Polonya Vize Formu ve Dilekçe - Eraytur
Polonya Vizesi

Polonya Vize Formu ve Dilekçe

 
 

Polonya vize formu ve Polonya vize talep dilekçesi vize başvuru sahibinin bilgilerini Polonya dış temsilciliklerine iletmek için düzenlenmiş evraklardır. Vize başvuru sahipleri vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi ile kişisel bilgilerini, seyahat bilgilerini ve mesleki bilgilerini vize yetkililerine bildirir.

Pakistan Vize Formu ve Dilekçe

Polonya Vize Formu ve Dilekçe

Polonya vize formu Schengen vize kriterlerine uyumlaştırılmış bir vize başvuru formudur. Polonya dış temsilcilikleri ve Polonya vize başvuru merkezleri vasıtasıyla elde edilebilen form çıktısı alınarak doldurulur, vize başvuru sahibi tarafından ıslak imza ile imzalanır. Polonya vize başvuru formunda verilen bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır.

Polonya Vize Başvuru Formu nereden alınır?

Polonya vize başvuru formu konsolosluğun internet sitesinde dokümanlar başlığı altında temin edilebilmektedir.

Polonya vize başvurusu nasıl yapılır?

Polonya vize başvurusu için öncelikli olarak başvuru randevusunun alınması gerekmektedir. Randevunun alınmasının sonrasında belirtilen gün ve saatte, evraklarınız ile beraber hazır bulunmalısınız

Polonya vize başvuruları ne zaman başlayacak?

Polonya vize başvuruları alınmaktadır. Pandemi nedeni ile giriş çıkışlarda kısıtlamalar olsa da başvurunuzu yapmak için bir engel bulunmamaktadır.

Polonya vize talep dilekçesi Polonya dış temsilciliklerine hitaben yazılır, farklı Polonya vize türlerine farklı şekillerde hazırlanır. Vize başvuru sahipleri seyahat amaçlarına göre düzenledikleri vize talep dilekçelerini İngilizce ya da Türkçe hazırlayabilir.

Polonya vize formu ve vize talep dilekçesi uzman vize danışmanları desteğinde hazırlandıktan sonra Polonya vize evrakları başvuru dosyasında vize bölümüne iletilmelidir. Yetkili vize başvuru merkezleri kısa süreli Polonya vizelerinde bu işlemi yapabileceğiniz vize ofisleridir.

Polonya Vize Formu Doldurulması Gereken Alanlar

Polonya vize formu İnternetten çıktısı alınarak doldurulan bir başvuru formudur. Kısa süreli seyahatler için uyumlaştırılmış Schengen vize başvuru formu kullanılır. Vize başvuru formu hatasız doldurulması için uzman vize danışmanı desteği alınması yerinde olacaktır.

Polonya vize formu doldurulması gereken alanlar şunlardır:

 • Polonya vize başvurusunda bulunan kişinin bilgileri
 • Polonya vize talebinde bulunan kişinin aile bilgileri
 • Polonya seyahatinin ayrıntılı bilgileri
 • Polonya vize talebinde bulunan kişinin mesleki bilgileri
 • Polonya vize talebinde bulunan kişinin pasaport bilgileri
 • Polonya seyahatinden önceki seyahat bilgileri
 • Polonya seyahatinden önce alınan Schengen vize bilgileri
 • Polonya seyahatinin masraflarının karşılanma biçimi ve sponsor bilgileri
 • Polonya seyahatinden önce parmak izi verilip verilmediği
 • AB, AET ve İsviçre vatandaşı aile bireylerinin bilgileri

Polonya vize formu doldurulduktan sonra Polonya vize talep dilekçesi doldurularak ve Polonya vize ücreti ödenerek vize başvuru işlemleri başlatılır.

Polonya Vize Dilekçesi Nasıl Yazılır?

Polonya vize talep dilekçesi vize başvuru sahibinin seyahat amacına göre belirlenen vize türünde talebinin Polonya dış temsilciliklerine iletildiği şahsi bir talep dilekçesidir. Polonya konsolosluğuna hitaben yazılan vize talep dilekçesinde seyahat bilgileri ve diğer bilgiler verilir.

Polonya vize talep dilekçesinde verilmesi gereken bilgiler şunlardır:

 • Polonya seyahatinin amacı ve talep edilen vize türü
 • Polonya seyahati hakkında bilgiler, seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri, gidilecek yerler, başka Schengen vize bölgesi ülkesine gidilecekse o seyahatin bilgileri.
 • Polonya seyahatindeki uçuş bilgileri ve konaklama bilgilerinin ayrıntıları
 • Polonya seyahatinin nasıl finanse edileceği bilgisi, varsa sponsor bilgileri
 • Polonya vize başvuru sahibinin adresi, telefonu, e-mail adresi

Polonya ticari vize talep dilekçeleri firmanın antetli kağıdında hazırlanır, vize başvuru sahibinin şirket içindeki görevi ve unvanları belirtilir. Polonya iş seyahatinin ayrıntıları ve Polonya’daki iş ortağı şirket bilgileri verilir. Vize başvuru sahibinin çalıştığı ya da sahibi olduğu şirketin bilgileri verilir. Polonya ticari vize talep dilekçesi şirket yetkilisi tarafından onaylanır, imzası ve kaşesi dilekçede bulunmalıdır.

Polonya vize formu ve vize talep dilekçesi vize başvuru merkezlerinde uzman vize danışmanları desteğinde sorunsuz bir şekilde hazırlanır, vize başvuru merkezlerinde kısa süreli vize işlemleri tamamlanmaktadır. Uzun süreli vize işlemleri için vize başvuru dosyası hazırlanır ve vize randevuları alınır.

Polonya vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/polonya-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Polonya Vize Başvuru Formu

Polonya vize başvuru formu kapsamında kimlik bilgilerinizin ve pasaport verilerinin sunulması gerekir. Bu bilgilerin sunulma sürecinde özellikle eksik ya da yanlış veri iletmemeye dikkat etmelisiniz.

Polonya vize başvuru formu nasıl doldurulur; başvuru formunun doldurulmasının sonrasında ıslak imzalı olarak sunulması gerekir. İş amacı ile D türü vize talep eden kişilerin hangi amaç ile ve hangi sektörde çalışacaklarına ilişkin detaylı bilgi vermeleri gerekir.

Polonya Konsolosluğu üzerinden vize başvuru adımlarını tamamlarken, öncelikle randevu almanız gerekir. Pandemi sebebi ile randevusuz şekilde gelen kişilere

Polonya’ya vize kalktı mı; giriş adımında vize alma zorunluluğu devam etmektedir. Vize alım sürecinde dilerseniz firmamızın yetkilileri ile iletişime geçerek, bu adımların her birinin profesyonel ekibimizce yapılmasını mümkün kılabilirsiniz.

Polonya vizesi için hesapta ne kadar para olmalı; vize başvuru adımında öğrencilerin ya da sivillerin ülkeye giriş adımlarının sonrasında ülkedeki masraflarının nasıl karşılanacağına ilişkin bilgilendirme sunulmalıdır. Bunun için hesap özeti yeterlidir.

Polonya vize başvuru formu örneği doldurulurken eksik bilgi bulunmamasına dikkat edilmelidir. Seyahat sigortası, otel rezervasyonu, gidiş geliş uçak bileti gibi unsurların da kesinlikle başvuru formuna eklenmesi gerekir.

Polonya vize başvurusu yapılırken sizden pasaportunuzu güncel bir şekilde sunmanız istenecektir. Hatta sunulan güncel pasaport yeterli görülmezse, buna ek olarak, geçmişte kullanmış olduğunuz pasaportu da sunmanız istenebilir. Vize başvuru adımının akabinde size referans numarası verilecektir. Bu referans numarası ile vize takip adımlarını tamamlayabilirsiniz.

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×