Amerika Vize Evrakları (Gerekli belgeler) - [2023] - Eraytur
Amerika Vizesi

Amerika Vize Evrakları (Gerekli belgeler) – [2023]

Vize başvuru formu elektronik olarak doldurulduktan sonra Amerikan Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu’nun istediği Amerika Vize Evrakları hazırlanır ve konsolosluk binalarında yetkililere teslim edilir.

Amerika vize randevusu parmak izi verme işlemi ve mülakattan oluşur. Randevudan sonra vize başvuru sahiplerinin vize alınıp alınmayacağına karar verilir ve vizeli pasaportları posta yolu ile adreslerine teslim edilir.

Amerika Vizesi Gerekli Belgeler

 • Pasaportlar Son on yıl içinde alınmış 2 sayfası boş olan pasaportların asılları ve renkli sayfa fotokopileri yetkililere sunulmalıdır. Pasaportun 6 ay geçerlilik süresi olmalıdır. Eski pasaportlarda alınmış Amerikan vizesi varsa bu sayfaların fotokopileri de başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • Kimlik belgeleri- Nüfus cüzdanının ve kimlik kartının önlü arkalı fotokopileri renkli olarak hazırlanmalıdır. Evli çiftler evlilik cüzdanlarının fotokopilerini vermelidir.
 • Amerikan Vize Başvuru formu DS-160 başvuru formu online olarak doldurulmalı, elektronik imza ile onaylanmalı ve bir çıktısı alınarak randevu esnasında yetkililere verilmelidir.
 • 2 adet biyometrik fotoğraf- Biyometrik fotoğraflar 35mmx45mm boyutlarında olmalı, beyaz arka fonda çekilmelidir. Gözlüklü fotoğraflar kabul edilmez. Bir fotoğraf başvuru formu için online yüklenmek üzere taranmalıdır.
 • Otel ve ulaşım rezervasyonları ABD seyahatinin uçak biletlerinin ya da rezervasyonlarının bilgileri belgelendirilmesi olumlu bir yaklaşımdır. ABD’de yaşayan aile bireylerinden alınacak davet mektubu da başvurularda avantaj sağlar.
 • Mali durumu gösteren belgeler- Banka hesap hareketlerinin onaylı örnekleri, taşınmazların tapu fotokopileri, faiz ve kira gelirleri ve diğer gelirleri gösteren belgeler başvuru dosyasına eklenmelidir.
 • 14 yaşından küçük çocuklar nüfus cüzdan fotokopilerinin yanı sıra her iki ebeveyninin geçerli Amerikan vizelerinin ve biometrik sayfalarının fotokopilerini sunmalıdır.

Vize türlerine göre ve mesleki durumlara göre istenen belgeler şunlardır:

 • B1/B2 Turistik ve ticari vizeler için son bir yıl içinde üniversite mezunu olan kişilerden transkript istenir.
 • B2 tedavi amaçlı vizeler için Amerika’daki doktordan rapor ve tedavi prosedürlerini gösteren belgeler, tedavi süresi ve masraflarını gösteren belgeler, ön ödeme dekontları, sağlık raporu istenir.
 • B1 Ticari vize için başvuranlar şirket bilgilerini, iş yeri sahipleri ve çalışanlar mali durumlarını gösteren belgeleri başvuru dosyalarına eklerler(Vergi levhası, faaliyet belgesi, ticari sicil gazetesi fotokopisi, oda sicil kaydı, banka hesap dokümanı, imza sirküleri, maaş bordroları, görev ve izin belgeleri).
 • F1/F2-M1/M2 Eğitim vizeleri için okulca verilen SEVIS kaynaklı I-20 Formu, SEVIS ödeme makbuzu, transkript, ABD eğitim kurumlarından davet mektubu, askerlik durumunu gösteren belge, F2 ve M2 vize türleri için eş ve çocukların kişisel ve mali durumlarını gösteren belgeler.
 • Amerika Ticari ve Yatırımcı vizesi için DS-156E Formu ve G-28 formu, vize talep dilekçesi, şirketin beş yıllık iş planı, son üç yılın vergi beyanı, şirket tescil belgesi, faaliyet belgesi, ticaret kanıtını gösteren belgeler.

Diğer istenilen ek belgelerin bilgisine vize başvuru merkezlerinden ulaşmak mümkündür.

Amerika Vize Evrakları S.S.S.

Amerika Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Vize işlemi sırasında gerekli evraklar temel olarak sizi tanıtan evraklar ( nüfus cüzdanı, pasaport, nüfus kaydı v.b.), vize başvuru formu ve taahhütname, elektronik ortamdan doldurulmuş DS 160 vize başvuru formu, 2 adet biometrik fotoğraf, finansal belgeler, finansal belgeler ve rezervasyonlarınızdır.

Amerika vizesi için gerekli olan evraklar; geçerlilik süresi en az 6 ay olan bir pasaport, mali durumu açık şekilde ortaya koyan belgeler, otel ve ulaşıma dair rezervasyonlar, 2 tane biyometrik özelliğe sahip fotoğraf, vize başvuru formu, kimlik belgesi şeklindedir.

Amerika Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar
Amerika öğrenci vizesi için güncel pasaportunuz, temel tüm vize işlemlerinde benzerlik gösteren belgeler ve İngilizce öğrenci belgeniz evraklar içerisinde bulunmalıdır. Ayrıca seyahatiniz boyunca size finansal destek olacak kişinin de maddi bilgileri ve mesleği yer almalıdır.

Bir Yorum

 1. Merhabalar,

  esimle ABD vatandasiyiz ve San Francisco’da ikamet ediyoruz. Turkiye’den Turkmen uyruklu bir bayani yanimiza calisan olarak almak istiyoruz. Kendisi su anda Istanbul’da ev pasaportu mevcut…Konuyla ilgili vize destek hizmetiniz bulunmakta midir? Surec ve kosullari nedir? Bilgilendirebilirseniz memnun oluruz.

  Tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×