Gelsenkirchen Vize - Eraytur
Almanya Vizesi

Gelsenkirchen Vize

Almanya Gelsenkirchen Vize Başvurusu

Gelsenkirchen Almanya vize başvurunuz için Vize merkezi üzerinden evrak düzenleme ile rezervasyon işlemleriniz için destek alabilirsiniz. Uluslararası vize prosedürünü takip etmekte olan temsilciler sizlere kısa yoldan vize olmak için yardımcı olacaktır.

Gelsenkirchen İçin Vize Gerekli Mi?

Almanya’nın kuzey Ran Vestfalya eyaletinde bulunan Gelsenkirchen bölgesine Türkiye’den vize alarak geçiş yapabilirsiniz. D tipi vize ile 180 güne kadar kalabileceğiniz Gelsenkirchen, turistik, iş, eğitim, kültürel gezi, aile birleşenleri ve ziyareti için vize başvurularına Almanya konsolosluğu üzerinden açıktır.

Gelsenkirchen İçin Vize Şartları

Gelsenkirchen vize işlemleri için evrak düzenlemelerinizin eksiksiz olması, banka hesabınızda dönemin döviz kuruna göre belirlenmiş olan sağlık sigortası teminatı bulunmalıdır.

Gelsenkirchen gitmek için Almanya konsolosluğu üzerinden  D tipi vize veya C tipi vize dilekçesi vermeniz gerekmektedir.

Gelsenkirchen Turistik Vize

Gelsenkirchen turistik vize işlemleriniz için C tipi ve D tipi vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Türkiye’den eğitim, staj, kültürel gezi ve aile birleşimleri için vize başvuru işlemleri kabul edilir. Konsolosluk üzerinden başvuru nedeninizi ve vize tipini dilekçe ile bildirerek başvuru yapabilirsiniz.

Gelsenkirchen Vize Başvurusu

Gelsenkirchen Almanya konsolosluğu üzerinden gidilecek olan bölge ve nedenleriyle birlikte belirtilerek başvuru yapılmalıdır. Eksiksiz belge verilmesi, şartlara ve koşullara uygun için konsolosluğun yönetmeliğine uygun evrak düzenlemesi yapılmalıdır. Eksik evrak teslimlerinde vize başvurunuz reddedilir.

Gelsenkirchen Vize Evrakları

Vize evrakları eksiksiz teslim edilmelidir. Eğitim, iş, ticaret ve ziyaret nedeni çıkışlarda, davetiye, eğitim belgesi ve en az 2 sayfası boş olan pasaport ile başvuru yapılması gerekir. 2 adet fotoğraf, 30.000 Euro sağlık sigortası teminatı, tam vukuatlı nüfus kaydı ile birlikte başvuru yapılır.

Gelsenkirchen  Vize Fiyatları/ Ücretleri

Gelsenkirchen vize fiyatları harç bedeli olarak 60 Euro’dur. 30 Euro konsolosluk harç bedeliyle birlikte evrak teslimi sırasında verilmelidir.

Gelsenkirchen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Gelsenkirchen vize başvurusu Almanya konsolosluğunun yoğunluğuna göre 7 iş günü ile 15 iş gününe kadar çıkmaktadır.

Gelsenkirchen Vizesi Nasıl Alınır?

Almanya konsolosluğu üzerinden Gelsenkirchen gidiş nedeni belirtilerek, evrak ve harç teslimi yapılarak vize alınabilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

  • ×