Magdeburg Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Magdeburg Vize

Almanya Magdeburg Vize Başvurusu

Magdeburg Almanya’da yer alan kentler arasındadır. Kentler üzerinden direkt vize verilmediği için Schengen vize anlaşmasıyla, vize başvuru işlemleri Almanya konsolosluğu üzerinden yapılmaktadır. Magdeburg Almanya vize başvurusu için vize merkeziyle irtibat kurarak, süreci başlayabilirsiniz.

Magdeburg İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’da bulunan Magdeburg, bağlantılı olduğu eyalet politikalarına göre de vize istemektedir. Almanya konsolosluğu üzerinden alınması gereken vize, iş, eğitim, staj, gezi, ziyaret ve ticari nedenlere dayalı olabilir.

D tipi vize ve C tipi vize başvuru için eksiksiz evraklarla birlikte konsolosluğa başvuru yapılması gerekir.

Magdeburg Vize Şartları

Sabıka kaydı ve tam vukuatlı nüfus örneğiyle birlikte D tipi 180 gün ve C tipi 80 gün vize başvuru işlemlerinin yapılması gerekir. Şartlar arasında konsolosluğun vereceği dilekçe ile birlikte formunda eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

Magdeburg Turistik Vize

Magdeburg turistik vize başvurularınızı C tipi vize ile D tipi vize prosedürüne uygun yapmanız gerekmektedir. Almanya Magdeburg turistik vizelere 2021 yılında da açıktır. Süreç üzerinden güncel prosedür vize merkezi tarafından bildirilecektir.

Magdeburg Vize Başvurusu

Magdeburg vize başvuru işlemleriniz için Almanya konsolosluğuna gitmeden önce evrak düzenlemelerinizi yapmanız gerekmektedir. Ülkeden çıkış ve dönüş tarihlerinizi, uçak rezervasyonu ve otel rezervasyonu üzerinden bildirmeniz gerekir.

Magdeburg Vize Evrakları

Magdeburg vize evraklarını eksiksiz teslim etmeniz gerekmektedir. Özellikle ıslak imza ve damgaların eksiksiz olarak verilmesi gerektiği gibi, vize prosedürüne uygun tam vukuatlı nüfus örneği, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı, 3 aylık maaş bordrosunun da verilmesi şartı bulunmaktadır.

Magdeburg Vize Fiyatları/ Ücreti

Magdeburg vize ücretleri için konsolosluk üzerinden 60 Euro vize harcı verilmesi gerekmektedir. 30 Euro konsolosluk hizmet bedeliyle kişi başına 90 Euro vize harcıyla birlikte belgelerin eksiksiz olarak teslim edilmesi şartı bulunmaktadır.

Magdeburg Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Magdeburg vize başvurularınızı en az 1 ay içinde yapmanız tavsiye edilmektedir. 15 gün ile 7 gün hafta içi mesai saatlerini kapsayan vize açıklaması bulunmaktadır.

Magdeburg Vizesi Nasıl Alınır?

Magdeburg vize başvurunuzu Almanya konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir. Almanya konsolosluğuna harç, evrak ve nüfus cüzdanıyla adayın kendisi giderek başvuru yapabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×