Oldenburg Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Oldenburg Vize

Almanya Oldenburg Vize Başvurusu

Tarihi geçmişi 1104 yılına kadar uzanan Oldenburg şehri Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletine bağlı bağımsız bir şehirdir. Türk vatandaşları Almanya vizesi ile tüm Almanya kentlerini olduğu gibi Oldenburg şehri ziyaret ediyor.

Oldenburg İçin Vize Gereklimi

Her yıl binlerce Türk vatandaşının farklı nedenlerden dolayı ziyaret ettiği Almanya ile Oldenburg için vize gereklimi, ilk kez ülkeye gidecek olanlar için merak edilmektedir. Almanya hükümeti Türk vatandaşlarından belge talep etmektedir.

Oldenburg İçin Vize Şartları

Seyahat amacına ve seyahat süresine uygun olarak Almanya için farklı vize türleri başvurusu yapılır. 90 günü aşmamak şartıyla gri, yeşil ve siyah pasaporta sahip Türk vatandaşları vizeden muaftır. Bordo pasaport sahibi TC vatandaşları ise giriş yapabilir.

Oldenburg için vize şartları Schengen vize şartları ile örtüşmektedir.

Oldenburg Turist Vizesi

Türk vatandaşları için en fazla başvuruda bulunulan vize türü Oldenburg turist vizesi türüdür. Ülkeye turistik amaçlı 90 günden daha kısa süreli olan seyahatler için geçerlidir.

Oldenburg Vize Başvurusu

Oldenburg vize müracaatları için büyükelçilik ya da konsolosluktan randevu almak gerekmektedir. Alınacak randevu için seyahat tarihinden en az 15 gün öncesi önerilmektedir. Oldenburg Almanya vize başvurusu şahsen yapılmaktadır.

Oldenburg Vize Evrakları

Almanya’ya turistik ziyaret gerçekleştirmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları belirlenen belgeler ile birlikte Oldenburg vize başvurusunda bulunabilir. Başvuruda

  • 10 yıldan eski olmayan pasaport
  • Başvuru formu
  • Biyometrik fotoğraf
  • Sağlık sigortası
  • Banka dökümü
  • Adres bilgileri
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği birçok farklı Oldenburg vize evrakları bulunmaktadır.

Oldenburg Vize Fiyatları/Ücreti

Oldenburg vizesi için konsolosluk harcı, başvuru ücreti vize danışmanlık hizmeti ücreti ödenmektedir. Ayrıca belgelerin düzenlenmesinde yapılan ücretlendirmeler ilave edilmektedir. Her yıl güncellenen Oldenburg vize fiyatları/ücreti bu yıl 115 Euro’dur.

Oldenburg Vizesi Nasıl Alınır

Kısa süreli Almanya ziyaretleri için konsolosluk tarafından yetkilendirilen vize danışma merkezleri ya da turizm acenteleri aracılığı ile başvuru yapılır. Uzun süreli Oldenburg vize başvurularının şahsen yapılması gerekmektedir, randevu almadan vize başvurusunda bulunmak söz konusu değildir. Oldenburg vizesi nasıl alınır ve işlemler nasıl gerçekleştirilir detaylı tüm bilgiler için bize ulaşın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×