Leipzig Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Leipzig Vize

Almanya Leipzig Vize Başvurusu

Leipzig vize, Almanya Leipzig’e yapacağınız seyahatte bazı durumlarda kullanılması gereken vize türüdür. Turistik, çalışma ya da eğitim gibi nedenlerle vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Leipzig İçin Vize Gerekli Mi

Leipzig için vize gerekli mi; eğer bordo pasaporta sahipseniz vize almak sizin için gereklidir. Gri, yeşil ya da siyah pasaporta sahip kişiler 180 günde 90 gün kuralını ihlal etmemek şartıyla vizesiz seyahat sağlayabilir. Ancak 90 günden uzun süre kalmayı planlayan kişilerin pasaport fark etmeksizin Almanya vize alması zorunludur.

Leipzig İçin Vize Şartları

Leipzig için vize şartları temelde yalnızca başvuru yapılmasıdır. Ancak başvuru sırasında konsolosluğu ekstra dikkat edeceği iki konu bulunuyor. Bu konulardan birincisi hesabınızda bulunan para miktarıdır. Bu miktar seyahatiniz boyunca size yetecek tutarda olmalıdır. İkincisi ise hazırladığınız dilekçenizdir.

Leipzig Turist Vizesi

Leipzig’e gerçekleştireceğiniz aile ziyareti, iş gezisi ya da mini eğitim / seminer gibi seyahatlerde 90 günü aşmayan vize verilir.

Leipzig turist vizesi c vizesi olarak adlandırılan ve kısa ziyaretler için verilen vizedir.

Leipzig Vize Başvurusu

Leipzig vize başvurusu, Leipzig Başkonsolosluğu ya da yetkili vize merkezlerince gerçekleştirilebilir. Başvuru anında sunacağınız belgeler ile Leipzig vize alabilirsiniz.

Leipzig Vize Evrakları

Leipzig vize evrakları vize başvurusu yaparken sunacağınız evraklardır;

  • Pasaport
  • Başvuru formu ve dilekçesi
  • Otel ve uçak rezervasyonları
  • Banka hesap dökümü ve cüzdanı
  • 2 adet biometrik fotoğraf
  • Seyahat tarihleri içerisinde geçerli seyahat sağlık sigortası

Leipzig vize başvurusu sırasında tercih edeceğiniz vize türüne göre belgelerde değişiklik olabilir.

Leipzig Vize Fiyatları / Ücretleri

Leipzig vize fiyatları / ücretleri tek giriş için 60, çoklu giriş için 170 Euro olarak hesaplanmıştır. Bu fiyatlara ayrıca hizmet bedeli eklenmektedir.

Leipzig Vizesi Kaç Günde Çıkar

Leipzig vizesi kaç günde çıkar; başvurunuzun ardından 8 ila 15 gün içerisinde başvurunuz sonuçlanacaktır. Ancak konsolosluğun yoğunluğuna göre ya da arada tatiller bulunması nedeniyle bu süre 30 gün ve üzerine uzayabilir.

Leipzig Vizesi Nasıl Alınır

Leipzig vizesi nasıl alınır; vize başvurusu için belgelerinizi Leipzig Başkonsolosluğuna randevu alarak teslim etmeniz gerekiyor. Başkonsolosluk belgelerinizi inceleyerek size vize sonucunuzu verecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×