İngiltere Gezi Rehberi 2023-İngiltere Hakkında Bilgi - Eraytur
Eraytur Blog

İngiltere Gezi Rehberi 2023-İngiltere Hakkında Bilgi

İngiltere, dünyanın en popüler turizm merkezlerinden biri olmaya devam ediyor (özellikle Brexit’ten bu yana pound zayıfladı ve ülke ziyaret etmek için daha ucuz hale geldi). Çoğu gezgin Londra’ya bağlı kalmaya meyillidir, bu anlaşılabilir bir durum- harika bir şehir! Bununla birlikte, İngiltere çevresinde sırt çantalı seyahat, Avrupa’daki tüm seyahatlerinin en önemli noktalarından biri. İngiltere gezi rehberi ile ülkeyi keşfedin!

İngiltere Gezi Rehberi 2021-İngiltere Hakkında Bilgi

İngiltere’nin Bath ve Oxford gibi daha küçük şehirleri, çok sayıda kültür alanı ve daha az kalabalıkla aynı derecede büyüleyicidir. The Beatles’ın çıkış yeri Liverpool, zengin bir müzik tarihine sahiptir.

Güzel dağlık kuzeye, Lancaster ve Cornwall’un inişli çıkışlı tepelerine, Stonehenge’e, Hadrian Duvarı’na ve Chester gibi Tudor şehirlerine uğrayabilirsiniz. Kırsal bölge büyüleyici arazilere ve doğal güzelliğe sahiptir. Londra dışına çıktığınızda fiyatlar da önemli ölçüde düşer. Seyahat tarzınız ne olursa olsun, bu İngiltere gezi rehberi ziyaretinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır!

İngiltere’de Görülecek ve Yapılacak En İyi 5 Şey

İngiltere Gezi Rehberi yazımızda İngiltere’de yapılacak ve görülecek en iyi 5 şeyi sizin için derledik:

1-Londra

Londra’yı görmeden İngiltere’den ayrılamazsınız. Yine de eğlenmek için çok pahalı bir şehir. Barlar, kulüpler, restoranlar ve tiyatrolar bütçenizi çok hızlı tüketir. Ancak, maliyetlerine rağmen, bol miktarda serbest pazar, müze, park ve ziyaret edilecek pek çok tarihi mekan var.

2-Sahilleri Keşfedin

İngiltere’nin sahil kasabaları dinlendirici bir tatil geçirmenizi sağlar. En popüler destinasyon, yaz partileri ve festivalleriyle tanınan Brighton’dır. Ancak büyük dalgalarda sörf yapmaktan sahilde uzanmaya kadar her şeyi yapabileceğiniz Weymouth, Dover veya Newquay gibi yerleri gözden kaçırmayın.

3-Cornwall

Cornwall mini-New England gibidir ve buraya gelmek, İngiliz yerleşimcilerin Yeni Dünya’da neden kendilerini evlerinde hissettiklerini görmenizi sağlar. Tıpkı New England gibi, Cornwall da inişli çıkışlı tepelere, güzel göllere, küçük kasabalara, harika yürüyüş parkurlarına, harika yemeklere ve hatta bir şaraphaneye sahiptir. Kaçırmayın!

4-Bath

Bath, adını şehirdeki ünlü maden banyolarından almıştır. Harika bir şekilde korunmuş eski bir Roma hamamına ev sahipliği yapmaktadır. Şehirdeki ana cazibe merkezidir, ancak kilise ve nehrin de görülmesi güzeldir. Pahalı olsa bile Bath’ın cazibesi sevilmektedir.

5-Göller Bölgesi’nde yazın tadını çıkarın

Kuzey İngiltere’de bulunan bu bölge, dağ geçitlerinde yürüyüş yapmak ve bozulmamış göllerin etrafında yelken açmak için mükemmeldir. Yaz aylarında çok popüler (ancak daha kalabalık).

İngiltere’de Görülecek ve Yapılacak Diğer Şeyler

İngiltere Gezi Rehberi yazımız İngiltere için etkinlik tavsiyelerini ve görülecek güzel yerleri sizin için derledi:

Buckingham Sarayı

İngiltere Kraliçesi’ne ev sahipliği yapan Buckingham Sarayı’nda büyüleyici bir manzara ve sabah 11: 30’da muhafızların değişmesi oluyor. Sarayı ziyaret etmek istiyorsanız, giriş 37 GBP’dir (47 USD) ve yaşlılar, öğrenciler, gruplar ve aileler için indirimler mevcuttur.

Londra Kulesi’ni ziyaret edin

Burada İngiltere’nin kraliyet mücevherlerini, tipik sığır tüccarlarını görebilir ve İngiltere’nin en ünlü mahkumlarının nerede tutulduğunu görebilirsiniz. Yine de ziyaret etmek pahalı, maliyeti 27.50 GBP (36 USD) ve rota uzun, bu yüzden önceden plan yapın.

Brighton’a gidin

Brighton, hafta sonu gezisi için harika bir küçük kasabadır. Çok sayıda dükkân, butik, kafe var. Sokaklar dar, şeritlerde yürürken samimi bir atmosfer yaratıyor. Şehir, kumsalda dinlenmek, kısacık yaz güneşinin tadını çıkarmak ve eğlence gezintileri, birkaç karnaval tarzı tezgâhın bulunduğu iskelede dolaşmak için buraya gelen yerel halk için ünlü ve popüler bir yaz yeridir.

Liverpool’da Öğrenin

Liverpool’da muhteşem müzeler var, ancak buraya gelmenin gerçek nedeni müzik için veya daha spesifik olarak The Beatles için. Müziğin yanı sıra, Liverpool’un zengin bir tarihi ve eğlenceli barları vardır, bu yüzden gezinizi kısa tutmayın.

Chatsworth House’a göz atın

Derbyshire’da bulunan bu muhteşem ev aslen 1549’da Devonshire Dükü ve Düşesi için inşa edilmiştir. Birleşik Krallık’ta birçok güzel ev ve kale varken, burası en şaşırtıcı olanlardan biridir. Etrafta dolaşmak için muhteşem bir bahçe ve avlu da vardır.

Oxford Üniversitesi

Oxford’da birçok kolej var ve hepsi çok güzel. Ziyaretiniz sırasında bir tura çıkmak birkaç dolara mal oluyor ve Harry Potter’ı çektikleri yeri bile görebilirsiniz.  Oxford dünyanın en eski üniversitelerinden biri olduğu için geziler büyüleyici bir eğitim tarihi sağlar.

Festivallere katılın

İngiltere özellikle yaz aylarında düzenlenen festivalleriyle tanınır. Ünlü (ve çamurlu!) Glastonbury festivaline mutlaka göz atın. İngiltere’de de birçok büyük yaz festivali var, bu yüzden araştırmanızı yapın ve programa göz atın.

Stonehenge

İngiltere Gezi Rehberi çok tanıdık bir yer ile devam ediyor. Salisbury’de bulunan Stonehenge, dünyanın en eski insan yapımı yapılarından biridir (MÖ 2500’e kadar uzanır!). Artık taşlara çıkamazsınız, ancak oldukça büyüleyici bir yer, özellikle de taşları oraya nasıl sürükledikleri hakkında hâlâ çok az fikrimiz olduğu için. Sesli anlatım turu kesinlikle almaya değer, böylece taşlarla ilgili bazı tarihsel bağlamlar elde edebilirsiniz.

Old Trafford

Manchester’daki bu stadyum, ünlü bir kulüp, tiyatro ve spor arenasını içerir. Ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Tur harikadır ve sizi stadyum koltuklarına, oyuncunun soyunma odasına ve hatta saha kenarındaki yedek kulübesine götürür. Müze ziyareti size biraz futbol ve Manchester United tarihi de verecektir.

Ely Katedrali’ne hayranlıkla bakın

“Fens Gemisi” olarak da bilinen bu katedral, Ely’nin her yerinde ve kilometrelerce öteden görülebilir. İlk olarak 12. yüzyılda inşa edilmiş olup çarpıcı bir girişi ve sekizgen bir fener kulesiyle tamamlanan Romanesk mimarisiyle ünlüdür. Leydi Şapeli, İngiltere’nin en büyüğüdür.

Greenwich Park’ta rahatlayın

Londra’nın en büyük parklarından biri olarak kabul edilen park, aynı zamanda en güzellerinden biridir- şehrin gürültüsünden mükemmel bir kaçış. Burada birkaç tarihi yerin yanı sıra bir gül bahçesi, mükemmel yollar, bir çay evi, Kraliyet Gözlemevi, Ulusal Denizcilik Müzesi, bir kafe ve hatta bir geyik parkı var. Londra’daki en eski kapalı kraliyet parkıdır.

Hadrian Duvarı’nda yürüyüş yapın

1987’de Dünya Mirası Alanı ilan edilen Hadrian duvarı 2. yüzyıldan beri ayakta. Keltleri Roma İngiltere’sinden uzak tutmak için kullanılıyordu (pek işe yaramıyordu!). Ülkenin birçok noktasındaki surları ve antik duvarı görmek için kısa bir ziyaret yapabileceğiniz gibi, eğer buna hazırsanız, duvarın 135 km uzunluğunun tamamını da yürüyebilirsiniz!

Müzeler

İngiltere’deki tüm müzeler ücretsizdir ve bazıları dünyanın en iyisi olarak kabul edilir. Bir dolar harcamadan sanatınızı ve tarihinizi doldurun. British Museum en ünlülerinden biridir.

İngiltere Gezi Rehberi yazımızda İngiltere’de görmek isteyeceğiniz yerleri derledik. Peki tavsiye ettiğimiz yerlere nasıl gideceksiniz ve cebinizden ne kadar para çıkacak? Lütfen İngiltere Gezi Rehberi yazımızı okumaya devam edin.

İngiltere Seyahat Maliyetleri

Konaklama- Pansiyonlar, bir yatak odası için gecelik 10-40 GBP (13-52 USD) arasındadır; büyük şehirlerde daha fazla, kırsalda daha az tutar. Olanaklar arasında genellikle ücretsiz internet, kahvaltı, ortak bir oda, TV ve çamaşır yıkama olanakları bulunur. Hostellerdeki (iki yataklı veya çift kişilik) özel odalar yaklaşık 50 GBP’den (64 USD) başlar. Ekonomik oteller aynı olanakları sunar ve iki yataklı oda için gecelik 60 GBP’den (77 USD) başlar. Ortak bir oda için apartman kiraları (Airbnb gibi) gecelik 35-50 GBP (46-65 USD) tutarken, tüm daireler / evler gecelik 75 GBP (99 USD) civarında başlar. Kamp alanları ülkenin her yerinde bulunabilir ve çoğu temel olanaklara sahiptir. Çadırınızı kurabileceğiniz bir yer için gecelik yaklaşık 7 GBP (9 USD) ödemeye hazır olun.

Yemek- Gerçekten dikkat ederseniz İngiltere’de ucuza yiyebilirsiniz. Balık ve cips veya kebap sadece birkaç pound. Hint ve Asya yemekleri, öğle yemeği mezeleri için 6-10 GBP (8-13 USD) karşılığında satın alınabilir. Masalı bir restoranda yemek için, ana yemek için yaklaşık 25 GBP (32 USD) ödemeyi bekleyebilirsiniz. (Dışarıda yemek yemek gerçekten bütçenizi tüketecektir, bu yüzden bundan kaçınmak isteyeceksiniz.) Bir haftalık temel yiyecek (meyveler, sebzeler, makarna, tavuk, sandviç) yaklaşık 45 GBP’ye mal olacak. Ucuz yiyecek satın almak için en iyi yerler Lidl, Aldi ve Sainsbury’s’dir.

Aktiviteler- İngiltere’de çoğu aktivite ucuzdur. İngiltere’deki müzeler ücretsizdir, ancak kaleler ve diğer turistik yerlere giriş ücretleri yaklaşık 10 GBP (13 USD) civarındadır. Tower of London 27.50 GBP’dir (36 $ USD!). Diğer günlük aktivitelerin çoğunun (bisiklet, şarap turları, antik kalıntılara turlar) yaklaşık 80 GBP (102 USD) olduğunu göreceksiniz.

İngiltere’de Nerede Kalınır?

Seyahatlerinizde kalacak bir yer mi arıyorsunuz? İngiltere Gezi Rehberi yazımızda gezginlere tavsiyelerimiz var. İngiltere’deki en sevilen yerler şunlar:

 • Astor Hyde Park (Londra)
 • Christopher (Londra)
 • Clink78 Hostel (Londra)
 • YHA Manchester (Manchester)
 • Hatters at Hilton Chambers (Manchester)
 • The Full Moon Backpackers (Bristol)
 • YHA Bristol (Bristol)
 • YHA Brighton (Brighton)
 • Baggies Backpackers Brighton (Brighton)
 • YHA Liverpool (Liverpool)
 • Embassie Liverpool Backpackers (Liverpool)

İngiltere’de Nasıl Dolaşılır? İngiltere Gezi Rehberi

İngiltere’deki ulaşım bilgileri için İngiltere Gezi Rehberi yazımızda detaylı bilgiler sunduk.

Toplu Taşıma- İngiltere, otobüsler, trenler ve tramvaylar dahil olmak üzere hemen hemen her kasaba ve şehirde mükemmel ulaşım imkanına sahiptir. Seyahat kartı almak, genellikle her zaman tek bilet satın almaktan çok daha ucuzdur. Örneğin, Londra’da metrodaki tek yön ücret size 4,90 GBP’ye (6,25 ABD Doları) mal olurken, Ziyaretçi Oyster Kartı almak en yüksek ücretleri 2,90 GBP’ye (3,70 ABD Doları) ve yoğun olmayan fiyatları 2,40 GBP’ye (3,07 ABD Doları) düşürecektir.

İngiltere’de iki farklı taksi hizmeti vardır- İngiltere gezi rehberi tavsiye ediyor; her yerde bulunan taksiler ve yalnızca telefonla aranabilen (ancak daha ucuz olan) minicab’lar mevcuttur. Taksiler bir mil başına yaklaşık 6 GBP (7,65 ABD Doları) tutuyor, ancak gittikçe fiyat düşüyor. Örneğin, altı millik bir yolculuk size yaklaşık 24 GBP’ye (31 USD) (ancak yoğun saatlerde daha fazla) mal olacak. Daha küçük şehirlerde ücret mil başına 3-5 GBP’dir (3,75-6,50 USD). Uber, birçok şehirde de mevcuttur.

Tren- Birleşik Krallık’ta National Rail hizmeti her zaman pahalıdır. Dünyanın bu bölgesindeki vatandaşların şikâyet etmeyi sevdiği bir şey var. Londra’dan Liverpool’a bir yolculuk, yoğun saatlerde (gün ortası) 25 GBP (32 USD) veya 150 GBP (192 USD) kadar düşük bir maliyete mal olabilir! Londra’dan Brighton’a, yoğun olmayan saatlerde yaklaşık 19 GBP (24 USD) ve diğer zamanlarda 25 GBP (32 USD) tutarındadır. Manchester- Londra biletler yaklaşık 29 GBP’den (37 USD) başlar.

Biletinizi National Rail ile bir hafta önceden ve yoğun olmayan saatlerde rezerve ederek, daha ucuz biletleri bulabilirsiniz. Tarifeleri ve fiyatları araştırmak için demiryolu web sitesini kullanabilirsiniz. Yolcuların belirli bir zaman diliminde belirli sayıda durak sağlayarak Avrupa’yı keşfetmelerine olanak tanıyan bir Eurail Pass da iyi bir seçenek olabilir.

Otobüs- Ülke çapında seyahat etmenin en ucuz yolu, ücretlerin 1 GBP (1.30 USD) civarında başladığı Megabus’dur. En az bir ay önceden rezervasyon yaptırmanız gerekecek, ancak bu fırsatı kaçırsanız bile, ücretler nadiren 10-15 GBP’nin (13-19 USD) üzerindedir.

National Express, İngiltere’deki diğer ana otobüs şirketidir ve tam zamanlı öğrencilere ve 26 yaşın altındaki kişilere büyük indirim sunar. Geçiş ücreti 12,50 GBP (16 ABD doları) ve yetişkin ücretlerinde% 30 indirim alırsınız. Yolcular ayrıca sınırsız seyahat sağlayan esnek bir geçiş olan Skimmer geçişi alabilirler. Yedi günlük geçiş 69 GBP (88 USD), 14 günlük geçiş 119 GBP (152 USD) ve 28 günlük geçiş 199 GBP (254 USD) tutarındadır. Önceden rezervasyon yapmanıza gerek yok- sadece boş bir koltuk bulmaya çalışın!

Araba Kiralama- Araba kiralama, İngiltere’de aslında uygun bir seçenek olabilir ve kiralamalar haftada 125 GBP (41 USD) kadar düşük bir fiyata bulunur. Sol taraftan sürmeniz gerekeceğini ve çoğu otomobilin otomatik olmaktan çok standart olduğunu unutmayın!

Otostop- İngiltere’de otostop yapmak çok güvenlidir, ancak biraz zor olabilir. Sizi alacak araç bulmak çoğu zaman kolay değildir, ancak imkânsız da sayılmaz. HitchWiki, otostop bilgisi için en iyi web sitesidir.

İngiltere Gezi Rehberi-İngiltere’ye Ne Zaman Gidilir?

İngiltere gezi rehberi size İngiltere hakkında bilgi vermeye devam ediyor. Ilıman iklimi sayesinde, çok az aşırı hava durumu olduğu için İngiltere’yi yıl boyunca ziyaret etmek eğlencelidir. Yaz en yoğun turizm sezonudur ve sıcaklıklar yaz aylarında en sıcaktır- ancak nadiren 86 ° F’nin (30 ° C) üzerindedir. Turistik yerler ve ilgi çekici yerler insanlarla dolup taşacak olsa da havada harika bir atmosfer var. İnsanlar sıcak havalardan en iyi şekilde yararlanır ve ülkenin her yerinde sürekli olarak tonlarca etkinlik ve festival düzenlenir.

İlkbahar (Mart sonundan Haziran’a kadar) ve Sonbahar (Eylül’den Kasım’a) da ziyaret etmek için harika zamanlardır, çünkü hava hala ılıktır ve yıl boyunca diğer zamanlardan daha kuraktır. Ayrıca mevsimler değiştikçe, ya çiçek açan muhteşem bahar çiçekleri ya da sonbaharda yaprakların kızıl rengini aldığını göreceksiniz. Sadece küçük bir yağmura hazırlıklı olun.

Kış, Aralık’tan Şubat’a kadar sürer ve bu süre zarfında turizm kalabalıkları önemli ölçüde azalır. Daha kuzeyde (veya dağlık bölgelerde) bazı turistik yerler sezon nedeniyle kapalı olabilir, ancak yine de bolca gezi yapabilirsiniz. Sıcaklıklar nadiren 41 ° F (5 ° C) altına düşer.

İngiltere’nin kasvetli ve kasvetli havasıyla ünlü olduğunu unutmayın! Çok yağmur yağabilir, bu yüzden yanınıza hava koşullarına uygun kıyafetler ve su geçirmez giysiler aldığınızdan emin olun.

İngiltere Gezi Rehberi yazımızı beğendiyseniz ve İngiltere’ye bir gezi planlıyorsanız İngiliz vizeleri hakkında bilgi almak için İngiltere vize rehberi sayfamızı ziyaret ediniz.

İngiltere Büyükelçiliği resmi İnternet sayfasından güncel bilgilere ulaşın ve İngiltere’deki gelişmeleri takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×