Karlsruhe Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Karlsruhe Vize

Almanya Karlsruhe Vize Başvurusu

Karlsruhe Almanya vize işlemleriniz için konsolosluk üzerinden evrak düzenleme ve vize başvuru işlemlerinizi vize merkezine danışarak yapabilirsiniz. İrtibat kurarak, detaylı bilgi almanız, vize işlemlerinizi başlatmanız için temsilcilerle görüşmeniz sağlanmaktadır.

Karlsruhe İçin Vize Gerekli Mi?

Karlsruhe vize işlemlerinizi Almanya konsolosluğu üzerinden yapmanız gerekmektedir. Türkiye’den Almanya’ya vize başvurusu yapılmadan geçiş izni bulunmamaktadır. Avrupa Birliği Schengen sözleşmesi üzerinden yürütülmekte olan vize işlemlerinizde, evrak, sağlık raporu ve vize harç ücretlerinin ödenmesi şartı bulunmaktadır.

Karlsruhe İçin Vize Şartları

Karlsruhe vize şartları, başvuru yapan adayın Türkiye’de sabıkasız olması ve vize işlemlerinde, konsolosluk üzerinden ülkeye gidiş nedenini bildirmesi bulunmaktadır.

D tipi vize ve C tipi vize başvuru işlemlerinde 90 günlük ve 180 günlük, iş, ticaret, eğitim, aile birleşimi, ziyaret, hizmet ve kültürel gezi vize kabul edilir.

Karlsruhe Turistik Vizesi

Schengen vizesi alanında giren Almanya Karlsruhe vize işlemlerinde, turistik vize için D tipi 90 günlük vize başvurusunun yapılması gerekmektedir. Turistik amaçla çıkışlarda, rezervasyon işlemleriniz, otel ve uçak rezervasyon belgeniz de evraklarınız içinde bulunmalıdır.

Karlsruhe Vize Başvuru

Karlsruhe vize başvuru işlemleriniz için Almanya konsolosluğu üzerinden yurtdışına çıkış nedenini bildirerek başvuru yapmanız gerekmektedir. Türkiye’den çıkış tarihinizi ve dönüş tarihinizi bildiren evrak kaydıyla birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Karlsruhe Vize Evrakları

Karlsruhe vize evraklarınız eksiksiz konsolosluğa teslim edilmeli, konsolosluk üzerinden vize dilekçesi ve formu da vize tipine göre verilmelidir.

  • 2 sayfası boş pasaport örneği
  • 2 biyometrik fotoğraf
  • 000 Euro sağlık sigortası teminatı
  • 3 aylık maaş bordrosu
  • Eğitim, iş ve ticaret faaliyetlerine göre evraklar

Karlsruhe Vize Fiyatları/ Ücretleri

Karlsruhe vize harcı 60 Euro’dur. Konsolosluk hizmet bedeliyle birlikte 30 Euro toplamı 90 Euro olarak belirlenmiştir. Vize başvurusu sırasında harç teslim edilmeli, vize reddinde ise geri alınamamaktadır.

Karlsruhe Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Karlsruhe vizesi konsolosluğun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş günü arasında çıkmaktadır. Konsolosluk üzerinden takip edilmelidir.

Karlsruhe Vizesi Nasıl Alınır?

Karlsruhe vize başvuru işlemlerinizi Almanya konsolosluğuna dilekçe, pasaport ve evrak başvurusuyla birlikte harç bedelini ödeyerek yapabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×