Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır? - Eraytur
Eraytur Blog

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Arap Emirlikleri emirliklerden oluşur ve Dubai bu emirliklerden biridir. Eskiden bir sahil limanı olan şehir petrol yüzünden oldukça zenginleşmiş ve bir turizm merkezi olmuştur. Dubai’ye gideceklerin ilk merak ettikleri nokta Dubai vize istiyor mu sorusudur. Dubai’ye gitmeyi planlayan kişiler yazımızdan her türlü detay hakkında bilgi alabilir.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai Vize İster Mi?

Birleşik Arap Emirlikleri ve Dubai Emirliği Bordo pasaportlu Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Siyah, Gri ve Yeşil pasaportu bulunan Diplomatik pasaport, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 180 gün içinde 90 güne varan seyahatleri için Dubai vizesi ödemezler.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai vizeleri elektronik ortamda başvuru ile alınabilmektedir. E-vize başvuruları yetkili seyahat acenteleri ve vize merkezlerinde yapılabilmektedir. Vize uzmanları aracılığı ile yapılacak başvurularda hata olasılığı düşer ve vize kabul oranı yükselir. Dubai vizesi için gerekli belgeler işin uzmanı kişilerin gözetiminde sisteme yüklenmelidir.

Dubai E-vize başvurularında şunlar yapılmalıdır:

 • Dubai vize başvuru formu online olarak doldurulmalıdır.
 • Pasaport ve biyometrik fotoğraflar taratılarak sisteme yüklenecek hale getirilmelidir.

Dubai e-vize başvurusu yapıldıktan sonra eğer başvuru onaylanırsa e-vizeler e-posta adresine gönderilmektedir. E-vize pasaporta işlenmez, Dubai’ye gidecek kişiler bir çıktısını alarak yanlarında bulundurmalıdır.

Dubai vize rehberi sayfamızda Dubai vizeleri hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Dubai Vizesi Evrakları Nelerdir?

Dubai e-vize başvurusunda istenen vize evrakları şunlardır:

 • Dubai vizesi başvuru formu- Online olarak eksiksiz ve hatasız olarak doldurulmalıdır.
 • Geçerli pasaport- Pasaportun resimli ön yüzü renkli olarak taratılmalı ve sisteme yüklenmelidir. Pasaportun geçerlilik süresi Dubai seyahatinden sonra 6 ay daha devam etmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf- Beyaz arka fonlu biyometrik fotoğraf taratılmalı ve başvuru sistemine yüklenmelidir.
 • Dubai vizesi ücret ödendi dekontu- Vize ücretinin ödendiğine dair belge taratılmalı, sisteme yüklenmelidir.

Yukarıda bahsedilen belgeler vize merkezinde sisteme yüklenecek şekilde taratılarak hazırlanabilir, Dubai vize evrakları sayfamızda merak ettiğiniz konulara ulaşabilirsiniz. Uzman vize danışmanlarımız Dubai vizeleri hakkında her sorunuza yanıt verecek, sağlıklı bir şekilde Dubai vizesi başvurunuzun tamamlanmasını sağlayacaktır.

Dubai Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai vizesi başvurusu İnternet ortamında yapılmakta ve Dubai dış temsilcilikleri vize bölümünce değerlendirilmektedir. Az evrakla ve hızlıca yapılan Dubai vize başvuruları sistem üzerinden değerlendirilir ve normal koşullarda üç gün içinde sonuçlanır. 72 saatlik bir değerlendirmenin ardından olumlu bulunan vize başvuruları için vize başvuru sahibinin e-posta adresine e-vize gönderilmektedir.

E-vize onayı çıktısı alınarak Dubai seyahatlerinde kullanılmalıdır. Dubai’ye giden kişilerin vizeleri Dubai sınır kapılarında sistem üzerinden denetlenir, ancak yetkililer çıktısı alınan belgeyi talep edebilir. Bu yüzden Dubai’ye giden kişiler e-vizelerinin bir çıktısını muhakkak almalı ve seyahat sırasında yanlarında bulundurmalıdır.

Birleşik Arap Emirlikleri resmi tatil günü Cuma günüdür, Cumartesi öğleye kadar bu tatil süresi devam etmektedir. Başvuru yaparken bu durumda göz önünde tutulmalıdır. Pazar günleri resmi iş günü olduğunu da hatırlatmak gerekir. Vize başvuru sahipleri bu günleri göz önünde bulundurarak başvuru zamanlarını düzenlemelidir. Cuma günü ve Cumartesi öğleye kadar başvurular değerlendirilmez, Pazar günü ise mesai günüdür.

Dubai Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Dubai vizeleri türlerine göre ücretlendirilir, ülkeye giriş sayısı ve gezinin süresi bu açıdan önemlidir. Dubai vize işlemlerinde küçük çocuklar için bir indirim yoktur, vize başvuru merkezlerinde Dubai vize ücreti ödenebilmektedir.

Dubai vize ücretleri şu şekildedir:

 • 30 günlük tek giriş Dubai vize ücretleri 125 USD
 • 30 günlük çok giriş Dubai vize ücretleri 225 USD
 • 90 günlük tek giriş Dubai vize ücretleri 235 USD
 • 90 günlük çok giriş Dubai Vize ücretleri 600 USD

Dubai vizesi ücretleri konusunda bir diğer önemli konu vize başvurusu onaylanmadığı takdirde vize harç ücretlerinin vize başvuru sahibine geri iade edilmediğidir. Yeni başvurularda tüm Dubai vize ücretleri tekrar ödenmek durumundadır.

Dubai Vize Başvurularında Nelere Dikkat Etmeli?

Dubai vize başvurularında şu hususlara dikkat etmek gerekir:

 • Geçerli pasaportlar yıpranmış ve yırtık olmamalıdır, son 10 yıl içinde alınmış olmalıdır.
 • Geçerli pasaportun geçerlilik süresi 6 ay daha devam etmelidir.
 • Dubai vize başvuru işlemleri Dubai seyahatinden bir hafta önce başlatılmalıdır.
 • Vize süreleri dışında Dubai’de kalınmaya devam edilirse para cezası verilmektedir, 1800 USD olan cezaya uğramamak için vize süresi dolmadan ülke terk edilmelidir.
 • 18 yaşından küçük çocukların seyahatlerinde muvafakatname belgesi düzenlenmelidir.

Dubai vizeleri hakkında her türlü bilgiye vize başvuru merkezimizdeki uzman vize danışmanları ile görüşerek kavuşabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×