Lübeck Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Lübeck Vize

Almanya Lübeck Vize Başvurusu

Önemli bir liman kenti olan Lübeck, Almanya’nın kuzeyinde kalan ve zengin bir tarihe sahip şehirlerdendir. UNESCO tarafından 1987 yılında Dünya Mirası olarak ilan edildi. Kente gitmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşların Almanya vize işlemlerini gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Lübeck İçin Vize Gereklimi

Almanya’nın tarihi kente ziyaret gerçekleştirebilmek için Lübeck için vize gereklimi?  Almanya’ya bağlı bir kent olmasından dolayı Schengen vizesi ile kente giriş yapılmaktadır.

Lübeck İçin Vize Şartları

Lübeck vize işlemlerinde öncelikle 90 günün altında ziyaretler için alınan Schengen vizesi müracaatını gerçekleştirmek gerekir. Lübeck için vize şartları 90 gün üzerinde kalmak isteyenler için ulusal vize başvurusu yapılması gerekliliğini ortaya koymaktadır.

Lübeck Turist Vizesi

Almanya’nın en güzel şehirlerinden biri olan Lübeck vize işlemleri Türkiye’de konsolosluklar ve büyükelçilikler tarafından gerçekleştirilmektedir.

Lübeck turist vizesi alabilmek için yapılması gereken başvuru formunu doldurmak bir randevu talebinde bulunmaktır.

Lübeck Vize Başvurusu

Lübeck vize işlemleri için konsolosluklar ve büyükelçilikler dışında Schengen vizesi çıkartabilmek için akredite edilmiş firmalardan yardım almak mümkündür. Lübeck vize başvurusu hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Lübeck Vize Evrakları

Lübeck vize işlemleri için gerekli olan evraklar Schengen vize evraklarıdır.

  • Geçerli olan pasaport
  • Biyometrik fotoğraf
  • Vize başvuru formu
  • Dilekçe
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Uçak ve uçak rezervasyonu
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Mesleki belgeler gerekli olan Lübeck vize evrakları içerisindedir.

Lübeck Vize Fiyatları/ Ücreti

Türk vatandaşlarının Almanya’ya yapacağı ziyaretlerde vize başvurusunda bulunabilmesi için 80 Euro konsolosluk harcı 33 Euro başvuru merkezi koordinasyon bedeli ödemesi gerekmektedir. Lübeck vize fiyatları/ ücreti 12 yaşından küçük başvuru sahipleri için sadece başvuru merkezi koordinasyon bedeli ödenir.

Lübeck Vizesi Kaç Günde Çıkar

Almanya Schengen vize başvuruları yaklaşık olarak 8 ila 15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Lübeck vizesi kaç günde çıkar konusunda fikir sahibi olmak isteyen vatandaşların 30 gün önce vize başvurusunu tamamlaması önerilmektedir. 15 günden az kalan başvurular için işlem gerçekleştirilmez.

Lübeck Vizesi Nasıl Alınır

Uzun süreli seyahat planlarında konsolosluk ya da büyükelçiliğe kısa süreli seyahat planlarında Almanya Konsolosluğu tarafından yetkilendirilen vize merkezlerine başvuru yapılır. Lübeck vizesi nasıl alınır, neler yapılması gerekir gibi konular konsolosluk tarafından resmi internet sitesinde paylaşılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×