Amerika Vize Ücreti - Eraytur
Amerika Vizesi

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize ücreti vize türlerine göre değişebilmektedir ve konsolosluk harcı ile vize başvuru hizmetleri olarak ayrı ayrı tahsil edilir. Konsolosluk harçları yetkili Amerika dış temsilcilikleri, Amerika Ankara Büyükelçiliği ile İstanbul Başkonsolosluğu tarafından belirlenen bir ücrettir.

 

Amerika Vize Ücreti

Vize başvuru merkezleri hizmetleri dış temsilcilik koordinasyon ücretleri ve ek hizmetleri içermektedir. Vize işlemlerini kolaylaştıran ve uzman danışmanlık hizmetlerini içeren koordinasyon hizmetleri vize başvurusu için alınan standart bir ücrettir. Başvuru formu doldurma, dilekçe yazımı, biyometrik fotoğraf çekimi, belge çıktılarının alınması, kargo ve kurye hizmetleri ek hizmetler arasındadır ve isteğe bağlıdır.

10 yıllık Amerika vizesi kaç para?

Belli başlı süreler üzerinden ibraz edilen vizelerde 10 yıllık olanı da mevcut ve 160 USD ödeme üzerine alınabiliyor.

Amerika vizesi ne kadara mal olur?

Konsolosluk harç bedeli 160 USD olarak belirtilir. Kalınacak güne ve vize türüne göre bu bedelin üzerine diğerleri de eklenir.

Amerika vizesi nasıl alınır 2021?

Yetkili vize merkezlerine müracaat edilir ve randevu sistemine bağlı olarak 8 – 10 hafta içerisinde sonuca geçilir.

Vize Türlerine Göre Amerika Vize Ücreti

Vize Türlerine Göre Amerika Vize Ücreti

Amerikan Göçmen olmayan kısa süreli vizelerinde seyahat amacına göre vize ücretleri belirlenmektedir. Güncel Amerika vize ücreti konsolosluk harçları şu şekildedir:

 • B Tipi Amerikan Vizesi/Ziyaretçi Vizesi (Turistik, Ticari, Tedavi)                                 160 USD
 • C Tipi Amerikan Vizesi/Transit Geçiş                                                                          160 USD
 • D Tipi Amerikan Vizesi/Mürettebat Vizesi                                                                  160 USD
 • F Tipi Amerikan Vizesi/Akademik Öğrenci Vizesi                                                       160 USD
 • M Tipi Amerikan Vizesi/Mesleki Öğrenci Vizesi                                                         160 USD
 • I Tipi Amerikan Vizesi/Basın ve Gazeteci Vizesi                                                          160 USD
 • J Tipi Amerikan Vizesi/Değişim Programı Vizesi                                                         160 USD
 • H Tipi Amerikan Vizesi/Geçici Çalışan-İşçi, Stajyer Vizesi                                           190 USD
 • O Tipi Amerikan Vizesi/Olağanüstü Yetenek Vizesi                                                    190 USD
 • P Tipi Amerikan Vizesi/Sanatçılar, Sporcular, Göstericiler Vizesi                               190 USD
 • Q Tipi Amerikan Vizesi/Kültürel Değişim Programı Vize                                            190 USD
 • R Tipi Amerikan Vizesi/Din Görevli Vize                                                                     190 USD
 • L Tipi Amerikan Vizesi/Şirket İçi Transfer Vize                                                            190 USD
 • E1 Tipi Amerikan Vizesi/Anlaşmalı Tüccar Vize                                                           265 USD
 • E2 Tipi Amerikan Vizesi/Anlaşmalı Yatırımcı Vize                                                       265 USD
 • K Tipi Amerikan Vizesi/Eş ya da Nişanlı Vize                                                              265 USD

Amerikan Vize Ücreti Önemli Noktalar

Amerikan Vize Ücreti Önemli Noktalar

Amerikan vize ücreti sadece konsolosluk harç bedellerinden oluşmaz. Vize başvuru merkezlerinde verilen danışmanlık hizmetleri ve ek hizmetler bu bedele eklenmelidir. Başvuru merkezlerinde konsolosluk harçları dolar üzerinden ve nakit olarak alınır. Ek hizmetleri Türk lirası olarak da ödenebilir ve kredi kartı ile ödeme imkânı bulunmaktadır.

Amerika vize ücreti önemli noktalar şu şekildedir:

 • ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından talep edilen konsolosluk harçları vize reddi durumunda iade edilmez.
 • Vize başvurusu sonucu alınan vize başkasına devredilemez ve satılamaz.
 • Vize ücreti tek başvuru için geçerlidir. Yeni vize başvurularında tekrar ödeme yapılır.
 • Vize başvuru ücretleri bir yıllık bir süre için geçerlidir. Bir yıl içinde vize başvurusu yapılmazsa hakkınızı kaybedersiniz.
 • Amerika vize ücreti sadece ABD vizeleri için kullanılır, başka ülkelerin vize işlemlerinde kullanılamaz.
Amerika vizesi ücretsiz gerekli tüm bilgilendirme için https://www.eraytur.com/iletisim/ bağlantısından bize ulaşabilirsiniz.

Vize Fiyatları Amerika

Amerika vize ücreti 2020 yılı ile 2021 yılında aynıdır. Bu imkandan faydalanabilirsiniz çünkü vize fiyatları gerek Amerika için gerekse tüm dünyada sık sık değişim göstermekte ve zamlanmaktadır.

Vize fiyatları Amerika içerisinde değişmez yani gideceğiniz bölgeye göre değişim göstermez ve sizler de bu imkandan faydalanıp vize alarak birden fazla yeri gezebilirsiniz. Amerika büyük bir kıtadır ve bir uçtan bir uca gezmek oldukça uzun zaman almaktadır.

Amerika vizesi nasıl alınır ise en sık sorulan sorulardan biridir. Amerika’da çok fazla vize tipi vardır. İlk olarak bu vize tiplerinden birini seçmek gerekmektedir. Ardından ise bu vize tipine bağlı olarak istenen belgeler öğrenilmeli ve toplanmalıdır.

Bu vize tiplerinden biri de Amerika turist vizesi olmaktadır.  Buna ziyaretçi vizesi de denmektedir. Ve konsolosluk ücreti 160 dolar olmaktadır.

Ancak bu her vize tipi için geçerli değildir. Yani bazı vize tiplerinin ücretleri aynı olsa da 160 dolar tek bir miktar değildir. Bu nedenle Amerika vizesi ne kadar sorusunu sormak da doğaldır. 160 dolar ile 265 dolar arasında değişmektedir.

Amerika vize ücreti 10 yıllık alabilirsiniz. Bunun da ücreti değişmez. Bu nedenle çok daha uygun fiyatlı olduğu düşünülerek 10 yıllık vizelere başvurulmaktadır.

Green card vize işlemleri ile Amerika’da oturum alabilirsiniz. Göçmen olarak daimi oturum izni imkanından faydalanabilirsiniz. Green Card vize ücreti yoktur yani başvuru internet üzerinden olur ve bu nedenle ücretsizdir.

Amerika pasaport fiyatları ise dolar bazındadır ve rakamlar oldukça değişkendir çünkü yaş farkına göre belirlenir. Yani 16 yaşından küçük olup olmamanıza ve bunun gibi ayrıntılara bakılır.

Amerika Vize Ücreti Nedir?

Amerika’ya seyahat etmek isteyen kişilerin başvuru yapması gereken vize türlerinden biridir. Bu vize sayesinde ülkeye kısa süreli olarak seyahat edebilirsiniz. Bunun için Amerika Konsolosluğuna giderek vize başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda ikamet ettiğiniz bölgede Amerika Konsolosluğu yok ise ya vize i merkezleri ile ya da online Amerika vizesi için başvurunuzu gerçekleştireceğiniz e-vize aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirmenizdir. Online başvuru yapacak kişilerinizden sunması belgeleri kargo şirketi aracılığı ile göndermeniz gerekmektedir.

Amerikan Vizesi Yenileme

Daha önceden bulunan ve süresini uzatmak / yenilemek istediğiniz vize işlemlerinizi tr.usembassy.gov adresi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bu adreste bulunan ilgi alanda herhangi bir kimlik bilgi değişiminiz gerçekleşmediyse kolaylıkla vize yenileme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Amerika Turist Vizesi

Amerika turist vizesi 6 ayı aşmayan ve amacı turistik olan kişiler için verilen vizedir. Günümüzde turistik vizelerin randevu tarihi ortalama olarak 2022 yılı için veriliyor. Vize randevu tarihinizi daha fazla geç olmadan almak istiyorsanız Amerika Konsolosluğu resmi web sayfasından randevu almalısınız.

Amerika Vize Başvurusu Ne Zaman Açılacak?

Amerika vize başvuruları günümüzde açık ancak başvurularda özellikle eğitim, çalışma ya da acil olan konulardaki vizelere yardımcı olunuyor. Turistik ya da aciliyeti olmayan konuların başvuruları genellikle önümüzdeki yıl için veriliyor. Daha erken süreye başvuru randevusu almak istiyorsanız Amerika Konsolosluğu sitesini sıklıkla ziyaret etmeniz gerekir.

Amerika Turist Vizesi Uzatma

Amerika turist vizenizi uzatmak için ciddi bir nedeniniz bulunuyorsa Amerika’da bulunan konsolosluğa gitmeniz gerekir. Konsolosluğa nedeninizi sunmanız (ölüm, tedavi v.b.) durumunda ülkenize dönmeden vizenizi uzatabilirsiniz. Vizenizi posta yoluyla uzatmanız da mümkündür. Ancak vize tarihiniz dolduysa mutlaka ülkenize dönerek yeni bir vize başvurusunda bulunmanız gerekiyor.

Amerika Vizesi Ne Zaman Açılır?

Amerika vizesi günümüzde açık konudadır ancak yalnızca eğitim, iş gibi konulardaki vizeler veriliyor. Turistik gibi vizeler süresiz bir biçimde askıya alınmıştır.

Amerika Türkiye’ye Vize Veriyor Mu?

Amerika Türkiye’den giriş yapmak isteyen herkes için pasaport türüne bakılmaksızın vize talebinde bulunuyor. Verilen vizeler ise genellikle 3 ayı aşmayacak ziyaretler içindir. Amerika’da 3 aydan fazla kalmayı planlıyorsanız vize türlerine göz atmanız gerekir.

İstanbul ABD Konsolosluğu Ne Zaman Açılacak?

İstanbul ABD Konsolosluğu günümüzde hizmet vermeye devam ediyor. Konsolosluğa hafta içi 07:45 – 16:30 saatleri arasında ulaşabilirsiniz. Ancak konsoloslukta birçok işlem için randevu alınması zorunlu koşulmuştur. Konsolosluğa yapacağınız ziyaretten önce tr.usembassy.gov adresini ziyaret etmelisiniz.

Amerika Vize Ücreti

Amerika vize ücreti, yeşil, gri, siyah ve bordo pasaport düzenlemeleriyle basın mensubu kişiler, değişim programı vizesi ile 90 USD olarak düzenlenmiştir. Geçici işçi ve çalışan ile stajyer vizesi, Olağan üstü yetenekleri olan kişi vizesi için de 110 USD ödeme yapılmaktadır.

Amerika Vizesi Konsolosluk Ücreti

Konsolosluk üzerinden verilecek olan vize harcında da 160 USD, değişim programı ve basın mensubu üyelerine göre düzenlenmiştir. Geçici işçi ve olağan üstü yetenekler için konsolosluğa ödenecek ücret 190 USD olarak düzenlenmiştir.

Amerika Vize Ücreti Ne Kadar?

Amerika vize ücretleri gidiş nedenine dayalı olarak turistik vize ücreti üzerinden 160 USD ile 190 USD arasında değişiklik gösterir. Vatandaşlık ve anlaşmalı tüccarlık, şirket içi transfer ile anlaşmalı yatırımcılık için 265 USD vize ücreti ile 500 USD vize ücreti aralıkları verilmiştir.

Amerikan Vizeleri Neden Durduruldu?

Amerika vizelerinin durdurulma nedenleri Covid 19 salgınından kaynaklanmaktadır. 2020 yılında başlayan salgından kaynaklı turistik gezi için verilen vizeler 2022 yılına kadar askıya alınmıştır.

Amerika Vize Ücreti 2021 Yılında Ne Kadar?

Vize ücretlerinde farklı fiyatlandırmalar bulunmamaktadır. USD kuruyla birlikte ücretlerde değişiklik olmadığı konsolosluk duyurularında belirtilmiştir. Çıkış nedenine ve giriş nedenine dayalı olarak ücretler de farklılıklar olmaktadır.

Amerika Vize Ücreti 10 Yıllık

Amerika vize ücreti 10 yıllık olarak ödenmemektedir. Amerika’ya gidiş nedeni üzerinden çıkış düzenlemelerine dayalı olarak her yıl vize yenilenmesi yapılmalıdır. Oturma izni ve çalışma iznine göre farklılıklar olabilmektedir.

Amerika Konsolosluğu Ne Zaman Açılır?

Amerika konsolosluğu resmi tatiller dışında açıktır. Göçmenlik bürosu üzerinden hizmet vermeye devam etmektedir. Amerika turistik vize işlemleri için adayların 2022 yılının Eylül ayını beklemesi gerekmektedir. Ücret ve düzenlemeler de yeniden açıklanabilmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×