Hamburg Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Hamburg Vize

Almanya Hamburg Vize Başvurusu

Hamburg vize, Almanya Hamburg’a gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizde ihtiyaç duyacağınız vize türüdür. Doğrudan Hamburg ya da Almanya Başkonsolosluğuna başvurarak vizenizi alabilirsiniz.

Hamburg İçin Vize Gerekli Mi

Hamburg’a düzenleyeceğiniz seyahatiniz için eğer kullandığınız pasaport bordo ise vizeye ihtiyaç duyacaksınızdır. Ancak gri, yeşil ya da siyah pasaportunuz bulunuyorsa 180 gün içerisinde 90 gün kuralına uyarak vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Hamburg İçin Vize Şartları

Hamburg için vize şartları temelde diğer Almanya ve Schengen vizesi şartlarına benzerlik gösteriyor. Belirli maddi şartları ve evrakları karşılayabilecek nitelikte olmanız beklenecektir.

Hamburg Turist Vizesi

Hamburg’a 3 ayı aşmayacak turistik (aile ziyareti, eğlence, iş gezisi) amaçla gerçekleştireceğiniz seyahatlerde turist vizesi alabilirsiniz.

Hamburg Vize Başvurusu

Hamburg vize başvurusu için öncelikle konsolosluk.gov.tr adresine girerek T.C. Dışişleri Bakanlığı Hamburg Başkonsolosluğu’ndan randevu almalısınız.

Randevu tarih ve saatinize uygun olarak evraklarınızla başvuru yapabilirsiniz.

Hamburg Vize Evrakları

Hamburg vizesi için başvuruda vereceğiniz evraklar Almanya vize ile aynı nitelikte olacaktır.

  • Dönüş tarihinizden itibaren 3 ay daha devamlılığını sürdürebilecek güncel pasaportunuz,
  • Arkalı önlü kimlik fotokopiniz, varsa eski Schengen vizelerinizin fotokopisi,
  • 2 adet biometrik fotoğraf ve maddi durumunuzu simgeleyen belgeler,
  • Vize başvuru formu, taahhütname ve dilekçesi gerekli temel evraklardır.

Hamburg Vize Fiyatları / Ücretleri

Hamburg vize ücretleri vize türüne göre değişiklik gösterebilir. Turist ve diğer benzer temel vizeler için ücret toplamda 130 Euro’dur. Vize harcı 60 Euro, hizmet ve diğer giderler toplamı ise toplamda 70 Euro’dur.

Hamburg Vizesi Kaç Günde Çıkar

Hamburg vizesi başvurunuzun ardından 8 ila 15 gün iş günü içerisinde sonuçlanarak size ulaşacaktır. Ancak bu süre konsolosluğun yoğunluğu, evraklarınızın eksik / yanlış olması gibi durumlarda uzayabilir.

Hamburg Vizesi Nasıl Alınır?

Hamburg vizesi almak için uygulamanız gereken basit birkaç adım bulunuyor. Bu adımlardan birincisi Hamburg Başkonsolosluğu ya da yetkili yerlerden başvuru için randevu almaktır.

Randevu süreniz gelene kadar sizden beklenen bütün belgeleri eksiksiz bir şekilde toplamalısınız. Randevu tarih ve saatinize uygun olarak konsolosluk ile görüşmenizi sağlayarak önce vize ücreti ödemesi gerçekleştirirsiniz. Daha sonra belgelerinizi teslim ederek sürecin yalnızca sonuç kısmını beklersiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×