Kanada Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 - Eraytur
Kanada Vizesi

Kanada Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Kanada, Kuzey Amerika bölgesinde bulunan bir ülkedir. 9.98 milyon kare büyüklüğünde yüz ölçümü ile dünyanın en büyük 2. Ülkesi konumundadır. Kanada toprakları ağaçlarla kaplıdır. Büyük bir tarımsal faaliyet vardır. Rocky dağları tundra iklimine sahiptir. Dünyanın en büyük sahil uzunluğu 200.000 km ile Kanadanın elinde bulunmaktadır.  Hava normalleri genellikle soğuktur. Kışları soğuk ve uzun geçer.  Ülkenin diğer yarısı biraz tropikal iklime daha yakındır. Başkenti Ottowa dır. 2 ayrı resmi dili bulunmaktadır. Birincisi İngilizce ikincisi Fransızcadır. Kanadanın ekonomik kuvveti  ABD ile aynı pozisyondadır ve aynı yaşam standartlarını sunar. Para birimi olarak Kanada doları kullanılmaktadır.

Kamboçya Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Kanada Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

 

Kanada Vizesi

Kanadayı ziyaret etmek isteyen bütün Türkiye vatandaşlarının alması gereken vizedir. Kanada ya ziyaret amacına göre birçok vize bulunur. Bu vizeler kısa süreli ve uzun süreli olarak  2 bölümdür. Kanada tarafına seyahat edecek vatandaşlar ticari, eğitim, turistik ve aile ziyareti gibi amaçlar doğrultusunda Kanada Başkonsolosluğuna veya Başkonsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezlerinden, amaçlarına uygun olarak seçtiği vizeye başvurabilirler.

Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar 2021?

Kanada vizesinin çıkma süresi başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kanada vizesi başvuru sonuçları ortalama 6 hafta içerisinde açıklanır.

Kanada şu an vize veriyor mu?

2020 yılında pandemi sebebi ile vize işlemlerini kısıtlı bir şekilde yürüten Kanada, şu an vize vermektedir.

Kanada vizesi nasıl alınıyor?

Kanada vizesi, Kanada konsolosluğuna müracaat edilerek alınabilir. Vize başvurusu için başvuru formunu doldurmanız ardından randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde vize için gerekli tüm evrakları teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz gerekmektedir.
Vize başvurusunda istenilen evrakların çoğunluğu ortaktır. Ama seyahat amacınıza göre özel belgeler fazladan isteniyor. Vize başvuru işlemi asla karmaşık bir yapıda değil. Sadece  gerekli evrakların eksiksiz hazırlanması ile birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kanada vize çeşitleri

Turistik vize: Kanada ziyaret amacınız turistik gezi ise eğer bu vize türüne başvurmalısınız. Seyahat süresince belirlediğiniz ve beyan ettiğiniz noktaları gezip görebilme hakkına sahipsinizdir. Diğer sosyal ve kültürel gezileriniz içinde bu vizeyi tercih edebilirsiniz.

Bu vize size 90 gün ülkede kalabilme imkanı verecektir. Vize tek yönlü kullanım için olup aralıksız kullanmalısınız. Vize süreniz bitmese dahi çıkış yaptığınızda bir daha giriş için yine vize alma prosedürünü gerçekleştirmelisiniz.

Öğrenci vizesi: Kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere iki ye ayrılmaktadır. Kanada eğitimi ve okulları bütün dünya çapında ilgi görmektedir. Kısa dönem öğrenci vizesi almak için Kanada Başkonsolosluğu Türkiye’ye geri döneceğinize ikna etmelisiniz. Bu vize aynı zamanda dil eğitim vizesi olarak ta geçmektedir. Eğer 6 ay gibi bir süreden fazla bir eğitim vizesi istiyorsanız uzun süreli eğitim vizesi tercih etmelisiniz.

Ticari vize: Kanada ya ticari ziyaret amacı doğrultusunda yapacağız seyahat için başvurmanız gereken vize türüdür. Kanada tarafından sizin tarafınıza hazırlanmış davetiye gönderilmesi zorunludur.  6 aydan fazla olmamak suretiyle seyahat ta bulunacaksanız almanız gereken vize türüdür. Gelir kaynağınız  Kanada dışından yani Türkiye tarafından olmalıdır. Kanada da bulunan şirket kendi bilgilerini ve sizin de bilgilerinizin olduğu  bir davetiye hazırlanmalıdır.

Transit vize: Bu vize türü sadece bir kaç günlük olup, başka bir yöne kadana üzerinden aktarma yapacağınız için almanız gereken vizedir. 72 saat havaalanı sınırları içerisinde aralıksız bulunmanız dahilinde almanız gerekmez. Ama havaalanı dışına çıkacaksınız eğer bu vizeyi almanız zorunludur.

Aile ziyaret vizesi: Kanada da bulunan akraba ve aile ziyaretleriniz için tercih etmeniz gereken vize türüdür. Vizeye başvurmanız için ilk adım Kanada da bulunan akrabanız tarafından eksiksiz bilgilerle hazırlanmış olan davetiyenin tarafınıza gönderilmesidir. Bu vize size 6 ay kalma imkanı sunar.

Kanada vize başvurusu için gerekli evraklar

 • Pasaport: İstenilen gerekli evrakların başında gelmektedir. Başkonsolosluk son 10 yıl içerisinde çıkarılmış  ve yıpranmamış olmasını istemektedir. Pasaport  süresi seyahatinizden sonra bitimine en az 6 ay gibi bir süre kalmış olmalıdır. Daha sonra kullanmış olduğunuz vizenin işlenebilmesi için 2 sayfa boş bulundurmalıdır.
 • Vize başvuru formu: Başkonsolosluk tarafından seyahat amacına uygun olan formu aldıktan sonra  sizden istenilen bilgiler dahilinde tamamı ile gerçek bilgilerle doldurulmalıdır. Çelişik bilgi olamamalı ve diğer evrakları desteklemelidir. Formun üzerinde istenilen kutucuğa fotoğraf yapıştırmalısınız. Daha sonra formu doldurduktan sonra en alt bölümde istenilen yere ıslak imzanızı atmalısınız.
 • Vize başvuru dilekçesi: Kanada Başkonsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Temiz A4 kağıdına  aşık bir dil ile seyahat amacınızı anlatmalısınız. Seyahatinizin tarih gibi bilgilerini vermelisiniz. Daha sonra  dilekçeyi yazdıktan sonra  tarih ve mekan eklemelisiniz. Dilekçenizin  onaylı tercüman tarafından  İngilizce diline çevirisini orijinali ile birlikte evrakların içinde bulundurmalısınız.
 • Biyometrik fotoğraf: 35mm eninde ve 45mm boyunda arka fonu beyaz olan 2 adet biyometrik fotoğraf isteniyor. Yüzünüz iyice belirgin olmalıdır. 6 ay içinde çekinmiş olduğunuz güncel şekilde olmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı örneği: Nüfus cüzdanınızın fotokopisinin üzerine TC kimlik numaranızı  yazmanız ve evraklar içine koymanız yeterli olacaktır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Nüfus müdürlüğünden alınmış olup aile bilgisinin ve adres bilgisinin de olduğu onaylı belge istenmektedir.
 • Banka mevduatı gösteren belgeler: Bu belge bankadan onaylanmış olup sizin seyahatiniz boyunca kullanacağınız paranın olduğu hesabın dökümüdür. Banka hesabınızda en az 5.000 Türk lirası olmalıdır.
 • Zorunlu sağlık sigortası poliçesi: Kanada ziyaretiniz boyunca yapmanız gereken zorunlu seyahat sağlık sigortası vardır. Bu sigortanım poliçesinin kopyasını gerekli evraklar içerisine koymanız gerekmektedir.
 • Mesleki durumunuzu beyan eden belge: Geri dönüş yapacağınız söyleyen belgelerdir. Çalışan iseniz maaş bandrolü veya sgk dökümü yeterlidir. Öğrenci iseniz öğrenci belgesi göstermeniz yeterli olacaktır. İş veren iseniz vergi levhası yada imza sirküleri gibi evrakları bulundurmanız gerekmektedir. Emekliyseniz emekli belgesi koyulmalıdır.
 • Ticari vizeye başvuruyorsanız şirket bilgileri: Ticari vize ile seyahat edecekseniz şirketinizin 3 aylık banka dökümleri sizden istenir. Bunun dışında şirkete dair kanıtlayıcı evraklar da istenir.
Kanada vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/kanada-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kanada vizesi kaç günde çıkar

Kanada vizesinin onaylanma süresi 5 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Verdiğimiz evrakların eksiksiz ve doğru olma neticesinde Başkonsolosluk tarafından incelenir  ve onaylanır. Vize başvurunuzu seyahat başlangıç tarihinizden 1 ay gibi bir süre önce yapmalısınız.

Kanada vize ücretleri

Kanada Başkonsolosluğunun belirlemiş olduğu vize harcı bedeli 100 dolardır. Vize başvuru reddinizde bu alınan ücret geri ödenmemektedir. Uzun süreli eğitim vizesi başvurularınsa bu ücret 150 dolardır. Bunun yanında çalışma vizesi ücreti de 150 dolardır. Bu ücretlere ek olarak aylığı 18 euro olan zorunlu sağlık sigortası ücreti eklenmektedir. 0 ile 6 yaş arası çocuklardan ücret tahsil edilmemektedir. 6 ila 12 yaş arası çocuk grubundan ise 45 dolar tahsil edilmesi belirlenmiştir.

Kanada vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/kanada-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Kanada Vize Başvurusu

Kanada vatandaşlığı nasıl alınır; vatandaşlık almak için en temel unsurların başında ile birleşimi gelmektedir. Eşinizin Kanada vatandaşı olması durumunda ülkede oturum izni almak sizin için oldukça kolay olacaktır.

Kanada vatandaşlık ve göçmenlik bakanlığı tarafından belirtilmiş olan temel kıstaslara uyarak başvurunuzu anında tamamlayabilirsiniz. Firmamız sizin işlemlerinizin bu aşamada takip edilmesi için harika bir fırsat sunmaktadır.

Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek grubu kapsamında özellikle mühendislik bilimlerinin büyük öneme sahip olduğunun ayrıca belirtilmesi lazımdır.

Kanada vatandaşlığı şartları arasında kişilerin temel dil seviyesine sahip olması da ana kıstaslardan biri olarak belirlenmiştir.

Kanada vatandaşlık şartları 2020 senesinden bu yana değişim göstermiştir. Aynı koşullara dikkat ederek vatandaşlık alma hakkını elde edebilirsiniz.

Kanada göçmenlik meslek Listesi 2021 senesinde mühendislik bilimleri öncelikli olmak sureti ile yayınlanmıştır.

Kanada göçmenlik testi üzerinden gerekli olan yeterli puanın alınmasında en temel unsur kişilerin ülkenin diline hakim olmasıdır. Ülkenin diline hakim olunması ülkeye entegrasyonun sorunsuz sağlanması için bir fırsat vermektedir.

Kanada göçmenlik puan hesaplama adımlarında ülkeye ne kadar entegre olunacağı ana kıstaslardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu puanlamada puanınızın yükseltilmesi için firmamız gerekli olan danışmanlık hizmetini sunacaktır.

Kanada vatandaşlık ücreti olarak belirtilen bir tutar bulunmamaktadır. Vize ücreti olarak tanımlanan tutar ise 100 Dolardır. Vize başvuru adımlarının sonrasında oturum ve süresiz oturum için başvuru adımlarınızı tamamlamanıza fırsat verilecektir.

Kanada vize danışmalık hizmetleri

Kanada Başkonsolosluğunun biraz katı vize politikası olduğunu göz önünde bulundurarak, vize başvuru  danışmanlarından yardım almamız en doğru yol olacaktır. Bu hizmet, vizeye başvuran kişinin başvuru adımlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Hizmet bedeli 30 eurodur. Bu hizmete:

 • Kişilere özel telefon desteği.
 • Kişiye özel istenilen evrakların bilgilendirilmesi.
 • Evrakların hazırlanması ve Başkonsolosluğuna ulaştırılması
 • Başvuru dosyasının eksik bir şekilde hazırlanması.
 • Gerekli evrakların  doğru bir biçimde çıktı haline getirme hizmeti.
 • Bu evrakları dosyalama hizmeti.
 • Konsolosluktan randevu, başvuru ve rezervasyon ayarlama hizmeti.
 • Bu hizmete dahildir.
 • Ayrıca hizmet bedeline ek olarak   kurye hizmeti adına 100 Türk lirası tahsil edilebilir.
Kanada vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/kanada-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Kanada Vize Evrakları

Kanada vize evrakları derleme aşamasında direkt olarak firmamızdan yardım alabilirsiniz. Hem belgelerin derlenmesi hem de direkt olarak başvuru formunun doldurulması ile alakalı olarak gerekli olan tüm destek sunulmaktadır.

Kanada vize için gerekli evraklar arasında ülkeye giriş adımının tamamlanmasının sonrasında hangi maddi birikim ile ihtiyaçların karşılanacağına dair de bilgilendirme sunulmalıdır.

Kanada Konsolosluğu tarafından sunulan vize türlerine uygun olarak iletilen başvuru formlarını eksiksiz biçimde doldurmanız gerekir. Bu başvuru formunun ıslak imzalı şekilde sunulması istenir.

Kanada online vize başvurusu yapılırken sunmuş olduğunuz pasaportunuzun güncelliğini koruması gerekir. Pasaportunuz güncel değilse, vize başvurusunun öncesinde pasaport yenileme için gerekli olan adımları atmanız sizin için çok daha verimli olacaktır.

Kanada Konsolosluğu vize başvurusu için randevu vermektedir. Bu randevu aracılığı ile gerekli evrakları derleyerek yetkili birimlere sunmanız gerekir. Pandemi koşulları sebebi ile randevu hususuna daha büyük önem verilmektedir. Pandemi sürecinde, koşullar gözden geçirilerek sürece yansıtılacaktır, konsolosluklar herhangi bir bulaş tehlikesi olmaması adına HES kodu da talep etmektedir.

Kanada vize başvurusu yapıldıktan sonra geçerli olabilmesi için harç ücretinin de yatırılması gerekir. Bu harç ile beraber yapmış olduğunuz başvurunuz geçerlilik kazanacaktır.

Kanada vize başvuru formu doldurulurken kısa süreli ve uzun süreli olarak alacağınız vizelere dair doldurmanız gereken bilgiler de değişim arz edecektir. Başvuru formunun doldurulma sürecinden evrakların temin edilmesine kadar her aşamada firmamız size destek olacaktır.

Kanada Vizesi Sık Sorulan Sorular

Kanada vize ücreti ne kadardır?

Kanada vize ücretleri konsolosluk ve aracı kurum bedelleri olarak 185 Kanada dolarıdır. Bu rakam öğrenci vizesi veya seyahat sağlık sigortası ve kargo bedellerinin de eklenmesi ile birlikte değişebilmektedir.

Kanada vize başvuruları açıldı mı?

Kanada vize başvuruları kontrollü olarak devam etmekte olup , gerekli şartlar ve evraklar ile birlikte randevu alınarak başvuru sağlanabilir. Ancak günümüzdeki koşullar sebebiyle vize sonuçlanma süreleri uzayabilmektedir.

Kanada vizesi 2021 ‘de nasıl alınır?

Kanada vizesi 2021 yılında da aynı şartlar ile devam etmekte olup konsolosluğun talep etmiş olduğu evrakların eksiksiz olarak başvuru merkezine sunulması ile başvuru yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×