Mainz Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Mainz Vize

Almanya Mainz Vize Başvurusu

Almanya’nın eğlence ve kültür merkezi Mainz, Renanya-Palatina eyaletinin en büyük kentidir. Almanya vizesi ile seyahat edilen Gutenberg kenti, Ren Nehri kıyısında yer almaktadır.

Mainz İçin Vize Gerekli Mi

Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Mainz kentine giriş yapabilmesi için Almanya Schengen vizesi başvurusunda bulunma zorunluluğu vardır. Mainz için vize gerekli mi, pasaportunda çok girişli ve geçerli bir Schengen vizesi bulunması halinde ayrıca vize çıkartmaya gerek yoktur.

Mainz İçin Vize Şartları

Mainz için vize şartları, Schengen vize şartları ile birebir aynıdır. 90 güne kadar yapılan seyahatlerde Schengen vizesi, 90 günden fazla yapılan seyahatlerde Almanya ulusal vizesi şartı aranmaktadır.

Mainz Turist Vizesi

Schengen anlaşmasına taraf olduğundan dolayı Almanya’daki tüm eyaletlerde olduğu gibi Mainz turist vizesi de kısa süreli vize türü olan Schengen vizesidir. Turistik vize sahibi olan Türk vatandaşları 90 gün konaklama hakkına sahiptir.

Mainz vizesi pasaportunda Schengen vizesi bulunanlar için zorunlu değildir.

Mainz Vize Başvurusu

Almanya’ya uzun süreli nedenlerden dolayı gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize başvurusunu direk konsolosluğa ya da büyükelçiliğe yapabilir. Kısa süreli seyahatlerde Mainz vize başvurusu yetkilendirilmiş vize merkezleriyle turizm ve seyahat acentaları aracılığı ile yapılır.

Mainz Vize Evrakları

Mainz vize başvurusunda öncelikle başvuru formu doldurulmalı ve ibraz edilmelidir. Almanya Konsolosluğu Mainz vize evrakları için süre ve vize türüne göre değişen belgeler talep eder. Standart evraklar;

  • Pasaport
  • Nüfus cüzdanı
  • Dilekçe
  • Başvuru formu
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
  • Geliri belgeleyen evraklardır.

Mainz Vize Fiyatları/Ücreti

Almanya konsolosluk harcı her yıl Almanya Konsolosluğu tarafından belirlenir. Mainz vize fiyatları / ücreti seyahatin amacına ve süresine göre değişmektedir. Uzun süreli ve kısa süreli vize taleplerinden ücretler farklıdır.

Mainz Vizesi Kaç Günde Çıkar

Mainz vizesi çıkış süresi konsolosluğa bağlı birimler tarafından randevudan sonra yaklaşık 20 gün sonra çıkmaktadır. Mainz vizesi kaç günde çıkar öğrenmek için firma modeli iletişime geçmek gerekmektedir.

Mainz Vizesi Nasıl Alınır

Almanya Konsolosluğu ile birlikte çalışan vize başvuru merkezlerine yapılan talep ile alınmaktadır. Mainz vizesi nasıl alınır sorusunun cevabını alabilmek için şartların eksiksiz yerine getirilmesine dikkat etmek gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×