İngiltere Vizesi: 2023 Vize Başvuru Adımları - Eraytur
İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi: 2023 Vize Başvuru Adımları

Bu, 2023 yılı için en ayrıntılı, İngiltere vize başvuru rehberidir. Bu yeni rehber’de adım adım İngiltere vize başvurusu detayları paylaşılacaktır.

 • İngiltere vize randevusu nasıl alınır?
 • İngiltere yenilenen vize ücreti 2023
 • İngiltere yeni online form nasıl doldurulur ve çok daha fazlası.

Hollanda Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2023

 

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi, Birleşik Krallık olarak tanımlanan prosedür kapsamında olmasından kaynaklanarak Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya gibi ülkeler de geçerlidir.

İngiltere Vize İstiyor mu?

İngiltere Vize İstiyor mu?

İngiltere Birleşik Krallığı’na seyahat etmeyen isteyen vatandaşlar, Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile İngiltere vizesi başvurusunda bulunmak zorundadır. Ancak Diplomatik Pasaporta sahip bireylerin 180 günün içinde bulunduğu 90 günü aşmayan seyahatlerde, İngiltere vize işlemlerinden muaf tutulmaktadırlar.

İngiltere aracılığı ile diğer ülkelere transit yolculuk edecek olan vatandaşlar ise transit için vize başvurusu yapmak zorundalardır. Ancak mevcut seyahat 24 saat (1 gün) içerisinde tamamlanacak ise gidilecek olan diğer ülkelerin vizesi ile ilgili talep edilen tüm şartları yerine getirmiş ise, birey İngiltere transit vize işlemi başvurusundan muaf tutulacaktır.

Birleşik Krallık Vize ve Göç İdaresi yönetmeliği gereğince, Birleşik Krallığı oluşturan İngiltere, İskoçya, Kuzey İrlanda ve Galler ülkesine yolculuk yapmak isteyen kişiler, giriş yapabilmek adına almaları zorunlu olan bir vizedir.

Ancak İrlanda ülkesine İngiltere vizesi ile giriş yapılamamaktadır. Bunun yanı sıra kısa süre geçerliliği olan İngiltere ziyaretçi vizesi ile öncelikle İngiltere sınırları içerisinden giriş yapmak koşulu ile giriş izni verilmektedir. Birleşik Krallık Schengen üyeleri ülkesinde olmadığından dolayı, İngiltere vizesi bulunan ya da İngiltere vizesi alacak kişiler, Schengen üyesi olan ülkelere İngiltere vizesi ile seyahat etmeleri mümkün değildir.

Aile üyelerini tıbbi tedavi, ziyaret, akademik çalışma, eş ziyareti ya da sıkça yapılan iş görüşmeleri gibi diğer farklı sebeplerden dolayı İngiltere ülkesine düzenli seyahat gerçekleştirmeyi gerektirecek sebeplerin, belgelerce ibraz edilmesi durumunda da kişiler uzun dönem için İngiltere vize başvurusu yapabilir.

Uzun süre İngiltere vizesi adına 6 aylık, 2 yıllık, 5 ya da 10 yıllık gibi sürelerde İngiltere vize başvurusu fırsatı bulunmaktadır. Ancak uzun sürecek İngiltere vizeleri ile ülke sınırları içerisinde kalma hakkı en fazla 6 ay olarak belirlenmiştir. 6 ay tamamlandıktan sonra ise İngiltere’den çıkış yapmak şarttır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere’ye seyahat etmek isteyen bireyler ise, İngiltere vize İngiltere Büyükelçiliği ve yahut İngiltere Konsolosluğu taraflarınca yetkilendirilmiş olan kurum ve kuruluşlar ile başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. İngiltere için vize başvurusuna müracaat eden bireyler, başvurunun tamamlanması adına biyometrik bilgilerini ve parmak izlerini sunmalıdırlar.

İngiltere Vize Çeşitleri Nelerdir?

İngiltere Vize Çeşitleri Nelerdir

İngiltere ticari vizesi ve İngiltere turistik amacı ile verilen vize, evlilik ve yahut yasal eş amaçlı İngiltere Vizesi, tıbbi amaç doğrultusunda verilen İngiltere Vizesi, öğrenci ziyareti ile yapılan İngiltere Vizesi ’dir.

İngiltere Birleşik Krallığı’na seyahat etmek isteyen vatandaşlar, ülkeye gerçekleştirilecek yolculuğun amacına göre kategoride mevcut bulunan vize türüne göre başvuruda bulunmalıdırlar. Aksi halde başvuru reddi ile karışılabilirler.

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler Nelerdir?

İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar ve Belgeler Nelerdir?

İngiltere vizesi için gerekli olan evraklar ya da belgeler, vatandaşların İngiltere’ye gerçekleştirecek olan seyahatin amacına ve türüne göre değişkenlik göstermektedir. İngiltere Konsolosluğu talep etmesi halinde İngiltere vizesi için sunulan gerekli olan evraklara nazaran seyahatin amacına göre de ek evrak ya da belge talep etme haklarına da sahiptir. Kısa zamanlı İngiltere Ziyaretçi Vize başvurusu işlemleri adına hazırlanması gereken evrakların aslının ya da fotokopilerinin ise kesinlikle hazır bulundurulması gerektiğini de hatırlatmaktadır.

İngiltere vize başvuruları ise İngiltere Hudut Muhafaza Dairesi tarafınca değerlendirilmeye alınması nedeni ile İngilizce dilinde olmayan tüm destekleyici olan belgelerin tercümesiyle beraberinde teslim edilmektedir. Tercüme edilmiş belgelerde ise tercüme eden şahsın adı, iletişim bilgileri ve aslına uygun olarak tercüme edildiğine dair tasdik şerhi de bulundurulmalıdır. Tercüme edilen her tercüme belgesinin üzerinde tarih ve tercüme işlemini gerçekleştiren kişinin imzasının bulunması şarttır.

 • Pasaport: Seyahatin bitiş tarihi ile minimum 6 aylık geçerliliği ile kullanmak mümkündür. Ancak pasaportun içerisinde bulunan boş sayfalar ve var ise eski pasaportun da bulundurulması zorunludur.
 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve okunaklı bir şekilde tamamlanmış, müracaat eden şahıs tarafınca imzalanmış İngiltere vize müracaat formu. (Taraflarca şahsa temin edilecektir.)
 • Dilekçe: Şirketteki konumu, seyahatin tarihini ve nedeninin belirten, şirketteki imza yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış bir dilekçe.
 • Davetiye: Ziyaret gerçekleştirilecek yer bir şirket ise; mevcut şirketin antetli bir kâğıda düzenlenmiş, müracaat eden şahsin pasaport numarasının ve isminin içerisinde yer aldığı davetiye. Ayrıca davet eden kişinin de pasaport fotokopisinin bulundurulması gerekmektedir.)
 • Seyahat Evrakları: Konaklama rezervasyonu bilgileri, ulaşım rezervasyonu ve sağlık sigortasının bulundurulması.
 • İlave Evraklar: Nüfus cüzdanının fotokopisi ve tam vukuatlı nüfus kâğıt örneğinin bulundurulması.

İngiltere Transit Vize İşlemleri

İngiltere Transit Vize İşlemleri

Transit vize, bir ülkeye seyahat yapılacağı sırada aktarmanın gerçekleşeceği durumlarda ise, aktarma uygulanacak ülkenin sınırlarından geçebilmek amacı ile dilenen oldukça kısa süreli bir vize türüdür. Aktarmalı uçuşlarda aktarma yapılacak olan herhangi bir ülkenin transit vize talep edip etmediğine kesinlikle dikkat edilmelidir. Transit vize istekleri ülkeden ülkeye ve aktarma sürelerine bağlı olaraktan değişkenlik göstermektedir.

Resmî kurumlar olan vize başvuru firmaları aracılığı ile transit vize başvuru işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. Gerekli evraklar;

 • Kişisel evraklar
 • Pasaport orijinali
 • Başvuru formu
 • Biyometrik fotoğraf
 • Nüfus cüzdanı ile beraberinde Pasaport fotokopileri
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Banka hesap dökümüdür.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkmaktadır?

İngiltere vizesi 3 hafta ila 12 hafta aralığında çıkmaktadır. İngiltere oturum vizesi türlerinden herhangi birisine başvuru yapmış olan bireyler, vize başvuru tarihini takiben 12 ya da 24 hafta içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere vizesinin başvurusu olumlu yönde sonuçlanan kişiler, belgelerin başvuru işleminin gerçekleştirdiği Vize Başvuru Merkezi’nden teslimini alabilirler. Bu belgeler teslim alınır iken kimlik bilgileri, seyahatin nedeni ve seyahat tarihinde herhangi bir yanlışlık olup olmadığını dikkat ile teyit etmelidirler. İngiltere başvurusunun ret edilmesi durumunda ise kişiler, şahsına iletilmiş olan reddedilme nedenlerini öğrenerek gerekli durumlar doğrultusunda karara itiraz haklarına da sahiptir.

İngiltere Konsolosluğu ve yahut İngiltere Büyükelçiliği vize ret ile sonuçlanmış ise, vize için gerçekleşecek başvuru ücretini iade etmemektedir. Güncel İngiltere vize ücreti ise 6 aylık 125 TRY ila 135 USD arasında değişkenlik göstermektedir. Ayrıca ek olarak başvuru merkezlerinden temin edilen 210 TRY tutarındaki kişi başı tarama ücretini de eklemeliyiz. İngiltere harç bedelinin geri iadesi talep edilememektedir.

Bunun yanı sıra vize başvuru işlemlerinde kullanılan evrakların da iade edilmesi mümkün değildir. İngiltere vize reddi durumlarında, istenilen zaman içerisinde tekrardan İngiltere vize başvuru işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Son reddedilme tarihinden sonra koşullar gereğince herhangi bir değişiklik yok ise ya da reddedilmek için herhangi bir gerekçe bulunmuyor ise; başvurunun her bir detayı incelenip tekrarlanması mümkündür.

Ancak başvuru aslı olmayan, sahte belgelerin ibraz edilmesi gereğince reddedilmemiş ise; bir önceki karar sonraki başvuruların kendiliğinden ret edileceği anlamını da taşımamaktadır. Fakat daha önceden alınmış ret kararının nedenleri göz önünde bulundurularak ve sonrasında gerekli görülen düzeltmeler yapılarak başvuru işleminin gerçekleştirilmesi tavsiye edilmektedir.

İngiltere vize başvurusu için güncel hazırlanan rehbere https://www.eraytur.com/ingiltere-vize/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İngiltere Vize Evrakları

İngiltere vizesi için gerekli olan başvuru işlemleri için İngiltere vize evrakları konusunda zorluklar yaşanmakta ve merak edilen pek çok konu ortaya çıkmaktadır.

Bunlardan ilki; özellikle kısa dönem seyahatlerde alınan İngiltere turist vizesi için gerekli evraklar 2020 yılındaki listedir. Turist vizesi almak için sizlerden istenen genel evraklar;

 • Pasaport
 • Kimlik fotokopisi
 • 3 adet biyometrik fotoğraf
 • tam vukuatlı nüfusa kayıt örneği
 • Güncel banka hesap dökümleri
 • Güncel maaş bordrosu
 • Sabıka kaydı
 • İngiltere vize başvuru formu

gibi belgelerdir.

İngiltere vize ücreti 2023 yılı için belirlenen tutar ise, vize süresine göre değişkenlik göstermektedir. Buna göre;

 • 6 aylık turist vizesi: 135 USD
 • 2 yıllık turist vizesi: 486 USD
 • 5 yıllık turist vizesi: 885 USD

olarak İngiltere turist vizesi ücretleri 2023 yılı için bu tutarlarda belirlenmiştir.

Vize başvurusu konusunda en önemli esasların vize ücreti ve vize evrakları olduğunu unutmayın. Başvuracağınız vize türüne göre farklılık gösteren İngiltere vizesi için gerekli evraklar listesini hazırladıktan ve başvuru ücretini yatırdıktan sonra başvuru için İngiltere vize başvuru merkezlerine müracaat edebilirsiniz.

İngiltere için gerekli evraklar 2023 yılında da, yukarıda belirtilen liste geçerlidir. Ancak konsoloslukların, kişilerden ek evrak talebinde bulunması da mümkündür. Detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçebilir ve danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

 Vize Türü  Vize Harç Ücreti
 6 aylık vize başvurusu  130 $ –   (2023)
 2 yıllık vize başvurusu  495 $ –   (2023)
 5 yıllık vize başvurusu  896 $ –   (2023)
 10 yıllık vize başvurusu  1124 $  L (2023)
 6 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu  133 $ –   (2023)
 11 aylık kısa süreli dil okulu vize başvurusu  254 $ –   (2023)
 Tier 4 uzun süreli öğrenci vize başvurusu  476 $ –   (2023)
İngiltere vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İngiltere Çalışma Vizesi

İngiltere’ye çalışmak için gidecek olan kişilerin öncelikle İngiltere çalışma vizesi alması gerekmektedir.

Çalışma vizesi ile birlikte aslında İngiltere’de çalışma izni ve ikamet izni de verilmiş olacaktır. Uzun süreli kalma durumu gerektiren vizelerden olan çalıma vizesi ile birlikte hangi ülkede olursanız olun 90 günün üzerinde kalabilirsiniz. Ancak her ülkenin çalışma vizesi alma şartı farklıdır.

Birleşik Krallık vizesi ile İngiltere vizesi aynı anlama gelmektedir. Her iki vize türü de birbirinden farklı değildir.

İngiltere çalışma vizesi 2023 yılında verilmeye devam eden vizelerden. Ancak bunun için öncelikle ülkede hangi kurumda çalışacaksanız oradan işe davet mektubu almanız çok önemli. Aksi takdirde çalışma izni alamazsınız.

İngiltere vizesi 2023 yılı içerisinde kısa süreli seyahatler için kısıtlamalara tabi olsa da uzun süreli vizeler ya da acil durumlar için alınan vizeler konusunda kısıtlamalar esnetilmektedir.

İngiltere vize ücreti 2023 yılı için en çok merak edilen sorular içerisinde yer almaktadır. Vize ücretleri bu yıl için de vize türüne göre farklılık göstermekte bu fiyatlar şu şekilde belirtilmiştir:

 • 6 aylık turistik vize: 135 USD
 • 2 yıllık turistik vize 486 USD
 • 5 yıllık turistik vize: 885 USD

İngiltere evlilik vizesi 2023 yılı içerisinde verilen vize türlerindendir ve aile birleşimi vizesi olarak bilinir. Bu vizenin süresi 6 ila 12 ay aralığında değişmektedir.

 

Birleşik Krallığı oluşturan dört ülkeden biri olan İngiltere, çeşitli sebeplerle çokça ziyaretçi alan adalardan biridir. Statü olarak halen Kraliçeye bağlı olan ülkenin zengin kültürü, tarihi, mimari yapısı ile merak uyandırmaktadır. Ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişiler için çeşitli vize seçenekleri sunulmaktadır. Türkiye’den İngiltere’ye seyahatler belli şartlar içermektedir. Bu şartlar verilen zaman içerisinde tamamlanmalıdır.

İngiltere vizesi ne kadar 2023?
İngiltere 6 aylık vize ücreti 128 dolar, 2 yıllık vize ücreti 492 dolar, 5 yıllık vize ücreti 895 dolar, 10 yıllık vize ücreti 1098 dolar olarak belirlenmiştir.
İngiltere vizesi nasıl alınır 2023?
İngiltere vizesi almak için İngiltere vize başvuru formunun doldurulması ve vize randevusu alınması gerekir. Randevu tarihinde vize için gerekli olan tüm belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz istenir.
İngiltere vizesi kaç günde çıkar 2023?
İngiltere vizesinin çıkma süresi başvuru yapılan vize türüne ve konsolosluğun yoğunluğuna göre değişir. Vize sonuçları ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

İngiltere vizesine sahip olmak için öncelikle bir nedene ihtiyacınız var. Yerine getirilmesi gereken protokolleri ve sürecin nasıl işleyeceği doğrultusunda bilgileri yazının devamında bulacaksınız.

Özellikle pandemi dönemi nedeniyle İngiltere vizesi hakkında merak edilen çok fazla şey vardır.

Bunlardan ilki İngiltere vize başvurusu ile ilgilidir. Covid-19 kapsamında bir süre öncesine kadar kısıtlamalar bulunan başvurular konusunda artık böyle bir durum yok. Yani başvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bu aynı zamanda İngiltere vize başvurusu ne zaman başlıyor sorusunun da cevabıdır. Ancak bu konuda pandemi nedeniyle başvuruların reddedilip reddedilmeyeceği de gündeme gelmeye başladı. Bu konuda kesin bir açıklama yapmak doğru değildir. Çünkü İngiltere vize başvurunuzun reddi farklı bir sebep de olabilir.

Bu sebepler arasında en yaygın görüleni ise evraklar içerisinde görülen eksikliklerdir. Bu yüzden özellikle İngiltere vize başvuru formu evrağını doldururken son derece dikkatli olmalısınız. Çünkü usule uygun doldurulmayan evraklar geçersiz kabul edilecektir. Bu da vize başvurunuzun reddedilmesi anlamına gelir.

Vize başvuru evrağı ya da diğer belgeler konusunda aklınıza takılanlar için İngiltere vize danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Sizlerden istenen tüm evraklar tamamlandıktan ve hazırlandıktan sonra başvurularınızı, İngiltere Başkonsolosluğu’nun yetkilendirdiği İngiltere başvuru merkezi kurumlarına iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınızın kontrolü gerçekleştikten sonra karar konusunda yetki sahibi olan kurum ise İngiltere Başkonsolosluğu olacaktır.

Son olarak İngiltere vizesi açık mı sorusunun yanıtını merak edenler için hem başvuruların hem de vize alımının açık olduğunu belirtebiliriz. Ancak değişen pandemi şartları ile bu konuda farklı kararlar alınabileceği unutulmamalıdır.

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere turist vizesi pandemi dönemindeki kısıtlamalar nedeniyle en çok merak edilen konular arasına girdi. Ancak bir süredir bu ve diğer vize türlerinin açık olduğunu, bunu bilmeyenler için belirtelim.

Bu önemli bilgiyi verdikten sonra İngiltere vize ücretleri konusunda sıkça merak edilen soruları yanıtlamaya başlayalım. Bunlardan ilki turist vizesi ücreti ile alakalı olacaktır.

Daha önce İngiltere turist vize ücreti 2020 yılında 128 UD olarak belirtilmişti. Ancak bu sadece 6 aylık bir vize süreci için geçerli olan ücretti.

İngiltere turist vize ücreti 2023 yılı için ise 135 USD olarak belirlenmiştir. Bu da 6 aylık vize sürecini içeren bir fiyatlandırma olup; 2 yıllık turistik vize ücreti de 492 USD’ye yükselmiştir. 10 yıllık vize ücreti 1098 USD’dir.

Vize ücretleri açısından İngiltere’ye gitmek için ne kadar para gerekir sorusunun yanıtı olarak yukarı verdiğimiz ücret listesinin geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Öğrencilerin en çok merak ettiği konular da haliyle İngiltere öğrenci vizesi ücreti olacaktır. Ülkenin öğrenci vizesi için belirlediği tutar 6 aylık vize süresi dikkati alındığında 135 USD’ dir. Uzun süreli vizelerde bu fiyatta değişiklikler olacaktır.

İngiltere öğrenci vizesi ne zaman çıkar sorusunun cevabı da 15 ila 20 iş günü aralığında belli olmaktadır. Ayrıntılar, merak ettiğiniz sorular ve danışmanlık hizmeti gibi konulardan yararlanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

 

İngiltere Vizesi Önemli Notlar 2023

İngiltere Vizesi Önemli Notlar

Brexit sonrası Avrupa Birliği’nden çıkan İngiltere’ye gitmek için İngiltere vizesi alınması ve vize için gerekli şartların ve belgelerin sağlanması gerekmektedir.

Zengin kültürü ve tarihi birikimi ile dikkat çeken İngiltere, özellikle de dil okulları ve üniversite eğitimi ile birçok kişinin gözdesidir. Genelde İngiltere vizesi almanın zor olacağına dair yanlış bir kanır söz konusudur.

 Ancak hazırlığınızı eksiksiz bir şekilde yaptığınızda; konsolosluğun talep ettiği bilgi ve belgeleri tam bir şekilde sunduğunuzda onay almanız çok kolaydır. Eğer ilk başvurunuz olacaksa profesyonel bir destek almanız fayda sağlayabilir. Bunun için vize danışmanlık firmalarından yararlanabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Genel Bilgi

İngiltere Vizesi Genel Bilgi

Önceden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahipleri İngiltere’ye vizesiz seyahat edebiliyorlardı. Ancak artık bu pasaport sahipleri de bordo pasaport sahipleri gibi İngiltere vizesi nasıl alınır öğrendikten sonra başvuru yapmalılar.

Schengen kadar avantajlı olmasa da aldığınız vizenizle tüm Birleşik Krallık ülkelerini gezebilirsiniz. Bu ülkeler başta İngiltere olmak üzere Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’yı da kapsamaktadır.

Konsolosluk vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanabileceğine dair karar verebilecek tek yetkili kurumdur.

Ancak başvurunuzu bir İngiltere vizesi danışmanlık firması ile yaparak şansınızı artırabilirsiniz. İngiltere’ye gidecek olanlar için direkt konsolosluğa başvuru söz konusu değildir. Bu yüzden de başvurular konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan TLS Contact aracılığıyla yapılır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Belli başlı şartları sağladığınız takdirde vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Bunun için de öncelikle konsolosluk tarafından talep edilen bilgi ve belgelere bakmalısınız. Her ne kadar İngiltere vizesi ekşi sözlük yazarları tarafından da sürekli gündeme getirilse de resmi bilgilerin sürekli güncellenebileceğini unutmamalısınız. Bu yüzden en doğru bilgi için daima konsolosluk ve büyükelçilik resmi web sitelerini kullanmalısınız. Ayrıca vizenizin kaç günde sonuçlanacağını da göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizden yeterli bir süre önce başvurunuzu yapmalısınız.

İngiltere’den Vize Almak İçin Şartlar

İngiltere’den Vize Almak İçin Şartlar

Başvurunuzun olumlu sonuçlanma şansını artırmak istiyorsanız konsolosluk tarafından aranan şartlara haiz olmanız son derece önemlidir. Başvurunuz ya da vize türünüz şartlarla uyuşmuyorsa direkt olarak ret yiyebilirsiniz.

Böyle bir durum sonraki başvurularınızı etkileyeceği gibi motivasyonunuzu da kıracaktır. Bu yüzden hata payı bırakmayıp İngiltere vizesi için gerekli evraklar düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır. Hazırlık aşaması için tereddütleriniz varsa profesyonel hizmet desteği almanız önerilir.

Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ya da yabancı uyrukluysanız da Türkiye’de yasal oturma iznine sahip olmanız gerekir. Sizi Türkiye’ye bağlayan değerler konsolosluk tarafından ayrıca irdelenir.

 Bu değerler arasında örgün eğitim görmeniz yani öğrenciliğiniz; güçlü aile bağlarınız ya da işiniz olabilir. Bunlardan herhangi birine sahip olmanız halinde bu durumu belgelerle kanıtlamanız gerekecektir.

Çalışma hayatına yeni atılmışsanız İngiltere vizesi başvurusu için acele etmemeniz gerekir. Yalnızca birkaç aydır çalışıyor olmanız şüpheli olarak görülecektir. Ülkenizde belli bir düzen kurduğunuzu ve işinize bağlı olduğunuzu göstermeniz için en azından 1 yıldır çalışıyor olmanız gerekmektedir. Böylece onay alma şansınız da doğrudan yükselecektir.

Gelir durumunuz ne olursa olsun bunu belgelerle net bir şekilde sunmanız gerekmektedir. Öğrenciyseniz düzenli burs ya da öğrenim kredisi geliriniz olabilir; ev hanımlarının kira geliri olabilir; çalışanların ek geliri bulunabilir.

Tüm durumlar belgelerle kanıtlandığı müddetçe İngiltere Konsolosluğu seyahat masraflarınızı karşılayabileceğinize ikna olacaktır. Ayrıca düzenli işi olmayan ev hanımları ve öğrenciler, kendilerine sponsor olan bir kişinin gelir belgeleri ile de başvuruda bulunabilirler.

İngiltere vizesi başvurusu online vize başvuru formu doldurularak yapılır. Konsolosluğun resmi web sitesinde bulunan formun yanlışsız ve eksiksiz olarak doldurulması önemlidir.

Ayrıca formun yanı sıra istenen diğer belgeleri de online sisteme istenildiği şekilde yüklemeniz gerekir. Bu form, randevuya gitmeden önce doldurulmalıdır. Form İngilizce olduğu için yeterli dil düzeyine sahip olmanız ya da formu doldururken yetkin bir kişiden yardım almanız önerilir. Formu doğru bir şekilde doldurup doldurmadığınızdan emin değilseniz randevunuza 30 – 60 dakika erken giderek profesyonel vize danışmanından yardım alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle Birleşik Krallık’ta kalış amacınıza ve kalacağınız süreye uygun vize türünü belirlemelisiniz. Her bir kategori için şartlar ve istenen belgeler değişiklik gösterdiği için başlangıçta doğru bir şekilde karar vermeniz önemlidir.

Doğru kategoriye karar verip istenen evrakları tamamladıktan sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Konsolosluk resmi web sitesinde bulunan online vize başvuru formunu doldurup vizenin ücretini online olarak ödemelisiniz. Sonrasında randevunuzu alabilirsiniz. Online ödeme yaparken hem vize harç ücreti hem de vize randevu ücreti ödenmektedir. 

İngiltere vizesi ücreti 2020 yılı için 130 ila 476 dolar arasında değişmektedir. Bu yüzden bu hususa dikkat etmelisiniz. İngiltere vizesi için randevu nasıl alınır merak edenler için resmi site üzerinden gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta size uygun gün ve saate randevu almaktır.

Ayrıca ek bir hizmet satın alıp almayacağınıza da karar vermelisiniz. Örneğin pasaportunuzu gidip teslim almak yerine kurye ile evinize getirtmek isterseniz bu, ek hizmet kapsamına girmektedir.

Bunun için de ücret ödemeniz gerekir. İngiltere vize sorgulama sayfasından uygun randevu saatlerini görüntüleyerek seçiminizi yapabilirsiniz. Seçtiğiniz gün ve saatte randevu merkezinde olmalısınız.

Eğer randevunuza gidemeyecekseniz İngiltere vize randevu değiştirme hakkınızı kullanarak randevunuzu daha ileri bir tarihe ertelemelisiniz.

Profesyonel çalışan tüm belgelerinizi ve vize başvuru formunuzu dikkatle inceleyecektir. Herhangi bir bilgi uyuşmazlığı olması durumunda sizden yeni belge talep edecektir.

Belgelerinizde eksik ya da hata mevcut değilse İngiltere vizesi gerekli evraklar teslim edildiğinde başvuru süreciniz başlamış olur. Başvuru yapan hemen herkes İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusunu sormaya başlayacaktır. Başvurunun sonuçlanma süresi yoğunluğa göre değişse de pasaportunuz genelde randevunuzdan 21 gün sonra TLS Contact başvuru merkezine teslim edilir.

İngiltere Vize Türleri

İngiltere Vize Türleri

Farklı kategoriler arasındaki ayrımı doğru bir şekilde yapmak hangi kategori için başvuruda bulunmanız gerektiğini daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Gidiş amacına bağlı olarak birçok İngiltere vizesi türü bulunmaktadır. Seçtiğiniz vizenin seyahat amacınıza uygun olması gereklidir. Böylece konsolosluğun sizden talep edeceği bilgi ve evrakları da daha doğru bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Farklı vize kategorileri şunlardır:

 • Aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Eğitim, öğrenci değişim programı ve Erasmus vizesi
 • İş, ticaret ve fuar vizesi
 • Kültürel ve sportif etkinlik vizesi
 • Öğrenci gezisi vizesi
 • Sağlık ve tedavi amaçlı vize
 • UK standart turist vizesi

En çok tercih edilen İngiltere vizesi türlerinden biri standart turist vizesidir. Bu vizeyle yeni yerler keşfedebilir, müze ve ören yerlerini gezebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Amacınız gezmek, tatil yapmak, sosyalleşmek ya da bir şeyler satın almaksa bu vizeye başvurmalısınız. Genelde ilk kez başvuruda bulunacak olan kişiler başvurularının sonucunu garantilemek için tur paketleri satın alırlar.

Ancak bir paket satın almak konsolosluğun başvurunuza onay vereceğini garantilemez. Bu yüzden İngiltere’ye turla gitmeyi planlıyorsanız bile öncelikle vizenizin sonuçlanmasını beklemelisiniz.

Ayrıca eğitim amaçlı seyahatler de oldukça popülerdir. İngiltere’deki dil okulları Dünya’daki en iyi İngilizce eğitimi vermeleri sebebiyle ünlüdür. Bu yüzden de dil öğrenmek isteyen birçok kişinin gözdesi olmuşlardır.

Öğrenci vizesine başvurabilmek için bir davet mektubu, kabul mektubu ya da dil okulu kayıt belgesine ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız.

İngiltere vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İngiliz Konsolosluğu 

İngiltere için vize almak isteyenlerin öncelikle İngiltere vizesi başvurusunda bulunması gerektiğini belirtelim. Ancak bu konuda gereken evraklar hazırlandıktan sonra başvurular, İngiltere vizesi başvuru merkezlerine yapılmalıdır.

Başvuru yapıldıktan sonra vize konusunda karar, İngiltere Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Ayrıca Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizlerden ek belge de talep edebilir.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu konusunda yetkili bir makam olup, başvuruların olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmasına bu kuruluş karar vermektedir.

İngiltere Büyükelçiliği Ankara ili sınırları içerisinde yer alırken İngiliz Başkonsolosluğu İstanbul ilinde bulunmaktadır. Vize randevunuz için size en yakın konsolosluğu tercih edebilme imkanınız da vardır.

İngiltere Konsolosluğu açık mı sorusunun yanıtını merak edenler için hem normal dönemde hem de pandemi süresince bu kurumun randevu sistemi ile hizmet verdiğini belirtelim. O yüzden buraya gitmeden önce internet üzerinden online olarak randevu almanız gerekmektedir.

Randevular ve pandemi süresince devam eden duyurular için İngiltere Konsolosluğu resmi sitesi üzerinden bildirimler takip edebilirsiniz.

Ayrıca İngiltere Konsolosluğu randevu alma işlemi için de yine bu siteden yararlanmanız gerekmektedir. Kurumun resmi web sitesi: gov.uk/government/world/turkey olarak belirtilmiştir.

İngiltere Konsolosluğu hangi illerde var sorusunun cevabı olarak ise; Ankara, İstanbul, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Antalya ve İzmir şehirlerinde bu kurumun bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu konularda detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilir ya da danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Sık Sorulan Sorular

İngiltere Vizesi Sık Sorulan Sorular

İngiltere vizesi nasıl alınır?

İngiltere vizesi konsolosluğun resmi sitesin’den online form doldurulmalıdır. Online ödeme yapıldıktan sonra evraklar sisteme yüklenmelidir. İstenilirse tarama hizmeti alınabilir ve başvuru merkezine evraklar randevu günü teslim edilebilir.

İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere vizesi ortalam 21 gün’de sonuçlanmaktadır. Aciliyeti olan başvuru sahipleri öncelikle vize’den yararlanmak suretiyle 5 iş günün’de vize alabilmektedirler.

İngiltere vize ücreti ne kadardır? 2023

İngiltere vize ücreti 6 aylık-2-5 ve 10 yıllık olarak alınabilmektedir.En çok tercih edilen vize türü olan 6 aylık vize dolar kuruna göre 125 usd ile 135 usd arasında değişkenlik göstermektedir. Tarama hizmetin’ den faydalanılmak istenirse ekstra ortalama 270 Try ödenmelidir.

İngiltere vize sorgulama nasıl yapılır?

İngiltere vizesi tls contact resmi sitesinden açılan hesap kodu ile takip edilebilmektedir. Ayrıca başvuru merkezin’den başvuru süreci ile ilgili bilgilendirme mailleri gelmektedir.
 
İngiltere Vize Ücreti
İngiltere konsolosluğu tarafından 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olmak üzere vize başvuru seçeneği sunulur. 2023 yılı için 6 aylık vize başvuru ücreti 128 dolar, 2 yıllık vize başvuru ücreti 492 dolar, 5 yıllık vize başvuru ücreti 895 dolar 10 yıllık vize başvuru ücreti ise 1098 dolar olarak açıklanmıştır.
İngiltere'ye Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekir
Yaklaşık 1 haftalık İngiltere seyahati için en az 7 bin liralık bir meblağın hazır bulunması gerekir. Turistik İngiltere vizesi için gerekli olan evraklar içerisinde banka hesabında düzenli gelirin kanıtlanması ve en az 7 bin lira olması tavsiye edilir.
Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadar
Schengen vizesi almak için vize harç bedeli olarak 80 Euro ödenmek zorundadır. Turistik, ticari, transit ya da aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için 80 Euro dışında ayrıca 30 Euro başvuru merkezi ücreti alınmaktadır. Ücretler başkonsolosluk adına tahsil edilmektedir.
İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2020
İngiltere turist vizesi ücreti 2020 yılında 6 aylık 128 ile 130 Amerikan doları arasında değişiklik gösterir. 2 yıllık vize başvurularında harç bedeli 486 Amerikan doları, 5 yıllık vize başvuru harç ücreti ise 885 Amerikan dolarıdır.
TLS Contact İngiltere Vize Ücreti
TLS Contact Merkezi tarafından sağlanan hizmetleri kapsayan bedel İngiltere konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Herhangi bir vize başvurusu için zorunlu servis ücreti 235 lira olarak belirlenmiş durumdadır. TLS Contact İngiltere vize ücreti alınan hizmete göre değişiklik göstermektedir.
İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır
İngiltere turist vizesi almak için başvuru ve tüm işlemler ile verilen randevular online olarak gerçekleştirilmektedir. Online vize başvuru formunun doldurulması ile birlikte vize talebi için işlemler başlar. Konsolosluk tarafından verilen randevu saatinde başvurular vize merkezlerinde şahsen yapılmaktadır.
İngiltere Turist Vizesi Kaç Aylıktır
Her ne kadar konsolosluk tarafından verilen turistik İngiltere vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ya da 10 yıllık olarak seçenekler halinde sunulsa da ortalaması 6 aydır. Her şartta alınan vize ile tek seferde en fazla 6 ay ülkede ikamet edilebilir.
İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2023
İngiltere konsolosluğu tarafından 2 yıllık İngiltere vizesi harç bedeli 2023 yılı için 495 Amerikan doları olarak belirlenmiştir. Bunun dışında ayrıca akredite edilmiş kurumlardan destek alındığında danışmanlık ve hizmet bedelleri de eklendiğinde rakam 659 Amerikan dolarına kadar çıkmaktadır.
İngiltere Turist Vizesi Veriyor Mu
Ülkeye turistik amaç ile seyahat etmek isteyen bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri vize işlemlerine tabidir ve İngiltere turistik vizesi başvurusunda bulunması gerekir. Siyah ( Diplomatik ) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaftır.
İngiltere Vize Veriyor Mu 2023
İngiltere’ye seyahat edecek olan Türk vatandaşları konsolosluğa vize müracaatında bulunmak zorundadır. Ankara Antlaşması’na göre vize sahibi Türk vatandaşları İngiltere’ye yerleştikten 5 yıl sonra İngiliz vatandaşlığı için başvuruda bulunarak İngiliz pasaportu alma hakkı kazanır ancak ülke AB’den ayrıldığından dolayı anlaşma sona erdi.
İngiltere Vize Veriyor Mu 2023
İngiltere vizesi başvurusu Türkiye’deki İngiliz Konsolosluğu’na ya da büyükelçiliğine yapılmaktadır. İngiltere tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep edilmektedir. Gerekli olan tüm belgelerin eksiksiz ve tam olarak hazırlanmasının ardından vize başvurusu çok kısa süre içerisinde sonuçlanmaktadır.
İngiltere'ye Nasıl Gidilir 2023
İngiltere’nin Avrupa’dan ayrılması ile birlikte ECAA Ankara Antlaşması vizesi sona erdi. Türk vatandaşları açısından yoğun şekilde yerleştirilmek istenen ülkelerin başında gelen İngiltere’de oturum sahibi olabilmek için yatırımcı vizesi, işçi vizesi ve yetenek vizesi gibi alternatifler bulunmaktadır.
Birleşik Krallık Vizesi Var Mıdır
İngiltere’de Birleşik Krallık vize politikasını Birleşik Krallık hükümeti belirlemektedir. Vizeden muaf olmadığı sürece ülkeye giriş yapan tüm ülke vatandaşı ziyaretçilerin ülkeye giriş amacına uygun bir vize alması gerekmektedir. Ortak seyahat alanını korumak ve birlikte Birleşik Krallığın kendi vize politikası bulunmaktadır.
İngiltere Vize Alan Firmalar Hangileridir
İngiltere’ye gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemleri Türkiye’de bulunan konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından yapılmaktadır. Aracı firmalar ile yapılacak olan vize başvurularında yaşanan prosedürü çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. İngiltere vize aracı firmaları ile vize işlemleri oldukça pratik olarak sonuçlanır.
İngiltere'ye Nasıl Gidilir 2020
İngiltere’ye gidebilmek için öncelik vize işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Ülkeye gidiş amacına göre farklı türlerde vize çeşitleri bulunmaktadır, başvuru formunu doldurarak başlanan işlemler diplomatik temsilcilikler den alınan randevu ile devam eder. İşlemlerin hızlı ve programsız şekilde sonuçlanabilmesi için gerekli olan evrakların eksiksiz hazır bulundurulması şarttır.
Öğrenci Olarak İngiltere'ye Nasıl Gidilir
İngiltere’ye öğrenci olarak gitmek isteyenler öncelik ve İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapmalıdır. Öğrenci vizesi alabilmek için öncelikle ülkede herhangi bir okula kayıt yaptırmış olmak gerekmektedir. Kayıt yaptıran okuldan gelen kabul mektubunun ardından vize başvurusu gerçekleştirilir.
İngiltere Turist Vizesi 2023
İngiltere turist vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olmak üzere verilmektedir. Vize başvuru süreci ortalama 21 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır, turistik vize başvurusu akredite edilmiş kurum ya da hizmet merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.
İngiltere'ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir
İngiltere’de çalışmak için öncelikle Çalışma vizesi almak gerekir, çalışma izni vizesi için süreç başvuru yapanın iş alanına, niteliğine ülkede kalacağı süreye göre farklılık gösterir. Çalışma izni müracaatı aracı kurumlara şahsen yapılan başvurular ya da acentalarından destek olarak yapılmaktadır.
İngiltere Çalışma Vizesi 2023
İngiltere çalışma vizesi, bu ülkeye sadece çalışma amacıyla gitmek isteyen TC vatandaşlarının alması gereken bir izin olarak dikkat çeker. Diğer tüm vize türlerinde olduğu gibi belli evrakların edinilmesi ve sunulması şarttır.
İngiltere Çalışma Vizesi Belgeleri
Tier 1 ve Tier 2 olarak tanımlanmış olan vize için istenen belgeler önemlidir. Tier 1 için; iki sayfası boş olan bir pasaport, yatırım fonlarını gösteren evraklar, banka hesap döküm özeti, nüfus kayıt örneği, vize başvuru ücretinin ödenmiş olduğunu gösteren dekont, IELTS belgesi, finansal yeterliliği gösteren evrakların hazırlanması gerekmektedir. Bunların sunulması yeterlidir.
İngiltere Turist Vizesi 2023
İngiltere turist vizesi, pandemi nedeniyle 2023 yılı içerisinde verilmemektedir. Ancak bu noktada randevu almak söz konusudur.
İngiltere'de Çalışma İzni
İngiltere T2 çalışma izni çerçevesinde ise Cos referans numarası, B1 seviyeye sahip olan İngilizce dil bilgisi belgesi, minimum 945 sterlin olan banka hesap verisi, geçerliliği devam eden pasaport, nüfus kayıt örneği, maddi durum belgesi, hem sabıka hem de sicil kaydı, eski dönemlere ait olan seyahat belgeleri hazırlanmalıdır. Konsolosluk ya da aracı kurum üzerinden vizenin alınması mümkündür.
İngiltere Vizesi
İngiltere vizesi alabilmek için başvuru yaparken bazı evrakları tam bir biçimde hazırlamak ve sunmak esastır. Rezervasyon bilgileri, banka hesap dökümü, fotoğraf, pasaport, form, dilekçe, nüfus kayıt örneklerinin fotokopisi, mesleki durumu çok açık bir biçimde gösteren belgeler istenmektedir. Zaman zaman duruma göre mülakatın olduğunu da unutmamak lazım. Bu şekilde İngiltere turistik vize alımı söz konusudur. Özellikle aracı kurum üzerinden işlemlerin yapılması kolaylık sağlar.
İngiltere Vize Ücreti 2023
İngiltere vize ücreti, içerisinde bulunduğumuz 2023 yılı için 495 Dolar olarak belirlenmiştir. Aracı kurum söz konusu olduğunda bu meblağ artar.
İngiltere Vatandaşlık Şartları 2023
İngiltere vatandaşlık şartları 450 gün ülkeyi terk etmemiş olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmaktadır. İngiltere’de vatandaş olabilmek için 1 yıllık vizede ve 90 günlük vizeden daha uzun kalmış olma şartları da bulunmaktadır. 5 yıl süre ile İngiltere’de yaşamış olmak ve temiz sabıka kaydının bulunması şartları yer almaktadır.
İngiltere Oturma İzni 2023
İngiltere oturma izni almanın için bulunduğunuz bölgenin belediyesinden izin kağıdı çıkarmanız gerekmektedir. İngiltere çalışma şartları ve kalma süresi ayrıcalıklarına göre düzenlemeler için vize acentesinden yardım alarak 2023 yılında düzenlenen prosedür üzerinden destek alabilirsiniz.
İngiltere’de Oturma izni Şartları Nelerdir?
İngiltere’de oturma izni şartları, vizenizle birlikte 5 yıl ikamet etme şartlarına uygun başvuru koşullarını kapsamaktadır. Düzenli olarak ikamet edileceğine dair belge, çalışma ve meslek bilgileriyle birlikte verilmektedir. Sınırsız oturma başvurusu yapmak için 5 yıl boyunca bir vize türü altında İngiltere’de düzenli ikamet şartı bulunur.
İngiltere’de Yaşamak İçin Gerekenler Nelerdir?
İngiltere’de yaşamak için 2 biyometrik fotoğraf ve geçerli pasaportunuzun olması gerekmektedir. Vukuatlı nüfus kaydı, göçmenlik başvuruları, önceki pasaportunuzla birlikte oturma izni başvuru şartlarının yerine getirişmiş olması şartı bulunmaktadır.
İngiltere Vatandaşlık Ücreti Nedir?
İngiltere’de vatandaş olabilmek için 1 milyon pounluk yatırım şartları bulunmaktadır. 5 yıllık süreçte düzenlenen şartlar arasında, çalışma koşulları ve aylık gelir miktarına göre ikamet edilen adrese yönelik toplam bedel ile örtüşmesi gerekmektedir.
Almanya Vatandaşlık Şartları 2023 Nedir?
Almanya vatandaşlık şartları için doğum belgesi, 3 aylık maaş dökümü, işsizlik veya mesleki durum belgesi, Evlenme cüzdanı veya nüfus cüzdanı, pasaport ve vize şartlarına dair belgelerin hepsinin düzenlenmiş olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafla birlikte verilmesi gereken belgeler, oturma iznini de kapsamalıdır.
En İyi Vize Danışmanlık Şirketi

Vize danışmanı demek, yurt dışına seyahat etmeyi planlayan birisi için vize işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamasına yardımcı olmak amacıyla çalışan kişidir. En iyi vize danışmanlık şirketi, ülkelerin vize uygulamaları konusunda güncel ve doğru bilgiye sahip olan sürekli araştırma yapan şirkettir.

En iyi vize danışmanlık şirketi İstanbul konsoloslukları ile vize başvuru sahipleri arasında köprü görevi görür. Danışanın gitmek istediği ülke için gerekli belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamak görevini üstlenir.

Yurtdışı vize danışmanlık şirketleri vize başvurusunun reddedilme ihtimalini minimum düzeye kadar indirmelidir. Danışmanlık firması elçilikler ile gerekli yazışmaları yapar ve randevu tarihini alır.

En iyi vize danışmanlık şirketi forum siteleri içerisinde oldukça yoğun şekilde aranır. Özellikle vize almak isteyen ya da göçmenlik başvurusu yapmak isteyen kişiler için hangi evrakların gerektiğini danışana bildirmekle yükümlüdür.

En iyi vize danışmanlık şirketi Ankara büyükelçilikleri ile de gerekli yazışmaları yapar ve süreç hakkında danışanını bilgilendirir. Ayrıca danışman özellikle Schengen vizesi ya da çalışma izni gibi daha özel süreçlere sahip olan konular ile ilgili olarak danışanına gerekli uyarıları yapar ve yönlendirir.

Schengen vizesi danışmanlık hizmeti veren firmalar arasında seçim yaparken danışmanların tecrübeli ve doğru bilgiye sahip olduğundan emin olunmalıdır. Yapılan ufak hatalar neticesinde vize ya da çalışma izni başvurularının reddedilme ihtimali de oldukça yüksek olmaktadır.

İngiltere'ye Nasıl Gidilir 2023?

İngiltere’ye nasıl gidilir 2023 yılı için bu sorunun cevabı seyahat amacınızın ne olduğuna göre değişir. Ülke sınırları içerisine, turist olarak, iş seyahati için, öğrenci olarak ve göçmen olarak giriş yapmanız mümkün. Ancak geliş sebebiniz ne ise, öncesinde bu nedene uygun vize türünü almanız gerekmektedir. Aksi takdirde ülke sınırları içerisine giriş yapamazsınız.

İngiltere’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusunun yanıtı da çalışma vizesi almaktan geçer. İngiltere’deki herhangi bir kurumdan iş teklifi almışsanız ve burada çalışacaksanız öncelikle çalışma vizesi almanız zorunludur. Bu vizeye başvururken, evraklar arasında iş vereninizden gelen bir davet mektubu bulunması şarttır.

İngiltere’ye turist olarak nasıl gidilir sorusunun cevabı ise turistik vize almak olacaktır. Kalmak istediğiniz süre dahilinde, İngiliz hükümetinin belirlediği 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize türlerinden birine başvuruda bulunabilir ve turist vizesi alabilirsiniz.

Vize almanın en kolay yolu ise İngiltere’ye davetiye ile gitmek olacaktır. İster turistik isterseniz de iş amacı ile gidecek olun, bu ülkede ikamet eden bir yakınınız ya da işvereninizin yazdığı davet mektubu ile vizeyi daha kolay bir şekilde alırsınız.

Yolculuk açısından İngiltere’ye nasıl gidilir soranlar için, ülkemizde İngiltere’ye direkt olarak uçuş sağlayan pek çok hava yolu şirketi bulunmaktadır. Bu ülkeye seyahatler hava yolu ile çok daha kolay ve avantajlıdır.

İngiltere’ye nasıl yerleşebilirim sorusu için ise uzun süreli bir vize türüne başvuruda bulunmanız, uzun süreli bir işte çalışmanız ya da evlilik yolu ile yerleşmeniz gibi yöntemler önerilebilir.

Ingiltere ankara anlaşması başvurusu nereye yapılır?
Ankara Anlaşması durumunda da vize başvuruları ile aynı süreç izlenecektir. Yani konsolosluk uygundur.
Ingiltere ankara anlaşması için ne kadar para lazım?
Bu yapacağınız işe bağlı olarak değişmektedir bu nedenle net bir yorum yapılamaz.
Ingiltere vize başvurusu yapılıyor mu?
İngiltere vize başvurularını hafta içi her gün kabul eder ve T.C. vatandaşlarının randevuları ile şahsen başvuru yapmaları esas alınır.
Ingiltere vizesi almak için hesapta ne kadar para olmalı?
1 haftalık seyahate dair en az 7.000 TL’nin üzerinde durulur ve buna bağlı olarak hesap bakiyenizi ayarlamanız gerekir.
Ingiltere vizesi ankarada nereden alınır?
İngiltere Ankara Büyükelçiliği üzerinden vize alabilirsiniz.
Ingiltere vizesi için randevu nasıl alınır?
Ücretsiz olarak yetkili kurumlar üzerinden randevu aşamalarına yer verebilir ve konsolosluk bünyesinde bizzat başvuruya geçebilir.
İngiltere vize başvuruları nereden yapılır?
İngiltere vize başvuruları için iki farklı yöntem kabul edilmiştir ve bunlardan birisi aracı kurumlar iken diğeri ise resmi konsolosluklardır.
İngiltere vize çıkış süresi ne kadardır?
İngiltere vize türüne göre bunun çıkış zamanının farklılık gösterdiğini ifade etmek lazım. Turistik vizeler yaklaşık olarak 15 gün içerisinde hazır olmaktadır.
İngiltere vizesi en fazla kaç aylık?
İngiltere vizesi, 5 yıllık ve 10 yıllık gibi uzun sürelerle verilmektedir. Ülkeye seyahat etmek için en uzun 10 yıl süreli vize alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×