Almanya Gezi Rehberi 2023 - Eraytur
Eraytur Blog

Almanya Gezi Rehberi 2023

Almanya Gezi Rehberi size Almanya’yı tanıtıyor. Ülke, bira, sosis, “ciddiyet”, inanılmaz yürüyüşler, görkemli kaleler ve vahşi tekno partilerle eş anlamlıdır. Devasa, çeşitli ve şaşırtıcı. Berlin’de canlı bir uluslararası, sanat ve müzik sahnesi kurulur; batıda güzel ormanlar, büyük katedraller; güneyde pitoresk “Müziğin Sesi” şehirleri ve kuzeyde tarihi şehirler ve plajlar bulunmaktadır.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Almanya Gezi Rehberi 2021

İster sırt çantasıyla seyahat edin ister orta sınıf bir bütçeyle seyahat edin veya sınırsız bir harcama hesabınız olsun, Almanya’yı dolaşmak harika bir seyahat deneyimi olacak. Almanya’yı ziyaret ettikçe ona daha çok âşık olacaksınız. Çok büyük bir ülke Almanya, bu yüzden acele etmeyin. Acele etmeyin.

Görülecek çok şey var ve hepsi görülmeye değer. Almanya bütçe dostu bir ülkedir, bu nedenle fazladan Euro biriktirmek için iyi bir yerdir!

Almanya gezi rehberi, ülkede ne yapmanız gerektiğini, görmeniz gereken yerleri, gezinizin ne kadara mal olacağını, tasarruf etmenin yollarını anlamanıza, güvende kalmanıza ve hayatınızın deneyimini yaşamak için ihtiyacınız olan her şeyi size anlatmamıza yardımcı olacak!

Almanya’da Görülecek Yerler ve Etkinlikler

Almanya geniş ve gezilecek hayli yer olan bir ülkedir. Şehirleri dolaşırken yerel etkinliklere katılabilir, Orta Avrupa kültürünü iyice tanırsınız. Almanya Gezi Rehberi tavsiyeleri

Berlin

Almanya’nın popüler başkenti birinci sınıf müzeler, tarih, sıra dışı mahalleler ve Avrupa’nın en iyi gece hayatlarından birine sahiptir. Müzelerden sanat ve müzik sahnesine, büyük barlara ve ucuz yemeklere kadar Berlin heyecan vericidir (ve en ucuz Avrupa başkentlerinden biridir).

Münih

Berlin’in sessiz, lüks kuzeni Münih, küçük sokakları, harika birahaneleri, harika yemekleri, güzel bir parkı, sörfçüleri ve kraliyet sarayı ile tarihe boyanmış bir şehirdir. Almanya’nın daha pahalı şehirlerinden biridir ama güzel bir destinasyona sahiptir ve yakınında günübirlik geziler düzenlenen pek çok Bavyera kasabası bulunur.

Oktoberfest’te Takılın

Dünyanın en büyük bira festivali devasa içecekler bardakları ve dev krakerlerle doludur. Birkaç ledhosen alın, bir kadeh kaldırın ve Alman birası şarkıları söyleyin. Her yıl söyleniyor!

Romantik Yol

Bavyera’daki bir dizi tarihi şehir rotasında bulunan Romantik Yol, karla kaplı dağlarla çevrili görkemli Bavyera kasabalarını keşfetmenize yardımcı olan harika bir rota. Hayli turistik olabilir, ancak önemli bir kişi veya aileyle gitmek için güzel ve dinlendirici bir alan.

Kara Ormanda Yürüyüşe Çıkın

Fransa sınırına yakın bir yerde bulunan Kara Orman, bölgedeki koyu yeşil çam ağaçlarından dolayı adını almıştır. Keşfedilmeye değer yüzlerce kilometrelik yürüyüş parkuru bulunur. Guguklu saatleri ve tipik Alman yemekleri ile ünlü kasabalarda mola vererek biraz zaman geçirebilirsiniz. En iyi sonbahar aylarında gezilir.

Constance Gölü’nü keşfedin

Ülkenin İsviçre ve Avusturya ile güneybatı sınırı boyunca yer alan Konstanz Gölü, Almanya’nın en büyük tatlı su gölü ve Orta Avrupa’nın üçüncü büyük gölüdür. Göl çevresi ve aşağı Ren vadisinin yukarısındaki bölge çok ılıman, hoş bir iklime ve bereketli toprağa sahiptir, bu da bölgeyi şarap ve meyve üretimi için ülkenin en önemli bölgesi haline getirmektedir.

Hannover’i ziyaret edin

Hannover, tipik bir Avrupa şehri değil. Asırlık güzel binalar görmeyi beklemeyin; Bu şehir, II.Dünya Savaşı sırasında en çok etkilenen şehirlerden biriydi ve sadece birkaç tarihi yer kaldı. Kent sokaklara biraz ağır bir atmosfer veren 1950’lerin gri binalarıyla çevrilidir. Ama Hannover’de sevilen şey, ormanları ve büyük parkları olan geniş yeşil alanlar, şehrin içinden geçen Leine nehri ve Sprengel Müzesidir. Burayı pek fazla insan ziyaret etmez ama Almanya’nın en ilginç yerlerinden biri.

Berchtesgaden Milli Parkı’nda yürüyüş yapın

Milli park, yemyeşil ormanlar, sarp kayalıklar, kristal berraklığında göller, köyler ve uzayıp giden çayırlardan oluşan bir dağ cennetidir. Kuşların cıvıltısı ve pirinç çanlarını çalan inekler duyulur. İyi parkurlar, yürüyüş ve bisiklete binme fırsatlarıyla dolup taşan muhteşem manzaraya sahiptir.

Trier’e göz atın

Ülkenin en eski şehridir. 2000 yıllık bir geçmişe sahip olan Trier, altı Roma imparatoruna ev sahipliği yapmıştı ve bir dizi etkileyici antik kalıntı içeriyor. En göze çarpan örnek, bir zamanlar şehir surlarının bir parçası olan anıtsal bir yapı olan Kara Kapı’dır. Moselle nehri vadisinde yer alan pitoresk Trier, sayısız üzüm bağları ve pastoral köylerle taçlandırılmıştır. Burası alışılmışın dışında bir destinasyondur.

Dresden’i ziyaret edin

Görkemli Elbe Nehri’nin ikiye böldüğü bu barok güzelliğin hazinelerini ve görkemli binalarını keşfedin. Bu şehir savaştan sonra tamamen yeniden inşa edildi ve bugün gençler için en büyük gece hayatı noktalarından biri.

Köln’de bir gün geçirin

Harika bir katedrale sahip tarihi bir şehir olan Köln, Hollanda’ya gidip gelirken Batı Almanya’da mola vermek için harika bir yerdir. Katedral, şehirdeki en popüler simgesel yapıdır (ve ülkedeki en popüler yerlerden biridir), canlı bir sanat ortamı, inanılmaz uluslararası restoranlar ve nehir kenarında çok sayıda kafe ve bar vardır.

Neuschwanstein Kalesi

Füssen yakınlarındaki engebeli bir tepeye inşa edilmiş, 19. yüzyıldan kalma neo-romantik bir saraydır. Saray, Bavyera Kralı “çılgın” II. Ludwig tarafından bir sığınak ve Richard Wagner’e bir saygı olarak yapıldı. Disney kalesi için bir modeldir ve kesinlikle tüm Almanya destinasyon listesinde bir zorunluluktur. Giriş 13 EUR (15 USD).

Frankfurt

Almanya’nın bir başka büyük şehri olan Frankfurt, birçok farklı restorana, tarihi mekâna ve zihinsel olarak uyarıcı cazibe merkezine ev sahipliği yapmaktadır. Dünyanın en büyüklerinden biri olan harika bir sergi salonu ve göz atabileceğiniz birkaç bilim müzesi var. Almanya’daki diğer şehirlere kıyasla daha ucuzdur ve uçup gitmek için harika bir havalimanı merkezidir.

Olympia Park’ı ziyaret edin

Münih’te bulunan bu devasa kompleks, aslen 1972 Olimpiyat Oyunları için inşa edildi. 700.000 fitten fazla alanı bulunan dünyanın en büyük çatısı ile kaplıdır. Burada harika bir restoran var ve tur oldukça harika. BMW Müzesi de yakındadır ve görülmeye değer.

Schloss Colditz’e gidin

Başlangıçta bir Rönesans sarayı olarak inşa edilen bu ilginç yapının uzun ve tuhaf bir tarihi var. Tarihin çeşitli noktalarında bir av köşkü, yoksullar evi ve hatta bir akıl hastanesi idi. İkinci Dünya Savaşı sırasında hapishane olmasıyla ünlüdür. Sarayın içinde bir de müze var, biletler 4 EUR (4,50 USD). Kalenin içinden rehberli bir tur sadece 9 EUR (10 USD).

Hamburg’u ziyaret edin

Kuzey Almanya’da bulunan Hamburg, Almanya’nın en büyük ikinci şehridir. Avrupa’nın en yoğun ikinci limanına ev sahipliği yapan bu liman kenti, parkları ve kanallarıyla ünlü. Merkezinin yakınında, İç Alster gölü teknelerle dolu ve kafelerle çevrilidir. Şehrin merkezi bulvarı Neustadt’ı (yeni şehir) Altstadt’a (eski şehir) bağlar ve 18. yüzyıl St. Michael Kilisesi gibi simge yapılara ev sahipliği yapar. Eklektik bir şehir.

 Tierpark Hagenbeck

Hamburg’da bulunan bu açık yer, 60 dönümün üzerindedir ve 2.500’den fazla hayvana ev sahipliği yapmaktadır. Klasik cazibe merkezlerine ek olarak, bir evcil hayvan çiftliği, minyatür bir demiryolu, midilli gezintileri, çocuklar için harika bir oyun alanı ve yetişkinler için bir Japon bahçesi vardır. Hayvanat bahçesi ve akvaryum için karma biletler 30 EUR (34 USD) olup, aileler ve çocuklar için indirimler mevcuttur.

Bremen’de ara verin

Kuzeyde (Hamburg yakınında) bulunan Bremen, keşfetmeye değer daha küçük bir şehirdir. Büyüleyici Schnoor bölgesi harika bir yürüyüş parkuru sunar ve pazar meydanında güzel bir katedral vardır. Daha az ziyaret edilen bir şehir arıyorsanız, Bremen’i tercih edin.

Almanya’da görülecek onlarca yer var, Almanya Gezi Rehberi sayfamızdaki tavsiyeler sizin için Almanya seyahati planlamanıza yardımcı olabilir. Almanya’ya vize almak istiyorsanız Almanya vize evrakları sayfasından gerekli belgelere ulaşabilirsiniz.

Almanya Seyahat Maliyetleri

Almanya Gezi Rehberi Almanya’da seyahat maliyetleri hakkında bir değerlendirme yaptı, lütfen kulak verin!

Konaklama- Almanya’da konaklama, diğer Euro bölgesi ülkelerine kıyasla oldukça ucuzdur. Pansiyonlar bol miktarda bulunur ve bir yatak odası için gecelik fiyat yaklaşık 10-22 EUR (11-25 USD) arasında değişir. Özel bir oda için gecelik yaklaşık 40-50 EUR (45-57 USD) ödersiniz. Ücretsiz Wi-Fi standarttır ve birçok hostelde ücretsiz kahvaltı da mevcuttur. Ekonomik otel fiyatları aynı fiyat aralığında başlar, bu nedenle özel banyosu, dolabı ve belki de bir masası olan küçük bir çift kişilik oda için 45-65 EUR (51-71 USD) arasında ödeme yaparsınız.

Airbnb, gece başına 30 EUR (34 USD) kadar düşük bir fiyata ortak konaklama ve 50 EUR’dan (57 USD) başlayan tüm bir daire veya ev için başka bir harika seçenektir. Vahşi kamp yapmak yasadışı olsa da ülke çapında bir sürü kamp alanı var. Temel bir arsa için gecelik 5-20 EUR (6-23 USD) ödemeyi bekleyin.

Yemek; Almanya’da yemek çok ucuz (ve doyurucu). Sokak satıcılarından yaklaşık 2-4 EUR / $ 2.50-5 USD ödeyerek harika sosisler ve sosis yiyebilirsiniz. Ülkenin dört bir yanındaki bira salonlarının çoğunda yemek sadece 9-15 EUR (10-17 USD) tutuyor. Önceden hazırlanmış sandviçlerin fiyatı yaklaşık 5 EUR (6 USD). Fast food (McDonald’s’ın) yaklaşık 7 EUR’ya (8 USD) mal olur. Bira güzel bir bira bardağı için genellikle 4-5 EUR (4,50-5,70 USD) tutar. Birahanelerde yemek yerseniz, geleneksel bir Alman yemeği ve bir bira yaklaşık 14-18 EUR (16-20 USD) tutacaktır. Türk, Orta Doğu ve Asya yemekleri 5 EUR (6 USD) kadar düşük bir fiyata bulunabilirken, bir restoranda daha güzel bir yemek 20 EUR’dan (23 USD) biraz fazlaya mal olur. Kendiniz için yemek pişirmeyi planlıyorsanız, bir haftalık yiyecek yaklaşık 35-65 EUR (40-74 USD) tutacaktır.

Ulaşım; Almanya’da popüler olan hızlı trenler çok pahalıdır- Berlin’den Münih’e 180 EUR’dan (205 USD) daha pahalı olabilir! Diğer (daha yavaş) şehirlerarası trenlerin çoğu, ikinci sınıf bir bilet için 40-70 EUR (46-80 USD) arasındadır. Yavaş bir bölgesel trene veya gece otobüsüne binmek daha ucuzdur. Şehirlerarası otobüs biletlerinin çoğu 15-30 EUR (17-34 USD) arasındadır.

Almanya gezi rehberi ipucu: Almanya’da, ne kadar erken bilet rezervasyonu yaparsanız, o kadar ucuzdur, bu nedenle tarihler belirlediyseniz, beklemeyin! Toplu taşıma için şehir içi ulaşım sistemleri güvenilirdir ve tek bilet başına 1-3 EUR civarındadır, ancak genellikle size daha iyi bir fiyat sağlayacak günlük geçişler bulabilirsiniz. Bisikletle keşfetmek istiyorsanız, çoğu şehir yaklaşık 18 EUR (21 USD) karşılığında günlük kiralama hizmeti sunmaktadır.

Aktiviteler; Müzelerin maliyeti 1-15 EUR (1.15-17 USD) arasındadır. Bisiklet turları ve nehir yolculukları 24-40 EUR (27-46 USD) tutabilir. Şehir turlarının çoğu 12-25 EUR (14-29 USD) arasındadır. Bisiklet kiralama ücreti günlük 18 EUR (21 USD) olmakla birlikte, fiyatlar her şehirde farklılık gösterecektir.

Almanya için Önerilen Bütçeler

Almanya Gezi Rehberi sizin için günlük Almanya tatil bütçelerini derledi.

Almanya’da önerilen bütçeler günlük 40-60 EUR’dur (46-68 USD). Bu, bir pansiyonda kaldığınızı, tüm öğünlerinizi pişirdiğinizi, ancak ara sıra Alman sokak yemeklerinin (wurst gibi) tadını çıkardığınızı ve yerel ulaşımı kullanarak, ancak çoğunlukla her yere yürüyerek gittiğinizi varsayarak önerilen bir bütçedir. Ayrıca ara sıra bazı müzeleri ziyaret edebilir veya yürüyüş turunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Günlük 115 EUR (132 USD) orta düzey bir bütçeyle, özel bir hostel odasında veya ekonomik bir otelde kalabilir, fast food veya ara sıra bir bira salonunda bir bardak bira ile yemek yiyebilir, otobüse binebilirsiniz.

Almanya Gezi Rehberi tavsiyesi: Şehirleri gezin ve daha fazla yürüyüş turu yapın. Almanya’nın tadını çıkarın!

Günlük 285+ EUR (325 $ + USD) lüks bir bütçeyle güzel bir 4 yıldızlı otelde kalabilir, şehirler arasında trenle seyahat edebilir, tüm öğünleriniz için restoranlarda yemek yiyebilir (akşam yemeğinde bir bira dahil) ve şunları yapabilirsiniz, Almanya Gezi Rehberi tavsiyeleri: günlük geziler ve nehir gezileri gibi daha fazla ilgi çekici yerin keyfini çıkarın.

Almanya Gezi Rehberi: Para Tasarrufu İçin İpuçları

Genel olarak, Almanya ziyaret etmek için pahalı bir ülke değil. Evet, nehir yolculukları pahalıdır. Ülke genelinde çok sayıda birinci sınıf mutfak vardır. Finansın başkenti Frankfurt size de pahalıya mal olacak. Ancak bunlar Almanya gezisinin istisnalarıdır. Almanya, bir Euro bölgesi ülkesi için inanılmaz derecede ucuz ve ülke genelinde inanılmaz pazarlık imkânı bulacaksınız. Almanya Gezi Rehberi kesenizi düşünüyor.

Birkaç Euro tasarruf etmek istiyorsanız, işte Almanya gezi rehberi Almanya’da para tasarrufu için ipuçları:

 • Sokak satıcılarında yemek yiyin; Almanya’nın her yerinde ucuz açık hava sosis satıcıları bulacaksınız. Bu hızlı yemekler size sadece birkaç Euro’ya mal olacak.
 • Ucuz etnik yemekler yiyin; Almanya’daki en iyi ve en ucuz yiyeceklerden bazıları Türk ve Orta Doğu yemekleridir. 5 EUR’nun (6 USD) altında bir sürü yemek alabilirsiniz. Lezzetli, doyurucu ve ucuz ve çoğunlukla Almanya’da tercih edilen şey.
 • Ücretsiz turlara katılın; Almanya’daki büyük şehirlerde ücretsiz yürüyüş turları vardır. Şehri görmenin, tarih hakkında bilgi edinmenin ve para harcamadan yönünüzü bulmanın iyi bir yolu. Sandeman’s, en iyi ücretsiz yürüyüş turlarından bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Sadece rehberinize bahşiş verdiğinizden emin olun!
 • Treninizi erken ayırtın; Almanya’daki trenler pahalıdır, ancak en az bir hafta önceden rezervasyon yaparsanız, standart ücretin yaklaşık%40-50’si kadar indirimli bir bilet alabilirsiniz. Bu biletlerin kullanılabilirliği sınırlıdır, bu nedenle seyahat planlarınız konusunda esnek olun.
 • Yolculuk Paylaşımı; Programınızda esnekseniz, BlaBlaCar araç paylaşım hizmetini kullanın ve şehirler (veya ülkeler) arasında yerel halkla yolculuklara katılın. Paradan tasarruf edersiniz ve halkla zaman geçirirsiniz. Sürücüler kontrol edilmiştir ve tamamen güvenlidir.
 • Couchsurf; Almanya’da konaklama oldukça ucuz olsa da, ülke hakkında biraz yerel bilgi edinmek istiyorsanız, Couchsurf yapmalısınız. Sadece konaklama için para biriktirmekle kalmayacak, aynı zamanda sizi turist rotasından kurtarmaya ve etrafı gezdirmeye yardımcı olabilecek yerel halkla tanışacaksınız!

Almanya Gezi Rehberi devam ediyor, Almanya hakkında detaylı bilgiler edinip Almanya seyahati planlayabilirsiniz.

Almanya’da Nerede Kalınır?

İşte Almanya Gezi rehberi tavsiyeleri; Almanya’da kalmak için en sevilen yerlerden bazıları:

 • Christopher (Berlin)
 • Circus Pansiyon (Berlin)
 • Wombats (Münih)
 • Jaeger’s Hostel (Münih)
 • Five Elements Pansiyon (Frankfurt)
 • Frankfurt Pansiyon (Frankfurt)
 • Meininger (Hamburg)
 • Generator Pansiyon (Hamburg)
 • Backpackers için Station Hostel (Köln)
 • Black Sheep Pansiyon (Köln)
 • Lollis Aile Yanı (Dresden)
 • Pansiyon Mondpalast (Dresden)
 • A & o Nürnberg Hauptbahnhof (Nürnberg)
 • Five Reasons Hostel (Nürnberg)

Almanya Gezi Rehberi önerisi: Almanya’da yaşayan Türk tanıdıklarınızdan kalacak yer tavsiyesi almaktan kaçınmayın. Almanya’da konaklama sektöründe pek çok Türk yatırımcı mevcut.

Almanya Gezi Rehberi-Almanya’da Nasıl Dolaşılır?

Almanya Gezi Rehberi Almanya’da ulaşım seçeneklerini ilginize sunuyor.

Toplu Taşıma; Almanya, dünyanın en iyi toplu taşıma araçlarından bazılarına sahiptir. Sonuçta, ilk karayolu sistemini yarattılar! Tüm şehirler ve daha büyük kasabalar, güvenilir ve verimli toplu taşıma araçlarına sahiptir. Berlin ve Münih gibi şehirlerde, çeşitli ağların tümü entegre edilmiştir: bir bilet size otobüslere, tramvaylara, U-Bahn trenlerine (metro) ve S-Bahn trenlerine (yer üstü) erişim sağlar.

Ücretler bölgeye göre belirlenir, ancak genellikle tek yön ücret 2,90 EUR’dan (3,30 USD) başlar. 7 EUR (8 USD) karşılığında bir günlük sınırsız geçiş veya 17 EUR (19 USD) için üç günlük sınırsız geçiş alabilirsiniz.

Almanya Gezi Rehberi Faydalı Bilgi: Etrafta dolaşmanın bir başka harika yolu da bisiklet kullanmaktır. Almanlar bisikletlerine bayılıyor! Çoğu şehir, en işlek caddelerde bile gezinmeyi kolaylaştıran, iyi işaretlenmiş bisiklet yollarına sahiptir. Çoğu yerde günlük yaklaşık 18 EUR (21 USD) karşılığında bisiklet kiralayabilirsiniz. Hatta bazı hostellerde bir kiralama seçeneği bile vardır.

Almanya Gezi Rehberi tavsiyesi: Taksiler pahalıdır ve özellikle toplu taşıma çok iyi olduğu için tavsiye edilmez. Tüm taksiler ölçülüdür. Baz oran yaklaşık 3.70 EUR (4.20 USD) artı kilometre başına 1.90 EUR (2.15 USD) civarındadır. Buna değmez! Uber Almanya’da kullanılmıyor ancak taksi çağırmak isterseniz MyTaxi uygulamasını kullanabilirsiniz.

Tren;Tren yolculuğu, en uygun maliyetli olmasa da Almanya’da dolaşmanın inanılmaz derecede verimli bir yoludur. Almanya’nın ana raylı sistemi hem yüksek hızlı trenlere hem de düzenli trenlere sahip Deutsche Bahn’dır. Yüksek hızlı trenler, dolaşmanın hızlı bir yoludur, ancak genellikle çok daha pahalıdır.

Örneğin, Berlin’den Münih’e hızlı tren 190 EUR (216 USD) kadar tutabilir, ancak daha esnek bir seyahat programınız varsa 20 EUR karşılığında koltuk da bulabilirsiniz. Berlin’den Hamburg’a son dakika biletleri 50 EUR (57 USD) tutabilir, ancak önceden rezervasyonlar 20 EUR (23 USD) civarında başlar. Frankfurt’tan Köln’e de yaklaşık 20 EUR (23 USD).

Almanya Gezi Rehberi Faydalı Bilgi: Mümkün olduğunda önceden rezervasyon yapmak her zaman en iyisidir, aksi takdirde son dakika rezervasyonlarının bedelini ödersiniz. Tarifeleri ve ücretleri Deutsche Bahn web sitesinde takip edebilirsiniz.

Gezginlerin belli bir zaman diliminde Avrupa’yı keşfetmelerine olanak tanıyan bir Eurail Pass, bazı Schengen ülke gezintileri yapıyorsanız iyi bir seçenek olabilir.

Otobüs; Otostop veya yolculuk paylaşımı dışında, otobüsler Berlin’de dolaşmanın en ucuz yoludur. Tren kadar verimli olmasa da servis genellikle dakiktir. Otobüsler uzanmış koltuklar, klima, dinlenme durakları ve hatta bazen ücretsiz WiFi ile rahattır.

Aşağıdakiler dahil Almanya’ya hizmet veren birkaç büyük otobüs şirketi vardır:

 • Flixbus
 • Eurolines
 • Deinbus

Almanya Gezi Rehberi Tavsiyesi: En ucuz fiyatlar ve en konforlu otobüsler için Flixbus’ı tavsiye edilir. Berlin’den Dresden’e 8 EUR (9 USD) kadar düşük bir ücretle veya Berlin’den Münih’e 25 EUR (28 USD) karşılığında gidebilirsiniz. Münih- Hamburg arası da 26 EUR (30 USD) civarında.

Yolculuk paylaşımı; Almanya’da araç paylaşımı çok yaygındır. Yolculuk paylaşımı, yakıt maliyetleri karşılığında biriyle bir yolcu olarak seyahat ettiğiniz anlamına gelir. Ucuz ve bazı ilginç karakterlerle tanışacaksınız! BlaBlaCar ve Mitfahren, en popüler iki araç paylaşım web sitesidir.

Otostop; Almanya’da otostop yapmak çok güvenlidir, ancak herkes bu yolu tercih etmez.

Almanya’ya Ne Zaman Gidilir?

Almanya yıl boyunca etkinliklerin ve görülecek yerlerin bulunduğu bir destinasyondur. Mevsimlere ve aylara göre etkinlikler değişir. Almanya Gezi Rehberi mevsimlere göre Almanya’yı değerlendiriyor.

Yaz, ziyaret etmek için en popüler zaman olma eğilimindedir, havalar sıcaktır ve dışarıda herkes eğlenir. İnsanlar yüzmek için bira bahçelerine ya da göllere akın eder. Bu aynı zamanda fiyatların normalden çok daha yüksek olduğu en yoğun sezondur. Bu süre zarfında, ortalama sıcaklıklar 24 ° C veya daha yüksektir, ancak 30s ° C yüksekliğe kadar yükselebilir.

İlkbaharda sıcaklıklar hızla ısınır ve mevsime kiraz çiçeklerinin açması damgasını vurur. Mayısta, tişörtler ve şortlarla dolaşmak için yeterince sıcak. 1 Mayıs (Der Erste Mai) Almanya’nın İşçi Bayramıdır ve ülke tam bir kutlama yaşar. Bu süre zarfında burada olacak kadar şanslıysanız, Alman dostlarınızla sokaklara çıkın ve canlı müziğin, içeceğin, dansın ve genel kargaşanın tadını çıkarın.

Meşhur Oktoberfest sayesinde sonbahar, Münih’i ziyaret etmek için de oldukça popüler bir zaman. Eylül sonundan Ekim başına kadar, dünyanın her yerinden milyonlarca insan dünyanın en destansı bira içme festivalinin tadını çıkarmak için buraya akın ediyor. Bu dönemde hava genellikle yaz kadar güzeldir. Oktoberfest’e katılmayı planlıyorsanız, konaklama yerinizi önceden ayırtın.

Almanya’da Nasıl Güvende Kalınır? Almanya Gezi Rehberi

Almanya Gezi Rehberi yazımızda sona yaklaştık. Almanya seyahat etmek için inanılmaz derecede güvenli bir yer. Ancak, ülkedeki birkaç yüksek profilli terörist saldırı ve medyada devam eden haberler nedeniyle, sık sık Almanya’ya seyahat etmenin güvenli olup olmadığı soruluyor.

Almanya gezi rehberi önerisi: Sadece dolandırıcılıklara ve küçük suçlara dikkat etmek isterseniz, her yerde dikkat etmelisin (özellikle gece Berlin’de). Eşyalarınızı kalabalık yerlerde koruyun ve size bir şeyler sunan insanlara dikkat edin.

Almanya gezi rehberi faydalı bilgi: Daima içgüdülerinize güvenin. Aracına bindiğiniz taksi şoförü şüpheli görünüyorsa, taksiyi durdurun ve inin. Oteliniz düşündüğünüzden daha göze çarpıyorsa, oradan çıkın. Pasaportunuz ve kimliğiniz başta olmak üzere kişisel belgelerinizin kopyalarını alın. Nerede olduğunuzu bilmeleri adına güzergahınızı sevdiklerinize iletin.

Almanya Gezi Rehberi olarak verebileceğimiz en önemli tavsiye, geçerli bir seyahat sigortası satın almaktır. Seyahat sigortası gezginleri hastalık, yaralanma, hırsızlık ve çeşitli iptallere karşı koruyacaktır. Almanya’da herhangi bir terslik olması durumunda kapsamlı koruma sağlar. Vize merkezimizde Schengen vizeleri için seyahat sağlık sigorta poliçesi düzenlenmektedir.

Almanya Gezi Rehberi yazımızı beğendiyseniz ve Almanya’ya seyahat etmeyi planlıyorsanız Almanya vize rehberi sayfamızdan Schengen vizeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Almanya Büyükelçiliği resmi İnternet sitesinden Almanya seyahat kısıtlamaları ve güncel bilgileri edinin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×