Amerika Vize Ücreti - Eraytur
Amerika Vizesi

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize ücreti vize türlerine göre değişebilmektedir ve konsolosluk harcı ile vize başvuru hizmetleri olarak ayrı ayrı tahsil edilir. Konsolosluk harçları yetkili Amerika dış temsilcilikleri, Amerika Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu tarafından belirlenen bir ücrettir.

Vize başvuru merkezleri hizmetleri dış temsilcilik koordinasyon ücretleri ve ek hizmetleri içermektedir. Vize işlemlerini kolaylaştıran ve uzman danışmanlık hizmetlerini içeren koordinasyon hizmetleri vize başvurusu için alınan standart bir ücrettir. Başvuru formu doldurma, dilekçe yazımı, biyometrik fotoğraf çekimi, belge çıktılarının alınması, kargo ve kurye hizmetleri ek hizmetler arasındadır ve isteğe bağlıdır.

Vize Türlerine Göre Amerika Vize Ücreti

Amerikan Göçmen olmayan kısa süreli vizelerinde seyahat amacına göre vize ücretleri belirlenmektedir. Güncel Amerika vize ücreti konsolosluk harçları şu şekildedir:

  • B Tipi Amerikan Vizesi/Ziyaretçi Vizesi (Turistik, Ticari, Tedavi)                                 160 USD
  • C Tipi Amerikan Vizesi/Transit Geçiş                                                                          160 USD
  • D Tipi Amerikan Vizesi/Mürettebat Vizesi                                                                  160 USD
  • F Tipi Amerikan Vizesi/Akademik Öğrenci Vizesi                                                       160 USD
  • M Tipi Amerikan Vizesi/Mesleki Öğrenci Vizesi                                                         160 USD
  • I Tipi Amerikan Vizesi/Basın ve Gazeteci Vizesi                                                          160 USD
  • J Tipi Amerikan Vizesi/Değişim Programı Vizesi                                                         160 USD
  • H Tipi Amerikan Vizesi/Geçici Çalışan-İşçi, Stajyer Vizesi                                           190 USD
  • O Tipi Amerikan Vizesi/Olağanüstü Yetenek Vizesi                                                    190 USD
  • P Tipi Amerikan Vizesi/Sanatçılar, Sporcular, Göstericiler Vizesi                               190 USD
  • Q Tipi Amerikan Vizesi/Kültürel Değişim Programı Vize                                            190 USD
  • R Tipi Amerikan Vizesi/Din Görevli Vize                                                                     190 USD
  • L Tipi Amerikan Vizesi/Şirket İçi Transfer Vize                                                            190 USD
  • E1 Tipi Amerikan Vizesi/Anlaşmalı Tüccar Vize                                                           265 USD
  • E2 Tipi Amerikan Vizesi/Anlaşmalı Yatırımcı Vize                                                       265 USD
  • K Tipi Amerikan Vizesi/Eş ya da Nişanlı Vize                                                              265 USD

amerika vize ücretleri

Amerikan Vize Ücreti Önemli Noktalar

 

Amerikan vize ücreti sadece konsolosluk harç bedellerinden oluşmaz. Vize başvuru merkezlerinde verilen danışmanlık hizmetleri ve ek hizmetler bu bedele eklenmelidir. Başvuru merkezlerinde konsolosluk harçları dolar üzerinden ve nakit olarak alınır. Ek hizmetleri Türk lirası olarak da ödenebilir ve kredi kartı ile ödeme imkânı bulunmaktadır.

Amerika vize ücreti önemli noktalar şu şekildedir:

 • ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından talep edilen konsolosluk harçları vize reddi durumunda iade edilmez.
 • Vize başvurusu sonucu alınan vize başkasına devredilemez ve satılamaz.
 • Vize ücreti tek başvuru için geçerlidir. Yeni vize başvurularında tekrar ödeme yapılır.
 • Vize başvuru ücretleri bir yıllık bir süre için geçerlidir. Bir yıl içinde vize başvurusu yapılmazsa hakkınızı kaybedersiniz.
 • Amerika vize ücreti sadece ABD vizeleri için kullanılır, başka ülkelerin vize işlemlerinde kullanılamaz.
Amerika vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Amerika vize ücretleri S.S.S.

Amerika Turist Vizesi Ücreti
Amerika turist vizesi ücreti 169 USD’dir. Gidilen bölge ve kalınacak vize süresine göre KDV ile ücretler değişiklik gösterir. Seyahat sağlık sigortası 20 Euro ile birlikte kalınacak süreye göre de farklılık göstermektedir. Turist vizesi ücretleri çocuk ve yetişkinler için farklılık göstermemektedir.

AMERİKA vize işlemleri için alınan ücret 160 USD’dir. Bu ücret genel olarak tüm vizelere aynı şekilde uygulanır. Ücretin yanında bir de KDV ve hizmet bedeli bulunuyor.

AMERİKA Vize Ücreti
Vize ücreti konusunda farklı ücretlendirmeler söz konusu olsa da en az 160 dolar ödenmesi gerektiğini ifade etmek lazım. Bu, konsolosluk harcı olarak tanımlanır.

Amerika vize ücreti, yeşil, gri, siyah ve bordo pasaport düzenlemeleriyle basın mensubu kişiler, değişim programı vizesi ile 90 USD olarak düzenlenmiştir. Geçici işçi ve çalışan ile stajyer vizesi, Olağan üstü yetenekleri olan kişi vizesi için de 110 USD ödeme yapılmaktadır.

160 dolar ile 265 dolar arasında farklılık göstermektedir. Bunun ödenmesi sonrasında işlemleri hemen başlatabilir ve tamamlayabilirsiniz.

Toggle Title
Amerika vize ücreti 10 yıllık olarak ödenmemektedir. Amerika’ya gidiş nedeni üzerinden çıkış düzenlemelerine dayalı olarak her yıl vize yenilenmesi yapılmalıdır. Oturma izni ve çalışma iznine göre farklılıklar olabilmektedir.

Amerika, geçerlilik süresi uzun olan vizeler vermektedir. Amerika vize ücreti 10 yıllık hesaplaması yapılırken standart vize ücreti olan 160 dolar üzerinden hesaplanabilir.

Birçok ülkedeki vize fiyatları açısından değerlendirildiğinde Amerika vizesi oldukça ekonomiktir. 10 yıllık gibi uzun bir süre için alındığında maliyet çok daha uygun bir fiyata inmektedir. 10 yıllık Amerika vize ücreti bugünkü şartlarda ki vize ücreti üzerinden hesaplanabilir.

Amerika Vize Ücreti 2023
Amerika vize ücretleri, yeni düzenlemelere göre 265 dolardır. E tipi ve K tipi vizelere göre değişiklik gösterecek olan vize düzenlemelerinde, sigorta bedeli, hizmet bedeli ve KVK bedeli seçenekleriyle ücret farklılık gösterebilmektedir. Başvuru kategorisine ve gidilecek bölgeye göre farklılıklar olabilir.

Konsolosluk tarafından talep edilen harç 160 dolar olarak belirlenmiştir. Kategoriye göre 265 dolara kadar çıkmaktadır.

Amerika ücreti 160 dolardır. Bazı vize kategorilerine göre ise farklılık göstermektedir. En yüksek meblağ 265 dolar şeklindedir.

2023 yılı için Amerika vize ücretleri konsolosluk harcı 265 Amerikan doları olarak belirlendi. Belirlenen Amerika vize ücretlerine zorunlu seyahat sigorta bedeli dahil edilmedi. Ayrıca hizmet bedeli ya da danışmanlık bedeli gibi ek ücretlerde konsolosluk harcına ilave edilmektedir.

Vize ücreti farklılık gösterir ve 160 dolar konsolosluk harcı olarak tanımlanmıştır. 190 ve 265 dolar olarak belirlenmiş türleri de söz konusudur.

Amerika vize ücretleri 2023 160 USD’dir. Ancak bu ücretlendirme alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Vize ücretleri içerisinde en yüksek değer 265 USD’dir. Başvuru kategorisine göre Amerika vize ücretleri farklılık göstermektedir. Amerika Konsolosluğu tarafından E ile K vize türleri için belirlenen konsolosluk harcı 265 dolardır. Bu bedele sigorta, danışmanlık, hizmet, kargo ve biyometri işlem bedeli gibi ek maliyetler dahil değildir.

Amerika Vize Ücreti 2023 Yılında Ne Kadar?
Vize ücretlerinde farklı fiyatlandırmalar bulunmamaktadır. USD kuruyla birlikte ücretlerde değişiklik olmadığı konsolosluk duyurularında belirtilmiştir. Çıkış nedenine ve giriş nedenine dayalı olarak ücretler de farklılıklar olmaktadır.
AMERİKA Vize Ücreti Kaç Dolar
Amerika vize ücretleri Schengen ülkelerinde olduğu gibi değildir farklılıklar bulunmaktadır. Çocuklarda dahil ülkeye giriş yapacak herkes vize almak zorundadır ve vize ücretleri türüne göre değişiklik göstermektedir. Konsolosluk harcı her vize türüne göre farklılık göstermekte olup yaklaşık olarak 190 dolar şeklinde işlem yapılmaktadır.
Amerika Vize Ücreti Kaç Dolar 2023
Vize işlemlerine tabii olan herkesin vize harçları ödeme zorunluluğu bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri tarafından 18 yaşının altındaki çocuklarda dahil olmak üzere herkes den vize ücreti talep edilir. 2023 yılı için vize ücretleri 160 dolar ile 265 dolar arasında değişmektedir.
Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?
Amerika vize ücretleri gidiş nedenine dayalı olarak turistik vize ücreti üzerinden 160 USD ile 190 USD arasında değişiklik gösterir. Vatandaşlık ve anlaşmalı tüccarlık, şirket içi transfer ile anlaşmalı yatırımcılık için 265 USD vize ücreti ile 500 USD vize ücreti aralıkları verilmiştir.

AMERİKA vize ücreti temelde 160 Amerikan Dolarıdır. Ancak banka kesintileri ve komisyon ile toplamda 180 Amerikan Doları oluyor. Ödemeler de yine online olarak banka üzerinden gerçekleştiriliyor.

Amerika Vize Ücreti Nedir?
Amerika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin başvuru yapması gereken vize türlerinden biridir. Bu vize sayesinde ülkeye kısa süreli olarak seyahat edebilirsiniz. Bunun için Amerika Konsolosluğuna giderek vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ikamet ettiğiniz bölgede Amerika Konsolosluğu yok ise ya vize i merkezleri ile ya da online Amerika vizesi için başvurunuzu gerçekleştireceğiniz e-vize aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirmenizdir. Online başvuru yapacak kişilerinizden sunması belgeleri kargo şirketi aracılığı ile göndermeniz gerekmektedir.
Amerika Vize Ücreti Öğrenci Ne Kadar
Herhangi bir eğitim almak için öğrenciler F1 vizesi almalıdır. Öğrenci vizeleri iki farklı şekilde ödenmektedir, randevu aşamasında online olarak konsolosluk sayfasından 160 Amerikan doları ödenir. Ya da sadece öğrenci vize başvuru sahipleri tarafından 350 Amerikan doları olan SEVIS ücreti ödenir.
Amerika Vize Ücretleri 2023
Amerika vize ücretleri 2023 yılında 160 USD olarak hesaplanmıştır. Ancak bu ücret alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir.
Amerika Vize Kaç Para 2023
Amerika vize ücreti 2023 yılında 160 Dolar olarak belirlenmiştir. Bu fiyat alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Ödemeler tr.usembassy.gov adresinde belirtilen şekillerde yapılabilir. Alınan ücret yalnızca 1 başvuru için geçerlidir ve başvurunuz reddedilirse ücretiniz geri ödenmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×