Fransa Vizesi Nasıl Alınır? - Başvuru Rehberi - Eraytur
Fransa Vizesi

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? – Başvuru Rehberi

 

 2022’de Fransa vize başvurusu için tam Listedir. Buradaki tüm detaylar 2022‘ de Fransa vizesi için gerekli olan bilgilerdir. Tamamen güncel bilgileri içermektedir.

Bu yeni kılavuz’da listedeki tüm detaylar yer almaktadır.

 • Fransa vizesi için gerekli olan 2022 yılı güncel evraklar
 • Fransa vizesi için 2022 yılı güncel vize ücret listesi
 • Fransa vizesi hakkında çok daha fazlası

Avrupa’nın en sevilen batı ülkeleri arasında yer Fransa, ünlü başkenti Paris ile turistlere ev sahipliği yapmaktadır. Ünlü caddeleri, müzeleri, tarihi ve mimari yapısıyla ilgi çekmektedir.

Fransa’yı ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşlarının Schengen vizesine başvurmaları gerekir. Kalınmak istenen gün sayısına göre çeşitlilik gösteren vize tipleri bulunmaktadır. Gerekli izinlerin alınması ve hazırlanacak belgelerle seyahat etmeniz imkân bulacaktır.

Fransa kültürü, mimari zenginliği ve yapıtlarıyla Avrupa’da ‘’Sanatın kalbi’’ olarak tanımlanmaktadır. Doğası ve tarihinin güzellikleri de göz ardı edilmemektedir.

Fransa Vizesi

Fransa AB içerisinde olduğundan Schengen Vizesine başvurmanız gereklidir. Fransa Schengen başvuru süreci belli başlı kurallara dayalı bir süreci kapsamaktadır.

Schengen vizesi aday başvuru online formu 26 ülke tarafından kullanılan standart bir format içerisinde olmaktadır.

Bu sebeple belgelerinizin tertibi, düzeni, ispatlanabilirliği ve güncel olması büyük önem arz etmektedir.

Fransa vizesine çeşitli amaçlarla alınabilmektedir. Turistik, ticari, aile birleşimi ya aile ziyareti maksatlarıyla sahip olunmak istenmektedir. Vize almak için bilinmesi gereken önemli bilgiler bulunmaktadır. Vizelerin reddedilmesinin en büyük nedeni bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Bu süreçte ihtiyaç olunan tüm bilgilere eksiksiz ulaşmanız için yazıyı okumanız yeterli olacaktır.

Fransa Vize İşlemleri & Vize Türleri

 • Fransa Schengen vize işlemleri ile gerçekleştirilecek ve 180 gün içerisinde kullanılacak en fazla 90 gün bazında gerçekleştirilecek ziyaretler için Bordo Pasaport sahipleri Fransa vize işlemlerini gerçekleştirmektedir.
 • Diğer pasaportlara sahip olan kişiler ise ön görülen zaman aralık ve gün periyoduna bağlı olaraktan seyahatlerini tamamlayacak ise vize almaları gerekmemektedir.
 • Ancak pasaport geçerlilik süresi seyahat bittikten sonra maksimum 3 ay daha kullanılabilir olması gerekmektedir.
 • Fransa Turistik vize
 • Fransa Ticari vize
 • Fransa  Aile ve arkadaş ziyareti vizesi
 • Fransa aile birleşimi vizesi
 • Fransa çalışma vizesi
 • Fransa öğrenci vizesi
 • Fransa iş arama vizesi

Fransa Vize Başvurusu & Fransa Vize Randevusu

 1. Fransa Ulusal vizesi, ülkenin kendi şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir iken, durum ve diplomatik gerekçelerine nazaran diğer kategorileri, yani kısa vadede gerçekleşecek ziyaretler Schengen Vize protokolünü karşılaması gerekmektedir.
 2. Bir diğer yandan belirtilmesi gereken ana konu ise, seyahat eğer farklı Schengen anlaşmalı ülkeleri içerisinde barındırıyor ise ilk gidilecek ve en fazla konaklanacak ülkenin Fransa ülkesi olması gerekmektedir.
 3. Fransa vizesi üzerinden gerçekleştirilecek geziler önemli bir detay olarak kişinin karşısına çıkacaktır. Ancak bu konuda dikkatsizce davranmak, bir sonraki gerçekleşecek Fransa vize başvurusunda ret yanıtının alınması bir sorun olarak kişinin karşısına çıkacaktır.
 4. Seyahat planı yapmadan hemen önce Fransa için ayrılan zaman diliminin oranlara uyup uyulmadığına dair kısa bir kontrol gerçekleştirmekte büyük önem vardır.
 5. Bu da başvurunun yüksek ihtimal doğrultusunda olumlu sonuçlanacağı anlamına gelmektedir. Fransa vize ücreti ise güncel olarak 80 Euro belirlenmiştir.
 6. Fransa vize işlemleri, online olarak geçen yasal bir Fransa vize başvuru formu ile başlamaktadır. Ardından form doldurulduktan sonra vize randevu sayfasına yönlendirilmektedir. >>> https://visa.vfsglobal.com/tur/tr/fra/interim
 7. Başvurunun gerçekleştireceği gün ile birlikte evrakların tam, eksiksiz ve gerekli niteliklerin taşımasına dair bir kontrol gerçekleştirilir. Daha sonra Fransa vize başvuru işlemi gerçekleştirilmiş olacaktır. Bu işlem adımları her ne kadar az zorlu görünse de hafife alınan her evrak, sürecin hatalı yönetilmesi ile beraberinde kişinin seyahatini riske sokacaktır.
 8. Fransa vizesi kısa süre ile gerçekleşecek seyahatleri riske atmamak, başvuru sürecini eksiksiz ve hatasız bir şekilde tamamlamak adına danışmanlık merkezleri ile iletişime geçerek gerekli desteği alabilirsiniz.

Fransa vize başvurusu

Fransa’da yaşayan eş veya akrabanın yanına yerleşmek için alınması gereken bir vizedir. Bu vizenin alınması için bazı kriterlerin taşınması gereklidir. Kriterlere uygun şekilde sürecin yönetilmesi gerekir.

Fransa’ya gidecek kişinin ve yanına gidilecek kişinin uyruğu, çalışma durumu gibi faktörler süreye etki edecektir.

Fransa aile birleşimi hakkında daha detaylı bilgi için Fransa aile birleşimi sayfamızı ziyaret ediniz.

Fransa Turistik Vize Nedir?

Fransa turistik vize: Fransa’ya eğlence, gezi veya kültürel amaçla seyahat edilmesi gereken durumlarda alınması gereken vize türüdür. Turistik vize için menüden gerekli evrak listesine ulaşabilir ve hızlı bir şekilde başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Ticari Vize Nedir?

Fransa ticari vize: Fransa’ya iş, konferans veya fuar amacıyla gidecek olan kişilerin ticari davetiye veya fuar bileti ile başvurulduğu vize türüdür. Ticari vize sahipleri ayrıca turistik olarak da Fransa’yı ziyaret edebilirler.

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Nedir?

Fransa aile ve arkadaş ziyaret vizesi: Fransa’da aile veya arkadaşı olan ve davet eden bu kişilerin oturum sahibi oldukları, Fransa’da kalıcı olarak yaşadıkları durumlarda Türkiye’deki yakınlarına davetiye göndererek kısa süreli 90 güne kadar Fransa’ya davet ettikleri vize türüdür.

 

Fransa Eğitim & Erasmus Vizesi 2022

Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2022 yılında sunulmuş olan kategorilerin içinde dikkat çekmektedir. Fransa vizesi 2022 başvurusu yapılırken, dikkat edilmesi gerekli evrak temininin sağlanmasının ardından konsolosluk süreci hızlı bir biçimde değerlendirmektedir.

Kısa süreli, sınav vizesi, uzun süreli olmak üzere farklı kategoriler üzerinden ilgili iznin verilmiş olduğunu görmekteyiz. Bunun sürelerine baktığımızda karşımıza 3 ile 6 ay, 4 ile 12 ay gibi opsiyonlar çıkar. 12 aylık olan ayrıca oturum izni yerine geçmektedir. Bundan dolayı birçok kişi başvurularında her zaman bunu alabilmek adına gerekli olan tüme evrakları sağlamaktadır.

Fransa eğitim & Erasmus vizesi 2022 başvurularında en çok merak edilen hususlardan birisi ise Erasmus vizesinin nasıl alındığıdır. Özel tanımlanmış bir program olmasının yanı sıra temel amacı farklı ülkelerden öğrencilerin bir araya gelmesini sağlamaktır. Bu noktada bir burs da söz konusudur. Fransa bu sistem içinde her zaman yer alır.

İlgili program kapsamında bu ülkeye gidebilmek için şu belgeleri hiçbir eksiklik bulunmadan hazırlamak lazım;

 • Uzun süreli olarak tanımlanmış talep formunun sadece imzalanması gerekmekte. Bu işlem çok hızlı bir biçimde tamamlanır.
 • Ardından ise pasaportunuzu, konsolosluğa yollanacak olan evrakların içine eklemek gerekiyor. Burada unutulmaması gereken noktalardan birisi aynı zamanda bunun fotokopisinin de sunulmasıdır.
 • Aracı kurum üzerinden hareket etmek ve eğitim danışmanlarının yönlendirmesiyle evrak temin etmek daha kolay olacağından, zorunlu olan seyahat sağlık sigorta poliçesini de bu sayede almış olursunuz.
 • Bunun yanı sıra uçak biletinin rezervasyonu, konsolosluğun her zaman istemiş olduğu belgelerin içinde yer alır.
 • Otel bilgileri de buna dahildir.
 • Erasmus belli bir zaman dilimi boyunca devam eder. 6 ay ya da 12 ay şeklindedir. Bundan dolayı ilgili sürede buradaki masrafların nasıl karşılanacağını göstermeniz, bunun finansal evraklar üzerinden yapmanız gerekmekte. Aynı durum eğitim masrafları konusu için de geçerlidir.
 • Sertifika şeklinde olan eğitim programının bu vize kapsamında mutlaka sunulması esas kuralların içinde bulunur.
 • Hem nüfus cüzdanı hem de bunun bir adet olacak şekilde fotokopisi konsolosluğa gönderilmelidir.
 • 18 yaşından gün almamış olan kişilerin ise ebeveynlerin onayı neticesinde bunların attığı imzaya sahip bir muvafakatname sunmaları gerekmektedir.
 • Öğrenci belgesi, Türkiye’deki okuldan alınmalıdır. Burada dikkat edilecek olan husus ise ilgili evrakın üzerinde ıslak imza ve mührün bulunmasının bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmasıdır.
 • Transkript notları gösteren belge demektir. Bu olmadan vize başvurusu söz konusu değildir.
 • Gerek diploma gerekse 2 tane fotoğraf ile süreç tamamlanmış olur.

Fransa öğrenci vizesi için hazırlamanız gereken diğer evraklara gerekli evraklar bölümünden ulaşabilirsiniz.

Fransa İş Arama Vizesi 2022

Fransa iş arama vizesi 2022 senesinde alınabilir. Fakat burada Türk vatandaşlarının hiçbir şekilde unutmaması gereken bir ayrıntı vardır. Bu şekilde tanımlanmış olan izin yoktur. Ancak bunun yerine bahsettiğimiz çalışma vizesinin alınması söz konusu olacaktır.

Fransa iş arama vizesi 2022 yılı kategorileri arasında süreci kısa ve uzun süreli olmak üzere iki farklı şekilde tanımlamak lazım. Özellikle 90 günden daha kısa olacak şekilde çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının kesinlikle Fransa Çalışma Bakanlığı üzerinden işlemleri en kısa zaman dilimi içinde başlatması gerekiyor. DIRECCTE adındaki kurumun sunduğu onaylı izin bu sayede elde edilir. Konsolosluğa gönderilmesinden sonra artık geçerli hale gelecektir. Uzun süreli olanlarda ise prosedür daha farklıdır. Uzun süreli oturum vizesi alınmalıdır.

Fransa Vize Ücretleri

Fransa vize ücretleri ne amaçla gittiğinize göre değişmektedir. Turistik, aile ziyaretleri, ticari ve aile birleşimi ile vize talebinde bulunabilirsiniz.

Fransa Turistik Vize Ücreti 110 Euro
Fransa Aile Ziyaret Vize Ücreti  110 Euro
Fransa Ticari Vize Ücreti 110 Euro
Fransa Aile Birleşimi Vize Ücreti 120-130 Euro
Fransa vize ücretleri yeni yıl ücret tablosuna https://www.eraytur.com/fransa-vize-ucreti/ sayfasından ulaşabilirsiniz..

Fransa Vize Danışmanlık Ücretleri

 

Fransa vize danışmanlık ücretleri 2 Şubat 2020 tarihi itibariyle 60 Euro’dan 80 Euro’ya yükselmiştir. Schengen vizesi için zorunlu servisler nedeniyle 110 Euro talep edilmektedir.

Fransa 0-6 Yaş ve 6-12 Yaş Aralığındaki Çocuklar İçin Vize Ücretleri

Fransa vizesinde 0-6 yaş arası çocukları için konsolosluk ve dış sağlayıcı ücreti 26 Euro’dur. Bu ücret 6- 12 yaş arası çocuklar içinse 66 Euro şeklinde değişmektedir.

Fransa Konsolosluklar

 • İstanbul Başkonsolosluğu

 • Fransa Ankara Büyükelçiliği
 • İzmir Fahri Konsolosluğ
 • Antalya Fahri Konsolosluğu
 • Bursa Fahri Konsolosluğu
 • Edirne Fahri Konsolosluğu
 • İskenderun Fahri Konsolosluğu
Fransa vizesi için başvuru merkezlerinin iletişim bilgilerine https://www.eraytur.com/fransa-vize-basvuru-merkezleri/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusunda Dikkat Edilecek Unsurlar

 • Fransa vize başvurusunda dikkat edilmesi geren unsurlar sadece evraklar değildir. Fransa vize işlemlerinde Schengen, parmak izi kaydını kesinlikle şart olarak koşmuştur. Ancak bu işlem daha önce yaptırıldı ise gerek yoktur.
 • Yaptırılmadı ise Fransa Konsolosluğunun vize mülakatında yaptırılması zorunludur. Parmakta kesik ve yahut kına gibi deformasyonlar mevcut ise bu parmak izi alımı işlemine engeldir. Tıbbi bir durum barındırıyor ise doktordan rapor alınması gerekmektedir.
 • 18 yaş altındaki bireyler için vize işlemleri yürütülürken, tek başına seyahati gerçekleştirebileceğine dair ailenin vermiş olduğu izin dosya içerisinde bulunmalıdır.

Fransa Vize Kaç Günde Sonuçlanmaktadır;

Son olarak başvuru sonucu 4 ila 7 günde sonuçlanmaktadır.

Fransa Vizesi Sık Sorulan Sorular

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa vizesi normal şartlarda vize başvuru tarihinden sonra 7-15 iş günü arasında sonuçlanmaktadır.

Fransa Vizesi Ne Kadar?

Fransa Turistik Vize Ücreti 110 Euro
Fransa Aile Ziyaret Vize Ücreti  110 Euro
Fransa Ticari Vize Ücreti 110 Euro
Fransa Aile Birleşimi Vize Ücreti 120-130 Euro

 

Fransa Vizesi Ne Zaman Açılacak?

Fransa vize başvuruları covid 19 sebebiyle şuan sadece uzun dönem başvurularını kabul etmektedir. Aile birleşimi, erasmus veya zorunlu olarak Fransa’ya seyahat etmesi gerekenler konsolosluktan dpğrudan randevu talep edebilirler.

Fransa Türkiyeye vize veriyor mu?
Fransa pandemi önlemleri kapsamında bir süre daha eleyici olsa da şu anda Türkiye’ye vize vermektedir. Fransa pek çok ülkeye vize verdiği gibi Türkiye’ye de vermektedir.
Fransa vize başvuruları ne zaman açılacak?
Konsolosluk bünyesinde başvurular alınıyor ve en fazla 15 iş gününe kadar sonuca yer veriliyor.
Fransa vizesi ne kadar 2022?
2022 yılında ödenmesi istenen tutar 60 Euro şeklindeydi. Son olarak bu tutar 80 Euro olarak ifade edilmiştir.
Fransa'ya vize almak zor mu?
Fransa vize prosedürleri zorlayıcı değil ve bunun kadar harç ödemeleri de makul seviyelerde tutulmuştur.

Bir Yorum

 1. Merhabalar,
  Ben Fransa vizesi başvurusunda bulunacağım. Başvuracağım vize ‘Aile ve Arkadaş Ziyareti”dir.Fransada ikamet eden arkadaşımın bana gönderdiği davetiye ile başvuru yapacağım. Vize Başvuru Merkezi olarak Ankara’yı seçtikten sonra ‘Başvuru kategorisini ‘KISA DÖNEM’ olarak belirledim. Alt kategori olarak sunulan seçeneklerde ‘Family Visit’ olarak mı ‘Short Term Standard’ olarak mı seçmeliyim? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

  İyi Çalışmalar Dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
whatsapp

Sizi Arayalım

Telefon numaranızı bu sayfa aracılığı ile bizlere ulaştırın.
Bilgi & Randevu için hemen sizleri arayalım.

 • ×