Kanada Vizesi: Başvuru Süreci Ve Gerekenler - Eraytur
Kanada Vizesi

Kanada Vizesi: Başvuru Süreci Ve Gerekenler

 

Kanada, Kuzey Amerika bölgesinde bulunan bir ülkedir. 9.98 milyon kare büyüklüğünde yüz ölçümü ile dünyanın en büyük 2. Ülkesi konumundadır. Kanada toprakları ağaçlarla kaplıdır. Büyük bir tarımsal faaliyet vardır. Rocky dağları tundra iklimine sahiptir.

Dünyanın en büyük sahil uzunluğu 200.000 km ile Kanadanın elinde bulunmaktadır.  Hava normalleri genellikle soğuktur. Kışları soğuk ve uzun geçer.  Ülkenin diğer yarısı biraz tropikal iklime daha yakındır. Başkenti Ottowa dır. 2 ayrı resmi dili bulunmaktadır. Birincisi İngilizce ikincisi Fransızcadır. Kanadanın ekonomik kuvveti  ABD ile aynı pozisyondadır ve aynı yaşam standartlarını sunar. Para birimi olarak Kanada doları kullanılmaktadır.

Kanada vize başvuru formu doldurulurken eksik bilgi bırakılmamasına büyük önem verilmelidir. Eksik bilgi tespit edildiği anda vize başvurusunun ret yanıtı alacağının da ayrıca bildirilmesi gerekir.

Kanada vizesi 2023 talep edilirken başvuru formunun eksiksizi doldurulması kadar ıslak imzalı şekilde sunulmasına da önem verilmektedir.

Kanada vizesi nasıl alınır; vize alma aşamasında bireysel olarak başvuru talebinde bulunmak istemeyen kişiler anında firmamız ile iletişim kurabilir. Firmamız başvuru aşamasının en sorunsuz şekilde yerine getirilmesini sağlayacaktır. Bu aşamada her safhada gerekli olan bilgilendirmeler de tarafınıza iletilecektir.

Kanada vize başvurusu açıldı mı; konsolosluktan randevu alarak vize başvuru adımlarını sorunsuz şekilde yerine getirebilirsiniz. Bu süreç içerisinde randevusuz şekilde gelen kişilerin başvuru adımlarının dikkate alınmayacağı da bildirilmelidir.

Kanada vize başvurusu nasıl yapılır; vize başvuru aşamasının sonrasında size bir referans numarası verilecektir. Bu referans numarası aracılığı ile vize başvuru durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Kanada göçmenlik başvurusu süresiz oturum olarak da bilinmektedir. Bu süreçte en avantajlı olan grup 38 meslek grubu olarak da tanımlanan mühendislik bilimleridir. Mühendislik bilimlerinde derece sahibi olan kişilerin ülkeye vatandaş olarak kabul edilmesi daha kolay olacaktır.

Kanada vize başvuruları ne zaman açılacak; başvuruları randevulu şekilde hali hazırda devam ettirebilirsiniz. Bireysel başvuru adımlarını yönetmek istemeyen kişiler için firmamızın uzman kadrosu hazırda beklemektedir. Size gerekli olan destek anında sunulacaktır.

Kanada Vizesi

Kanadayı ziyaret etmek isteyen bütün Türkiye vatandaşlarının alması gereken vizedir. Kanada ya ziyaret amacına göre birçok vize bulunur. Bu vizeler kısa süreli ve uzun süreli olarak  2 bölümdür. Kanada tarafına seyahat edecek vatandaşlar ticari, eğitim, turistik ve aile ziyareti gibi amaçlar doğrultusunda Kanada Başkonsolosluğuna veya Başkonsolosluğun yetkilendirmiş olduğu vize başvuru merkezlerinden, amaçlarına uygun olarak seçtiği vizeye başvurabilirler.

Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar 2023?
Kanada vizesinin çıkma süresi başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kanada vizesi başvuru sonuçları ortalama 6 hafta içerisinde açıklanır.
Kanada şu an vize veriyor mu?
2020 yılında pandemi sebebi ile vize işlemlerini kısıtlı bir şekilde yürüten Kanada, şu an vize vermektedir.
Kanada vizesi nasıl alınıyor?
Kanada vizesi, Kanada konsolosluğuna müracaat edilerek alınabilir. Vize başvurusu için başvuru formunu doldurmanız ardından randevu alabilirsiniz. Randevu tarihinde vize için gerekli tüm evrakları teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz gerekmektedir.
Vize başvurusunda istenilen evrakların çoğunluğu ortaktır. Ama seyahat amacınıza göre özel belgeler fazladan isteniyor. Vize başvuru işlemi asla karmaşık bir yapıda değil. Sadece  gerekli evrakların eksiksiz hazırlanması ile birlikte başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kanada vize çeşitleri

Turistik vize: Kanada ziyaret amacınız turistik gezi ise eğer bu vize türüne başvurmalısınız. Seyahat süresince belirlediğiniz ve beyan ettiğiniz noktaları gezip görebilme hakkına sahipsinizdir. Diğer sosyal ve kültürel gezileriniz içinde bu vizeyi tercih edebilirsiniz.

Bu vize size 90 gün ülkede kalabilme imkanı verecektir. Vize tek yönlü kullanım için olup aralıksız kullanmalısınız. Vize süreniz bitmese dahi çıkış yaptığınızda bir daha giriş için yine vize alma prosedürünü gerçekleştirmelisiniz.

Öğrenci vizesi: Kısa dönem ve uzun dönem olmak üzere iki ye ayrılmaktadır. Kanada eğitimi ve okulları bütün dünya çapında ilgi görmektedir. Kısa dönem öğrenci vizesi almak için Kanada Başkonsolosluğu Türkiye’ye geri döneceğinize ikna etmelisiniz. Bu vize aynı zamanda dil eğitim vizesi olarak ta geçmektedir. Eğer 6 ay gibi bir süreden fazla bir eğitim vizesi istiyorsanız uzun süreli eğitim vizesi tercih etmelisiniz.

Ticari vize: Kanada ya ticari ziyaret amacı doğrultusunda yapacağız seyahat için başvurmanız gereken vize türüdür. Kanada tarafından sizin tarafınıza hazırlanmış davetiye gönderilmesi zorunludur.  6 aydan fazla olmamak suretiyle seyahat ta bulunacaksanız almanız gereken vize türüdür. Gelir kaynağınız  Kanada dışından yani Türkiye tarafından olmalıdır. Kanada da bulunan şirket kendi bilgilerini ve sizin de bilgilerinizin olduğu  bir davetiye hazırlanmalıdır.

Transit vize: Bu vize türü sadece bir kaç günlük olup, başka bir yöne kadana üzerinden aktarma yapacağınız için almanız gereken vizedir. 72 saat havaalanı sınırları içerisinde aralıksız bulunmanız dahilinde almanız gerekmez. Ama havaalanı dışına çıkacaksınız eğer bu vizeyi almanız zorunludur.

Aile ziyaret vizesi: Kanada da bulunan akraba ve aile ziyaretleriniz için tercih etmeniz gereken vize türüdür. Vizeye başvurmanız için ilk adım Kanada da bulunan akrabanız tarafından eksiksiz bilgilerle hazırlanmış olan davetiyenin tarafınıza gönderilmesidir. Bu vize size 6 ay kalma imkanı sunar.

Kanada vize başvurusu için gerekli evraklar

 • Pasaport: İstenilen gerekli evrakların başında gelmektedir. Başkonsolosluk son 10 yıl içerisinde çıkarılmış  ve yıpranmamış olmasını istemektedir. Pasaport  süresi seyahatinizden sonra bitimine en az 6 ay gibi bir süre kalmış olmalıdır. Daha sonra kullanmış olduğunuz vizenin işlenebilmesi için 2 sayfa boş bulundurmalıdır.
 • Vize başvuru formu: Başkonsolosluk tarafından seyahat amacına uygun olan formu aldıktan sonra  sizden istenilen bilgiler dahilinde tamamı ile gerçek bilgilerle doldurulmalıdır. Çelişik bilgi olamamalı ve diğer evrakları desteklemelidir. Formun üzerinde istenilen kutucuğa fotoğraf yapıştırmalısınız. Daha sonra formu doldurduktan sonra en alt bölümde istenilen yere ıslak imzanızı atmalısınız.
 • Vize başvuru dilekçesi: Kanada Başkonsolosluğuna hitaben yazılmalıdır. Temiz A4 kağıdına  aşık bir dil ile seyahat amacınızı anlatmalısınız. Seyahatinizin tarih gibi bilgilerini vermelisiniz. Daha sonra  dilekçeyi yazdıktan sonra  tarih ve mekan eklemelisiniz. Dilekçenizin  onaylı tercüman tarafından  İngilizce diline çevirisini orijinali ile birlikte evrakların içinde bulundurmalısınız.
 • Biyometrik fotoğraf: 35mm eninde ve 45mm boyunda arka fonu beyaz olan 2 adet biyometrik fotoğraf isteniyor. Yüzünüz iyice belirgin olmalıdır. 6 ay içinde çekinmiş olduğunuz güncel şekilde olmalıdır.
 • Nüfus cüzdanı örneği: Nüfus cüzdanınızın fotokopisinin üzerine TC kimlik numaranızı  yazmanız ve evraklar içine koymanız yeterli olacaktır.
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği: Nüfus müdürlüğünden alınmış olup aile bilgisinin ve adres bilgisinin de olduğu onaylı belge istenmektedir.
 • Banka mevduatı gösteren belgeler: Bu belge bankadan onaylanmış olup sizin seyahatiniz boyunca kullanacağınız paranın olduğu hesabın dökümüdür. Banka hesabınızda en az 5.000 Türk lirası olmalıdır.
 • Zorunlu sağlık sigortası poliçesi: Kanada ziyaretiniz boyunca yapmanız gereken zorunlu seyahat sağlık sigortası vardır. Bu sigortanım poliçesinin kopyasını gerekli evraklar içerisine koymanız gerekmektedir.
 • Mesleki durumunuzu beyan eden belge: Geri dönüş yapacağınız söyleyen belgelerdir. Çalışan iseniz maaş bandrolü veya sgk dökümü yeterlidir. Öğrenci iseniz öğrenci belgesi göstermeniz yeterli olacaktır. İş veren iseniz vergi levhası yada imza sirküleri gibi evrakları bulundurmanız gerekmektedir. Emekliyseniz emekli belgesi koyulmalıdır.
 • Ticari vizeye başvuruyorsanız şirket bilgileri: Ticari vize ile seyahat edecekseniz şirketinizin 3 aylık banka dökümleri sizden istenir. Bunun dışında şirkete dair kanıtlayıcı evraklar da istenir.
Kanada vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/kanada-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kanada vizesi kaç günde çıkar

Kanada vizesinin onaylanma süresi 5 ila 15 iş günü arasında değişmektedir. Verdiğimiz evrakların eksiksiz ve doğru olma neticesinde Başkonsolosluk tarafından incelenir  ve onaylanır. Vize başvurunuzu seyahat başlangıç tarihinizden 1 ay gibi bir süre önce yapmalısınız.

Kanada vize ücretleri

Kanada Başkonsolosluğunun belirlemiş olduğu vize harcı bedeli 100 dolardır. Vize başvuru reddinizde bu alınan ücret geri ödenmemektedir. Uzun süreli eğitim vizesi başvurularınsa bu ücret 150 dolardır. Bunun yanında çalışma vizesi ücreti de 150 dolardır. Bu ücretlere ek olarak aylığı 18 euro olan zorunlu sağlık sigortası ücreti eklenmektedir. 0 ile 6 yaş arası çocuklardan ücret tahsil edilmemektedir. 6 ila 12 yaş arası çocuk grubundan ise 45 dolar tahsil edilmesi belirlenmiştir.

Kanada vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/kanada-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..
Kanada Vize Başvurusu

Kanada vatandaşlığı nasıl alınır; vatandaşlık almak için en temel unsurların başında ile birleşimi gelmektedir. Eşinizin Kanada vatandaşı olması durumunda ülkede oturum izni almak sizin için oldukça kolay olacaktır.

Kanada vatandaşlık ve göçmenlik bakanlığı tarafından belirtilmiş olan temel kıstaslara uyarak başvurunuzu anında tamamlayabilirsiniz. Firmamız sizin işlemlerinizin bu aşamada takip edilmesi için harika bir fırsat sunmaktadır.

Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek grubu kapsamında özellikle mühendislik bilimlerinin büyük öneme sahip olduğunun ayrıca belirtilmesi lazımdır.

Kanada vatandaşlığı şartları arasında kişilerin temel dil seviyesine sahip olması da ana kıstaslardan biri olarak belirlenmiştir.

Kanada vatandaşlık şartları 2020 senesinden bu yana değişim göstermiştir. Aynı koşullara dikkat ederek vatandaşlık alma hakkını elde edebilirsiniz.

Kanada göçmenlik meslek Listesi 2023 senesinde mühendislik bilimleri öncelikli olmak sureti ile yayınlanmıştır.

Kanada göçmenlik testi üzerinden gerekli olan yeterli puanın alınmasında en temel unsur kişilerin ülkenin diline hakim olmasıdır. Ülkenin diline hakim olunması ülkeye entegrasyonun sorunsuz sağlanması için bir fırsat vermektedir.

Kanada göçmenlik puan hesaplama adımlarında ülkeye ne kadar entegre olunacağı ana kıstaslardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu puanlamada puanınızın yükseltilmesi için firmamız gerekli olan danışmanlık hizmetini sunacaktır.

Kanada vatandaşlık ücreti olarak belirtilen bir tutar bulunmamaktadır. Vize ücreti olarak tanımlanan tutar ise 100 Dolardır. Vize başvuru adımlarının sonrasında oturum ve süresiz oturum için başvuru adımlarınızı tamamlamanıza fırsat verilecektir.

Kanada vize danışmalık hizmetleri

Kanada Başkonsolosluğunun biraz katı vize politikası olduğunu göz önünde bulundurarak, vize başvuru  danışmanlarından yardım almamız en doğru yol olacaktır. Bu hizmet, vizeye başvuran kişinin başvuru adımlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanmasını sağlar. Hizmet bedeli 30 eurodur. Bu hizmete:

 • Kişilere özel telefon desteği.
 • Kişiye özel istenilen evrakların bilgilendirilmesi.
 • Evrakların hazırlanması ve Başkonsolosluğuna ulaştırılması
 • Başvuru dosyasının eksik bir şekilde hazırlanması.
 • Gerekli evrakların  doğru bir biçimde çıktı haline getirme hizmeti.
 • Bu evrakları dosyalama hizmeti.
 • Konsolosluktan randevu, başvuru ve rezervasyon ayarlama hizmeti.
 • Bu hizmete dahildir.
 • Ayrıca hizmet bedeline ek olarak   kurye hizmeti adına 100 Türk lirası tahsil edilebilir.
Kanada vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/kanada-vizesi-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.
Kanada Vize Evrakları

Kanada vize evrakları derleme aşamasında direkt olarak firmamızdan yardım alabilirsiniz. Hem belgelerin derlenmesi hem de direkt olarak başvuru formunun doldurulması ile alakalı olarak gerekli olan tüm destek sunulmaktadır.

Kanada vize için gerekli evraklar arasında ülkeye giriş adımının tamamlanmasının sonrasında hangi maddi birikim ile ihtiyaçların karşılanacağına dair de bilgilendirme sunulmalıdır.

Kanada Konsolosluğu tarafından sunulan vize türlerine uygun olarak iletilen başvuru formlarını eksiksiz biçimde doldurmanız gerekir. Bu başvuru formunun ıslak imzalı şekilde sunulması istenir.

Kanada online vize başvurusu yapılırken sunmuş olduğunuz pasaportunuzun güncelliğini koruması gerekir. Pasaportunuz güncel değilse, vize başvurusunun öncesinde pasaport yenileme için gerekli olan adımları atmanız sizin için çok daha verimli olacaktır.

Kanada Konsolosluğu vize başvurusu için randevu vermektedir. Bu randevu aracılığı ile gerekli evrakları derleyerek yetkili birimlere sunmanız gerekir. Pandemi koşulları sebebi ile randevu hususuna daha büyük önem verilmektedir. Pandemi sürecinde, koşullar gözden geçirilerek sürece yansıtılacaktır, konsolosluklar herhangi bir bulaş tehlikesi olmaması adına HES kodu da talep etmektedir.

Kanada vize başvurusu yapıldıktan sonra geçerli olabilmesi için harç ücretinin de yatırılması gerekir. Bu harç ile beraber yapmış olduğunuz başvurunuz geçerlilik kazanacaktır.

Kanada vize başvuru formu doldurulurken kısa süreli ve uzun süreli olarak alacağınız vizelere dair doldurmanız gereken bilgiler de değişim arz edecektir. Başvuru formunun doldurulma sürecinden evrakların temin edilmesine kadar her aşamada firmamız size destek olacaktır.

Kanada vizesi için hesapta ne kadar para olmalı?
Kanada vizesi almak isteyen kişilerin vize sonuçlarının olumlu olması için banksa hesaplarında en az 4- 7 bin TL civarında para bulunması gerekmektedir.
Kanada vizesi kaç günde çıkar 2023?
Kanada vizesi için başvuruda bulunan kişilerin müracaat sonuçları yaklaşık olarak 7- 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.
Kanada vizesi almak kolay mı?
Kanada, vize açısından bir miktar katı prosedürlere sahip olsa da, vize işlemleri usule uygun gerçekleştirildiği takdirde vize alma konusunda bir sorunla karşılaşmazsınız diyebiliriz.

Kanada Vizesi Sık Sorulan Sorular

Kanada vize ücreti ne kadardır?

Kanada vize ücretleri konsolosluk ve aracı kurum bedelleri olarak 185 Kanada dolarıdır. Bu rakam öğrenci vizesi veya seyahat sağlık sigortası ve kargo bedellerinin de eklenmesi ile birlikte değişebilmektedir.

Kanada vize başvuruları açıldı mı?

Kanada vize başvuruları kontrollü olarak devam etmekte olup , gerekli şartlar ve evraklar ile birlikte randevu alınarak başvuru sağlanabilir. Ancak günümüzdeki koşullar sebebiyle vize sonuçlanma süreleri uzayabilmektedir.

Kanada vizesi 2021 ‘de nasıl alınır?

Kanada vizesi 2021 yılında da aynı şartlar ile devam etmekte olup konsolosluğun talep etmiş olduğu evrakların eksiksiz olarak başvuru merkezine sunulması ile başvuru yapabilirsiniz.

Kanada Vize Başvurusu

Kanada resmi kuruluşlar tarafından Kanada vizesi, Kanada Turistik Vizesi ve beraberinde 6 aylık geçici bir şekilde oturuma izni mevcuttur. Kişinin Kanada ülkesine seyahat edebilme imkanını bünyesinde barındıran bu vize çeşitleri, Kanada vizeişlemleri değerlendirilmesinin bitişinde pasaporta işlenen resmi bir vesikalık oluşturmakta ve Kanada ülkesine giriş yapabilmek adına gerekli koşulların sağlandığını göstermektedir.

Kanada vizesi, tek girişlik bir vize ve çoklu giriş vizesi olmak ile birlikte birbirinden farklı iki tür ile sunulmaktadır. Tek girişlik vize türü, kişiye 6 ay süre içerisinde yalnızca tek bir defa giriş yapma imkânı tanır iken, çoklu giriş vizesi ise kişiye vize süresi boyunca ülkeye istediği kadar giriş ve çıkış yapma imkânı da sunmaktadır.

Kanada vizesi ile birlikte kişinin Kanada’da 6 aya kadar süren bir süreç içerisinde ikamet etme hakkı mevcuttur. Kişinin Kanada’da 6 aydan daha kısa bir süre içerisinde bulunması halinde hüküm verebilir ve yahut daha uzun sürede konaklamasına izin verebilmektedir. Bu durum sebebi ile seyahat edecek olan bireyin, ülkeden ayrılması gereken yeni tarih pasaportuna yetkilendirilmiş kişiler tarafınca işlenecek ve ziyaret eden bireye bu güncel tarihi belirten yeni bir belge tarafına iletilecektir.

Kanada Turist Belgesi ve Kanada Turist Vizesi Arasındaki Farklar Nelerdir?

Kanada turist vizesi, Kanada ülkesine giriş yapabilmek adına vize uygulaması içerisindeki ülke vatandaşların şahsi pasaportlarına akredite edilmiş vize başvuru firmalarına yaptıkları;

 • Gezi
 • İş ve
 • Eğitim

Nedenleri ile yapmış oldukları başvuruların, onaylanma sonucu kapsamında Kanada Konsolosluğu tarafından işlenmektedir.

Kanada Vize Ücretleri Nereye Yatırılmaktadır?

Kanada vize ücretleri, Ankara ilinde bulunan büyükelçiliğin tarafına yatırılmaktadır. Fakat 2017 yılından itibaren büyükelçilik online bir ödeme yöntemine geçiş sağlamıştır. Bu nedenle Kanada vizesinin harç bedelinin ödemek isteyen şahıslar bizzat online işlem üzerinden ödeme işlemini gerçekleştirmektedir. Ancak Kanada vize harç ücretinin ödenmesinden önce kişinin dikkat etmesi gereken birkaç unsur bulunmaktadır.

Bu unsurlar; yapılan ödemenin dekontu muhakkak alınmalıdır ve mutlaka başvuru esnasında kişi dokümanlarının arasında bulundurması gerekmektedir. Alacağı olan dekont, vize başvurusu adına yapılmış olduğu ödemenin onaylanacağı için oldukça önem arz etmektedir. Eğer kişi vize türünü yanlış belirtmiş ise ve yanlış bir miktarda ödemede bulunmuş ise, kişi bir yanlışlık olduğunu belirttiğinde vize işlemi başlatılmayacaktır. Ancak başvuru işlemi başlatıldığı sırada para iadesi yapılmamaktadır.

Yanlış bir ödeminin gerçekleştirildiğinde ise pasa fazla ödendiğinde de iade işlemi yapılmaz. Ayrıca dekont olarak da elektronik dosyalar içerisinde kabulü gerçekleştirilmektedir.

Kanada Vize Ücreti Yatırma ve Online Ödeme İşlemleri

Kanada vizesi adına online bir ödeme gerçekleşmeden önce, kişinin kendi adına bir hesap oluşturulması talep edilmektedir. Kişi kendi adına hesap oluşturup sayfaya giriş yaptıktan daha sonra, online vize ücretinin ödeme işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Hesap oluşturulup, ardından da hesaba giriş yapıldıktan daha sonra kişi kredi kartını ya da bir banka kartını hazır bir halde bulundurması gerekmektedir. Online Kanada vizesi ücretini ödeme kredi kartı ve yahut banka kartı kullanmaktan başka bir yöntem ne yazık ki bulunmamaktadır.

Kanada vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/kanada-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir?

 • Kanada Vizesi Başvuru Formu Belgesi: Kişinin tarafına hazırlanması gereken başvuru formu, kişi tarafından eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurularak imzalanmalıdır. Kişi ayrıca başvuru formunu doldurur iken oldukça dikkatli ve titiz bir şekilde davranması gerekmektedir. Bu da ileride yaşanacak başvuru sürecinin değerlendirme kararının olumsuz yanıtlanmasının önüne geçmektedir.
 • Başvuru Formu: Kişiden talep edilen tüm bilgiler eksiksiz bir şekilde doldurulmaktadır. Kişi eksik ya da yanlış bilgiler verilmesinden muhakkak kaçınmalıdır. Herhangi bir bölümün eksik doldurulması, kişinin başvurusunun olumsuz yanıtlanmasına zemin hazırlamaktadır. Bu nedenle başvuru formunun eksiksiz bir şekilde doldurulmasına çok dikkat edilmelidir.
 • Başvuru Formu Barkodu: Başvuru formunda hiçbir soru cevapsız bir şekilde bırakılmamalıdır. Doğum yeri tama olarak pasaportun içerisinde yazıldığı gibi yazılmalıdır. Pasaport numarasının kodlandığı sırada boşluk bırakılmadan yazılması şarttır. Kişinin mevcutta aktif olarak kullandığı e-mail adresini de yazması gerekmektedir. E-mail adresi doğru bir şekilde aktarılmalıdır. Formun doldurulma sırasında yapılacak olan bir yanlışlık, işlemin yenide başa dönmesine sebebiyet verecektir. Bu nedenle form özenle doldurulmalıdır.
 • Kanada Vizesi Aile Bilgi Formu: Her türlü vize için gerekli olan ortak belgelerin arasında bulunmaktadır. Form içerisinde aile üyelerinin bilgilerinin verilmesi gerekmektedir. Kanada Aile Formu doldurulduktan daha sonra, yetkililere gönderilmesi bu süreç için yeteli olacaktır.
 • Pasaport: Kişinin başvuruda kullanacağı mevcut pasaportunun geçerlilik tarihi en az 10 yıllık olmalıdır. 10 yıldan fazla olan pasaportlar, yenilenerek değiştirilmelidir. Bu da işlemlerin uzaması adına kişiyi yormaktadır. Akabinde pasaportun deforme olmamasına ne eksik bir sayfasının da bulundurulmamasına kişi dikkat etmelidir. Bu sebeple sahi kişinin başvurusunun reddine karar verilebilme ihtimali de ayrıca yüksektir. Kanada vizesinin de işlenebilir olması adına pasaportun içerisinde en az 2 adet sayfanın da boş bulundurulması mecburidir. Vizenin işlenecek bir sayfası bulunmuyor ise yetkili merkez tarafından başvuru kabul edilmemektedir.
 • Eski ve Yeni Tüm Pasaport Fotokopileri: Geçerli ve geçerli olmayan tüm pasaportlarının fotokopileri çekilerek gerekli evrak listesinin hazırlanmış olduğu başvuru dosyasının içerisine eklenmelidir.
 • Kimlik Fotokopisi: Başvuruda bulunan kişinin kimlik bilgilerinin ön ve arka yüzünün fotokopisi net ve okunaklı olacak bir biçimde çekilip dosya içerisine eklenmelidir.
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf: Kişi, istenilen ölçülere ve taleplere bağlı olarak 2 adet biyometrik fotoğrafı son 6 ay içerisinde çektirmiş olması koşulu ile gerekli dosya içerisinde beyan etmelidir.
 • Otel ve Uçak Bileti Rezervasyonu: Vize başvurusunda bulunan şahsın Kanada ülkesi sınırları içerisinde konaklayacağı yere ait belgeleri ve faturaları da dosya içerisine eklemesi gerekmektedir. Bunun akabinde uçak biletinin gidiş ve dönüş tarihlerinin net bir şekilde belli olduğu bir çıktının da talep edilen evrak dosyasının içerisinde ibraz edilmesi gerekmektedir. Otel rezervasyonunun ise Kanada vizesinin onaylanmasından önce ödeme yapılmamasını yetkili kişiler tavsiye etmektedir. Bu nedenle kişi otel rezervasyonu yapar iken ödemesiz ve son güne dek kredi kartından ödeme çekmeyen otelleri tercih etmesinde fayda vardır. Herhangi bir ücret ödemesi yapmadan son günde dek otel değişikliği yapabilme hakkı vardır.

Kanada Vize Ücreti Ne Kadar?

Kanada vize ücreti 2020 yılı içerisinde güncellenerek biyometrik veri ücreti 85 CAD, turistik vize ücretinin ise 172, 5TRY olduğu bildirilmiştir. Konsolosluk için yapılacak olan başvuru da 80 CAD’dır.

Kanada vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/kanada-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Kanada Vizesi İçin Hesapta Ne Kadar Para Olmalı?
Kanada vizesi için banka hesabınızda en az 4000 TL bulunmalıdır. Ayrıca son 3 aylık banka geçmişinize de bakılacaktır. Bunların dışında maddi durumunuzu kanıtlayacak taşınmazlarınızın da belgelerini koyabilirsiniz.
Kanada Öğrenci Vizesi Çalışma İzni
Kanada’da öğrenci vizesi ile eğitim gören kişilerin çalışması yasaktır. Yalnızca OPUS programı öğrenci vizesi çalışma izni için uygundur. Öğrenciler yalnızca mezun olduktan sonra eğitim aldıkları yıla eş değer full-time çalışma iznine sahip olacaktır.
Kanada Vizesi Nasıl Alınır?
Kanada vizesi almak için öncelikle geçerli bir pasaportunuz bulunmalıdır. Sağlığınızın yerinde ve mali kaynaklarınızın vize süreniz boyunca yeterli olacak olması gerekiyor. Belirli ve planlı bir şekilde Kanada’da kalmayı planlıyor olmalısınız ve bu sürenin sonunda mutlaka dönmenizi sağlayacak nedeniniz olmalı (çalışma, aile vb.). Kişi olarak bir güvenlik riski taşımamalısınız ve Kanada içerisinde kurallara uyacağınızı taahhüt etmelisiniz. Tüm bunları karşılamanız durumunda başvuru formunu doldurarak Kanada Konsolosluğu yetkili merkezlerine başvuru yapmalısınız.
Kanada Vizesi Ne Kadar?
Kanada vizesi 100 CAD (Kanada Doları) maliyetindedir. Bu ücret başvuru için alınır ve başvurunuz reddedilirse geri ödenmez.
Kanada Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Kanada öğrenci vizesi için; • En az 6 ay geçerlilik süresi bulunan güncel bir pasaport, • 2 adet son 6 içerisinde çekilmiş uygun şartlarda biometrik fotoğraf, • İngilizce öğrenci belgeniz ve İngilizce Transkripiniz, • Pasaportunuzun ilk 2 fotokopisi ve varsa eski pasaportlarınız, • Maddi durumunuzun yeterliliğini kanıtlayan belgeler, • Seyahat sağlık sigortası, • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
Kanada Vize Başvurusu
Kanada vize başvurusu günümüzde kısıtlı şartlar altında yapılıyor. 8 Temmuz 2020 tarihinde yapılan açıklama dahilince yalnızca gerekli durumlarda veriliyor.
Kanada Konsolosluğu Vize Başvurusu
Kanada Konsolosluğu vize başvurusu için doğrudan Ankara’da bulunan Kanada Büyükelçiliği’ni kullanabilirsiniz. Dilerseniz de anlaşmalı vize başvuru merkezlerinden başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.
Kanada sx1 Vizesi
Kanasa sx1 vizesi Kanada kısa süreli eğitim vizesidir. Eğer 6 aydan kısa süreli Kanada’da eğitim almanız gerekiyorsa başvuracağınız vize türüdür. Size doğrudan bir öğrenci vizesi verilmez, pasaportunuza giriş vizesi işlenir.
Kanada Turist Vizesi
Kanada turist vizesi alabilmek için istenen tüm belgelerin hiçbir eksik olmadan sunulması gerekmektedir. Aracı kurum veya konsolosluk vasıtasıyla bunun alınması basittir.
Kanada Turist Vizesi 2023
Kanada turist vizesi 2023 senesi içinde pandemi nedeniyle gecikmeli olarak sağlanır. Karantina koşullarına uyum sağlanmalı ve istenen test sonuçlarının sunulması şarttır. Bu sayede ilgili vizeyi alabilirsiniz.
Kanada Turist Vizesi Almak Zor Mu?
Kanada turist vizesi almak çok zor bir işlem değildir. Bu noktada dikkat edilmesi şart olan birtakım hususlar vardır. Bunların başında ise belgelerin tamamlanması gelir. Aynı zamanda belirtilmiş başvuru ücreti ödenmelidir. Randevu alımı, aracı kurum tarafından yapılır. Parmak izi prosedürünü unutmamak lazım.
Kanada Turist Vizesi
Kanada turist vizesi almak için banka hesap dökümü, biyometrik olan 2 tane fotoğraf, vize başvuru formu, pasaport sunulmalıdır. Bunların tümü standart olarak tanımlanmış evrakların içerisinde yer alır. Aynı zamanda konaklamanın nerede yapılacağını gösteren belge, ulaşım rezervasyonu, finansal anlamda bir sorunun olmadığını kanıtlayan evraklar da olmalıdır. Mesleki duruma göre istenen belgeler de mevcuttur. Bunların içinde iş sözleşmesi, maaş bordrosu, SGK işe giriş evrakı, barkodlu hizmet dökümü, İngilizce olarak yazılmış bir işveren yazısı hazırlanmalıdır. Böylelikle ilgili tüm dokümanlar da tamamlanmış olacaktır.
Kanada Turist Vizesi Ücreti
Kanada turist vizesi ücreti 100 Kanada doları olarak tanımlanmış bir meblağ şeklindedir. Vize alabilmek adına bunun bir an önce yatırılması önem arz eder.
Kanada Turist Vizesi Veriyor Mu?
Kanada turist vizesi vermektedir. Fakat tüm dünyayı etkileyen Covid salgını dolayısıyla birtakım ekstra işlemler ve gecikmeler söz konusudur. Bunların tümünü göz önünde bulundurmak esastır.
Kanada Konsolosluğu
Kanada konsolosluğu vize verirken, yine bu kurumun yetkilendirmiş olduğu vize merkezleri de tercih edilebilir.
Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Kanada vizesi için istenen evrakların arasında; pasaport, vize başvuru formu, 2 tane olmak kaydıyla biyometrik fotoğraf, banka hesap dökümü, ulaşım, konaklama rezervasyonları, finansal yeterliliği gösteren belgeler, mesleki durumu açıklayan evraklar olmalıdır.
Kanada Konsolosluğu Vize Başvurusu
Kanada konsolosluğu vize başvurusu işlemleri online formun doldurulmasıyla başlanır. Bunu resmi web alanından hemen edinmek mümkündür. Sizden gerek kimlik gerekse iletişim bilgileri istenir. Aynı zamanda randevu alınmalıdır. Sonrasında süreç devam eder.
Kanada'ya Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekli?
4000 TL tutarında bir paranın hesapta bulunması vize alımı için yeterlidir. Bunun Türk Lirası olarak gösterilmesinde hiçbir sorun yoktur.
Kanada Vize Başvurusu
Kanada vize başvurusu, iki yöntem üzerinden yapılır. Birisi konsolosluk iken diğeri ise aracı kurumdur. Özellikle hatalı ya da eksik belge vermenin önüne geçebilmek adına aracı firmaların tercih edilmesi çok daha mantıklıdır.
Kanada Vizesi
Kanada vizesi farklı birçok kategoride verilmektedir. Turistik olanı bunların başında gelir. Aynı zamanda hem ticari hem de öğrenim amacıyla bu vizenin alınması mümkündür. Özel bir puanlama sistemi çerçevesinde oturum başvuruları da kabul edilmektedir.
Kanada Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?
Kanada turist vizesinin çıkma süresi en az 2 hafta iken en çok ise 4 hafta olarak tanımlanmıştır.
Kanada Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar?
Kanada seyahatini yapabilmek adına; kimlik fotokopisi, pasaport, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, vize ücreti ödendi dekontu, hem otel hem de uçak rezervasyonu, biyometrik fotoğraf, başvuru formu, dilekçe, banka döküm özeti ve mesleki belgeler sunulmalıdır.
Kanada Vizesi Nasıl Alınır 2020
Vize alabilmek için konsolosluk üzerinden hareket ederek başvuru formunuzu doldurmanız ve aynı zamanda bir randevu oluşturmanız gerekmektedir. İlgili evrakların sunulması ve vize ücretinin ödenmesi yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×