Mannheim Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Mannheim Vize

Almanya Mannheim Vize Başvurusu

Mannheim Almanya’nın şehri olarak, vize başvuru işlemlerinden sonra D tipi vize ve C tipi vize yönetmeliğine göre yurtdışı seyahat izni vermektedir. Mannheim vize başvurularınız, vize merkeziyle iletişim kurarak hızlandırabilirsiniz.

Mannheim İçin Vize Gerekli Mi?

Mannheim vize işlemleriniz AB standartlarına ve yönetmeliğine göre düzenlenmiştir. Schengen vize başvurularında, D tipi 90 günlük ve C tipi 180 günlük, eğitim, iş, hizmet, ticaret ve kültürel gezi nedenleri belirtilerek geçiş verilmiştir. Almanya vize işlemleriniz için uygulanacak prosedürde, gri, yeşil, siyah ve bordo pasaport düzenlemeleri yer alır.

Mannheim İçin Vize Şartları

Mannheim vize şartları, Schengen vize yönetmeliğine göre uygulanır. Yurtdışına çıkış nedeni, gidilecek ülke ve kalınacak süre vize başvuru evresinde bildirilmelidir.

Rezervasyon evrakları ve ikamet edilecek adresin de şartnameye göre evrak kaydında bulunması şartı vardır.

Mannheim Turistik Vizesi

Mannheim turistik vize C tipi vize ile verilmektedir. 90 günlük gezi amacının belirtilmesi, ziyaret, kültürel gezi, eğitim ve iş olmak üzere yerleşik olmayan vize türü olarak, 90 günün sonunda geri dönüş yapılacağı bildirilmektedir. Mannheim vize başvurusunda, harç bedeli ödenmelidir.

Mannheim Vize Başvurusu

Vize başvuru işlemlerinde, vizenin türüyle birlikte gidilecek kişi sayısı ve kalınacak süre gerekçesi konsolosluğa bildirilir. Sağlık sigortası bedeli, harç bedeli ve gidiş dönüş rezervasyon işlemlerinin yapılmış olması şartı bulunmaktadır.

Mannheim Vize Evrakları

Vize evraklarında, Mannheim Almanya başvuru işlemlerinde Türkiye’den çıkış nedenini bildiren dilekçeyle birlikte en az 2 sayfası boş olan pasaport, 2 biyometrik fotoğraf, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı, harç bedeli ve çıkış nedenine bağlı iş, eğitim, ticaret belgeleri de verilmektedir.

Mannheim Vize Fiyatları/ Ücreti

Mannheim vize fiyatları, 60 Euro vize harcı olarak verilmektedir. 30 Euro konsolosluk üzerinde hizmet bedeliyle birlikte toplam 90 Euro ödeme yapılır.

Mannheim Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Konsolosluğun yoğunluğuna göre Mannheim vize işlemlerinin tamamlanması randevu ve sonuçla birlikte toplamda 7 iş günü ve 15 iş gününe kadar sürebilmektedir.

Mannheim Vizesi Nasılı Alınır?

Almanya konsolosluğu üzerinden D tipi veya C tipi vize başvurusu yapılarak, çıkış nedenini bildiren dilekçeyle birlikte alınmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×