İngiltere Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 - Eraytur
İngiltere Vizesi

İngiltere Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

Bu, 2022 yılı için en ayrıntılı, İngiltere vize başvuru rehberidir. Bu yeni rehber’de adım adım İngiltere vize başvurusu detayları paylaşılacaktır.

 • İngiltere vize randevusu nasıl alınır?
 • İngiltere yenilenen vize ücreti 2022
 • İngiltere yeni online form nasıl doldurulur ve çok daha fazlası.

Hollanda Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022

İngiltere Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2021

 

Birleşik Krallığı oluşturan dört ülkeden biri olan İngiltere, çeşitli sebeplerle çokça ziyaretçi alan adalardan biridir. Statü olarak halen Kraliçeye bağlı olan ülkenin zengin kültürü, tarihi, mimari yapısı ile merak uyandırmaktadır. Ülkeyi ziyaret etmek isteyen kişiler için çeşitli vize seçenekleri sunulmaktadır. Türkiye’den İngiltere’ye seyahatler belli şartlar içermektedir. Bu şartlar verilen zaman içerisinde tamamlanmalıdır.

İngiltere vizesi ne kadar 2021?

İngiltere 6 aylık vize ücreti 128 dolar, 2 yıllık vize ücreti 492 dolar, 5 yıllık vize ücreti 895 dolar, 10 yıllık vize ücreti 1098 dolar olarak belirlenmiştir.

İngiltere vizesi nasıl alınır 2021?

İngiltere vizesi almak için İngiltere vize başvuru formunun doldurulması ve vize randevusu alınması gerekir. Randevu tarihinde vize için gerekli olan tüm belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ve vize ücretini ödemeniz istenir.

İngiltere vizesi kaç günde çıkar 2021?

İngiltere vizesinin çıkma süresi başvuru yapılan vize türüne ve konsolosluğun yoğunluğuna göre değişir. Vize sonuçları ortalama 15 iş günü içerisinde açıklanmaktadır.

İngiltere vizesine sahip olmak için öncelikle bir nedene ihtiyacınız var. Yerine getirilmesi gereken protokolleri ve sürecin nasıl işleyeceği doğrultusunda bilgileri yazının devamında bulacaksınız.

İngiltere Turistik Vizesi

İngiltere Turistik Vizesi

İngiltere turistik vizesine sahip olmak için doğru bilgilere erişim önem arz etmektedir. Vize alamayan insanlar üzerinde yapılan araştırmaya göre kişiler yönlendirmenin yetersiz ve eksik olması sebebiyle vize alamıyorlar. Bu konudan artık mustarip olunmaması için kılavuz incelemeniz yeterli. Kılavuzdan tüm kapsamıyla yararlanmanız halinde gerekli tüm evrakları sorunsuz şekilde edinebilirsiniz.

Tam olarak bir araya gelmeyen evraklarla yapılan başvurular kabul görmemektedir. Vizelerin kişilere verilmesi için yetki İngiltere Konsolosluğu’nda bulunmaktadır.

Birleşik Krallık devleti Avrupa Birliği mensubu değildir. Bu nedenle İngiltere vizesi, Schengen vizesi kapsamı içinde bulunmuyor. İngiltere seyahatinin sonrasında Schengen Bölgesi ülkelere gidilmesi amaçlanıyor ise ayrıca Schengen vizesine başvuru yapılmalıdır.

İngiltere Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vizenin onaylanması için evraklarının doğruluğunun yanı sıra en önemli unsurlardan biri vize türünün doğru belirlenmesidir. Vizenin onaylanması için iş pozisyonunuz, çalışma durumunuz veya öğrenci olunması hazırlanacak evraklarda değişiklikler yaratacaktır. İngiltere turistik vizesi için, pasaport türünüz diplomatik pasaport olmadığı takdirde Genel Ziyaretçi Vizesinin edinilmesi gereklidir. Diplomatların seyahatleri, 180 gün içerisinde 90 günün aşılmadığı durumlarda vize işlemlerine tabi tutulmazlar.

Vize işlemleri için başvuru evraklarının yanı sıra fotokopilerinin de konulması önem teşkil eder. İngiltere vize memurlarınca anlaşılması açısından bazı belgelerin İngilizce tercümeleri ile teslim edilmesi gerekmektedir. Tercümesi yapılmış evraklarda tercümanın ismi, iletişim adresi ve aslı gibidir şerhinin bulunması önem arz eder. Bununla birlikte tercümanın imzası ve tarihi de yer almalıdır. Gerekli evrakların listesi şu şekildedir:

İngiltere Vizesi İçin Ortak Evraklar

İngiltere Vizesi İçin Ortak Evraklar

 • Pasaport (seyahat sonrası 6 ay geçerli)
 • Varsa önceki pasaportlar
 • Nüfus Cüzdanı fotokopisi
 • 2 adet 3,5-4,5 cm boyutunda biyometrik fotoğraf
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile ve adres bilgileri olmalı)
 • Konaklama Belgesi
 • Araç rezervasyonu
 • Vize talep dilekçesi (antetli kâğıda, İngilizce, konsolosluğa hitaben, kaşeli ıslak imzalı)
 • Vize ücretinin ödeme dekontu
 • 12 yaşını doldurmuş bireyler için biyometrik veri kaydı (parmak izi, yüz fotoğrafı)

İngiltere Genel Ziyaretçi Vize başvurusu için kişisel biyometrik bilgilerin (parmak izi ve yüz fotoğrafı) ibrazı gereklidir. İngiltere Vize Başvuru Merkezinde yapılacak bu işlemde dijital parmak izi ve fotoğraf çekimi işlemler yapılmaktadır.

Ortak hazırlanacak belgelere ek olarak;

Çalışanlar/Şirket Sahiplerince Eklenecek Evraklar

 • İngilizce faaliyet belgesi, imza sirküleri, sicil gazete, vergi levhası fotokopileri
 • Şirket sahipleri SGK 4B Hizmet dökümü (SGK ıslak imza ya da e-devletten barkodlu)
 • Çalışanlar SGK İşe Giriş bildirgesi (SGK ıslak imza ya da e-devletten barkodlu), maaş bordrosu (son 3 ay)
 • Vadesiz banka hesap dökümü (son 3 ay içinde alınmış ve en az 7.000 TL bakiyeli, banka yetkili memuru imzalı, kaşeli, banka sirküleri ile verilmelidir.)

Kamu Çalışanlarınca Eklenecek Evraklar

 • Çalışma belgesi (bağlı olduğu kurumca kaşeli ıslak imzalı)
 • İzin belgesi (bağlı olduğu kurumca kaşeli ıslak imzalı)
 • Görev kimlik kartı (onaylı, arkalı önlü fotokopisi)
 • Maaş bordrosu (son ay 3, imzalı kaşeli)
 • Vize başvuru sahibinin vadesiz banka hesap özeti (son 3 aya ait ve minimum 7.000 TL bakiyesi olan, bankadan imzalı, kaşeli, banka sirküleri ile vize başvuru dosyasına eklenmelidir.)
 • Ek gelirler (araç ruhsatı, tapu vs fotokopileri)

Emekliler Tarafından Eklenecek Belgeler

 • Emeklilik kartı fotokopisi (emeklilik tescil kaydı fotokopisi e-devletten alınabilir)
 • Banka hesap cüzdanları (son 3 ay, imzalı, kaşeli, banka yetkilisinin imza sirkülerinin fotokopisi ile)
 • İngiltere vize talebinde bulunan kişinin vadesiz banka hesap özeti (son 3 ayı içermelidir ve en az 7.000 TL bakiye olmalıdır, banka yetkili memuru tarafından imzalı, kaşeli, banka sirküleri ile verilmelidir.)
 • Ek gelirler (araç ruhsatı, tapu vs fotokopileri)
 • Ev Hanımları Tarafından Eklenecek Belgeler
 • Evlilik cüzdanı (evli ise)
 • Ek gelirler (araç ruhsatı, tapu vs fotokopileri)
 • Sponsor bilgileri (finansal ve mesleki belgeler)

Öğrenciler Tarafından Eklenecek Belgeler

 • Öğrenci belgesi
 • Muvafakatname (yasal ebeveyn ya da vasi izni)
 • Sponsor bilgileri (finansal ve mesleki belgeler)

İngiltere Konsolosluğu’nca gerek görüldüğünde ek belge istemi yapabilirler.

Sponsorlar konsolosluğa hitaben tüm masrafları karşılayacağına dair İngilizce, imzalı, kaşeli yazılmış vize talep dilekçesi yazmalıdır. Çalışma durumlarına göre SGK dökümlerini, çalışılan yerin bilgilerini içeren dilekçe, maaş bordrolarını, faaliyet belgelerini hazırlamaları gerekir. Ayrıca vadesiz banka hesap dökümleri, ek gelirlerini belgelemeleri gerekir.

İngiltere vizesi için yeni yılda belirlenen evrak listesine https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-evraklari/ adresinden ulaşabilirsiniz.

İngiltere Turistik Vize Ücreti

İngiltere Turistik Vize Ücreti

Fiyatlar yıllar içinde değişiklik gösterebilmektedir. Genel olarak 2020 turistik vize ücretleri şekildedir.

 • Vize Başvuru Harç Ücreti (6 aylık) 128- 135 USD
 • Vize Başvuru Harç Ücreti (2 yıllık) 486 USD
 • Vize Başvuru Harç Ücreti (5 yıllık) 885 USD
 • Vize Başvuru Harç Ücreti (10 yıllık) 1110 USD
İngiltere vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İngiltere Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

İngiltere Turistik Vize Kaç Günde Çıkar?

Eğer bilgilerinizde eksiklik veya yanlışlık yok ise başvuru tarihinden itibaren 3 haftayla 12 hafta arasında tamamlanabilmektedir. Öncelikli İngiltere vize hizmeti ile 5 iş günü ve süper öncelikli vize hizmeti ile 24 saat içerisinde ek hizmet bedelleriyle vize sonuçlanabilmektedir. Sadece İstanbul İngiltere Vize Başvuru Merkezi’nde yararlanılabilecek bir hizmet türüdür.

İngiltere Turistik Vize Formu

İngiltere Turistik Vize Formu

Bu form İngiltere konsolosluğu tarafından hazırlanmıştır. Online işlemler vasıtasıyla İngilizce doldurulan formun çıktısı diğer vize evraklarına eklenmelidir. Bu formun eksikliği sebebiyle başvurunuz kabul edilmez. Bilgilerin tam ve hatasız şekilde doldurmanız gerekir. Aksi halde başvurunun onaylanma ihtimali düşecektir.

İngiltere Turistik Vize Dilekçe Örneği

İngiltere Turistik Vize Dilekçe Örneği

Konsolosluğa ithafen yazılan bir yazı olduğundan A4 kâğıda, resmi bir dil ile yazılmalıdır ve ayrıca ıslak imza bulunmalıdır. Okunaklı, özenli bir şekilde el yazısı ya da bilgisayar çıktısı olabilir.

Sunacağınız evraklarınızla dilekçeniz doğru orantılı olmalıdır. Ülkeye ne amaçla gitmek istediğinizi yazmalısınız. Ülkenizden ayrılma ve geri dönme sebeplerinizi de açıkça belirtmeniz gerekir.

Turistik amaçlarla çıkılan yurtdışı seyahatlerinde para amacı güden işlerde çalışamayacağınız için oradaki masraflarınızı nasıl karşılayacağınızı açıklamalısınız. Orada bulunurken neler yapacağınızı belirlemeniz gerekir.

İngiltere kişiye özel dilekçeler ve güncellenmiş formlar için https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-formu-ve-dilekce/ bağlantısına ziyaret ediniz.

İngiltere Vize

Özellikle pandemi dönemi nedeniyle İngiltere vizesi hakkında merak edilen çok fazla şey vardır.

Bunlardan ilki İngiltere vize başvurusu ile ilgilidir. Covid-19 kapsamında bir süre öncesine kadar kısıtlamalar bulunan başvurular konusunda artık böyle bir durum yok. Yani başvurularınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Bu aynı zamanda İngiltere vize başvurusu ne zaman başlıyor sorusunun da cevabıdır. Ancak bu konuda pandemi nedeniyle başvuruların reddedilip reddedilmeyeceği de gündeme gelmeye başladı. Bu konuda kesin bir açıklama yapmak doğru değildir. Çünkü İngiltere vize başvurunuzun reddi farklı bir sebep de olabilir.

Bu sebepler arasında en yaygın görüleni ise evraklar içerisinde görülen eksikliklerdir. Bu yüzden özellikle İngiltere vize başvuru formu evrağını doldururken son derece dikkatli olmalısınız. Çünkü usule uygun doldurulmayan evraklar geçersiz kabul edilecektir. Bu da vize başvurunuzun reddedilmesi anlamına gelir.

Vize başvuru evrağı ya da diğer belgeler konusunda aklınıza takılanlar için İngiltere vize danışmanlık hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Sizlerden istenen tüm evraklar tamamlandıktan ve hazırlandıktan sonra başvurularınızı, İngiltere Başkonsolosluğu’nun yetkilendirdiği İngiltere başvuru merkezi kurumlarına iletmeniz gerekmektedir. Evraklarınızın kontrolü gerçekleştikten sonra karar konusunda yetki sahibi olan kurum ise İngiltere Başkonsolosluğu olacaktır.

Son olarak İngiltere vizesi açık mı sorusunun yanıtını merak edenler için hem başvuruların hem de vize alımının açık olduğunu belirtebiliriz. Ancak değişen pandemi şartları ile bu konuda farklı kararlar alınabileceği unutulmamalıdır.

İngiltere Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Turistik vize evraklarıyla benzerlik gösterir. Ticari ilişkiler kapsamında istenen belgeler:

 • Pasaport (seyahat sonrası 6 ay geçerli)
 • Kimlik fotokopisi
 • 2 adet 3,5-4,5 cm boyutunda biyometrik fotoğraf
 • Biyometrik veri kaydı (parmak izi)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri olmalı)
 • Vize talep dilekçesi (antetli kâğıda, İngilizce, konsolosluğa hitaben, kaşeli ıslak imzalı)
 • Ticari davetiye (gönderen kişinin pasaport ve kimlik bilgileri olmalı)
 • Güncel şirket evrakları (İngilizce faaliyet belgesi, sicil gazete, vergi levhası, imza sirküleri fotokopileri)
 • SGK 4B hizmet dökümü (SGK ıslak imza ya da e-devletten barkodlu)
 • İngiltere gezisine gidecek kişinin banka hesap özeti (vadesiz hesabın son 3 ayı içeren hesap dökümü verilmelidir, hesapta en az 7.000 TL bakiye bulunmalıdır, bankanın memuru tarafından imzalı, kaşeli, banka sirküleri ile düzenlenmelidir.)
 • Çalışanlar için SGK İşe Giriş bildirgesi, maaş bordrosu (3 aylık, imzalı, kaşeli)

Ticari vize davetiyesi, ticari olarak İngiltere’ye gitmek için ihtiyaçtır. Kişiler ya da kurumlarca hazırlanmalıdır. Ticari olarak seyahat edecek kişinin kişisel, iş, seyahat bilgileri ve sponsorlar belirtilmelidir. İmzalı ve kaşeli olmalıdır. Fuar, organizasyon ve sergi gibi etkinlikler için, etkinliğe davetiye, giriş bileti veya giriş kartı dokümanlar bulunmalıdır.

Ticari Vize Ücreti

Ticari Vize Ücreti

Ticari vize en fazla 6 aylık olduğundan ödenecek tutar 129 USD’dir.

Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Standart ticari vize 15- 21 iş günü aralığında sürmektedir. Ticari vize konaklama hakkı en fazla 6 aydır. İş aciliyetlerine göre özel hizmetler mevcuttur. Konsolosluklar tarafından verilen hizmetlerdir.

 • (Priority Visa): 4-5 günlük bekleme süresi olmaktadır. Ekstra hizmet bedeli ödeyerek Ankara, İzmir ve İstanbul şehirlerinde erişilebilecek hizmettir.
 • (Super Priority Visa): İstanbul, İzmir ve Ankara’dan yapılabilmektedir. 24 saat içinde vize başvurusu sonuçlanmaktadır.
 • Walk-in Hizmeti: Vize randevusu almaksızın istenilen zamanda işlemler yapılabilmektedir.
 • Mobil Parmak izi
 • Pass Back Hizmeti

Ticari Vize Formu

Ticari Vize Formu

 

İngiltere konsolosluğu tarafından hazırlanan form, online işlemler vasıtasıyla İngilizce doldurulur. Formun çıktısı diğer vize evraklarına eklenmelidir. Bu formun eksikliği sebebiyle başvurunuz kabul edilmez. Bilgilerin tam ve hatasız şekilde doldurmanız gerekir. Aksi halde başvurunun onaylanma ihtimali düşecektir.

İngiltere Ticari Vize Dilekçe Örneği

İngiltere Ticari Vize Dilekçe Örneği

Konsolosluğa ithafen yazılan bir yazı olduğundan A4 kâğıda, resmi bir dil ile yazılmalıdır ve ayrıca ıslak imza bulunmalıdır. Okunaklı, özenli bir şekilde el yazısı ya da bilgisayar çıktısı olabilir. İş seyahatiniz ne amaç güttüğünü, gidip gelinecek zamanın beyanı gibi seyahatinizi açıklanmasını kapsar. Dilekçeniz evraklarınızı destekler nitelikte olmalıdır.

İngiltere Aile Ziyareti Vize İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Ziyareti Vize İçin Gerekli Evraklar

Birleşik Krallık’ta bulunan akrabaları görmek için gerçekleştirilecek seyahat türüdür. Kısa süreli seyahat türünde olan aile ziyareti vizesi en fazla 6 ay ile sınırlıdır. 6 ay sonunda çıkış yapılmak zorundadır. Bu vize için gerekli evrak listesi şu şekildedir.

 • Pasaport (seyahat sonrası 6 ay geçerli)
 • 2 adet 3,5-4,5 cm boyutunda biyometrik fotoğraf
 • Kimlik fotokopisi
 • Biyometrik veri kaydı (parmak izi)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri olmalı)
 • Vize talep dilekçesi (antetli kâğıda, İngilizce, konsolosluğa hitaben, kaşeli ıslak imzalı)
 • Davetiye
 • Uçak Rezervasyonları (gidiş-dönüş)
 • Banka hesap dökümü
 • Vize başvuru sahibinin vadesiz banka hesap dökümü hazırlanmalıdır. (son 3 ayı kapsayan ve en az 7.000 TL bakiyeli, yetili banka görevlisinin imzası ile kaşeli olarak, banka sirküleri ile)

Öncesinde alınmış randevu gün ve saatinde başvuru merkezine gitmelisiniz. Burada parmak izi ve biyometrik fotoğraf çekimi işlemleri yapılmaktadır. Yeni doğmuş her birey için gerekli bir prosedürdür.

İngiltere Aile Ziyareti Vize Ücreti

İngiltere Aile Ziyareti Vize Ücreti

İngiltere aile ziyareti vize ücreti en fazla 6 aylık olduğundan ödenecek tutar 120- 129 USD’dir.

İngiltere Aile Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar

İngiltere Aile Ziyareti Vize Kaç Günde Çıkar

Aile Ziyareti Vizesi 15 iş günü ile sonuçlanmaktadır. Türkiye’nin ve İngiltere’nin resmî tatillerine denk gelmesi durumun uzayabilmektedir. Öncelikli vize hizmeti servisinden 

Yararlanılıyorsa 3-5 iş günü, Süper öncelikli vize hizmetinden yararlanılıyorsa 24 saat içinde sonuçlanabilmektedir. Bu hizmetlere erişim İstanbul’dan ve ek hizmet bedelleri ile yapılmaktadır.

İngiltere Aile Ziyareti Vize Formu

İngiltere Aile Ziyareti Vize Formu

Aile ziyareti formu konsolosluğa hitaben İngilizce ve resmi dil ile yazılması gereken bir formdur. Online olarak başvurulan bu formun doldurulup çıktısı gerekli diğer belgelere eklenir.

İngiltere Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

İngiltere Aile Ziyareti Vize Dilekçe Örneği

Konsolosluğa ithafen yazılan bir yazı olduğundan A4 kâğıda, resmi bir dil ile yazılmalıdır ve ayrıca ıslak imza bulunmalıdır. Okunaklı, özenli bir şekilde el yazısı ya da bilgisayar çıktısı olabilir. Aile ziyaretini kime yapacağınız, gidip gelinecek zamanın beyanı gibi seyahatinizi açıklanmasını kapsar. Dilekçeniz evraklarınızı destekler nitelikte olmalıdır.

İngiltere Aile Ziyareti Davetiye Örneği

İngiltere Aile Ziyareti Davetiye Örneği

Bu davetiyeyi ziyaretinde bulunacağınız kişilerden talep etmelisiniz. Davetiyenin belli bir formu yoktur. Ama mutlaka olması gereken bazı bilgiler bulunuyor. Davet eden kişinin kişisel adresi ve iletişim bilgileri yer almalı ve imzalı olmalıdır. Orijinal davetiye ya da çıktısı kullanılabilir.

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi

Aile birleşimi talebi, çekirdek aileyi bir araya getirmeyi kapsar. Aile bireylerinin biri yurt dışında ve diğer bireyler yurt dışında yaşayan ferdin yanında yaşamak istiyorsa yapılacak taleptir. Bu istek aile birleşim sürecinin başlangıcıdır. Yapılacak talep konsolosluğa ithafen istenmektedir. Bu süreç için işleyecek prosedür ve gerekli evrak listesini yazının devamında bulabilirsiniz.

İngiltere Aile Birleşimi Vize İçin Gerekli Evraklar

İngiltere Aile Birleşimi Vize İçin Gerekli Evraklar

 • VAF4 İngiltere Aile birleşimi vizesi başvuru formu
 • Geçerli pasaport
 • Varsa eski pasaportların aslı
 • 2 adet 3,5-4,5 cm boyutunda biyometrik fotoğraf
 • Biyometrik veri kaydı (parmak izi)
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (aile ve adres bilgileri olmalı)
 • Evlilik Cüzdanı
 • Geçmişte yapılan evlilik varsa bunun bitişinin kanıtı belgeler
 • Tüberküloz testi (T.C. vatandaşları için gereklilik yoktur)
 • İngiltere oturma izni
 • Güncel öğretim ve çalışma durumunu gösteren belgeler (iş yeri ya da öğrenci belgesi)
 • A1 seviye İngilizce sınav belgesi

İngiltere’deki eşten istenen belgeler;

 • Banka hesap dökümü (son 6 ay)
 • Birikim gösteren belgeler
 • Banka hesabı (tarih ve güncel bakiye)
 • Maaş bordrosu (son 6 ay)
 • Ödenen vergiler
 • Gelir dökümü
 • İş yeri sahibiyse ticari işletme hesap dökümü
 • Varsa kira geliri
 • Orada evliliğinizi, geçiminizi kanıtlar nitelikte tüm evrakları ekleyebilirsiniz.

Yaşanacak ev detaylarını bulunduran belgeler;

 • Evlilik belgeleri
 • Eşlerin doğum belgeleri
 • Var ise boşanma belgeleri
 • Nişan, nikah gibi günleri belgeler ve fotoğraflar
 • Eşlerin görüşme kayıtları

İngiltere Aile Birleşimi Vize Ücreti

İngiltere Aile Birleşimi Vize Ücreti

Yıllar içerisinde farklılık gösterecek olsa da vize harçları şu şekildedir.

 • İngiltere aile genel aile birleşimi vizeleri 2057 USD
 • Yerleşim vizesi 4390 USD
 • Geri Dönüş vizesi 697 USD

Ücretler kura göre farklılık gösterecek olsa da ortalama fiyatlardır.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Kaç Günde Çıkar;

İngiltere aile birleşimi başvuru sonuçları 1,5- 3 ay arasında değişiklik seyretmektedir.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Formu;

Aile birleşimi vize formu konsolosluğa hitaben İngilizce ve resmi dil ile yazılması gereken bir formdur. Online olarak başvurulan bu formun doldurulup çıktısı gerekli diğer belgelere eklenir.

İngiltere Aile Birleşimi Vize Dilekçe Örneği;

Konsolosluğa ithafen yazılır. A4 kâğıda, İngilizce, resmi bir dil ile yazılmalıdır ve ayrıca ıslak imza bulunmalıdır. Okunaklı, özenli bir şekilde el yazısı ya da bilgisayar çıktısı olabilir. Aile birleşimi yapacak kişinin ve aile birleşimi yapılacak kişini tüm bilgilerinin açıklanmasını kapsar. Dilekçeniz evraklarınızı destekler nitelikte olmalıdır.

İngiltere Aile Birleşimi Dil Şartı Var Mıdır?

İngiltere Aile Birleşimi Dil Şartı Var Mıdır?

Konsolosluktan onaylı İngilizce A1 dil seviyesinde zorunluğu bulunur. Bunun için kursa katılım sağlanabilir. İELTS sınav sonucu dil seviyesini kanıtlar niteliktedir ve en az A1 derecesine ulaşmanız gerekir.

İngiltere aile birleşimi değişen ve güncellenen şartlar https://www.eraytur.com/ingiltere-aile-birlesimi-vizesi/ adresinde paylaşılmıştır.

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere turist vizesi pandemi dönemindeki kısıtlamalar nedeniyle en çok merak edilen konular arasına girdi. Ancak bir süredir bu ve diğer vize türlerinin açık olduğunu, bunu bilmeyenler için belirtelim.

Bu önemli bilgiyi verdikten sonra İngiltere vize ücretleri konusunda sıkça merak edilen soruları yanıtlamaya başlayalım. Bunlardan ilki turist vizesi ücreti ile alakalı olacaktır.

Daha önce İngiltere turist vize ücreti 2020 yılında 128 UD olarak belirtilmişti. Ancak bu sadece 6 aylık bir vize süreci için geçerli olan ücretti.

İngiltere turist vize ücreti 2021 yılı için ise 135 USD olarak belirlenmiştir. Bu da 6 aylık vize sürecini içeren bir fiyatlandırma olup; 2 yıllık turistik vize ücreti de 492 USD’ye yükselmiştir. 10 yıllık vize ücreti 1098 USD’dir.

Vize ücretleri açısından İngiltere’ye gitmek için ne kadar para gerekir sorusunun yanıtı olarak yukarı verdiğimiz ücret listesinin geçerli olduğunu söyleyebiliriz.

Öğrencilerin en çok merak ettiği konular da haliyle İngiltere öğrenci vizesi ücreti olacaktır. Ülkenin öğrenci vizesi için belirlediği tutar 6 aylık vize süresi dikkati alındığında 135 USD’ dir. Uzun süreli vizelerde bu fiyatta değişiklikler olacaktır.

İngiltere öğrenci vizesi ne zaman çıkar sorusunun cevabı da 15 ila 20 iş günü aralığında belli olmaktadır. Ayrıntılar, merak ettiğiniz sorular ve danışmanlık hizmeti gibi konulardan yararlanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. 

İngiltere Aile Birleşimi Vizesi Yorumları

İngiltere aile birleşimi vizesi hakkında en çok merak edilenleri sizler için derledik. İlk olarak bu vizenin; İngiltere’de yaşayan eş ya da çocukların yanında ikamet etmek isteyen kişilerin başvurduğu vize türü olduğunu söylemekle işe başlayalım.

İngiltere aile birleşimi vizesi yorumları arasında sıkça sorulan soruları yanıtlamaya devam edelim. Bunlardan bir diğeri de bu vizenin toplamda kaç gün ikamet izni verdiğidir. Bu vize ile silere verilen ikamet izni 6 ay ila 1 yıl arasında olacaktır. Buna konsolosluk karar vermektedir.

İngiltere aile birleşimi vizesi 2021 yılında halen verilmeye devam ediyor ancak pandemi dolayısıyla ülkeye seyahat açısından bazı kısıtlamaların söz konusu olduüunu belirtebiliriz.

İngiltere aile birleşimi vizesi için gerekli olan evraklar 2020 yılında;

 • Pasaport
 • Kimlik kartı fotokopisi
 • Güncel sabıka kaydı
 • Maaş bordrosu
 • Son üç aya ait banka hesap dökümleri
 • Biyometrik fotoğraf
 • Evliliği kanıtlayan evlilik belgesi
 • İngiltere’de yaşayan eşin kimlik bilgileri, gelir bilgileri
 • İngiltere’de beraber ikamet edilecek olan evin tapu ya da kira sözleşmesi fotokopisi

şeklinde belirtilmiştir. Ancak sizlerden ek evraklar talep edilmesi de mümkün olabilmektedir.

İngiltere aile birleşimi vizesi ne kadar sürede çıkar sorusu için ise verilen zaman aralığı 12 hafta olarak belirtilmiştir.

Ayrıca İngiltere aile birleşimi vize ücreti de 2285 dolar olarak açıklanmıştır.

İngiltere işçi vizesi almak isteyen kişilerin ise çalışma vizesi türüne başvuruda bulunması ve uzun süreli kalma için oturum izni alması gerekmektedir.

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere’de yapılacak ticari, turistik, aile ziyareti ve aile birleşimi gibi nedenlerle vizeye ihtiyaç duyulabilir. Online ödeme imkanları tanınmaktadır.

Alınacak vize ücretleri nedenlere göre değişiklik gösterecektir. Kur ve yıllara göre ücret değişiklikleri bulunmaktadır.

 • Turistik Vize Başvuru Harç Ücreti (6 aylık) 128- 135 USD
 • Vize Başvuru Harç Ücreti (2 yıllık) 486 USD
 • Vize Başvuru Harç Ücreti (5 yıllık) 885 USD
 • Vize Başvuru Harç Ücreti (10 yıllık) 1110 USD
 • Ticari Vize Başvuru Harç Ücreti 129 USD
 • Aile Ziyareti Başvuru Harç Ücreti 120- 129 USD’dir
 • Aile Birleşimi Vize Başvuru Harç Ücretleri
 • Genel Aile Birleşimi 2057 USD
 • Yerleşim Vizesi 4390 USD
 • Geri Dönüş Vizesi 697 USD

İngiltere Vize Danışmanlık Ücretleri

İngiltere Vize Danışmanlık Ücretleri

Danışmanlık hizmetleri alarak vize alma sürecinizi hızlandırabilmektesiniz. Danışmanlık ücretlerine vize sürecinizi en kolay hale getirilmesi için hizmet verilir. Danışmalık ücretleri şu şekildedir:

 • 6 Aylık Vize başvurusu 90 USD
 • 2 yıllık vize başvurusu 125 USD
 • 5 yıllık vize başvurusu 174 USD
 • 10 yıllık vize başvurusu 296 USD

Ön başvuru yapmanız halinde danışmalık ücreti 100 TL ödemeniz gerekir.

İngiltere 0-6 Yaş ve 6-12 Yaş Aralığındaki Çocuklar İçin Vize Ücretleri;

Vize kategorisine ve süresine göre bu ücretlendirme değişiklik gösterecektir. Çocukların yaşına bakılmaksızın İngiltere vize başvuru işlemleri yetişkinler ile aynı ücret talep edilmektedir.

İngiltere vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

İngiltere Vizesi Önemli Notlar 2021

İngiltere Vizesi Önemli Notlar

Brexit sonrası Avrupa Birliği’nden çıkan İngiltere’ye gitmek için İngiltere vizesi alınması ve vize için gerekli şartların ve belgelerin sağlanması gerekmektedir.

Zengin kültürü ve tarihi birikimi ile dikkat çeken İngiltere, özellikle de dil okulları ve üniversite eğitimi ile birçok kişinin gözdesidir. Genelde İngiltere vizesi almanın zor olacağına dair yanlış bir kanır söz konusudur.

 Ancak hazırlığınızı eksiksiz bir şekilde yaptığınızda; konsolosluğun talep ettiği bilgi ve belgeleri tam bir şekilde sunduğunuzda onay almanız çok kolaydır. Eğer ilk başvurunuz olacaksa profesyonel bir destek almanız fayda sağlayabilir. Bunun için vize danışmanlık firmalarından yararlanabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Genel Bilgi

İngiltere Vizesi Genel Bilgi

Önceden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahipleri İngiltere’ye vizesiz seyahat edebiliyorlardı. Ancak artık bu pasaport sahipleri de bordo pasaport sahipleri gibi İngiltere vizesi nasıl alınır öğrendikten sonra başvuru yapmalılar.

Schengen kadar avantajlı olmasa da aldığınız vizenizle tüm Birleşik Krallık ülkelerini gezebilirsiniz. Bu ülkeler başta İngiltere olmak üzere Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’yı da kapsamaktadır.

Konsolosluk vize başvurusunun olumlu ya da olumsuz sonuçlanabileceğine dair karar verebilecek tek yetkili kurumdur.

Ancak başvurunuzu bir İngiltere vizesi danışmanlık firması ile yaparak şansınızı artırabilirsiniz. İngiltere’ye gidecek olanlar için direkt konsolosluğa başvuru söz konusu değildir. Bu yüzden de başvurular konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan TLS Contact aracılığıyla yapılır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

Belli başlı şartları sağladığınız takdirde vizenizi sorunsuz bir şekilde alabilirsiniz. Bunun için de öncelikle konsolosluk tarafından talep edilen bilgi ve belgelere bakmalısınız. Her ne kadar İngiltere vizesi ekşi sözlük yazarları tarafından da sürekli gündeme getirilse de resmi bilgilerin sürekli güncellenebileceğini unutmamalısınız. Bu yüzden en doğru bilgi için daima konsolosluk ve büyükelçilik resmi web sitelerini kullanmalısınız. Ayrıca vizenizin kaç günde sonuçlanacağını da göz önünde bulundurarak seyahat tarihinizden yeterli bir süre önce başvurunuzu yapmalısınız.

İngiltere’den Vize Almak İçin Şartlar

İngiltere’den Vize Almak İçin Şartlar

Başvurunuzun olumlu sonuçlanma şansını artırmak istiyorsanız konsolosluk tarafından aranan şartlara haiz olmanız son derece önemlidir. Başvurunuz ya da vize türünüz şartlarla uyuşmuyorsa direkt olarak ret yiyebilirsiniz.

Böyle bir durum sonraki başvurularınızı etkileyeceği gibi motivasyonunuzu da kıracaktır. Bu yüzden hata payı bırakmayıp İngiltere vizesi için gerekli evraklar düzgün bir şekilde hazırlanmalıdır. Hazırlık aşaması için tereddütleriniz varsa profesyonel hizmet desteği almanız önerilir.

Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanız ya da yabancı uyrukluysanız da Türkiye’de yasal oturma iznine sahip olmanız gerekir. Sizi Türkiye’ye bağlayan değerler konsolosluk tarafından ayrıca irdelenir.

 Bu değerler arasında örgün eğitim görmeniz yani öğrenciliğiniz; güçlü aile bağlarınız ya da işiniz olabilir. Bunlardan herhangi birine sahip olmanız halinde bu durumu belgelerle kanıtlamanız gerekecektir.

Çalışma hayatına yeni atılmışsanız İngiltere vizesi başvurusu için acele etmemeniz gerekir. Yalnızca birkaç aydır çalışıyor olmanız şüpheli olarak görülecektir. Ülkenizde belli bir düzen kurduğunuzu ve işinize bağlı olduğunuzu göstermeniz için en azından 1 yıldır çalışıyor olmanız gerekmektedir. Böylece onay alma şansınız da doğrudan yükselecektir.

Gelir durumunuz ne olursa olsun bunu belgelerle net bir şekilde sunmanız gerekmektedir. Öğrenciyseniz düzenli burs ya da öğrenim kredisi geliriniz olabilir; ev hanımlarının kira geliri olabilir; çalışanların ek geliri bulunabilir.

Tüm durumlar belgelerle kanıtlandığı müddetçe İngiltere Konsolosluğu seyahat masraflarınızı karşılayabileceğinize ikna olacaktır. Ayrıca düzenli işi olmayan ev hanımları ve öğrenciler, kendilerine sponsor olan bir kişinin gelir belgeleri ile de başvuruda bulunabilirler.

İngiltere vizesi başvurusu online vize başvuru formu doldurularak yapılır. Konsolosluğun resmi web sitesinde bulunan formun yanlışsız ve eksiksiz olarak doldurulması önemlidir.

Ayrıca formun yanı sıra istenen diğer belgeleri de online sisteme istenildiği şekilde yüklemeniz gerekir. Bu form, randevuya gitmeden önce doldurulmalıdır. Form İngilizce olduğu için yeterli dil düzeyine sahip olmanız ya da formu doldururken yetkin bir kişiden yardım almanız önerilir. Formu doğru bir şekilde doldurup doldurmadığınızdan emin değilseniz randevunuza 30 – 60 dakika erken giderek profesyonel vize danışmanından yardım alabilirsiniz.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öncelikle Birleşik Krallık’ta kalış amacınıza ve kalacağınız süreye uygun vize türünü belirlemelisiniz. Her bir kategori için şartlar ve istenen belgeler değişiklik gösterdiği için başlangıçta doğru bir şekilde karar vermeniz önemlidir.

Doğru kategoriye karar verip istenen evrakları tamamladıktan sonra bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

Konsolosluk resmi web sitesinde bulunan online vize başvuru formunu doldurup vizenin ücretini online olarak ödemelisiniz. Sonrasında randevunuzu alabilirsiniz. Online ödeme yaparken hem vize harç ücreti hem de vize randevu ücreti ödenmektedir. 

İngiltere vizesi ücreti 2020 yılı için 130 ila 476 dolar arasında değişmektedir. Bu yüzden bu hususa dikkat etmelisiniz. İngiltere vizesi için randevu nasıl alınır merak edenler için resmi site üzerinden gerekli yönlendirmeler yapılmaktadır. Burada dikkat etmeniz gereken nokta size uygun gün ve saate randevu almaktır.

Ayrıca ek bir hizmet satın alıp almayacağınıza da karar vermelisiniz. Örneğin pasaportunuzu gidip teslim almak yerine kurye ile evinize getirtmek isterseniz bu, ek hizmet kapsamına girmektedir.

Bunun için de ücret ödemeniz gerekir. İngiltere vize sorgulama sayfasından uygun randevu saatlerini görüntüleyerek seçiminizi yapabilirsiniz. Seçtiğiniz gün ve saatte randevu merkezinde olmalısınız.

Eğer randevunuza gidemeyecekseniz İngiltere vize randevu değiştirme hakkınızı kullanarak randevunuzu daha ileri bir tarihe ertelemelisiniz.

Profesyonel çalışan tüm belgelerinizi ve vize başvuru formunuzu dikkatle inceleyecektir. Herhangi bir bilgi uyuşmazlığı olması durumunda sizden yeni belge talep edecektir.

Belgelerinizde eksik ya da hata mevcut değilse İngiltere vizesi gerekli evraklar teslim edildiğinde başvuru süreciniz başlamış olur. Başvuru yapan hemen herkes İngiltere vizesi kaç günde çıkar sorusunu sormaya başlayacaktır. Başvurunun sonuçlanma süresi yoğunluğa göre değişse de pasaportunuz genelde randevunuzdan 21 gün sonra TLS Contact başvuru merkezine teslim edilir.

İngiltere Vize Türleri

İngiltere Vize Türleri

Farklı kategoriler arasındaki ayrımı doğru bir şekilde yapmak hangi kategori için başvuruda bulunmanız gerektiğini daha iyi anlamanızı sağlayacaktır. Gidiş amacına bağlı olarak birçok İngiltere vizesi türü bulunmaktadır. Seçtiğiniz vizenin seyahat amacınıza uygun olması gereklidir. Böylece konsolosluğun sizden talep edeceği bilgi ve evrakları da daha doğru bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Farklı vize kategorileri şunlardır:

 • Aile, akraba ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Eğitim, öğrenci değişim programı ve Erasmus vizesi
 • İş, ticaret ve fuar vizesi
 • Kültürel ve sportif etkinlik vizesi
 • Öğrenci gezisi vizesi
 • Sağlık ve tedavi amaçlı vize
 • UK standart turist vizesi

En çok tercih edilen İngiltere vizesi türlerinden biri standart turist vizesidir. Bu vizeyle yeni yerler keşfedebilir, müze ve ören yerlerini gezebilir, yeni insanlarla tanışabilir ve alışveriş yapabilirsiniz.

Amacınız gezmek, tatil yapmak, sosyalleşmek ya da bir şeyler satın almaksa bu vizeye başvurmalısınız. Genelde ilk kez başvuruda bulunacak olan kişiler başvurularının sonucunu garantilemek için tur paketleri satın alırlar.

Ancak bir paket satın almak konsolosluğun başvurunuza onay vereceğini garantilemez. Bu yüzden İngiltere’ye turla gitmeyi planlıyorsanız bile öncelikle vizenizin sonuçlanmasını beklemelisiniz.

Ayrıca eğitim amaçlı seyahatler de oldukça popülerdir. İngiltere’deki dil okulları Dünya’daki en iyi İngilizce eğitimi vermeleri sebebiyle ünlüdür. Bu yüzden de dil öğrenmek isteyen birçok kişinin gözdesi olmuşlardır.

Öğrenci vizesine başvurabilmek için bir davet mektubu, kabul mektubu ya da dil okulu kayıt belgesine ihtiyacınız olduğunu unutmamalısınız.

İngiltere vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/ingiltere-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

İngiliz Konsolosluğu

İngiltere için vize almak isteyenlerin öncelikle İngiltere vizesi başvurusunda bulunması gerektiğini belirtelim. Ancak bu konuda gereken evraklar hazırlandıktan sonra başvurular, İngiltere vizesi başvuru merkezlerine yapılmalıdır.

Başvuru yapıldıktan sonra vize konusunda karar, İngiltere Konsolosluğu tarafından verilmektedir. Ayrıca Konsolosluk gerekli gördüğü takdirde sizlerden ek belge de talep edebilir.

İngiltere Konsolosluğu vize başvurusu konusunda yetkili bir makam olup, başvuruların olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlanmasına bu kuruluş karar vermektedir.

İngiltere Büyükelçiliği Ankara ili sınırları içerisinde yer alırken İngiliz Başkonsolosluğu İstanbul ilinde bulunmaktadır. Vize randevunuz için size en yakın konsolosluğu tercih edebilme imkanınız da vardır.

İngiltere Konsolosluğu açık mı sorusunun yanıtını merak edenler için hem normal dönemde hem de pandemi süresince bu kurumun randevu sistemi ile hizmet verdiğini belirtelim. O yüzden buraya gitmeden önce internet üzerinden online olarak randevu almanız gerekmektedir.

Randevular ve pandemi süresince devam eden duyurular için İngiltere Konsolosluğu resmi sitesi üzerinden bildirimler takip edebilirsiniz.

Ayrıca İngiltere Konsolosluğu randevu alma işlemi için de yine bu siteden yararlanmanız gerekmektedir. Kurumun resmi web sitesi: gov.uk/government/world/turkey olarak belirtilmiştir.

İngiltere Konsolosluğu hangi illerde var sorusunun cevabı olarak ise; Ankara, İstanbul, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Antalya ve İzmir şehirlerinde bu kurumun bulunduğunu söyleyebiliriz. Bu konularda detaylı bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilir ya da danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

İngiltere Vizesi Sık Sorulan Sorular

İngiltere Vizesi Sık Sorulan Sorular

İngiltere vizesi nasıl alınır?

İngiltere vizesi konsolosluğun resmi sitesin’den online form doldurulmalıdır. Online ödeme yapıldıktan sonra evraklar sisteme yüklenmelidir. İstenilirse tarama hizmeti alınabilir ve başvuru merkezine evraklar randevu günü teslim edilebilir.

İngiltere vizesi kaç günde çıkar?

İngiltere vizesi ortalam 21 gün’de sonuçlanmaktadır. Aciliyeti olan başvuru sahipleri öncelikle vize’den yararlanmak suretiyle 5 iş günün’de vize alabilmektedirler.

İngiltere vize ücreti ne kadardır? 2021

İngiltere vize ücreti 6 aylık-2-5 ve 10 yıllık olarak alınabilmektedir.En çok tercih edilen vize türü olan 6 aylık vize dolar kuruna göre 125 usd ile 135 usd arasında değişkenlik göstermektedir. Tarama hizmetin’ den faydalanılmak istenirse ekstra ortalama 270 Try ödenmelidir.

İngiltere vize sorgulama nasıl yapılır?

İngiltere vizesi tls contact resmi sitesinden açılan hesap kodu ile takip edilebilmektedir. Ayrıca başvuru merkezin’den başvuru süreci ile ilgili bilgilendirme mailleri gelmektedir.

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere konsolosluğu tarafından 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olmak üzere vize başvuru seçeneği sunulur. 2021 yılı için 6 aylık vize başvuru ücreti 128 dolar, 2 yıllık vize başvuru ücreti 492 dolar, 5 yıllık vize başvuru ücreti 895 dolar 10 yıllık vize başvuru ücreti ise 1098 dolar olarak açıklanmıştır.

İngiltere'ye Gitmek İçin Ne Kadar Para Gerekir

Yaklaşık 1 haftalık İngiltere seyahati için en az 7 bin liralık bir meblağın hazır bulunması gerekir. Turistik İngiltere vizesi için gerekli olan evraklar içerisinde banka hesabında düzenli gelirin kanıtlanması ve en az 7 bin lira olması tavsiye edilir.

Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadar

Schengen vizesi almak için vize harç bedeli olarak 80 Euro ödenmek zorundadır. Turistik, ticari, transit ya da aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak için 80 Euro dışında ayrıca 30 Euro başvuru merkezi ücreti alınmaktadır. Ücretler başkonsolosluk adına tahsil edilmektedir.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2020

İngiltere turist vizesi ücreti 2020 yılında 6 aylık 128 ile 130 Amerikan doları arasında değişiklik gösterir. 2 yıllık vize başvurularında harç bedeli 486 Amerikan doları, 5 yıllık vize başvuru harç ücreti ise 885 Amerikan dolarıdır.

TLS Contact İngiltere Vize Ücreti

TLS Contact Merkezi tarafından sağlanan hizmetleri kapsayan bedel İngiltere konsolosluğu tarafından belirlenmektedir. Herhangi bir vize başvurusu için zorunlu servis ücreti 235 lira olarak belirlenmiş durumdadır. TLS Contact İngiltere vize ücreti alınan hizmete göre değişiklik göstermektedir.

İngiltere Turist Vizesi Nasıl Alınır

İngiltere turist vizesi almak için başvuru ve tüm işlemler ile verilen randevular online olarak gerçekleştirilmektedir. Online vize başvuru formunun doldurulması ile birlikte vize talebi için işlemler başlar. Konsolosluk tarafından verilen randevu saatinde başvurular vize merkezlerinde şahsen yapılmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi Kaç Aylıktır

Her ne kadar konsolosluk tarafından verilen turistik İngiltere vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ya da 10 yıllık olarak seçenekler halinde sunulsa da ortalaması 6 aydır. Her şartta alınan vize ile tek seferde en fazla 6 ay ülkede ikamet edilebilir.

İngiltere Turist Vizesi Ücreti 2021

İngiltere konsolosluğu tarafından 2 yıllık İngiltere vizesi harç bedeli 2021 yılı için 495 Amerikan doları olarak belirlenmiştir. Bunun dışında ayrıca akredite edilmiş kurumlardan destek alındığında danışmanlık ve hizmet bedelleri de eklendiğinde rakam 659 Amerikan dolarına kadar çıkmaktadır.

İngiltere Turist Vizesi Veriyor Mu

Ülkeye turistik amaç ile seyahat etmek isteyen bordo, yeşil ve gri pasaport sahipleri vize işlemlerine tabidir ve İngiltere turistik vizesi başvurusunda bulunması gerekir. Siyah ( Diplomatik ) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 90 günlük seyahatlerinde vizeden muaftır.

İngiltere Vize Veriyor Mu 2021

İngiltere’ye seyahat edecek olan Türk vatandaşları konsolosluğa vize müracaatında bulunmak zorundadır. Ankara Antlaşması’na göre vize sahibi Türk vatandaşları İngiltere’ye yerleştikten 5 yıl sonra İngiliz vatandaşlığı için başvuruda bulunarak İngiliz pasaportu alma hakkı kazanır ancak ülke AB’den ayrıldığından dolayı anlaşma sona erdi.

İngiltere Vize Veriyor Mu 2021

İngiltere vizesi başvurusu Türkiye’deki İngiliz Konsolosluğu’na ya da büyükelçiliğine yapılmaktadır. İngiltere tarafından Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize talep edilmektedir. Gerekli olan tüm belgelerin eksiksiz ve tam olarak hazırlanmasının ardından vize başvurusu çok kısa süre içerisinde sonuçlanmaktadır.

İngiltere'ye Nasıl Gidilir 2021

İngiltere’nin Avrupa’dan ayrılması ile birlikte ECAA Ankara Antlaşması vizesi sona erdi. Türk vatandaşları açısından yoğun şekilde yerleştirilmek istenen ülkelerin başında gelen İngiltere’de oturum sahibi olabilmek için yatırımcı vizesi, işçi vizesi ve yetenek vizesi gibi alternatifler bulunmaktadır.

Birleşik Krallık Vizesi Var Mıdır

İngiltere’de Birleşik Krallık vize politikasını Birleşik Krallık hükümeti belirlemektedir. Vizeden muaf olmadığı sürece ülkeye giriş yapan tüm ülke vatandaşı ziyaretçilerin ülkeye giriş amacına uygun bir vize alması gerekmektedir. Ortak seyahat alanını korumak ve birlikte Birleşik Krallığın kendi vize politikası bulunmaktadır.

İngiltere Vize Alan Firmalar Hangileridir

İngiltere’ye gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize işlemleri Türkiye’de bulunan konsolosluk ya da büyükelçilik tarafından yapılmaktadır. Aracı firmalar ile yapılacak olan vize başvurularında yaşanan prosedürü çok daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. İngiltere vize aracı firmaları ile vize işlemleri oldukça pratik olarak sonuçlanır.

İngiltere'ye Nasıl Gidilir 2020

İngiltere’ye gidebilmek için öncelik vize işlemlerinin tamamlanması gerekmektedir. Ülkeye gidiş amacına göre farklı türlerde vize çeşitleri bulunmaktadır, başvuru formunu doldurarak başlanan işlemler diplomatik temsilcilikler den alınan randevu ile devam eder. İşlemlerin hızlı ve programsız şekilde sonuçlanabilmesi için gerekli olan evrakların eksiksiz hazır bulundurulması şarttır.

Öğrenci Olarak İngiltere'ye Nasıl Gidilir

İngiltere’ye öğrenci olarak gitmek isteyenler öncelik ve İngiltere öğrenci vizesi başvurusu yapmalıdır. Öğrenci vizesi alabilmek için öncelikle ülkede herhangi bir okula kayıt yaptırmış olmak gerekmektedir. Kayıt yaptıran okuldan gelen kabul mektubunun ardından vize başvurusu gerçekleştirilir.

İngiltere Turist Vizesi 2021

İngiltere turist vizesi 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olmak üzere verilmektedir. Vize başvuru süreci ortalama 21 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır, turistik vize başvurusu akredite edilmiş kurum ya da hizmet merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

İngiltere'ye Çalışmak İçin Nasıl Gidilir

İngiltere’de çalışmak için öncelikle Çalışma vizesi almak gerekir, çalışma izni vizesi için süreç başvuru yapanın iş alanına, niteliğine ülkede kalacağı süreye göre farklılık gösterir. Çalışma izni müracaatı aracı kurumlara şahsen yapılan başvurular ya da acentalarından destek olarak yapılmaktadır.

İngiltere Çalışma Vizesi 2021

İngiltere çalışma vizesi, bu ülkeye sadece çalışma amacıyla gitmek isteyen TC vatandaşlarının alması gereken bir izin olarak dikkat çeker. Diğer tüm vize türlerinde olduğu gibi belli evrakların edinilmesi ve sunulması şarttır.

İngiltere Çalışma Vizesi Belgeleri

Tier 1 ve Tier 2 olarak tanımlanmış olan vize için istenen belgeler önemlidir. Tier 1 için; iki sayfası boş olan bir pasaport, yatırım fonlarını gösteren evraklar, banka hesap döküm özeti, nüfus kayıt örneği, vize başvuru ücretinin ödenmiş olduğunu gösteren dekont, IELTS belgesi, finansal yeterliliği gösteren evrakların hazırlanması gerekmektedir. Bunların sunulması yeterlidir.

İngiltere Turist Vizesi 2021

İngiltere turist vizesi, pandemi nedeniyle 2021 yılı içerisinde verilmemektedir. Ancak bu noktada randevu almak söz konusudur.

İngiltere'de Çalışma İzni

İngiltere T2 çalışma izni çerçevesinde ise Cos referans numarası, B1 seviyeye sahip olan İngilizce dil bilgisi belgesi, minimum 945 sterlin olan banka hesap verisi, geçerliliği devam eden pasaport, nüfus kayıt örneği, maddi durum belgesi, hem sabıka hem de sicil kaydı, eski dönemlere ait olan seyahat belgeleri hazırlanmalıdır. Konsolosluk ya da aracı kurum üzerinden vizenin alınması mümkündür.

İngiltere Vizesi

İngiltere vizesi alabilmek için başvuru yaparken bazı evrakları tam bir biçimde hazırlamak ve sunmak esastır. Rezervasyon bilgileri, banka hesap dökümü, fotoğraf, pasaport, form, dilekçe, nüfus kayıt örneklerinin fotokopisi, mesleki durumu çok açık bir biçimde gösteren belgeler istenmektedir. Zaman zaman duruma göre mülakatın olduğunu da unutmamak lazım. Bu şekilde İngiltere turistik vize alımı söz konusudur. Özellikle aracı kurum üzerinden işlemlerin yapılması kolaylık sağlar.

İngiltere Vize Ücreti 2021

İngiltere vize ücreti, içerisinde bulunduğumuz 2021 yılı için 495 Dolar olarak belirlenmiştir. Aracı kurum söz konusu olduğunda bu meblağ artar.

İngiltere Vatandaşlık Şartları 2021

İngiltere vatandaşlık şartları 450 gün ülkeyi terk etmemiş olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmaktadır. İngiltere’de vatandaş olabilmek için 1 yıllık vizede ve 90 günlük vizeden daha uzun kalmış olma şartları da bulunmaktadır. 5 yıl süre ile İngiltere’de yaşamış olmak ve temiz sabıka kaydının bulunması şartları yer almaktadır.

İngiltere Oturma İzni 2021

İngiltere oturma izni almanın için bulunduğunuz bölgenin belediyesinden izin kağıdı çıkarmanız gerekmektedir. İngiltere çalışma şartları ve kalma süresi ayrıcalıklarına göre düzenlemeler için vize acentesinden yardım alarak 2021 yılında düzenlenen prosedür üzerinden destek alabilirsiniz.

İngiltere’de Oturma izni Şartları Nelerdir?

İngiltere’de oturma izni şartları, vizenizle birlikte 5 yıl ikamet etme şartlarına uygun başvuru koşullarını kapsamaktadır. Düzenli olarak ikamet edileceğine dair belge, çalışma ve meslek bilgileriyle birlikte verilmektedir. Sınırsız oturma başvurusu yapmak için 5 yıl boyunca bir vize türü altında İngiltere’de düzenli ikamet şartı bulunur.

İngiltere’de Yaşamak İçin Gerekenler Nelerdir?

İngiltere’de yaşamak için 2 biyometrik fotoğraf ve geçerli pasaportunuzun olması gerekmektedir. Vukuatlı nüfus kaydı, göçmenlik başvuruları, önceki pasaportunuzla birlikte oturma izni başvuru şartlarının yerine getirişmiş olması şartı bulunmaktadır.

İngiltere Vatandaşlık Ücreti Nedir?

İngiltere’de vatandaş olabilmek için 1 milyon pounluk yatırım şartları bulunmaktadır. 5 yıllık süreçte düzenlenen şartlar arasında, çalışma koşulları ve aylık gelir miktarına göre ikamet edilen adrese yönelik toplam bedel ile örtüşmesi gerekmektedir.

Almanya Vatandaşlık Şartları 2021 Nedir?

Almanya vatandaşlık şartları için doğum belgesi, 3 aylık maaş dökümü, işsizlik veya mesleki durum belgesi, Evlenme cüzdanı veya nüfus cüzdanı, pasaport ve vize şartlarına dair belgelerin hepsinin düzenlenmiş olması gerekmektedir. Biyometrik fotoğrafla birlikte verilmesi gereken belgeler, oturma iznini de kapsamalıdır.

En İyi Vize Danışmanlık Şirketi

Vize danışmanı demek, yurt dışına seyahat etmeyi planlayan birisi için vize işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamasına yardımcı olmak amacıyla çalışan kişidir. En iyi vize danışmanlık şirketi, ülkelerin vize uygulamaları konusunda güncel ve doğru bilgiye sahip olan sürekli araştırma yapan şirkettir.

En iyi vize danışmanlık şirketi İstanbul konsoloslukları ile vize başvuru sahipleri arasında köprü görevi görür. Danışanın gitmek istediği ülke için gerekli belgeleri doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlamak görevini üstlenir.

Yurtdışı vize danışmanlık şirketleri vize başvurusunun reddedilme ihtimalini minimum düzeye kadar indirmelidir. Danışmanlık firması elçilikler ile gerekli yazışmaları yapar ve randevu tarihini alır.

En iyi vize danışmanlık şirketi forum siteleri içerisinde oldukça yoğun şekilde aranır. Özellikle vize almak isteyen ya da göçmenlik başvurusu yapmak isteyen kişiler için hangi evrakların gerektiğini danışana bildirmekle yükümlüdür.

En iyi vize danışmanlık şirketi Ankara büyükelçilikleri ile de gerekli yazışmaları yapar ve süreç hakkında danışanını bilgilendirir. Ayrıca danışman özellikle Schengen vizesi ya da çalışma izni gibi daha özel süreçlere sahip olan konular ile ilgili olarak danışanına gerekli uyarıları yapar ve yönlendirir.

Schengen vizesi danışmanlık hizmeti veren firmalar arasında seçim yaparken danışmanların tecrübeli ve doğru bilgiye sahip olduğundan emin olunmalıdır. Yapılan ufak hatalar neticesinde vize ya da çalışma izni başvurularının reddedilme ihtimali de oldukça yüksek olmaktadır.

İngiltere'ye Nasıl Gidilir 2022?

İngiltere’ye nasıl gidilir 2022 yılı için bu sorunun cevabı seyahat amacınızın ne olduğuna göre değişir. Ülke sınırları içerisine, turist olarak, iş seyahati için, öğrenci olarak ve göçmen olarak giriş yapmanız mümkün. Ancak geliş sebebiniz ne ise, öncesinde bu nedene uygun vize türünü almanız gerekmektedir. Aksi takdirde ülke sınırları içerisine giriş yapamazsınız.

İngiltere’ye çalışmak için nasıl gidilir sorusunun yanıtı da çalışma vizesi almaktan geçer. İngiltere’deki herhangi bir kurumdan iş teklifi almışsanız ve burada çalışacaksanız öncelikle çalışma vizesi almanız zorunludur. Bu vizeye başvururken, evraklar arasında iş vereninizden gelen bir davet mektubu bulunması şarttır.

İngiltere’ye turist olarak nasıl gidilir sorusunun cevabı ise turistik vize almak olacaktır. Kalmak istediğiniz süre dahilinde, İngiliz hükümetinin belirlediği 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık vize türlerinden birine başvuruda bulunabilir ve turist vizesi alabilirsiniz.

Vize almanın en kolay yolu ise İngiltere’ye davetiye ile gitmek olacaktır. İster turistik isterseniz de iş amacı ile gidecek olun, bu ülkede ikamet eden bir yakınınız ya da işvereninizin yazdığı davet mektubu ile vizeyi daha kolay bir şekilde alırsınız.

Yolculuk açısından İngiltere’ye nasıl gidilir soranlar için, ülkemizde İngiltere’ye direkt olarak uçuş sağlayan pek çok hava yolu şirketi bulunmaktadır. Bu ülkeye seyahatler hava yolu ile çok daha kolay ve avantajlıdır.

İngiltere’ye nasıl yerleşebilirim sorusu için ise uzun süreli bir vize türüne başvuruda bulunmanız, uzun süreli bir işte çalışmanız ya da evlilik yolu ile yerleşmeniz gibi yöntemler önerilebilir.

İNGİLTERE VİZE DİLEKÇE VE BAŞVURU FORMLARI
Vize Dilekçe Örnekleri Aşağıdaki Gibidir. Gerekli olan vize başvuru formlarını indirerek bizimle +90 (850) 307 94 62 numaradan iletişime geçiniz.
İNGİLTERE TİCARİ BELGELER İNGİLTERE TURİSTİK BELGELER
İngiltere Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 Ticari Vize Genel Başvuru Evraklarıİngiltere Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 Turistik Vize Genel Başvuru Evrakları
İngiltere Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 Ticari Vize Başvuru Dilekçesiİngiltere Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 Türkçe Dilekçeler
İngiltere Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 1 – wordicon1 İngilizce Başvuru Dilekçesiİngiltere Vizesi: En İyi Vize Rehberi 2022 6 – indir Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Başvurusunda Bulunacakların Sayfamızda bulunan Vize Rejim Tablosuna dikkat etmeleri önemle rica olunur Pasaport Geçerlilik Sürelerinin Seyahat Bitiminden Sonra 6 ay olmalıdır. E-Pasaport sitesinden bilgi alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×