Kiel Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Kiel Vize

Almanya Kiel Vize Başvurusu

Kiel Almanya’nın Schleswig Holtein eyaletine yer alan kanalıyla ve Baltık deniziyle bilinen bölgelerinden biridir. Kiel vize başvuru işlemleriniz için Almanya konsolosluğu üzerinden eksiksiz evrak teslimi yapmanız gerekmektedir. Vize işlemlerinize destek olarak temsilcilerimizle birlikte sürecin başlatılmasını sağlayabilirsiniz.

Kiel İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’da bulunan Kiel için vize işlemleri konsolosluk üzerinden yapılmalıdır. Vize başvuru evresinde eksiksiz evrak teslimi, vize harcı ve ülkeden ayrılma nedenleri C tipi vize ile D tipi vize işlemlerine göre sunulmalıdır. Vize işlemlerinizi tamamladıktan sonra 90 günlük ya da 180 günlük yurtdışına çıkış özgürlüğü kazanırsınız.

Kiel İçin Vize Şartları

Kiel vize şartları prosedüründe, Schengen vize başvuru işlemlerini kapsayan yönetmeliğe uygunluk aramaktadır.

D tipi ve C tipi vize başvurularına göre konsolosluğa bir adet dilekçe ve bir adet form verilmesi şartı vardır.

Kiel Turistik Vize

Kiel turistik vize başvuru işlemlerinde, D tipi 180 günlük ve C tipi 90 günlük vize başvurularınızın konsolosluk üzerinden başvuruyla bildirilmesi gerekmektedir. Turistik vize anlaşmalarına göre ülkeden çıkış nedeniyle birlikte gidiş ve dönüş bildirilmesi, rezervasyon işlemleriyle birlikte sunulması gerekir.

Kiel Vize Başvurusu

Kiel vize başvuru işlemlerinizi Konsolosluk üzerinden saat 9.00 ile 16:30 arasında haftaiçi yapabilirsiniz. Kiel vize randevu sistemini kullanarak süreci takip etmeniz ve başvurunuzu yurtdışı planınıza göre yapmanız gerekmektedir.

Kiel Vize Evrakları

Kiel vize evraklarını eksiksiz vermeniz ve prosedüre uygun ıslak imzalı olarak teslim etmeniz şartı bulunmaktadır. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, iki fotoğraf ve 30.000 Euro sağlık sigortası teminatının verilmesi gerekmektedir.

Kiel Vize Fiyatları/ Ücreti

Kiel vize harç bedeli 60 Euro olarak düzenlenmiştir. 60 euro harç bedeliyle birlikte konsolosluk 30 euro hizmet bedeli verilmesi gerekmektedir. Kiel başvuru işlemleriniz için belgelerle birlikte harç konsolosluğa teslim edilir.

Kiel Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kiel vizesi Almanya konsolosluğunun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Resmi tatiller ve olağan üstü hallerde süreç uzayabilir.

Kiel Vizesi Nasıl Alınır?

Kiel vize almak için Almanya konsolosluğuna eksiksiz evrak teslim etmeniz gerekmektedir. Vize merkezi üzerinden güncen prosedürü öğrenebilirsiniz. Almanya vize başvurusu merkezi aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×