Fransa Gezi Rehberi 2023 - Eraytur
Eraytur Blog

Fransa Gezi Rehberi 2023

Fransa gezi rehberi

Şarap, peynir, Eyfel Kulesi, kaleler, güzel sahiller, kibirli garsonlar… Fransa pek çok şeyle ünlüdür. Çarpıcı kıyı şeritleri, vadileri, şarap diyarı, ormanları ve plajları güzeldir; dünyanın en iyi yiyecek ve şaraplarından bazılarına sahiptir; tarihi şehirler ve şatolar ve uzun ve zengin bir tarih… Fransa Gezi Rehberi sizi büyülü bu ülkeye davet ediyor!

Duyabileceğiniz onca şeye rağmen, Fransızlar durup gülleri koklamayı seven harika insanlardır.

Sen Nehri boyunca piknik yapmak ya da Fransız kırsalında hayatı güzelleştirecek bir gün geçirmek gibisi yoktur. Fransa, insanların ortaya çıkardığı her şeye sahiptir. Ülkenin uzun tarihi güzel harabelere, kalelere, mimariye ve kültüre çok şey borçludur.

Fransa’yı gezmek çok pahalı bir uğraş, tıpkı İtalya gibi. Çok dar bir bütçeye sahip olanlar, Fransa’nın sunduğu her şeyi belki yaşayamazlar ancak üç Euroluk şişe şarap sayesinde bu imkânsız değildir! Ancak, Fransa gezi rehberi, çok çeşitli para tasarrufu ipuçları ve görülmesi gereken sıra dışı atraksiyonlar sunmakta.

Fransa’yı cebinizde fazladan birkaç Euro ile ziyaret etmelisiniz, böylece gördüğünüz tüm yiyecek, şarap ve güzelliğin tadını çıkarabilirsiniz, Fransa gezi rehberi, Avrupa’nın en sevilen ülkesine bir gezi planlamanıza yardımcı olabilir.

Fransa’da Görülecek Yerler ve Tavsiye Edilen Etkinlikler

Fransa Gezi Rehberi sayesinde Fransa’nın harika mekanlarını, Fransa’da düzenlenen etkinlikleri keşfedebilir, ülkede unutamayacağınız bir zaman geçirebilirsiniz.

Paris

Paris Fransa

Paris’te her şey var- Louvre, empresyonist müzeler, Eyfel Kulesi, Seine, muhteşem parklar, caz ve harika yemekler. İnsanların söylediği kadar büyülü ve hepsini görmek bir ömür sürecek olsa da dört veya beş gün size yetebilir. Bu dünyadaki en sevilen şehirlerden biri ve buradayken her zaman yeni bir şeyler keşfedebilirsiniz.

Loire Vadisini Keşfedin

Loire, tonlarca üzüm bağları ve şatoları ile güzel ve pitoresktir. Dünyanın en iyi şaraplarından bazılarını, güzel küçük kasabaları ve harika yemekleri bulacaksınız. Kaçırılmaması gereken bir alandır, ancak genellikle yalnız gezginler ve sırt çantalı gezginler tarafından gözden kaçar.

Marsilya’ya Gidin

Marsilya, gece hayatı, harika restoranlar, tiyatrolar, müzeler ve hatta uluslararası bir futbol stadyumuyla dolu zengin bir tarihe sahip bir metropol şehridir. Şehir biraz sıra dışı ve endüstriyel olsa da, güzel sahili ve heyecan verici kültür karışımıyla görülmeye değer.

Nice’de Bir Rüya Görün

Güzel güzeldir, anladınız mı? Güneydeki bu sahil kasabası, biraz güneşlenmek isteyen ancak Cannes veya Monako’ya parası yetmeyebilecek, düşük bütçeli gezginler için popüler bir destinasyondur. Buradaki plajın o kadar harika olduğunu söylenemez, ancak merkezi konumu sahilin geri kalanını-ve daha iyi plajları- keşfetmek için uygundur.

Bordo Şarabı İçin

Dünyanın en iyi şaraplarından bazıları Bordeaux’da yapılır. Pahalı bir yer olsa da güzeldir ve harcayacağınız tüm Euro’ya değer! Bordeaux, Avrupa’nın en uzun alışveriş caddelerinden birine, muhteşem deniz mahsullerine (Le Petit Commerce’de), tarihi bir merkeze ve tabii ki şaraba sahiptir. Paris’in dışında, Fransa’daki en sevilen yerdir.

D-Day plajları, Normandiya

Kuzey Fransa sahillerinde İkinci Dünya Savaşı Müttefik kuvvetleri D Günü çıkarması hakkında bilgi edinin. Etkinliğin tarihini detaylandıran anıtlar ve müzeler var. Hala bazı eski sığınakları ve tahkimatları görebilirsiniz.

Versay Sarayı

Versay sarayı fransa

Paris’e çok yakın bulunan Fransız krallarının eski sarayı, Louis XIV tarafından yaptırılmıştır. Bu saray, Fransız gücünün zirvesinde inşa edilmiştir ve hükümdarın muazzam servetini göstermeye çalışır. O zamanlar olduğu gibi bugün de hayranlık uyandırıyor. 1789 Fransız Devrimi’ne kadar Fransız Kralları tarafından kullanıldı. Kesinlikle kaçırmak istemezsiniz!

Lyon’daki tarihi keşfedin

Lyon çevresindeki bölge harika kalelere ve küçük köylere sahiptir. Fransız kırsalını keşfetmek isteyenler için harika… Orta çağ Fransa’sına bir göz atmak isterseniz, gitmeniz gereken yer burasıdır. Her yer bir UNESCO Dünya Mirası alanı ve gerçekten geçmişe geri adım atmış gibi hissettiriyor.

Monako’daki zenginlerle hiç uğraşmayın

Bu küçük krallık, küçük caddelere, güzel binalara, dünyaca ünlü bir kumarhaneye ve devasa modern yatlara ev sahipliği yapmaktadır. Yaz aylarında Fransa’nın diğer bölgelerinden Cote D’Azur’a akın eden sosyetenin en tanınmış insanlarıyla takılın.

St. Tropez’i ziyaret edin

Saint Tropez Fransa

Marsilya’da hayat sizin için çok sıradan ise, güzel yamaç kasabalarında dinlenebileceğiniz, masmavi sularda yüzebileceğiniz ve zengin ve ünlülerle karşılaşabileceğiniz bir tekne ile St. Tropez’e gidin.

Alsas’ı görün

Fransa’nın bu kuzeydoğu bölgesi, ziyaret etmek için güzel bir yerdir. Colmar eski bir şehirdir ve ana cazibe merkezidir. Bazı binaların geçmişi 1300’lü yıllara kadar uzanmaktadır. Bir gezginin görmek isteyebileceği kadar pitoresk bir Fransız kasabası!

Parc de la Villette’de dolaşın

Bu park, bir bilim müzesine ve diğer bazı ilginç cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor. Aktivite ve keşif için geniş bir mimari koleksiyonu, tema bahçeleri ve açık alan var. Hem çocuklar hem de yetişkinler için tasarlanmıştır ve gezip görmek için temiz bir yerdir.

Siperlere geri dönün

Fransa, Birinci Dünya Savaşı sırasında çatışma noktasındaydı ve ülke çapında o yıllarda olan hasarın hala birçok göstergesi var. Örneğin, Vimy Ridge (Kanada kuvvetleri için büyük bir başarıya işaret eden) ve Verdun’da iki önemli savaş gerçekleşti. Her iki yerde de mükemmel turizm merkezleri ve ziyaret tesisleri kurulmuştur. Etkileyici ve eğitici bir deneyim.

Roma kalıntılarını keşfedin

Fransa, İtalya dışındaki en iyi Roma kalıntılarından bazılarına sahiptir. Orange, Nimes ve Arles’in hepsinde güzel Roma tiyatroları var ve Nimes ayrıca iyi korunmuş bir tapınak içeriyor. Fransa’nın güneyinde Roma egemenliğinin bu kadar çok izini görmek kesinlikle bir sürpriz hissi yaşatıyor ve bu siteler kesinlikle görülmeye değer.

Orta Çağ kasabası Carcassonne’yi ziyaret edin

Carcassonne, ortaçağ surlarına sahip bir şehirdir. Efsaneye göre, kasaba kadınlarından birinin beslediği bir domuz sayesinde kasaba kuşatmadan kurtuldu. Kadın domuzu şişmanlattıktan sonra, tahkimatların üzerinden fırlattı, saldırganlar o kadar iyi yediler ki içlerinde savaşma isteği kalmadı. Saldıran birlikler pes etti ve evlerine döndüler. Bu muhtemelen doğru değildir, ancak ne olursa olsun, bu kasaba hala birçok orta çağ karakterini korumakta ve keşfedilecek çok sayıda ilginç dükkan ve sokak sunmaktadır.

Kayağa gitmek

Fransız Alpleri, Avrupa’nın en iyi kayak pistlerinden bazılarını sunar. Kış aylarında Avrupa’da iseniz ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız, bir grup kurmayı ve bir kayak evi kiralamayı veya yamaç tarafındaki otel veya pansiyonlardan birinde kalmayı düşünün. Tepelerde geçen uzun bir günün ardından sizi ısıtmak için bol bol bira ve şarap getirin! Fransa’da kayak yapmanın o kadar ucuz olmadığını unutmayın!

Fransa Seyahat Maliyetleri

Fransa gerçekten pahalı bir ülke, Fransa gezi rehberi sizin için bu hassas noktada araştırma yaptı ve bazı tavsiyelerde bulundu.

Konaklama- Kalacak yerler ülkede nerede kaldığınıza bağlı olarak gecelik 15-40 EUR (17-45 USD) arasında değişir ve Paris en pahalı olanlara sahiptir. Hostellerdeki özel odalar yaklaşık 75 EUR (85 USD) veya daha fazla tutacaktır. Ekonomik oteller, ücretsiz Wi-Fi ve klima bulunan çift kişilik oda için gecelik 60 EUR (68 USD) civarından başlar.

Paris, Bordeaux ve Fransız Rivierası dışında konaklama daha ucuzdur. Ayrıca Airbnb gibi hizmetler aracılığıyla oda veya daire kiralamayı da inceleyin. Paris gibi pahalı bir şehirde, en yüksek fiyatları ödersiniz. Airbnb fiyatları, paylaşılan bir oda için yaklaşık 15 € (17 ABD Doları) ve tüm daire için 45 Avro (50 ABD Doları) ile başlar.

Yemek- Fransa’da yemeğinizi satın almak çok ucuz olabilir ve ülkenin mutfağını deneyimlemenin en iyi yolu olabilir. Pazar sizin dostunuzdur! Etrafta pek çok ekmek, peynir ve et dükkânı var- ve Fransızlar bunları yiyor. Yerel pazarlarına giderler, yiyecek alırlar ve yemek yaparlar. İki kişi için yaklaşık 10 EUR (11 USD) karşılığında kendi öğle yemeğinizi hazırlayabilirsiniz (yeterince bilgiliyseniz şarap dahil).

Ucuz yerel dükkanlarda önceden hazırlanmış sandviçler yaklaşık 4-7 Euro’ya (5-8 USD) mal olacak. Tersine, bir restoranda yemek bir kadeh şarap dahil bir öğün için 20-35 EUR (23-40 USD) arasındadır. Fransa Gezi Rehberi Önerisi: Tüm yiyecekleriniz için alışveriş yaparsanız, bir haftalık bakkaliye için yaklaşık 45-65 EUR (50-75 USD) harcamayı bekleyebilirsiniz, ancak Aldi veya Lidl gibi indirimli bir bakkal bulursanız, çok daha az ödersiniz.

Aktiviteler- Şarap turları, günlük 90 Euro (103 USD) civarında en pahalı aktiviteniz olacak. Çoğu turistik yer ve müze giriş ücretleri 9-20 EUR (10-23 USD) arasındadır. Eyfel Kulesi’ne çıkmak 7-17 EUR (8-20 USD) arasında tutar. Versay Sarayı ve Bahçelerini ziyaret etmek 25 EUR (28 USD) tutarındadır.

Fransa Gezi Rehberi Önerilen Bütçeler

Fransa gezi rehberi Fransa’da bir günün maliyetinin ne kadar tutacağını sizler için hesapladı. Fransa’da gerçekten cimri davranmasınız!

Günlük 45-77 EUR (50-88 USD) harcamaya hazırlanın. Önerilen bu bütçeyle, hostellerde kalacak, dışarıda ucuz yemekler yiyecek, öğünlerinizin çoğunu pişirecek (tüm yerel pazarlar sayesinde bunu yapmak kolaydır), birkaç ücretli turistik yeri görecek, araç paylaşacak ve yerel ulaşımı kullanacaksınız. Fransa Gezi Rehberi tavsiyesi: Dolaşmak için yavaş trenleri seçin!

Daha orta düzey bir bütçe için, günlük 135-150 EUR (153-170 USD) arasında bir para ayırmanız gerekecektir. Bununla, özel odalar veya Airbnb’ler rezerve edebilir, daha sık dışarıda yemek yiyebilir, istediğiniz cazibe merkezini görebilir ve ülkenin sahip olduğu o güzel yüksek hızlı trenlerin keyfini çıkarabilirsiniz.

Gündelik 375 € + EUR (430 USD +) lüks bir bütçeyle birinci sınıf otellerde kalabilir, her zaman yemek yiyebilir, istediğiniz aktiviteyi yapabilir, özel turlar alabilir ve ülke çapında uçabilirsiniz. Fransa gerçekten banka hesabınızı eriteceğinden, bunu iyi düşünün! Güzel yemekleri ve lüks otelleri seviyorsanız muhtemelen çok daha fazla harcarsınız (özellikle büyük şehirlerde kalırsanız).

Fransa Gezi Rehberi: Para Tasarrufu İçin İpuçları

Dikkatli olmazsanız Fransa bütçenizi anında bitirebilirsiniz. Doğal olarak ucuz bir ülke değil. Evet, pazarlarda yerseniz yiyecek ve içecek ucuz olabilir, ancak genellikle konaklama ve ulaşım çok pahalı ve Fransa’yı düşük bir bütçeyle ziyaret etmek hassas bir dengeleme eylemi gerektiriyor. İşte Fransa Gezi Rehberi’nin iyi zamanınızı mahvetmeden maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olacak bazı para tasarrufu ipuçları:

 • Piknik yapın- Fransa’da, özellikle Paris’te yemek yemek pahalı bir meseledir. Restoranlar bir günlük bütçeyi hızla bitirebilir. Neyse ki, piknikten daha fazla Fransa’ya uygun bir şey yoktur. Yerel pazara gidin; Harika peynir, ekmek, meyve ve et satın alın ve piknik yapın ve insanların dolaşmasını izleyin. 10 Euro’dan (11 USD) daha düşük bir fiyata harika bir yemek yiyebilirsiniz.
 • (Yavaş) trene binin- Avrupa’da tren yolculuğu gerçekten ucuzdur ve Fransa’da dolaşmanın en kolay yoludur. TGV hattı pahalı olabilir, ancak yavaş trene binerseniz veya Eurail geçiş kartınız varsa, paradan tasarruf edersiniz.
 • Şarap için- Fransa’da şarap sudan daha ucuzdur. İçme suyunu atlamamanız gerekirken, diğer alkol türlerinin yerine şarap içip çok tasarruf edin. Güzel bir şişe 3 € (3,50 ABD Doları) kadar ucuza mal olabilir!
 • Pazarlarda alışveriş yapın- Harika Fransız mutfağı ister misiniz? Yerel halkın yaptığını yapın ve açık hava pazarlarına gidin. Kendinize mükemmel bir Fransız yemeği yapmak için en iyi yerel malzemeleri almak için peynirciyi, balıkçıyı, ekmekçiyi ve diğer herkesi ziyaret edin. Dışarıda yemek yemeye alternatif olarak size çok para kazandıracak.
 • Gecenizi dışarıda geçmeden önce- Barlarda içki içmek inanılmaz derecede pahalı, özellikle Paris’te. Dışarı çıkmadan önce ucuz şarap için ve barlarda içeceklerden tasarruf edin.
 • Fransa gezi rehberi devam ediyor, tavsiyelerimize kulak verin!
 • Kulüpleri atla- Fransa’daki kulüpler pahalıdır ve 23 € ‘dan fazla (26 USD) giriş ücreti alırlar. İçecekler 12 € (14 ABD Doları) veya daha fazla tutar. Bir gecede 90 EUR (102 USD) harcamak istemiyorsanız, kulüpleri atlayın.
 • Yolculuk Paylaşımı- Programınızda esnekseniz, BlaBlaCar araç paylaşım hizmetini kullanın ve şehirler (veya ülkeler) arasında yerel kişilerle yolculuklara katılın.
 • Prix-fixe yemek yiyin- Size 2-3 çeşit yemek için yaklaşık 20 € (23 $ USD) tutarında bir fırsat sunan set menüdür. Daha da fazla para biriktirmek için, akşam yemeği yerine öğle yemeğini düşünün (Fransa’da hala tipik olarak 2 çeşittir), bu fiyatın yaklaşık yarısı kadardır.
 • Couchsurf – Hiçbir şey ücretsiz uyumaktan daha ucuz olamaz. Couchsurfing size sadece kalabileceğiniz ücretsiz bir yer sağlamakla kalmaz, aynı zamanda görülmesi sizi gereken tüm harika yerlerle götürebilecek yerel bir tur rehberi verecek yerel kişilerle buluşturur. Bu ülkede çok sayıda ev sahibi var. Konaklama maliyetlerinizi düşürmek, arkadaş edinmek ve yemek pişirmek için bir mutfağa sahip olmak adına web sitesini en az bir kez ziyaret edin!
 • 26 yaşın altında olmanın avantajlarından yararlanın- Fransa, ISIC kartına sahiplerse 26 yaşın altındaki kişiler için KAPSAMLI indirimler uyguluyor, bu yüzden bir tane aldığınızdan emin olun!!!

Fransa’da Nerede Kalınır?

Fransa’daki en iyi hosteli mi arıyorsunuz? Her şehirde yüzlerce seçenek var. Fransa gezi rehberi en iyilerini derledi. İşte Fransa’daki en sevilen yerlerden bazıları:

 • Christopher (Paris)
 • The Loft Boutique Pansiyon (Paris)
 • Central Hostel (Bordo)
 • Hostel 20 (Bordo)
 • Hostel Mayerbeer (Nice)
 • Villa Saint Exupery Plajı (Nice)
 • Vertigo Vieux-Port (Marsilya)
 • Hello Hostel (Marsilya)

Fransa gezi rehberi tavsiyesi: Fransa’da tanıdıklarınız varsa ucuz konaklama mekanlarını size tavsiye edebilir.

Fransa Gezi Rehberi-Fransa’da Nasıl Dolaşılır?

Fransa Ulaşım

Fransa gezi rehberi Fransa’da dolaşmak için seçenekleri sizin için derledi. Ey uygun olanı seçin ve Fransa’nın tadını çıkarın!

 • Toplu Taşıma- Yerel toplu taşıma sistemleri güvenilirdir ve yolculuk başına 1-3 EUR (1.15-3.50 USD) arasındadır. Çoğu şehir ve kasabada kapsamlı tren, otobüs ve tramvay sistemleri vardır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım genellikle ekonomik ve yolcu dostudur. Charles de Gaulle’den Paris’e gitmek için yaklaşık 10 € ($ 11 USD) ödersiniz. Taksiler bütçeyi zorlayacak, bu yüzden yapabildiğiniz zaman taksiye binmekten kaçının.
 • Hava Yolu Şirketleri- Fransa’da birkaç büyük havaalanı vardır ve ekonomik havayolları popülerdir. Zamanınız kısıtlıysa ülke içinde dolaşmanın ekonomik ve kolay bir yoludur. Fransa’ya hizmet veren havayollarından sadece birkaçı:
 • Norvegge Airlines
 • Ryanair
 • easyJet
 • Transavia Fransa
 • Vueling Havayolları

Paris’ten Nice’e tek yön ortalama 50 € (57 ABD Doları) ve Paris’ten Marsilya’ya da yaklaşık 50 € (50 ABD Doları) .

Fransa gezi rehberi öneri: Harika fırsatları yakalamak için en az bir ay önceden erken rezervasyon yapın.

 • Otobüsler- Fransa’da aşağıdakiler de dahil olmak üzere birkaç otobüs işletmecisi vardır:
 • Eurolines
 • Flixbus
 • Isilines
 • Ouibus

Tavsiye ettiğimiz otobüs şirketi Flixbus. Örneğin, Paris’ten Marsilya’ya bir otobüs yolculuğu yaklaşık 30 Avro (34 ABD Doları) tutarken, Paris’ten Strazburg’a bir yolculuk 17-25 Avro (19-28 ABD Doları) tutacaktır. Paris’ten Bordeaux’ya 7.5 saatlik bir yolculuk yaklaşık 13 € (15 USD) başlarken, Paris’ten Tours’a (Loire Vadisi’nde) 3 saatlik yolculuk 10 USD (11 USD) civarındadır. Paris’ten Nice’e 15 saat gibi daha uzun bir yolculuk 26 € (30 USD) civarında başlar.

Fransa Gezi Rehberi tavsiyesi: Otobüs harika olsa da daha güzel ve daha rahat bir deneyim olduğu için genellikle Fransa’da trenle seyahat etmeyi tercih edin.

 • Trenler- Fransa’da dünyaca ünlü yüksek hızlı TVGV’nin yanı sıra düzenli trenler de vardır. SNCF, Fransa’nın ulusal demiryoludur ve biletleri web sitelerinden satın alabilirsiniz. Ancak normal tren bile otobüse binmekten çok daha hızlıdır!

Kalkış günü veya çok yakın bir tarihte satın alınmışsa, Paris’ten Nice’e tren yolculuğu 160-180 EUR (182-205 USD) tutarındadır. Ancak önceden satın alırsanız, Paris-Nice 2. sınıfta 25 € (28 $ USD) civarındadır. Paris’ten Strazburg’a tren yolculuğu 75-85 EUR (85-97 USD) tutarındadır, ancak ikinci sınıfta erken biletler de 25 EUR (28 USD) civarından başlar.

Marsilya’dan Nice’e gibi daha kısa geziler yaklaşık 22 EUR’dan (25 USD) başlarken, Paris’ten Tours’a 22 EUR (20 USD) karşılığında gidebilirsiniz. 26 yaşın altındaki yolcular için tren yolculuğunda iyi indirimler var!

Fransa Gezi Rehberi önerisi: Turistlerin belirli bir zaman diliminde belirli sayıda duraklar içinde Avrupa’yı keşfetmelerine olanak tanıyan bir Eurail Pass almayı da düşünebilirsiniz. Bu tarz kartlar kıta çapında, ülkeye özgü veya bölgeseldir.

 • Yolculuk paylaşımı / Araba paylaşımı– Programınız esnekse, bir yolculuk paylaşımı hizmeti kullanın ve şehirler arasında yerel halk ile birlikte yolculuklara katılın. Sürücüler bilinir ve tamamen güvenilirdir.

Fransa gezi rehberi tavsiyesi: BlaBlaCar bu alanda en popüler şirkettir. Bazen dil engeli vardır, ancak çoğunlukla kullanımı kolaydır!

 • Otostop- Fransa’da otostop yapmak çok güvenlidir, otostop kıtada oldukça yaygındır ve bunu yapan birkaç gezginle karşılaşabilirsiniz.

Fransa gezi rehberi devam ediyor, lütfen okumaya devam ediniz!

Fransa’ya Ne Zaman Gidilir?

Fransa gezi rehberi sizin için Fransa’nın mevsimsel durumunu değerlendirdi. Fransa’ya ne zaman gidilir sorusunun cevabı yazımızda.

Turizm zrve sezonu, Fransa’nın çılgınca kalabalıklaştığı yaz zamanı. Bu süre zarfında fiyatlar da artar. Ancak bu süre zarfında genel atmosfer ve hava harikadır, bu nedenle yoğun sezonda ziyaret etmeye değer. Sıcaklıklar ortalama 16-24 ° C arasındadır.

Ara mevsim ilkbahar ve sonbahardır (sırasıyla Mart- Mayıs ve Eylül- Ekim). Bu süre zarfında hava hala sıcak ama kalabalık yok ve fiyatlar daha ucuz. Bu, Fransa’yı ziyaret etmek için en sevilen zaman- hava güzel, daha az kalabalık ve fiyatlar daha düşük.

Kış, kasım ayından şubat ayına kadardır. Güneyde bile hava soğuktur. Ortalama kış sıcaklıkları 0-8 ° C arasındadır. Öte yandan, Noel sezonu harika- Noel pazarlarını ve festivallerini bolca bulacaksınız!

Fransa Gezi Rehberi-Fransa’da Nasıl Güvende Kalınır?

Fransa gezi rehberi güvenliğinizi düşünüyor, işte Fransa seyahatinde dikkat etmeniz gereken noktalar.

Avrupa, dünyanın herhangi bir yerinden daha tehlikeli değil. Fransa sırt çantasıyla seyahat etmek ve tek başına seyahat etmek için çok güvenlidir, ancak dikkat etmeniz gereken bazı dolandırıcılıklar ve küçük suçlar vardır. Eşyalarınızı kalabalık yerlerde iyice koruyun ve size bir şeyler sunan insanlara dikkat edin.

Fransa gezi rehberi öneriyor; daima içgüdülerinize güvenin ve önlem alın. Bir taksi şoförü şüpheli görünüyorsa, taksiyi durdurun ve hemen inin. Oteliniz düşündüğünüzden daha göze çarpıyorsa yer değiştirin. Pasaportunuz, kimliğiniz dahil olmak üzere kişisel belgelerinizin mutlaka kopyalarını alın. Nerede olduğunuzu bilmeleri için güzergahınızı sevdiklerinize an be an iletin.

Tüm gezilerde en önemli tavsiye, uluslararası Schengen seyahat sigortası satın almaktır. Seyahat sigortası hastalık, yaralanma, hırsızlık ve gerçekleşen iptallere karşı koruyacaktır. Herhangi bir terslik olması halinde seyahat sigortaları kapsamlı koruma sağlar. Vize başvuru merkezimizde Schengen vizeleri için istenen seyahat sigortası düzenlenmektedir.

Fransa Gezi Rehberi yazısını beğendiyseniz ve Fransa’ya gitmeyi planlıyorsanız Fransa vize rehberi sayfamızı seyahat ederek Fransa vizeleri hakkında bilgi alın.

Fransa Büyükelçiliği resmi sayfasından Fransa hakkında güncel bilgilere ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×