Münih Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Münih Vize

Almanya Münih Vize Başvurusu

Almanya Münih’e giriş yapmanızı sağlayan vize türüdür. Münih’e düzenleyeceğiniz seyahatlerinizde durumunuza sizden bu vizenin sunulması beklenecektir.

Münih İçin Vize Gerekli Mi

Münih’e bir gezi planlamayı düşünüyorsanız vize almanızı gerektiren iki ayrı durum bulunuyor; bunlardan birincisi pasaportunuzun bordo pasaport olması ve ikincisi de kalacağınız sürenin 90 günden fazla olmasıdır.

Münih İçin Vize Şartları

Münih için vize şartları Schengen vizesi ile aynı şartları içeriyor. Vizenizin kabul edilmesindeki en önemli iki şart dilekçeniz ve maddi yeterliliğinizi kanıtlayan belgelerdir.

Münih Turist Vizesi

90 gün olmak şartı ile Almanya vize almanız durumunda Münih turist vizesi olarak kullanabilme imkânınız bulunuyor. Özellikle iş gezisi, aile ziyareti ya da eğlence amaçlı gerçekleştirilen Münih ziyaretlerinde bu vize tercih edilir.

Münih Vize Başvurusu

Münih vize başvurusu için öncelikle T.C. Dışişleri Bakanlığı Münih Başkonsolosluğu’ndan randevu almanız gerekiyor. Randevu gün ve saatine uygun olarak belgelerinizi teslim ederek ve vize ücretini ödeyerek başvurunuzu tamamlayabilirsiniz.

Münih Vize Evrakları

Münih vize evrakları temel olarak kimliğinizin arkalı önlü fotokopisi, güncel pasaportunuz, 2 adet yeni çekilmiş biometrik fotoğraf, maddi yeterliliğinizi kanıtlayan belgelerdir.

Bu belgelerin dışında varsa eski Schengen vizelerinizi ya da mesleğinize dair diğer belgeleri de eklemelisiniz. Öğrenciyseniz Almanca öğrenci belgenizi eklemeniz şarttır.

Ayrıca eksiksiz bir biçimde doldurulmuş başvuru formu ve Almanca yazılmış bir dilekçeniz bulunmalıdır.

Münih Vize Fiyatları / Ücretleri

Münih vize fiyatları alacağınız vizeye göre değişiklik gösterebileceği gibi ortalama 130 Euro’dur. Bu 130 Euro’nun 60 Euro’su vize harç ücreti 70 Euro’su ise hizmete dair ilişkin alınan ücrettir.

Münih Vizesi Kaç Günde Çıkar

Münih vizesi başvurunuzun ardından ortalama 1 ila 2 hafta sonrasında size ulaşır. Ancak bu süre içerisinde bulunan resmi tatiller sürenin uzamasına neden olabilir. Ayrıca konsoloslukta yaşanan yoğunluk nedeni ile de vize sonuçlanmasındaki süre uzayabilir.

Münih Vizesi Nasıl Alınır?

Münih vizesi almak için yapmanız gereken şey gerekli belgeler ile Almanya Başkonsolosluğu ya da Münih Başkonsolosluğuna başvuruda bulunmaktır. Başvuru işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmesinin ardından vizeniz kısa sürede size ulaşacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×