Saarbrücken Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Saarbrücken Vize

Almanya Saarbrücken Vize Başvurusu

Almanya ve Fransa sınırında yer alan Saarbrücken, Fransa’nın Sarreguemines şehri ile birleşmiş durumdadır. Avrupa oto yollarının kavşak noktası konumunda olan şehir Türkler tarafından yoğun talep görmektedir. Şehre gitmek isteyen Türk vatandaşları Almanya vizesi ile kente giriş yapmaktadır.

Saarbrücken İçin Vize Gereklimi

Hem Fransa hem de Almanya’dan ulaşım imkanının rahatlıkla gerçekleştirildiği kent Saarbrücken Almanya için vize gereklimi, evet! Schengen vizesi ile şehre turistik ziyaret yapmak söz konusudur.

Saarbrücken İçin Vize Şartları

Schengen bölgesi içerisinde kalan Almanya’ya bir kent olan Saarbrücken için vize şartları yeşil, siyah ve gri pasaporta sahip olan Türk vatandaşları için yerine getirmek zorunda değildir.

Ancak bordo pasaporta sahip olan Türk vatandaşları vize şartlarını gerçekleştirmelidir.

Saarbrücken Turist Vizesi

Saarbrücken ve Almanya’ya turistik gezi düzenlemek isteyen Türk vatandaşlarının mağduriyet yaşamaması için seyahatten en az 30 gün önce vize müracaatını yapması gerekir. Saarbrücken turist vizesi kısa süreli vize türüdür.

Saarbrücken Vize Başvurusu

Bordo pasaport dışındaki tüm pasaport sahibi Türk vatandaşları ülkede 90 gün vizeden muaf olarak ikamet edebilir bunun için ayrı bir gece başvurusu yapmasına gerek yoktur. Bordo pasaport sahibi Türk vatandaşları Saarbrücken vize başvurusu yapmak zorundadır.

Saarbrücken Vize Evrakları

Saarbrücken vize başvurusunda bulunanların işlemlerini akıl yürütmek ve olumlu sonuçlandırmak için evraklarını doğru ve eksiksiz olarak ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır. Saarbrücken vize evrakları Almanca ve Türkçe iki dilde eksiksiz olarak doldurulan başvuru formu ile yapılmaktadır. Konsolosluğun belirlediği vize türüne göre evraklar farklıdır.

Saarbrücken Vize Fiyatları/Ücreti

Konsolosluklar tarafından belirlenen bir güncellenen Saarbrücken vize ücreti, Almanya ulusal vizesi ya da Schengen vizesine göre farklılık göstermektedir. Saarbrücken vize fiyatları/ ücreti Avrupa Birliği ülkesi ve Schengen bölgesi ülkesi olan Almanya’da Euro karşılığı TL olarak ödenmektedir.

Saarbrücken Vizesi Kaç Günde Çıkar

Her iki ülkenin resmi tatil günleri bir konsolosluğunun yoğunluğuna göre Saarbrücken vizesi yaklaşık olarak 8 ile 15 gün arasında değişen süreç içerisinde çıkar. Yaşanan yoğunluktan mağdur olmamak için Saarbrücken vizesi kaç günde çıkar sorusuna hemen bize ulaşarak detaylı cevap almak ve başvuruyu en kısa sürede başlatmak gerekir.

Saarbrücken Vizesi Nasıl Alınır

Vize, Almanya konsolosluğundan ya da konsolosluk ile koordineli şekilde çalışan vize başvuru merkezlerine müracaat edilerek alınır. Saarbrücken vizesi nasıl alınır, işlemler kolaylıkla nasıl sonuçlandırılır uzmanlarımız tarafından detaylı olarak müracaat edenlere açıklanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×