Kanada Göçmenlik Vizesi Nasıl Alınır? - Eraytur
Eraytur Blog

Kanada Göçmenlik Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada oldukça gelişmiş bir ülkedir ve esnek göçmen politikaları sayesinde dünyanın her yerinden ülkeye göçmen kabul etmektedir. Son yapılan açıklama ile 2023 yılına kadar bir milyonu aşan bir göçmen alımı yapılacağı duyurulmuştur. Kanada Göçmenlik vizesi İnternet’te en çok araştırılan konulardan biridir. Bu yazımızda Kanada Göçmenlik vize başvurusunun nasıl yapılacağını ve gerekli evrakların neler olduğu konusunda bir bilgilendirme yapılacaktır.

Kanada Göçmenlik Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada İltica şartları, Kanada göçmenlik vize başvuru şartları, Kanada’ya nasıl göç edebilirim, Kanada göçmenlik vize başvurusu ücretleri gibi konular hakkında vize merkezimizin uzman danışmanlarından bilgi alabilir, Kanada Göçmenlik vizesi işlemlerini hemen başlatabilirsiniz.

Kanada Göçmenlik Vizesi Başvuru Şartları

Kanada gelişmiş bir ülke olması dolayısıyla yüksek hayat standartlarına sahiptir ve geniş yüzölçümünde nüfus olarak seyrek bir oran mevcuttur. Bu nedenle iş gücüne ihtiyaç duyan ülke göçmenlik politikaları geliştirmiştir. Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı 2035 yılına kadar 5 milyon kişinin emekli olacağını göz önünde tutarak göçmen alımlarına öncelik vermiştir.

Kanada’da eğitim gören ve mezun olan vasıflı kişilerin Kanada Vatandaşlığına geçişini kolaylaştıran kararlar alınmıştır. Binlerce yabancı öğrenci Canadian Experience Class programından yararlanmaktadır. Tüm üniversite mezunu yabancı öğrenciler bu programdan yararlanmaktadır.

Kanada Göçmenlik Vizesi başvurusu yapmak için iki temel şart bulunmaktadır:

  • Kanada Göçmenlik vizesi daveti almak- Başvuru daveti yollanmadan önce başvuracak kişinin medeni durumu hakkında bilgi alınır, Çiftlerin evli olması gerekmez, birlikte yaşama, nişanlılık halleri kabul edilir. Başvuru daveti sırasında başvuran kişiler bir değerlendirme puanı ile kategorize edilir, bir çağrı havuzu oluşturulur. İki haftada bir 2-3 bin kişiye bu havuz içerisinden seçilerek davetiye yollanır. Eğitim durumu ve dil seviyesi puanlamada önemli kriterlerdir. Mali güç durumu ve eş durumu da puanlama da önemlidir.
  • Kanada Oturum İzni İçin Başvuru Yapmak- Kanada Oturum izni başvuruları İnternet üzerinden online alınmaktadır. Kanada Elçiliği ve Konsolosluğu resmi İnternet sitesinden başvurular yapılmaktadır. Online Kanada vize başvuru formu doldurulur ve vize randevusu alınır. Kanada dış temsilciliklerindeki vize bölümünde bu randevulara katılmak gerekmektedir.

Kanada Göçmenlik Vizesi Başvurusunda İstenen Evraklar

Kanada Göçmenlik vizesi almak isteyen kişiler vize merkezleri uzman danışmanları gözetiminde gerekli vize belgelerini hazırlayarak Kanada dış temsilciliklerinde vize başvuru sürecini başlatabilir. Göçmenlik vizesi için gerekli evrakları eksiksiz ve hatasız hazırlamak son derece önemlidir.

Kanada göçmen vizeleri için öncelikle Kanada dış temsilcilikleri vize bölümünden randevu almak gereklidir. Kanda oturum izni süreci bu adımın ardından başlayacaktır. Kanada Büyükelçiliği Ankara’da başvurular değerlendirilir ve karar verilir. Kanada’da farklı bölgelerin başvuru merkezleri değişilebilir, Şam ofisinden Quebec bölgesi başvuruları kabul edilmektedir. Ankara’dan vasıflı çalışanlar göçmenlik başvurusu yapabilir. Bu konuda destek almak için vize uzman danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Kanada Göçmenlik vizesi başvurularında şu evraklar talep edilmektedir:

Pasaport ve kimlik belgeleri; Mevcut ve eski pasaport aslı ve fotokopileri verilmelidir. Kimlik kartlarının renkli fotokopileri sunulmalıdır.

  • Biyometrik fotoğraf; Beyaz arka fonda çekilen biyometrik nitelikli fotoğraflar hazırlanmalıdır.
  • Adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği; Tam vukuatlı nüfus kaydı ve adli sicil belgesi İnternet üzerinden alınabilir.
  • İş belgeleri; SGK belgeleri, çalışılan firma belgeleri hazırlanmalıdır.
  • Eğitim belgeleri; Mezun olunan okuldan mezuniyet belgesi, eğitim sertifikaları düzenlenmelidir.
  • Mali durumu gösteren onaylı belgeler; Banka hesap özeti banka tarafından düzenlenmelidir, maaş bordroları, tapu fotokopileri, faiz ve kira belgeleri düzenlenmelidir.

Daha geniş bilgi için lütfen Kanada vize evrakları sayfamızı ziyaret ediniz.

Kanada Göçmenlik Vize Başvurusunu Kimler Yapabilir?

Kanada göçmenlik vizesi başvurusunu yapabilecek kişiler eğitimli ve iş deneyimi olan kişilerdir. Belli bir iş kolunda uzmanlık kazanan şahıslar ve üniversite eğitimi almış kişiler avantajlıdır. Başvuru değerlendirilmesinde eğitim ve iş deneyimi yüksek puanlar kazandırmaktadır.

Mali gücü yerinde olan bireyler Kanada göçmenliği konusunda bir adım öne çıkmaktadır. Kanada’da yatırımcı olmak isteyenlere ayrıcalıklar sağlanmaktadır. Kanada’da iş kurmak niyetinde olan yatırımcılara göçmenlik belgesi kolaylıkla verilmektedir.

Kanada vatandaşı bir aile bireyinin bulunması bir diğer önemli noktadır. Bu kişiler başvuru sahibine referans olmakta ve vize başvuruları olumlu olarak değerlendirilmektedir.

Vasıflı işçiler puanlamada 100 üzerinden en az 67 puan almalıdır. Yabancı dil bilgi düzeyi, eğitim, iş deneyimi, Kanada’ya uyum şartları, Kanada’da iş teklifi alma artı puanlardır. Gerekli şartları sağlayan herkes Kanada göçmenlik vizesine başvuru yapabilir.

Daha detaylı bilgiler alarak Kanada göçmenlik vize işlemlerini başlatmak istiyorsanız Kanada vize rehberi sayfamızı ziyaret ediniz.

Kanada Büyükelçiliği resmi İnternet sitesinden güncel bilgileri takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×