündür.

Vize başvurusu sırasında ödenen tüm ücretler geri iade edilmez. Ret kararı alan kişi tekrar vize başvurusunda bulunabilir. Tüm ücretlerin yeniden ödenmesi gerekmektedir.

Belçika vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/belcika-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×