Hamm Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Hamm Vize

Almanya Hamm Vize Başvurusu

Ekonomisi tamamen ağır sanayi kuruluşlarına dayalı olan Hamm Almanya’nın görülmeye değer şehirlerindendir. Ülkenin kuzeybatısında Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan şehir 1226 yılına dayanan tarihe sahiptir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının tercihleri arasında olan şehre gidebilmek için Almanya vizesi alınması gerekmektedir.

Hamm İçin Vize Gereklimi

Almanya’nın önemli ve güçlü şehirlerinden olan Hamm için vize gereklimi seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları için cevaplanması gereken bir sorudur. Almanya’ya giriş yapabilmek için bordo pasaport hamili Türk vatandaşları vize almak zorundadır. Diğer pasaport sahipleri 180 günlük süre içerisinde 90 günü aşmayacak şekilde vizesiz ülkeye giriş yapabilir.

Hamm İçin Vize Şartları

1995 yılından bu yana yürürlükte olan Schengen sözleşmesine göre Almanya’ya giriş yapabilmek için Schengen vize şartı aranmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Hamm için vize şartları konusunda araştırma yaparken koşulun ne olduğu konusunda bilgi sahibi olmaktadır.

Hamm Turist Vizesi

Türkiye’nin turistik seyahat için gitmek isteyen vatandaşları başvuru yaptığı kısa süreli vize türü Hamm turist vizesi olarak adlandırılmaktadır.

Hamm Vize Başvurusu

Schengen ülkeleri arasında bulunduğundan dolayı alınan Hamm vizesi ile seyahate Almanya’dan başlamak gerekmektedir. Bu kapsamda Hamm vize başvurusu Almanya Konsolosluğu’na yapılmaktadır.

90 günden daha az olan seyahatler için yetkilendirilmiş vize merkezlerinden başvuru yapılmaktadır.

Hamm Vize Evrakları

Almanya Konsolosluğu Hamm vize başvurusu yapanlardan seyahatin nedeni, masrafların karşılanması şekli Türkiye’ye geri döneceğine dair belgeleri talep etmektedir. Hamm vize evrakları;

  • Türkçe ve Almanca olarak hazırlanan başvuru formu
  • Vize talep dilekçesi
  • Nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Pasaport
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
  • Banka hesap dökümü
  • 2 tane biyometrik fotoğraf şeklinde standart evraklardır.

Hamm Vize Fiyatları/Ücreti

Hamm vize ücreti olduğundan dolayı Almanya’da Euro karşılığı olarak nakit ödenir. Her yıl Almanya Konsolosluğu tarafından Hamm vize fiyatları/ücreti, konsolosluk harcı ve hizmet bedeli güncellenmektedir.

Hamm Vizesi Kaç Günde Çıkar

Yapılan Almanya vizesi başvuru süreci konsolosluk tarafından belirlenmektedir. Hamm vizesi kaç günde çıkar sorusu hakkında detaylı tüm bilgiye sahip olmak için hemen bize başvurun.

Hamm Vizesi Nasıl Alınır

Almanya’ya ve Hamm şehrine gitmek için Türkiye’de bulunan Almanya vize başvuru merkezlerine müracaat etmek gerekir. Hamm vizesi nasıl alınır sorusuna cevap almak için uzmanlarımız ile iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×