Köln Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Köln Vize

Almanya Köln Vize Başvurusu

Almanya Köln’e gerçekleştireceğiniz seyahatlerde belirli koşullara göre kişilerden Köln vizesine sahip olmaları beklenir. Köln vize turistik, çalışma ya da öğrenci vizesi gibi farklı amaçlara yönelik alınabilir.

Köln İçin Vize Gerekli Mi

Almanya vize, yalnızca bordo pasaportlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gereklidir. Yeşil, gri ya da siyah pasaportlu vatandaşlar 180 gün içerisinde 3 ayı aşmayacak şekilde vizesiz seyahat edebilirler. Ancak 90 günden fazla kalmayı planlayan herkesin vize alması zorunludur.

Köln İçin Vize Şartları

Köln için vize almak istiyorsanız öncelikle kalacağınız gün sayısına bağlı olarak banka hesabınızda paranız bulunmalıdır. Bu para miktarı Köln içerisinde sizi herhangi bir maddi zorluğa sokmayacak tutarda olmalıdır. Bunun yanında vize için gidiş nedeninizi ve kesin dönüş yapacağınızı belirten bir dilekçeniz olmalıdır.

Köln Turist Vizesi

Köln turist vizesi, 90 günden kısa süre Köln ziyareti gerçekleştirecek kişiler için verilir.

Eğlence, aile ziyareti ya da iş gezisi amacıyla Köln’e giriş yapmak isteyen bireyler için düzenlenmiştir.

Köln Vize Başvurusu

Köln vize başvurusu T.C. Dışişleri Bakanlığı Köln Başkonsolosluğu ya da yetkili vize merkezleri tarafınca randevu alınarak yapılır.

Köln Vize Evrakları

Köln vize başvurusu sırasında evraklarınızı eksiksiz bir şekilde teslim etmeniz son derece önemlidir. Vize için teslim edeceğiniz evraklar temel olarak pasaportunuz, 2 adet biometrik fotoğraf, kimlik fotokopisi, nüfusa dair belgeler ve sabıka kaydı, varsa daha önceki Schengen vizelerinizin fotokopisi, uçak ve otel rezervasyonlarınız, banka dökümünüze dair belgeler ve gidiş amacınıza yönelik belgelerdir.

Köln Vize Fiyatları / Ücretleri

Köln vize fiyatları toplamda ortalama 115 Euro olarak hesaplanmıştır. Ancak alacağınız vize türüne göre değişiklik gösterebilir.

Köln Vizesi Kaç Günde Çıkar

Köln vizesi başvuru işleminizi tamamlamanızın ardından 22 iş günü içerisinde sonucu size ulaşacaktır. Bu süre konsolosluğun yoğunluğuna göre uzayabilir ya da kısalabilir.

Köln Vizesi Nasıl Alınır?

Köln vizesi almak için öncelikle başvuru için konsolosluktan randevu almanız gerekir. Randevu sürenize kadar sizden beklenen bütün evrakları eksiksiz bir şekilde bir araya getirmelisiniz. Randevu gününüz ve saatinizde vize ücretinizi ödeyerek evraklarınızı teslim edersiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×